pivko
28.11.10,16:54
Robia mi štukové omietky a ešte len olepili a presieťkovali ostenia a už je dom zarosený ako sauna. Radiátory mám dole zapol som tam 2 ohrievače + prvý krát zakúril v kachliach a vyvetral. Trochu to pomohlo ,ale teraz keď začnu ťahať omietku tak tam bude vody až až. Ako to mám sušiť , keď vonkajšia vlhkosť je skoro 100% pri tomto počasí? Pozeral som cenu za požičanie odvlhčovača:mad: tak na 24 hod 18 Eur /trochú drahé sušenie a neviem či je vobec vhodné/
mendo933
28.11.10,15:56
jedine kurit a vetrat :(
lapejko
28.11.10,15:58
Na www.pre-obkladacov.sk kúpiš odvlhčovač s obstojným výkonom od 210,00 €, inak kúriť a vetrať...
220870
28.11.10,16:48
Sem tam otvor dvere a okná.
pivko
28.11.10,17:57
Sem tam otvor dvere a okná.
Dom je čerstvo zateplený a aj strecha tak sa bojím aby ta všetka voda neprešla múrom a SDK v podkroví do izolácie:mee:odvlhčovač kupovať sa mi zdá zbytočné nakoľko bude v dome klimatizácia ,ktorá má túto funkciu. Ako to je ak ti zateplenie vata zvlhne/stráca izolačné vlastnosti/ to by mi teraz ani nevadilo , veď potom vyschne keď bude budúci rok +50:D alebo už nevyschne v streche nikdy?/mám parozábranu ,ele strecha prvý rok-sťahovať sa nebudem tak že to nemám ešte ani pretmelené/
220870
28.11.10,18:21
Mať tak tvoje problémiky ;)my ideme zajta zatepľovať fasádu:D:D:D.Vata pokiaľ je zakrytá fóliou tak sa jej nestane nič.Relatívne horšie by mohol dopadnúť biely SDK.Tomu sa to nemusí moc lúbiť.Tak ako som písal sem tam urobiť trochu prievanu.
mendo933
28.11.10,18:28
Dom je čerstvo zateplený a aj strecha tak sa bojím aby ta všetka voda neprešla múrom a SDK v podkroví do izolácie:mee:odvlhčovač kupovať sa mi zdá zbytočné nakoľko bude v dome klimatizácia ,ktorá má túto funkciu. Ako to je ak ti zateplenie vata zvlhne/stráca izolačné vlastnosti/ to by mi teraz ani nevadilo , veď potom vyschne keď bude budúci rok +50:D alebo už nevyschne v streche nikdy?/mám parozábranu ,ele strecha prvý rok-sťahovať sa nebudem tak že to nemám ešte ani pretmelené/
aby vata nenavlha smerom od interieru tak je tam parozabrana. Ak je to spravene tak ako ma byt, cize aj spoje zabrana -murivo poriadne pretmelene tak vlhkost neprejde. horsie je na tom SDK, ak bol rost robeny s odstupmi na 50cm tak by sa to nemalo pokrutit. Neviem ako na vyhode ale na zapade zacina byt pekna kosa, postupne aj celodeny mraz tak by sa aj hodili tie radiatory.
lapejko
28.11.10,19:26
ak zavčasu nepretmelíš sdk s výstužnou páskou aspoň raz, hrozí že vlhkom sa vyhnú okraje tabúľ do interiéru a to už potom "neukecáš".
pivko
29.11.10,04:25
ak zavčasu nepretmelíš sdk s výstužnou páskou aspoň raz, hrozí že vlhkom sa vyhnú okraje tabúľ do interiéru a to už potom "neukecáš".
OK dnes volám sadrokartonistov. Ja som to nedal tmeliť nakoľko sa mienim sťahovať až na jar a na streche ešte nebol sneh /aby to zbytočne nepopraskalo po prvom zaťažení strechy/
pivko
29.11.10,04:27
omietaj po troche !

jednu stenu, keď vyschne druhú stenu a p.

Prisposob sa počasiu !!!
Tak sa to nedá , ja mám partiu 3 murárov čo dochádzaju z Bardejova;) a chodiť ovakovať jednu stenu by bolo neekonomické:D
220870
29.11.10,04:48
OK dnes volám sadrokartonistov. Ja som to nedal tmeliť nakoľko sa mienim sťahovať až na jar a na streche ešte nebol sneh /aby to zbytočne nepopraskalo po prvom zaťažení strechy/
Tak tohoto sa báť nemusíš.Ak by to prasklo pod váhou snehu tak nieje chyba v SDK ale v streche.SDK sa NEDÁ tmeliť pod +5°C a veľkej vlhkosti "nestvrdneti".:D žena bude nadávať.