Flexo
23.11.10,20:00
Staviame si malu dielnicku s podkrovim a potreboval by som poradit, co je vhodne na podlahu do dielne a garaze. Malo by to byt nieco stieratelne/umyvatelne a co sa neodiera, momentalne je tam betonovy poter a pod nim polystyren. Druha otazka je co je vhodne dat do podkrovia kde je podlaha spravena z OSB dosiek. Rozmyslam nad zateplenym PVC, len neviem co dat pod neho a ci to vobec lepit na tie dosky. Dakujem za vase rady :)
drozdm
23.11.10,19:11
Staviame si malu dielnicku s podkrovim a potreboval by som poradit, co je vhodne na podlahu do dielne a garaze. Malo by to byt nieco stieratelne/umyvatelne a co sa neodiera, momentalne je tam betonovy poter a pod nim polystyren. Druha otazka je co je vhodne dat do podkrovia kde je podlaha spravena z OSB dosiek. Rozmyslam nad zateplenym PVC, len neviem co dat pod neho a ci to vobec lepit na tie dosky. Dakujem za vase rady :)

dole pouvažuj o liatej podlahe , je to drahšie ale pekne sa to vyrovna a je vraj odolna.Osobne skusenosti s nou však nemam. A v podkrovi budeš tiež niečo kutiť? , lebo ak ano tak lino sa zniči ein-zwei
220870
23.11.10,19:29
Napríklad:http://www.tzb-info.cz/5383-hydroizolace-teras-a-balkonu
dáva sa to aj do interiérov ,je to v x odtieňoch a farbách.
Flexo
23.11.10,20:06
dole pouvažuj o liatej podlahe , je to drahšie ale pekne sa to vyrovna a je vraj odolna.Osobne skusenosti s nou však nemam. A v podkrovi budeš tiež niečo kutiť? , lebo ak ano tak lino sa zniči ein-zwei

V podkrovi to skor bude na byvanie. Problem v liatej podlahe by mozno nastal v tom ze v podlahe je poklop do pivnice ktora tam uz bola postavena a je zarovno toho betonoveho poteru.
TomasHC
24.11.10,08:41
Na podlahu sikafloor - www.sika.sk/news-letak_sikafloor.pdf

...alebo podla navodu - http://www.novinky.cz/bydleni/rekonstrukce/174088-jak-vybrat-spravny-nater-pro-betonovou-podlahu-garaze.html
Flexo
26.11.10,20:08
Vdaka za info na ten nater sa popytam v predajni. Este otazka k tym OSB doskam. Je tam jedna vrstva OSB dosiek 2,5 cm, mala by tam ist este jedna vrstva? A co by sa malo dat pod linoleum? Vdaka
220870
27.11.10,06:39
Ten náter je tiež super vec videl som to u jednej známej v garáži.Uno tuto.
TomasHC
25.06.11,14:25
V priebehu pár týždňov idem robiť podlahu s tým SikaFloor-om, potom prihodím fotky aj skúsenosti ako sa to robilo.
TomasHC
10.07.11,08:09
Hotovo, vyzerá to výborne. Mal som len 2 problémy - pri 34°C to rýchlo schlo (píšu spracovateľnosť 60 minút pri 30°C) a mal som problém 36m2 garáž v "časovom limite" vygúľať. Druhý problém bol, že som nemal odhad, aké množstvo nanášať, aby to vystačilo, resp. aby by zbytočne veľa nezostalo. Každopádne, 18 kg balenie ma byť na 2 vrstvy na 36m2, čiže presne ako na moju garáž :) Netreba nejako moc šetriť, lebo potom v kýbli zostane... Potom som to gúľal kam som od brány dočiahol. Foto prikladám, je to odtieň RAL 7032.
220870
10.07.11,08:31
Škoda ,že si to predtým nezniveloval, alebo nezapucoval.
Mirkaska
10.07.11,20:49
Hotovo, vyzerá to výborne. Mal som len 2 problémy - pri 34°C to rýchlo schlo (píšu spracovateľnosť 60 minút pri 30°C) a mal som problém 36m2 garáž v "časovom limite" vygúľať. Druhý problém bol, že som nemal odhad, aké množstvo nanášať, aby to vystačilo, resp. aby by zbytočne veľa nezostalo. Každopádne, 18 kg balenie ma byť na 2 vrstvy na 36m2, čiže presne ako na moju garáž :) Netreba nejako moc šetriť, lebo potom v kýbli zostane... Potom som to gúľal kam som od brány dočiahol. Foto prikladám, je to odtieň RAL 7032.

koľko stojí balenie?
TomasHC
11.07.11,04:41
koľko stojí balenie?

Cca 200€, ale v ČR to je o niečo lacnejšie, ak by si mal cestu - http://ntplus.cz/epoxidove-natery-sika/vodou-reditelny-nater-sikafloor-2530-w

Ak by som chcel dať najlacnejší gres, lep a špárovku, vyšlo by to asi rovnako. Takto som ale žiaľ musel vypratať celú garáž na povalu :rolleyes:
zlaty2006
27.12.11,20:13
tu je lacnejsia varianta k tej Sike>
http://www.tikkurila.sk/priemyselne_farby/kovove_povrchy/kovove_povrchy/temacoat_rm_40.2555.shtml
treba k tomu kupit riedidlo a tuzidlo, ale to uz budu vediet vo farby/laky...
davaju sa 3 natery.
1 rozriedeny, ako penetrak a dalsie dva ochranne natery. Na miestnost cca 24m2 to vyslo na cca 130 EUR aj s valcekmi a ostatnymi pomockami...