lover
30.11.10,08:40
Ahojte,

pomaly sa s bytom chystame pokrocit do faze malovanie. Aku interierovu farbu odporucate? Niekde tu na porade som sa docital, ze primalex nie je ziadna vyhra. V Hornbachu miesaju farby podla vyberu, su tieto farby vhodnou alternativou? Alebo po akach farbach a penetracnych nateroch pod tieto farby sa poobzerat?

DAKUJEM!
Nefe
30.11.10,10:21
Pre nás jednoznačne fínska farba Tikkurila. Máme s ňou vymaľovaný celý byt. Je to super kvalita, absolútne stála aj po rokoch.
Ona je síce dosť drahá, ale spotrebuje sa jej o dosť menej.
Takže keď my budeme na budúci rok vyberať farbu na vymaľovanie interiéru v našom novom dome, budeme vyberať len správny odtieň.
Že to bude farba Tikkurila, v tom máme aj s mužom jasno.:)
arizona
30.11.10,11:12
pozri cez vyhladavc starsie diskusie, napr. http://www.porada.sk/t96726-vhodna-farba-na-malovanie.html
220870
30.11.10,14:11
Nielen základná farba je dôležitá ale aj farbivo ktorým sa prifarbuje.
lover
01.12.10,07:47
Ahojte,

dakujem za reakcie! Precital som si aj tie starsie prispevky...

Neviete niekto ake farby miesa Hornbach a ci sa jedna o kvalitne farby?
Aky penetrak pouzit na penetrovanie stierky Stemal?

Neviete, kde v BA kupit kvalitnu farbu a penetrak za rozumnu cenu? Zatial sme presli obchodne centra ako Baumax a Hornach. V Baumaxe nemiesaju. Hornbach ponuka siroku paletu farieb, avsak nenasiel som nikde recenziu na ich produkt, ak je teda ich...

DAKUJEM!
lover
02.12.10,06:15
Neviete niekto ake farby miesa Hornbach a ci sa jedna o kvalitne farby?
Aky penetrak pouzit na penetrovanie stierky Stemal?


Ahojte, nepozna niekto z Vas tie miesane farby z Hornbachu?

Dakujem!
lover
02.12.10,07:50
Ahojte, nepozna niekto z Vas tie miesane farby z Hornbachu?

Dakujem!

Okrem tohto ma zaujima:
1. Je potrebne penetrovat sadrokartonove stropy? (cim?)
2. Je rozdiel v penetracii bieleho a zeleneho SDK?
3. Je mozne natierat zeleny a klasicky SDK a sadrove stierky tym istym penetrakom a farbami, alebo je nutne toto odlisovat a taktiez pouzit na SDK nejaky specialny nater v kupelni?

DAKUJEM!
mahony1
02.12.10,15:37
Ahojte, nepozna niekto z Vas tie miesane farby z Hornbachu? Dakujem!

My sme kupili z Hornbachu uz viacero farieb, mame s nimi natretu obyvackovu stenu a po 3 rokoch nevidim ziaden problem. Super vec je to, ze ked si odlozis kod danej farby, kedykolvek ti namiesaju rovnaky odtien - vyborna vec najma pri detoch, ktore velmi radi zacarbu stenu farbickou, ci si tam otlacia svoju rucicku :)

Ak ti mozem poradit, neber si hned 10 kg odtiena farby, ktory sa ti paci, ale vezmi si na skusku najprv 1 kg daneho odtiena a zaroven 1 kg odtiena, ktory je od tvojho vysnivaneho o 2-3 stupne svetlejsi. Budes prekvapeny, o kolko krajsie posobi na stene svetlejsi odtien ako tie tmavsie odtiene (tolko aspon moja skusenost).
lover
03.12.10,10:36
My sme kupili z Hornbachu uz viacero farieb, mame s nimi natretu obyvackovu stenu a po 3 rokoch nevidim ziaden problem. Super vec je to, ze ked si odlozis kod danej farby, kedykolvek ti namiesaju rovnaky odtien - vyborna vec najma pri detoch, ktore velmi radi zacarbu stenu farbickou, ci si tam otlacia svoju rucicku :)

Ak ti mozem poradit, neber si hned 10 kg odtiena farby, ktory sa ti paci, ale vezmi si na skusku najprv 1 kg daneho odtiena a zaroven 1 kg odtiena, ktory je od tvojho vysnivaneho o 2-3 stupne svetlejsi. Budes prekvapeny, o kolko krajsie posobi na stene svetlejsi odtien ako tie tmavsie odtiene (tolko aspon moja skusenost).

Dakujem!

BTW. vie mi niekto helfnut este s tymto:
1. Je potrebne penetrovat sadrokartonove stropy? (cim?)
2. Je rozdiel v penetracii bieleho a zeleneho SDK?
3. Je mozne natierat zeleny a klasicky SDK a sadrove stierky tym istym penetrakom a farbami, alebo je nutne toto odlisovat a taktiez pouzit na SDK nejaky specialny nater v kupelni?

DAKUJEM!
vankusik29
08.12.10,12:04
My ideme tiez teraz malovat, kupili sme farbu HET Klassic ma vysoku belost na stropy. Na steny ju namiesame s HET colorovacimi farbami, a penetrak sme tiez objednali od HET nech to je vsetko na kompletku od jedneho vyrobcu.
marleau
09.12.10,18:37
Je potrebné dať pozor,aby na napr.starý Primalex nešiel napr. Caparol,to odpadne.Ináč nechápem,prečo chcete miešať farby v týchto megaobchodoch.
Fellini
09.12.10,20:23
My sme sa bohužiaľ rozhodovali narýchlo a večer pred objednaným maľovaním sme išli kúpiť farbu do Hornabachu. Nakoniec sme si ju tam dali namiešať, a pri pokladni ma skoro vystrelo pri sume 103 eur. Je pravda, že farba je bohovská, a dokonca oteruvzdorná, ale takáto cena za tri izby je do plaču:-((((
čiže miešané farby v Hornabachu sú kvalitné, trvácne a dobre vyzerajú, ale cena je privysoká.
zbojnikjuraj
12.12.10,20:50
Primalex Fortissimo color - vrele odporucam !!!! My sme sa pre nu rozhodli po predchadzajucej porade s chlapmi od "fachu", ktory nam sice neodporucili priamo tuto farbu,len nam bolo povedane, ze setrit by sme zrovna na tomto mieste nemali. Totizto islo nam aj o zakrytie mensich (miestami aj vacsich) nedostatkov stierky, co sa touto farbou do znacnej miery podarilo ( avsak museli sme upravit riedenie-menej vody). A ma aj vyhodu, ze sa da zlahka zmyt (aj to je uz odskusane:) ). P.S. - Az po zakupeni, som doma pri podrobnejsom studovani obalu zistil, ze fabrika vyrabajuca Primalex patri do koncernu PPG.