qwert1
30.11.10,17:38
na pozemku kde planujem stavat je len 1 faza(v starsej budove),rad by som tam uz teraz prehodil na 3 fazy. ZSE vsak ziada reviznu spravu,pokial nemam este ani plan na dom, co vtom pripade,to sa da spravit pripojka len na hotovy dom ?
A co vlastne je revizna sprava,co vsetko sa vnej robi ?
Mam moznost nechat si tu 1 fazu a platit o nieco vyssiu energiu,a prehodit to az po postaveni,ale radsej by som to vyriesil uz teraz,ak je sposob.
dakujem
canbo
30.11.10,16:59
Iba slušne vás odpinkli.
? 1A co vlastne je revizna sprava,co vsetko sa vnej robi ?
Je to predpísaný postup kontroly elektrického zariadenia s technickými predpismi.( Porovnanie elektroprojektu zo skutočným stavom zariadenie , skúšanie ochrán...)
?...to sa da spravit pripojka len na hotovy dom ?
Dá, postupovať v súčinnosti z rozvodným závodom. Majú vypracovaný postup pri zriaďovaní prípojky, podla tohto posúdiť stav jestvujúcej prípojky - oplatí sa ju rekonštruovať .alebo zriadiť novú.
Zoltán Kovács
30.11.10,16:59
A nežiadajú revíznu správu prípojky?
qwert1
30.11.10,18:12
mne ide o to,mat tam spravenu docasnu skrinu s isticmi,z kt. budem tahat elektriku na stavbu,pripadne budem docasne byvat v starej budove.Revizna sprava sa tyka projektu domu,ci len samotnej pripojky ,cize po hranicu plota,kam podla noveho davaju elektrikari hodiny ?
canbo
30.11.10,18:41
mne ide o to,mat tam spravenu docasnu skrinu s isticmi,z kt. budem tahat elektriku na stavbu,pripadne budem docasne byvat v starej budove.Revizna sprava sa tyka projektu domu,ci len samotnej pripojky ,cize po hranicu plota,kam podla noveho davaju elektrikari hodiny ?

"dočasné" v elektrike je prísnejšie ako trvalé riešenie a tým aj drahšie.
Revízna správa sa týka aj,aj.
Pre rozvodné závody prípojky.
Prípojka pozostáva : 1. Napojenie na zdroj (stlp...), kábel.
2. Poistková skriňa.
3. Rozvádzač merania, jeho prívod - kábel,aj uzemnenie..

!!! Každá zmena ( rozšírenie,navýšenie výkonu) na prípojke musí byť riešená podľa teraz platných noriem a pripojovacích podmienok rozvodných závodov !!!
K vydaniu kladnej revíznej správy je potrebné predložiť projekt a východiskovú revíznu správu. Čo u staršieho RD silno pochybujem .
Najlacnejšie riešenie JE to čo vyzerá najdrahšie - zriadiť novú prípojku. Postup pri zriaďovaní prípojky je na porade popísaný.
qwert1
02.12.10,08:35
projekt sa da spravit aj v starom dome,nech to nieje stavebny odber,ten je drahsi.Spravim si tam par zasuviek pripadne aj,ak to musi ist do projektu, elektromer hodit na plot a zakreslit do katastralnej mapy,pozriet kadial idu ostatne siete,aby to splnalo normy.
Otazka : meria sa rozdiel medzi odberom faz ? ..teda pokial mam zapnutu na jednej faze pracku,inak nic,je to drahsie ako keby mam ten isty vyvazeny odber na vsetkych 3 fazach ?? Alebo je toto uz praca elektrikarov aby si jednotlive zatazenie vyvazovali,a projektanta el. planu,nech im vtomto trochu pomoze ?
qwert1
02.12.10,11:06
tak si hned aj odpovedam,podla elektrikara si toto uz riesia ZSE,pripadne velkoodberatelia,u domacnosti je to jeden kotuc na 3 cievky. Mozno nejake vzorce na ten kotuc ak vie niekto,ale rozdiel by tam nemal byt v spotrebe ci zatazim jednu na 9A alebo vsetky fazy po 3A.
A pokial je na viac rezimov(lacnejsi nocny),tak sa tusim davaju dvoje hodiny.
Snoophy
02.12.10,14:06
Ja som mal starý RD ( skôr 100r padajuca budova) a než som začal vybavovať buracie povolenie a plany som zavolal do ZSE a telefonicky prehlasil majitelazo svokra na mna a pri tom telefonáte som nahlásil že chcem mať namiesto 1f 3fázy a behom par dni prišla zmluva zo zmenou fáz a vyškou A.

Musím povedať že pri všetkých papierovačkách pri dome , stavbe som s ZSE nemal žiadne problemy a všetko šlo telefonicky.
Oproti BVS 100 a 1!!!!

BVS robilo chyby jednu za druhou a ešte aj za to pytali prachy lebo to museli opraviť ale ja som sa nedal :-)

Zavolajte ešte raz a nič sa nepýtajte ako to máte atd. rovno povedzte že chcete zmenu tarify a spraví to za 5min.