sawana
23.11.10,15:23
znama si ich pridala len take surove do cestovinoveho salatu. no mne v takom stave nechutia. ako ich mam pripravit? dakujem za vase napady. iste vyskusam, pretoze uz ich mam v chladnicke asi 2 tyzdne
arizona
23.11.10,14:25
ondrejvla
23.11.10,18:37
znama si ich pridala len take surove do cestovinoveho salatu. no mne v takom stave nechutia. ako ich mam pripravit? dakujem za vase napady. iste vyskusam, pretoze uz ich mam v chladnicke asi 2 tyzdne

Ak ich máš v chladničke takú dlhú dobu, už by som asi neriskla ich spracovať, majú byť uložené v mraziaku.
Ja z nich robievam tento šalát:
Krabie tyčinky namočím do citrónovej šťavy na 2-3 minúty, potom nakrájam na 1 cm prúžky. Čínsku kapustu nakrájam na rezančeky, pridám kukuricu, červenú kápiu, osolím, okorením, dám aj trošku vegetky ( dobroty), bazalkové lístky asi z jedného konárika, olivový olej, trošku cukru, môžeš dať citrónovú šťavu z 1 citróna, alebo 1-2 PL octu, premiešať, nechať chvíľu postáť a servírovať buď s čiernym chlebom, alebo bagetou.

Robím ich tiež obaľované, najskôr ich namáčam v mlieku, potom ich pokvapkám citrónom, osolím, obalím klasicky v trojobale. Moji vnuci tieto tyčinky zbožňujú.
lujza.j
23.11.10,20:48
ja si ich robím tak, že ich prerežem na polku tak zošikma a na oliv.oleji si ich do chrumkava opečiem, potom pridám na plátky nakrájaný cesnak opražím, potom pokapem citrónom a hotovo:)+tatarka+čili omajda;)
zalobaba
23.11.10,20:54
Polievka z krabích tyčiniek


asi 10 krabích tyčiniek (2 menšie bal. alebo 1 väčšie bal.)
mrazený hrášok alebo mrazená zeleninová zmes (hrášok, kukurica, mrkvička, lusky)
1 smotana do varenia alebo mlieko
mleté čierne korenie
postrúhaný muškátový oriešok
soľ
1 polievková lyžica múky
trochu olivového oleja


Krabie tyčinky dáme variť do vody, pridáme soľ, mleté čierne korenie a trošku nastrúhaného muškátového orieška.
Kým sa uvaria, na olivovom oleji popražíme mrazený hrášok alebo mrazenú zeleninovú zmes a zaprášime múkou + trochu soľ, chvíľu popražíme a zalejeme smotanou.
Rozvarené krabie tyčinky rozmixujeme ponorným mixérom, vrátime na sporák, pridáme obsah druhého hrnca a chvíľu spolu povaríme.
ela77
24.11.10,08:30
Pripomenuli ste mi, že ich mám v mrazáku tiež. Podľa dátumu sú dávno po záruke, ale sú stále v mrazáku. Použili by ste ich ešte??? Akosi sa tam zabudli a hlavne boli založené.
sawana
24.11.10,08:39
mam ich v mrazaku samozrejme a urcite vyskusam nieco z vasich receptov. dakujem vam velmi pekne
evuš
24.11.10,08:43
Pripomenuli ste mi, že ich mám v mrazáku tiež. Podľa dátumu sú dávno po záruke, ale sú stále v mrazáku. Použili by ste ich ešte??? Akosi sa tam zabudli a hlavne boli založené.

