wabi
25.11.10,18:16
Napadlo ma, že postaviť dom z drevených trámov ako sa robí strecha a potom upevniť medzi ne iba veľké bloky polystyrénu, zvonku zastierkovať a znútra tiež...:)
misoft
25.11.10,17:21
Asi máš na mysli niečo ako americký spôsob budovania domov.
220870
25.11.10,17:27
marleau
25.11.10,17:28
Ja teraz vyrábam,príď pozrieť,čo je to drevostavba.
220870
25.11.10,17:31
Ja teraz vyrábam,príď pozrieť,čo je to drevostavba.
Daj foto.
;)
wabi
25.11.10,22:29
No ten zrub na tom videu to je fakt pekné...:)
Drevo mám rád je to fajn materiál, len teda ja robím zo živým drevom ktoré prináša aj úžitok aj potešenie - pekné odolné ovocné stromky...:D
Keď ide o to ako som to myslel asi by som to mal upresniť. Myslel som len konštrukciu z hranolov, nie zrub. Tak ako je z hranolov konštrukcia strechy, tak to vlastne urobiť aj zo stenami.
Viem existujú drevodomy s dopredu vyrobenými panelmi, ktoré sa potom len poskladajú a má to dobré tepelné vlastnosti, myslel som na to, že namiesto týchto panelov použiť proste len masívnejšie kvádre polystyrénu, tak aby ich tie nosné hranoly pridržovali, po obvodových stenách... Juhovýchodnú stenu vlastne neurobiť z polystyrénu ale iba zo sklokarbonátu ako zimnú záhradu a na strechu tiež použiť tento priehľadný material...
pivko
26.11.10,05:34
No ten zrub na tom videu to je fakt pekné...:)
Drevo mám rád je to fajn materiál, len teda ja robím zo živým drevom ktoré prináša aj úžitok aj potešenie - pekné odolné ovocné stromky...:D
Keď ide o to ako som to myslel asi by som to mal upresniť. Myslel som len konštrukciu z hranolov, nie zrub. Tak ako je z hranolov konštrukcia strechy, tak to vlastne urobiť aj zo stenami.
Viem existujú drevodomy s dopredu vyrobenými panelmi, ktoré sa potom len poskladajú a má to dobré tepelné vlastnosti, myslel som na to, že namiesto týchto panelov použiť proste len masívnejšie kvádre polystyrénu, tak aby ich tie nosné hranoly pridržovali, po obvodových stenách... Juhovýchodnú stenu vlastne neurobiť z polystyrénu ale iba zo sklokarbonátu ako zimnú záhradu a na strechu tiež použiť tento priehľadný material...
mimotemyKúp čo najvačši televízor , vyrež na škatuli prednú stenu/ daj tam plexisklo/ a možeš sa sťahovať:D
Milas265
26.11.10,17:54
To nie je nič nove pod slnkom...to napadalo už viacero ludi :D,stavia sa aj z hliny,aj zo slamy ;)....len sa ti to asi z polystyrenu trochu časom scvrkne...vata je lepšia...
day
26.11.10,18:23
nieco podobne:
pasivnydom.blog.cz

ale neprehanaj to, to uz mi pride riadne pritiahnute za vlasy
wabi
26.11.10,19:22
mimotemyKúp čo najvačši televízor , vyrež na škatuli prednú stenu/ daj tam plexisklo/ a možeš sa sťahovať:D
A bude zo mňa razom medialna hviezda. To už radšej vypijem sud a budem slávny ako diogenes, na toho sa ani za 2500 rokov nezabudlo ako býval.:o

