fetya
22.11.10,21:14
rozmyslam ako by som mal zateplit zaklady. Chcel by som to riesit tak, ze ked mam 2 rady DTcka, tak bokom oblozim ich styrodurom, zasalujem to z druhej strany - vlastne len vrch a vylejem deku 12cm. Rozmyslam spravne? Ma vyznam to zateplenie? Aka hrubka? 3, 5 cm? Dom bude z 44 tehly bez zateplenia. V hornbachu teraz maju akciu na styrodur, alebo nieco lepsie? Poradte prosim!
Paťo offroad 1971
22.11.10,20:32
Najvhodnejšie je zatepliť aj Dt-čka jedno z riešení je aj to že su naterove hydroizolacie na princípe kaučuku natreš Dtčka a potom s tymto istym materialom nalepíš aj styrodur a maš aj hydroizolaciu aj zateplenie.
drozdm
22.11.10,20:36
to aj mna zaujima , vydel som aj zaklady z tvarnic a priamo zašalovane tým tvrdým izolatorom , neviem presne čo to bolo a tak zaliata deka,
Paťo offroad 1971
22.11.10,20:39
Medzi zateplenie a beton je najvhodnejšie použiť aj hydroizolaciu.Myslím pri zakladoch a spodnou dekou.
drozdm
22.11.10,20:39
Najvhodnejšie je zatepliť aj Dt-čka jedno z riešení je aj to že su naterove hydroizolacie na princípe kaučuku natreš Dtčka a potom s tymto istym materialom nalepíš aj styrodur a maš aj hydroizolaciu aj zateplenie.

to je zaujimave , ale robi sa to pred zalievanim deky alebo po tom
Paťo offroad 1971
22.11.10,20:44
Neodporučam šalovať spodnu deku a vkladať styrodur,klasicky zašalovať a zaliať a potom použiť hydoizolaciu kaučukovu a styrodur ako som pisal a poistiť terčíkmi.
drozdm
22.11.10,20:55
čo sa potom da na tu izolaciu
day
22.11.10,21:23
Paťo offroad 1971
23.11.10,17:01
čo sa potom da na tu izolaciu
Povrchova uprava to čo bude pod urovnou terenu odporučam kryť naimpregnovanou cetris doskou,impregnacia napriklad HP krištalickou latkou,to čo je nad urovnou je ako zateplenie styrodur ale možeš použiť bud marmolit,lícove tehli,kamen,to už je asi na vybere manželky:)pod tieto materialy presietkovať.
drozdm
23.11.10,18:05
Povrchova uprava to čo bude pod urovnou terenu odporučam kryť naimpregnovanou cetris doskou,impregnacia napriklad HP krištalickou latkou,to čo je nad urovnou je ako zateplenie styrodur ale možeš použiť bud marmolit,lícove tehli,kamen,to už je asi na vybere manželky:)pod tieto materialy presietkovať.

aha , tak do zeme spominane impregnacie a nad zemou sieťky a obklady podla výberu. Ale pod zem aj tu foliu jamkovanu , neviem ako sa vola .či nie?
Paťo offroad 1971
23.11.10,18:14
Pod marmolit,lícovu tehlu alebo kamenny obklad presietkovany styrodur.Nie som zastancom bublinkovej folie podla mna ma aj vyhody aj nevyhody.vyhody že niečo odvetra,nevyhody pri vlhkosti sa za nou hromadí vlhkosť a ta ked sa chce vypariť posobí rovno na fasadu kde podla mojho hladiska po čase sa objavia vykvety solí.Račej by som volil HP kryštalicku vodoodpudivu zložku,prezívaný stavebný pršiplášť.
drozdm
23.11.10,18:17
fakt som o tom ešte nepočul , len vidím že každy dava bubliny . A ako je to s výdržou a životnosťou tej hmoty čo spominaš
Paťo offroad 1971
23.11.10,18:33
HP konzervant ma stalu životnosť,je to kapilárna hydroizolácia,je efektívna proti ostmotickej aj negatívnej vode a osmotickemu tlaku.prenikne hlboko do kapilár a kryštalizuje ale nadalej môže uvolnovať vzduch a dychať.Akykolvek neskorší kontakt s vodou ich znovu aktivizuje a naštartuje opäť proces tesnenia.
topinambur
24.11.10,06:00
Aj my mame nopovu foliu, ale neplni ulohu hydroizolacie, skor iba taku ochranu pred zeminou. Ako hydroizolaciu mame modifikovane asfaltove pasy, potom styrodur, sietka a nopova folia, ktora oddeluje zeminu od styroduru. Kedze vacsinou uz vidno len tu nopovu foliu, vyzera to tak, ze je tam len ta, ale ta je tam fakt len ako ochrana...nema ziadne extra hydroizolacne vlastnosti
drozdm
24.11.10,19:06
Aj my mame nopovu foliu, ale neplni ulohu hydroizolacie, skor iba taku ochranu pred zeminou. Ako hydroizolaciu mame modifikovane asfaltove pasy, potom styrodur, sietka a nopova folia, ktora oddeluje zeminu od styroduru. Kedze vacsinou uz vidno len tu nopovu foliu, vyzera to tak, ze je tam len ta, ale ta je tam fakt len ako ochrana...nema ziadne extra hydroizolacne vlastnosti

aha. to je pravda , ja vidim len to na vrhu . teda tie bubliny a to pod nie. :D
ale zaujal ma tvoj nick...Topinambur. nie si polovnik? :)