Ela77, ja po záruke nekonzumujem pre istotu nič, a už tobôž ryby a rybie výrobky !:eek:
myma
24.11.10,09:05
Ja robievam tento šalát v našej rodine veľmi obľúbený:
250 g krabích tyčiniek nakrájať na kocky, malá konzerva kukurice /zliať nálev/, 1 konzervu zaváraných mandarínok pokrájať na kúsky /tiež bez šťavy/, 1 biely jogurt, 1 malá majonéza /nejaká ľahká/, soľ, mleté korenie.
Všetko spolu vymiešať. Podávať s čiernym pečivom.
My zbúchame tento šalát 3 na posedenie a veru je ho dosť.
Dobrú chuť!
evuš
24.11.10,09:32
...robím ho tiež, niekedy namiesto mandarínok, dávam i ananás, ale ten je trošku tvrdší...
Leila2006
24.11.10,09:41
ella77:"Pripomenuli ste mi, že ich mám v mrazáku tiež. Podľa dátumu sú dávno po záruke, ale sú stále v mrazáku. Použili by ste ich ešte??? Akosi sa tam zabudli a hlavne boli založené."



no ak si ich kúpila chladené, dala si ich zamraziť, tak podľa mňa sú v pohode, veď ryby v mrazničke vydržia 3-4 mesiace.
trisestri
24.11.10,13:15
sawana
02.12.10,09:32
tak vcera som skusala tie tycinky uvarit. neboli tam ani 3 minuty a cele sa rozpadli - sa odtocili. a strasne to smrdelo rybacinou. tak to ma byt?
nesca
02.12.10,09:53
tak vcera som skusala tie tycinky uvarit. neboli tam ani 3 minuty a cele sa rozpadli - sa odtocili. a strasne to smrdelo rybacinou. tak to ma byt?
Asi áno.Veď základ tvorí rybacie mäso,nebude to "smrdieť " po pomarančoch.A že sa rozpadlo,to tiež verím.
Ja robievam pomazánku:Balíček tyčiniek pokrájam a rozmixujem.Pridám jeden syr v črievku,soľ,č.korenie a zo 3-4 roztlačené strúčiky cesnaku- podľa chuti.A na zjemnenie a kvôli lepšej roztierateľnosti zo 2-3 lyžice kyslej smotany.Doporučujem.
A ešte ich opekám,naložené v marináde:Celé tyčinky nechám v marináde aspoň cez noc,potom len opečiem na panvici...olej,kečup,cesnak,med,soľ,korenie,vaj čko..pomer by očko
mimotemymôj zákonný vraví,že mu cesnak vonia po klobáskach,preto ho má rád :)
beba13
03.12.10,07:47
Pomazánka z krabích tyčiniek:
1 krabie tyčinky
1 cibuľa
1 majolka
soľ,korenie
tyčinky rozmixovať s cibuľou pridať majolku a osoliť okoreniť
natieram ju na slané krekry,také niečo ako jednohubky
evuš
03.12.10,08:02
kúsok masla
4-5 strúčikov cesnaku
1 balenie krabých tyčiniek
1/2 - 1 šlahačková smotana
petržlenová vňať
Na masle opražíme na kolieska pokrájaný cesnak, pridáme nakrájané surimi, zalejeme smotanou a necháme prevrieť, na konci pridáme petržlenovú vňať, dochutíme soľou, príp. MČK.Podávame s bagetou a dobrým bielym vínom ... rýchle a chutné
lavanda
03.12.10,18:35
Rýchly šalát z krabích tyčiniek:
1 balenie ryžových rezancov (niťoviek)
1 konzerva kukurice
1 balíček surimi krabích tyčiniek
trochu natenko nakrájaného póru
majolka
biely jogurt
soľ
mleté čierne korenie

Ryžové rezance namočíme na asi 10 minút do horúcej osolenej vody, necháme odkvapkať a pokrájame na menšie kúsky, potom pridáme kukuricu (bez nálevu), pór, na malé kúsky nakrájané krabie tyčinky, podľa chuti majolku a jogurt, osolíme, okoreníme, premiešame a chvíľu necháme postáť.
pivko
04.12.10,06:44
Výborné sú vyprážané v cestíčku.;)
duggle
09.12.10,08:25
natenko nakrájam krabie tyčinky, pridám syr črievko najradšej bambino, lyžičku byť majolenky alebo tatarskej omáčky, rožky nakrájam na kolieska a máme jednohubky ;)