A ja že ako to tá Adela robí že je tam furt asi už poslúchla tvoju radu!:D
paloo
26.11.10,20:21
alltracboy
26.11.10,21:11
paloo klobuk dolu
220870
27.11.10,06:35
Kamarát tento druh domov nazval krematórium.Ak to niekto chce mal by to stavať niekde mimo obce,nech to tam nehyzdí celú ulicu.Susedia zrejme chcú bývať v normálnej ulici on im tam postaví takúto opachu.
Na druhú stanu oceňujem snahu projektanta a vyskúšal si to vlastnými rukami.Tak ,ako tam písal bude sa učiť na vlastných chybách.Ja som ich tam videl viacero.Bude mať čo opravovať, po dlhých zimných večeroch.
viki2
27.11.10,14:12
Kamarát tento druh domov nazval krematórium.Ak to niekto chce mal by to stavať niekde mimo obce,nech to tam nehyzdí celú ulicu.Susedia zrejme chcú bývať v normálnej ulici on im tam postaví takúto opachu.
Na druhú stanu oceňujem snahu projektanta a vyskúšal si to vlastnými rukami.Tak ,ako tam písal bude sa učiť na vlastných chybách.Ja som ich tam videl viacero.Bude mať čo opravovať, po dlhých zimných večeroch.

mimotemyakú opachu????? podľa mňa, to je vec názoru a vkusu....ak by sme išli stavať ešte raz, určite by som muža spracovala na takýto dom (nemáme síce klasiku, ale tomuto sa to nevyrovná)
CodeLee
27.11.10,22:25
Kamarát tento druh domov nazval krematórium.Ak to niekto chce mal by to stavať niekde mimo obce,nech to tam nehyzdí celú ulicu.Susedia zrejme chcú bývať v normálnej ulici on im tam postaví takúto opachu.
Na druhú stanu oceňujem snahu projektanta a vyskúšal si to vlastnými rukami.Tak ,ako tam písal bude sa učiť na vlastných chybách.Ja som ich tam videl viacero.Bude mať čo opravovať, po dlhých zimných večeroch.

Mne osobne sa taky dom paci viac nez klasicke "chalupkove barabizne". Je to vec osobneho vkusu.

Bolo by dobre mu napisat kde napr. spravil chyby aby si to mohol rychlo opravit kym to nesposobi problemy a aby sa aj ini poucili.
alltracboy
28.11.10,07:49
nemoze byt nieco jednoduche na vystavbu aj sa vsetkym pacit. Klasicky krov by bol komplikovanejsi.. Mna by zaujimalo preco dve vrstvy sadrokartonu?
220870
28.11.10,07:59
Mne osobne sa taky dom paci viac nez klasicke "chalupkove barabizne". Je to vec osobneho vkusu.

Bolo by dobre mu napisat kde napr. spravil chyby aby si to mohol rychlo opravit kym to nesposobi problemy a aby sa aj ini poucili.
Takýto dom nemá čo hľadať medzi radovou zástavbou v starej denine.Architektúra takéhoto domu tam jednoducho nepasuje.Preto som písal ža takáto opacha by sa mala stavať mimo dediny na novo budovaných uliciach.Jednoducho to tam nepasuje .V každom normálnom štáte by mal s takouto stavbou na takomto mieste minimálne problém.Sám osobne by som veľmi uvažoval nad tým či dom z dutými stenami postaviť v dedine kde naokolo všetci chovajú prasiatka a domácu hydinu.Potkany sa tam väčšinou nasťahujú skôr ,ako stavebníci.Viem čo mi dorobili s polystyrénovou fasádou.
K tým chybám je ich tam dosť ak si niekto myslí ,že mu pár klincov udrží strechu a celý dom pohromade ,tak je to na pováženie.Podlaha nebude plávajúca ,ale tancujúca min dovtedy kým si podlahové polystyrény neposadajú a nenájdu svoje miesto.Ale na to už zrejme prišiel.Prvé miesto kde sa to väčšinou ukáže je kúpelňa.Popraskajú mu spoje dlažieb a obkladov stien.
Škoda že nenapísal cenu toho domu.Hlavne by ma zaujímalo koľko ho stál 1m2 obvodových stien,vôbec sa mi nezdá ,že by to vychádzalo nejak moc lacnejšie ako murovaný dom.Otázne je tiež akú má životnosť použitá fólia ktorou obalil dom.Lebo takú životnosť má aj celý dom.:mee:Je tam obrovské množstvo detailov ktoré by som chcel vidieť a neboli nafotené.
day
28.11.10,09:00
je to dom tomasa g, vela info je na www.ostavbe.sk (http://www.ostavbe.sk)
nemozte to kategorizovat, uz nie je komunizmus, na dnesnu dobu je to uz "skoro" bezny dom aj konstrukciou aj umiestnenim
viki2
28.11.10,09:29
Ja by som ZAKAZAL stavať takéto bungalovy !
Piťko, také obdobie, kedy nám niečo zakazovali a prikazovali sme tu už mali, dúfam, že história sa nebude opakovať.....

