julius vága
02.12.10,08:45
kazdu zimu sa mi objavy plesen pri dverach aj oknach pouzijeme savo ale zas sa to objavy iné riesenie nefunguje savo je dobré ale velmi smrdi mali by vymisliet inu aromu ked by som mal zatepleny dom pomohlo by to? dakujem
arizona
02.12.10,07:48
fenixtrade
02.12.10,09:34
kazdu zimu sa mi objavy plesen pri dverach aj oknach pouzijeme savo ale zas sa to objavy iné riesenie nefunguje savo je dobré ale velmi smrdi mali by vymisliet inu aromu ked by som mal zatepleny dom pomohlo by to? dakujem
su prostriedky aj bez zapachu ( DETASTOP daj do googla a najdes aj predajcou) , ale je to zase len chemia ktora ked vyprcha tak je plesen spat, doporucujem skor system nuteneho vetrania ktory ti navyse bude udrziavat aj prijemenu klimu v dome a aj v zimnom obdobi dokaze setrit naklady na teplo.
Matias.S
02.12.10,10:04
kazdu zimu sa mi objavy plesen pri dverach aj oknach pouzijeme savo ale zas sa to objavy iné riesenie nefunguje savo je dobré ale velmi smrdi mali by vymisliet inu aromu ked by som mal zatepleny dom pomohlo by to? dakujem

Predpokladám, že ste menili okná a tento problém nastal až potom, lepší systém vetrania a pozri si stránku v príspevku vyššie ;)
durisovad
02.12.10,13:45
Tak sa mi zda, ze plastove okna maju viac nevyhod ako vyhod. A o zateplovani budov plati to iste. Teraz sa budu zasa menit plastove okna za tie stare drevene?
Matias.S
02.12.10,14:01
Tak sa mi zda, ze plastove okna maju viac nevyhod ako vyhod. A o zateplovani budov plati to iste. Teraz sa budu zasa menit plastove okna za tie stare drevene?

Drevené okná už sú - tzv. eurookná ... nejde o nevýhody, ale o tepelnú priechodnosť, mosty .... častejšie vetranie .... únik cez staré okná cca 40% ....
fenixtrade
02.12.10,14:08
Tak sa mi zda, ze plastove okna maju viac nevyhod ako vyhod. A o zateplovani budov plati to iste. Teraz sa budu zasa menit plastove okna za tie stare drevene?

Treba vediet hlavne zasady pouzivanie plastovych okien a tiez byvania v zateplenom dome, cize ked si dom ci byt uzavrieme aby nam neunikalo teplo tak nam poriadne neprudi vzduch vo vnutry a zvysuje sa nam RV a ked dosiahne urcite percenta zacnu nam kvitnut aj plesne, tak nam ostava jedine riesenie ako zabranit vlhkosti a plesnam a to je system nuteneho vetranie ( rekuperacia alebo iny system napr. AERECO ktory pracuje na principe sledovania vlhkosti ).
durisovad
02.12.10,16:35
Tak sa mi zda, ze zateplovanie a plastove okna sa akosi minaju efektom. Takato investicia sa robi preto, aby sa usetrilo na nakladoch za kurenie. Ale ak treba intenzivnejsie vetrat a intenzivnejsie kurit, potom na kureni sa asi neusetri nic, naviac vznikli naklady za okna a zateplenie budovy. Alebo to chapem zle?
fenixtrade
02.12.10,16:49
Tak sa mi zda, ze zateplovanie a plastove okna sa akosi minaju efektom. Takato investicia sa robi preto, aby sa usetrilo na nakladoch za kurenie. Ale ak treba intenzivnejsie vetrat a intenzivnejsie kurit, potom na kureni sa asi neusetri nic, naviac vznikli naklady za okna a zateplenie budovy. Alebo to chapem zle?

Investicia je spravna len zial nikto neupozorni ludi ze by si mali ale zabezpecit system nuteneho vetrania a potom budu aj setrit naklady na teplo. Pretoze ked sa projektuju nove domy ktore su nizkoenergeticke alebo pasivne majú v sebe nejaky system nuteneho vetrania priamo navrhnuty aby sa predislo problemom s vlhkom a plesnami. Takze ked splnis vsetky 3 uvdene nalezitosti tak isto dojdes aj k uspore aj k tomu ze nebudes musiet dodatocne riesit vlhko a plesne. No pravdou je ze nie v kazdom dome alebo byte sa po vymene okien a zatepleni nastavju problemy s vlhkom a plesňami ale ak sa to stane po tejto udalosti uz len nutene vetranie pomoze.
durisovad
02.12.10,17:01
Rozumiem tomu dobre, ked si myslim, ze na stare domy sa zateplovanie a plastove okna nemaju davat?
fenixtrade
02.12.10,17:25
Rozumiem tomu dobre, ked si myslim, ze na stare domy sa zateplovanie a plastove okna nemaju davat?

Nie ze nemaju ale treba mysliet na vsetko a to je aj na nutene vetranie, respektive pocitat s tym ze ak nahodou zacne vlhko a plesne tak sa to bude musiet poriesit dodatocne. Ja doporucujem vyriesit to hned a ziskam este vacsie uspory na teple.
Marína
02.12.10,19:39
kazdu zimu sa mi objavy plesen pri dverach aj oknach pouzijeme savo ale zas sa to objavy iné riesenie nefunguje savo je dobré ale velmi smrdi mali by vymisliet inu aromu ked by som mal zatepleny dom pomohlo by to? dakujem
Pozri si v archíve Receptář z 21. 11. 2010 http://www.iprima.cz/videoarchiv cca od 42 minúty. Tiež BIO REPEL (http://www.biopreparaty.cz/biorepel/).
hipi
03.12.10,21:40
pri starych nezateplenych domoch su steny chladne. cez skary v oknach prudi vzduch a ten ide okolo stien, berie vlhkost so sebou a zaroven ochladzuje stenu zvnutra. Vysledok su vysoke tepelne uniky.
Po vymene okien za plastove, tie tesnia, vzduch prestane prudit. vnutorny vzduch okolo stien je teplejsi. Systemove chyby v starych stenach vytvaraju tepelne mosty, vlhkost na stenach kondenzuje, vznikaju plesne.
Najlepsie je po vymene plastovych okien hned zateplit steny. Minimane 10cm. Steny nebudu take studene a nebude na nich kondenzovat voda. Samozrejme treba zateplit az k ramom okien, vacsina ludi chybuje a pri vymne okien ich zapusti dovnutra, najlepsie je ich usadit na vonkajsi kraj steny a nie do stredu.
Ferdosondo
04.12.10,16:50
pri starych nezateplenych domoch su steny chladne. cez skary v oknach prudi vzduch a ten ide okolo stien, berie vlhkost so sebou a zaroven ochladzuje stenu zvnutra. Vysledok su vysoke tepelne uniky.
Po vymene okien za plastove, tie tesnia, vzduch prestane prudit. vnutorny vzduch okolo stien je teplejsi. Systemove chyby v starych stenach vytvaraju tepelne mosty, vlhkost na stenach kondenzuje, vznikaju plesne.
Najlepsie je po vymene plastovych okien hned zateplit steny. Minimane 10cm. Steny nebudu take studene a nebude na nich kondenzovat voda. Samozrejme treba zateplit az k ramom okien, vacsina ludi chybuje a pri vymne okien ich zapusti dovnutra, najlepsie je ich usadit na vonkajsi kraj steny a nie do stredu.
Dobre píšeš. Toto všetko funguje, ale iba za predpokladu, že nevlhne dom od základov. A to je kameň úrazu veľkej časti starých domov.