giorggies
24.11.10,11:57
Dobry den, chcel by som Vas poprosit o radu, ci je mozno do KZ uviest aj vznik vecneho bremena. Predavam pozemok a chcem aby novemu majitelovi vzniklo vecne bremeno, aby mohli susedia prechdzat cez ten pozemok. Kupujuci stym suhlasi, len to chcem mat papierovo dotiahnute.
andiablo
24.11.10,11:06
Dobry den, chcel by som Vas poprosit o radu, ci je mozno do KZ uviest aj vznik vecneho bremena. Predavam pozemok a chcem aby novemu majitelovi vzniklo vecne bremeno, aby mohli susedia prechdzat cez ten pozemok. Kupujuci stym suhlasi, len to chcem mat papierovo dotiahnute.
daj to do zmluvy o predaji a na katastri to napíšu ako vecné bremeno
sarasara
24.11.10,20:35
Do kúpnej zmluvy sa napíše odsek:touto zmluvou sa zriaďuje vecné bremeno právo prechodu cez parcelu ....pre vlastníka parcely ... .
Za zmluvu, ktorou sa prevádza nehnuteľnosť aj zriaďuje vecné bremeno sa platí dva krát 66 eur.
giorggies
25.11.10,07:06
takze pri navrhu na vklad zaplatit 66 eur za prevod vlastnickeho prava a 66 eur za zapisanie vecneho bremena?
xclaymanx
25.11.10,12:44
Presne tak.
Mária27
25.11.10,15:38
takze pri navrhu na vklad zaplatit 66 eur za prevod vlastnickeho prava a 66 eur za zapisanie vecneho bremena?
Sú to dva úkony. Uveď to tak už v návrhu na vklad.

§ 30 katastrálneho zákona:
(4) Návrh na vklad sa podáva písomne a obsahuje
a) meno, priezvisko a miesto trvalého pobytu, ak ide o účastníka konania fyzickú osobu; obchodné meno, názov a sídlo, ak ide o účastníka konania právnickú osobu,
b) označenie správy katastra, ktorej je návrh adresovaný,
c) označenie právneho úkonu, na ktorého základe má vzniknúť, zmeniť sa alebo zaniknúť právo k nehnuteľnosti; ak sú predmetom návrhu na vklad právne vzťahy z viacerých právnych úkonov, označia sa všetky právne úkony.

(5) Prílohou k návrhu na vklad je zmluva, na ktorej základe má byť zapísané právo k nehnuteľnosti do katastra, v dvoch vyhotoveniach. Ďalšími prílohami
giorggies
26.11.10,07:52
Dakujem ti Maria za odpoved...pracujes na KN? hned by som mal viac otazok :-D
giorggies
02.12.10,10:56
Maria, ako ma vyzerat ten navrh na vklad?

Návrh na vklad vlastnického práva k nehnuteľnosti a zriadenie vecneho bremena?

-ako tam uvediet ze ide o 2 ukony?