To je jedno ako sú urobené .

Z toho dovodu , že je prudko znížená úžitková hodnota takéhoto domu,
tento dom nemá pivnicu a ani podkrovie.

A chýba mu zakladna vlastnosť, ktorá robí dom domom, dostatok uložných a odkladacích priestorov.
...ja som si naivne myslela, že náš dom robia domom nie pivnica (ktorú mimochodom zatial nemáme) a odkladacie priestory, ale útulné, pekne a účelne zariadené miestnosti......no, budem to musieť ptehodnotiť:confused::eek:

Nehovoriac o zlom tepelnom hospodarení,bez ohľadu na izoláciu,pretože teplo VŽDY bude STÚPAŤ HORE .

Pre tých, čo chcu také domy by som doporučil byt 4+1 s nejakým pekným výhľadom

bolo by to pre nich z užitkového hľadiska bývania porovnateľné riešenie,
a pekný výhľad by získali ako bonus....
rozhodnutie nechaj radšej na tých majitelov domu, napr. ja som max.spokojná aj v takomto, podla teba neplnohodnotnom dome.....


podla mňa, radšej takéto, podla niektorých "barabizne" s pekne upraveným okolím ako klasické dedinské domy s klasických skladom bordelu okolo domu.........
ciners
28.11.10,09:42
100 ludi 100 chuti...pre mna robi dom domom dvor, zahradka, staranie sa o stromky, travnik, pes a nejake to zvieratko. Kolko odkladacich priestorov dnes ludom treba, ked baby nevedia uz zavarat a chlapi zatlct kliniec? :D
day
28.11.10,11:14
uz nam zostava len Oliwa, vie totiz zavarat
alltracboy
28.11.10,11:17
premna robi dom domom nezavislost a sukromie na vlastnom pozemku kde som sam sebe panom. A moze to kludne byt aj ten upraveny lodny kontajner. Pravda je taka ze v dnesnej konzumnej dobe moc odkladacich priestorov clovek co dobre zaraba nepotrebuje.
peter3377
28.11.10,14:56
tak to ma prekvapilo ze je to dom, ked sme chodili okolo tak sme sa nan divali a typovali ze to bude daka krcma ci obchod alebo take daco. ale ze dom tak to urcite nie . nazivo to z ulice vyzera strasne
day
28.11.10,15:06
peter a ktory dom myslis?
peter3377
28.11.10,15:54
ten co sem dal paloo
paloo
28.11.10,16:17
Mne osobne sa páči :) A dom si majiteľ nestavia pre okoloidúcich ale pre seba :) Je jasné,že tí ktorý sa živia stavaním tých vraj dobrých domov kričia :D veď takýto dom si postavia šikovnejší aj bez pomoci nenahraditeľných majstrov...
paloo
28.11.10,16:30
Dreva je dosť:)väčšina Slovákov má aký taký majetok po predkoch ak ho nestihla nevhodne speňažiť:D
Takže trámy by som tam pre istotu dal:)
mendo933
28.11.10,16:52
Mne sa tento moderny dom paci, je to len vec vkusu,zvolil som klasiku pretoze taky dom bude furt pekny a tieto moderne zachvilu vindu z "mody" a pride iny styl, ktory bude IN. Kopa odkladacieho priestoru je len na zvlakanie a hromadenie bordelu. Vidim to ci uz u rodicou, ci u svokrovcou, vsetko to len vyhodit na dvor a zapalit. Montovany vs. murovany dom je vec vkusu, kazdy ma to svoje pre a proti , ja som sa rozhodol pre murovany lebo dokazal som si to spravit svojpomocne , na montovany by som potreboval ludi, kory by mi zobravi viac ako ti dvaja murari co som mal 3 dni na stavbe. Ked montovany tak drevene trami a medzi to vatu, eps by som tam netlacil
CodeLee
29.11.10,21:37
skus si postavit nieco taketo www . microhouse . at, a vyskusaj ako sa ti v tom bude byvat