jurkemik9
23.11.10,10:21
Zdravím, chcel by som sa opýtať či je vhodné dať spraviť vnútorné omietky teraz na zimu. Jedná sa o bungalov,otvorené podkrovie,momentálne nezateplené, okná sú. Pýtam sa kôli mrazom ktoré prídu,aby mi náhodou nezamrzli. Či to nejako dokurovať nejakymi ohrievačmi,alebo radšej počkať do jari.

díky
jurkemik9
23.11.10,09:24
ešte dopl.info murivo porotherm, omietky vapennocementove
andiablo
23.11.10,10:05
no radšej počkaj do jari. Je otázne aké silné mrazy prídu. A keďže ho neáš zateplený bola by to veľká chladnička a podľa môjho názoru by omietky nezreli tak ako by mali. Ale keď už sa vrhneš tak určite nejaké vykuravacie zariadenie aby ti držalo teplotu nad 5 °
jurkemik9
23.11.10,10:26
no trosku ma tlaci cas,aj ked nerad by som to zas nasilu uponahlal a s nasledkami. Dakujem za radu, skusim to vykurovat. Pripadne este aspon zateplit predtym podkrovie.
220870
23.11.10,11:33
Momentálne je ideálne počasie na vnútorné omietky.
dan20111980
23.11.10,18:39
zaoberam sa vnutornymi strojovymi omietkami na zivnost a ak ma firma vykurovacie telesa ktore vykuria stavbu na minimalne 5stupnov tak sa nemusis obavat.Ja tiez vykurujem stavby vyhrievacmi
jurkemik9
24.11.10,09:37
diky a este jedna otazka,mal by som asi aj vetrat ked budu hotove omietky a ako dlho by som mal vykurovat? Dufam ze nie celu zimu,tolko penazi nemam :-)
lapejko
24.11.10,19:40
diky a este jedna otazka,mal by som asi aj vetrat ked budu hotove omietky a ako dlho by som mal vykurovat? Dufam ze nie celu zimu,tolko penazi nemam :-)

Zatepli podkrovie, DAJ PAROZáBRANU, postav na prostriedok domu nejaký šporhelt( ak máš komín( ,ktorým budeš po omietkach temperovať stavbu počas mrazov. Drevený stavebný odpad asi máš, nie?!
220870
25.11.10,05:53
diky a este jedna otazka,mal by som asi aj vetrat ked budu hotove omietky a ako dlho by som mal vykurovat? Dufam ze nie celu zimu,tolko penazi nemam :-)
Vykurovať ,(lepšie povedané v interieri nesmie teplota klesnúť pod 0°C ) min tri dni,alebo za čas kým nestvrdne tužidlo ,ktoré omietky obsahujú.V klasických omietkach je to cement a vápno ,tie potrebujú na vytvrdnutie cca 3-4 dni.Sádrové a strojné omietky obsahujú ,ako tvrdidlá rôzne chemikálie ,tam je nutné temperovať dlhšiu dobu ,závisí to od konkrétneho druhu a výrobcu omietkových zmesí.Niekedy aj mesiac.Niektoré sádrové nesmú vôbec zamrznúť pokiaľ nie sú úplne suché.