wranko
24.11.10,13:19
Dobrý deň mám malú otázočku. Zákazník si u mňa objednal výrobu atypického nábytku na mieru. Po uprosení ma, som mu ho doviezol a namontoval skôr, s tým že po dokončení dvoch skriniek mi doplatí zvyšok sumy a vystavý sa daňový doklad. V priebehu týždňa mi volal že nábytok odomňa nechce, aby som si ho vzal späť a zálohu nech mu vrátim. Zároveň mi oznámil že si ho objednal u inej firmy a lacnejšie /čo asi ťažko keďže poznám danú firmu a ich cenovú politiku/ Zálohu mi dal v takej výške že mi pokrila všetky moje výdavky. Objednávka, zmluva ale ani príjmový pokladničný doklad neexistuje /viem moja chyba/. Ako sa mám zachovať? Ak mu peniaze vrátim a nábytok vezmem späť tak ho môžem rovno vyhodiť keďže takýto typ nábytku je už "nepredajný". Za Vaše všetky stratené písmenká už teraz vopred ĎAKUJEM
Braňo
24.11.10,12:35
Nemáš ani protokol, že si mu namontoval tie skrinky?
wranko
24.11.10,12:44
nič. nebola dokončená montáž tak som nad tým ani nerozmýšlal. takéto dačo sa mi za 6 rokov nikdy nestalo
buchač
24.11.10,12:53
Dobrý deň mám malú otázočku. Zákazník si u mňa objednal výrobu atypického nábytku na mieru. Po uprosení ma, som mu ho doviezol a namontoval skôr, s tým že po dokončení dvoch skriniek mi doplatí zvyšok sumy a vystavý sa daňový doklad. V priebehu týždňa mi volal že nábytok odomňa nechce, aby som si ho vzal späť a zálohu nech mu vrátim. Zároveň mi oznámil že si ho objednal u inej firmy a lacnejšie /čo asi ťažko keďže poznám danú firmu a ich cenovú politiku/ Zálohu mi dal v takej výške že mi pokrila všetky moje výdavky. Objednávka, zmluva ale ani príjmový pokladničný doklad neexistuje /viem moja chyba/. Ako sa mám zachovať? Ak mu peniaze vrátim a nábytok vezmem späť tak ho môžem rovno vyhodiť keďže takýto typ nábytku je už "nepredajný". Za Vaše všetky stratené písmenká už teraz vopred ĎAKUJEM


nič. nebola dokončená montáž tak som nad tým ani nerozmýšlal. takéto dačo sa mi za 6 rokov nikdy nestalo
Aby som nekrivdil ...
Ale ak si takto 6 rokov robil , tak si myslím , že si aj dačo usporil na neodvedených daniach ...či ...????;)

Tak mu vráť love , nech sa zadrhne ...
Ty dáš o pár darčekov na Vianoce menej ...:rolleyes:
7lienka
24.11.10,13:21
:eek:
Aby som nekrivdil ...
Ale ak si takto 6 rokov robil , tak si myslím , že si aj dačo usporil na neodvedených daniach ...či ...????;)

Tak mu vráť love , nech sa zadrhne ...
Ty dáš o pár darčekov na Vianoce menej ...:rolleyes:


brucháč - prečo myslíš, že usporil? Zákazníci mali predsa nižšiu cenu, to každý pozná. Nerob sa, že Ty nie
:eek:

a vrátiť peniaze? aké? existuje nejaký doklad? keď je taký hajzel, že to nechce a vie že je to nábytok na mieru (teda nepredajný) tak nech si ho nechá. Možná, že špekuluje ako ešte zraziť cenu, alebo vytĺcť niečo naviac.....:)
Smola, že nezarobíš ale aspoň neprerobíš.
wranko
24.11.10,14:18
ušetril? Nie. zakaždým dávam faktúru a platím z nej dph. ak mu vrátim peniaze tak som ja lahší o nejaké to euro a mám na dvore kopu s ktorou nič nenarobím. zmluvu som mu dal na preštudovanie ale nepodpísal ju a ja som mu na ulici príjmový nevystavil. ak by som mal zmluvu podpísanú - nemám problém ale teraz je to taká patová situácia. Nie som z tých čo niečo vyrobia/predajú a potom majú problém sa na ulici pozdraviť
buchač
24.11.10,15:18
:eek:


brucháč - prečo myslíš, že usporil? Zákazníci mali predsa nižšiu cenu, to každý pozná. Nerob sa, že Ty nie
:eek:

a vrátiť peniaze? aké? existuje nejaký doklad? keď je taký hajzel, že to nechce a vie že je to nábytok na mieru (teda nepredajný) tak nech si ho nechá. Možná, že špekuluje ako ešte zraziť cenu, alebo vytĺcť niečo naviac.....:)
Smola, že nezarobíš ale aspoň neprerobíš.
...92134252717625542515lienkááááá...;):eek:
Smola ???...neviem síce , lebo ja už nerobím ...takže ani jedno a ani druhé ...
7lienka
25.11.10,11:54
bucháč - iba ten začiatok bol pre Teba... ostatné bolo pre wranka na povzbudenie.....
soráč, že sa Ťa to dotklo
irma1
25.11.10,12:21
Nie je objednávka, ani zmluva. Ty si mu príjmový doklad nedal, takže oficiálne nebola ani záloha. Skrinky si mu nechal. Svedomie môžeš mať čisté, nezobral si peniaze za nič. Ja by som už neriešila nič.
A mimochodom, neberú sa zálohy práve na riešenie takýchto situácií?
buchač
25.11.10,12:26
7lienka Dnes, 01:54 PM
brucháč - iba ten začiatok bol pre Teba... ostatné bolo pre wranka na povzbudenie.....
soráč, že sa Ťa to dotklo
Mňa sa dotýka to , že nejak si mýliš

buchač - brucháč....:mad:

síce aj keď nejaké to bruško mám ...ale pracujem na sebe ...;):D
Oliwa
25.11.10,13:53
Chcel nábytok, má ho doma.
Chcel si zálohu, máš ju tiež.
Je to fifty-fifty - a poučenie na ďalších 6 rokov - co je psáno, to je dáno... ako hovoria bratia Česi...

Za jeho peniaze si mu vyrobil tovar - náklady sa Ti vrátili.
Ak sa mu nábytok zrazu nepáči, nech ho predá - jeho problém.
Prečo by si ho mal brať späť.
Čo by robil on na Tvojom mieste - vrátil by Ti peniaze aj nábytok?