Helena Gálová
30.11.10,20:27
Mám v úmysle postaviť na dvore drevený prístrešok na auto o ploche cca 24 m2, opláštený OSB doskami, so sedlovou strechou výšky cca 3,5 m. Nebude pevne spojený základom so zemou, je položený na polovegetačných paneloch. Vie mi niekto povedať, či sa jedná o stavbu v zmysle zákonač.50/1976? O takýchto prístreškoch sa v stavebnom zákone nič nehovorí.

:confused:
drozdm
30.11.10,19:32
Do 25m2 nemusiš mať stavebne povolenie , stači to len nahlasiť ako drobnu stavbu.Lenneviem či sa to da urobiť aj na nestavebnej parcele .
iv@n
30.11.10,20:14
čo obec/stavebný úrad to iné stanovisko ako tak pozerám naokolo. ja som robil teraz prístrešok 5x5m iba stojky a strechu, stojí na betonových pätkách, dal som ohlášku na drobnú stavbu, odsúhlasili to aj ked to stojí na trvalých trávnych porastoch podla katastra, akurát neviem z akého dôvodu chceli aj vyjadrenie suseda (staval som to cca meter od hranice pozemku, od suseda je postavená podobná stavba aj s opláštenými stenami, námietky nemal).
pred pár rokmi som robil v záhrade vercajchdomček - plechová montovaná búda 3*4m, je pod tým betonova deka a tiež nikomu nevadilo, že to stojí na TTP.
durisovad
30.11.10,20:15
Moja skusenost je taka - "kdo se moc pta, moc se dovi". My sme pred rokmi chceli dat postavit pristresok na auto pri dome, poziadali sme stavebny urad o vyjadrenie ako kaze zakon, ale nam odpovedali, ze by to narusilo raz domov v ulici a nepovolili. O dve ulice dalej si pristresok postavili, nikoho sa nic nepytali a doteraz si to nikto z uradnikov ani nevsimol.
drozdm
30.11.10,20:26
jj na slovensku sa poctivosť často nevyplaca ako sledujem
Helena Gálová
30.11.10,20:41
jj na slovensku sa poctivosť často nevyplaca ako sledujem
myslím, že to je náš prípad, vrtajú do nás, úrad chce urobiť miestne šetrenie.
220870
30.11.10,20:51
Vzniká vám len ohlasovacia povinnosť.Nič len ohlásenie(písomne).Ak s tým nepoškodíte ,neublížite susedom ,tak vám v tom nič nebráni.Kľudne si to postavte.Na svojich web stránkach to mávajú mestá aj obce.Toto je z TN.
pepejo
08.12.10,07:40
Ja by som to riešil ohláškou, ako dočasnú drevenú stavbu (cca 15 rokov), keď je to na TTP