lover
02.12.10,10:49
Ahojte,

na vydlazdenie chodby a kuchyne si vazne netrufam, tak chceme na to majstrov. Kazdy ma svoje "grify" na tuto pracu a taktiez rozdielnu cenu.

Jeden chcel vylievat tzv. nivelacny poter na vyrovnanie povrchu, avsak tu sa obavame vytopenia susedov pod nami. Vraj bez toho to nepojde. Aj cenovo bol tento na urovni 700,-EUR (praca) + material.

Dalsi (inak mame s nim pozitivne skusenosti pri vykachlickovani kupelne a WC) tvrdil, ze povrch dorovna flexilepidlom. Predtym aplikuje na dlazku hlbkovu penetraciu. Bojim sa vsak, ze lepidlo resp. vacsia vrstva lepidla casom po dlazbou povoli. Su moje obavy opravnene? (Tu sa robota pohybuje okolo 300,-EUR)

(kuchyna ma cca. 10m2, chodba taktiez 10m2 a obklady za kuchansku linky 3m2)

DAKUJEM!
220870
02.12.10,16:51
Ahojte,

na vydlazdenie chodby a kuchyne si vazne netrufam, tak chceme na to majstrov. Kazdy ma svoje "grify" na tuto pracu a taktiez rozdielnu cenu.

Jeden chcel vylievat tzv. nivelacny poter na vyrovnanie povrchu, avsak tu sa obavame vytopenia susedov pod nami. Vraj bez toho to nepojde. Aj cenovo bol tento na urovni 700,-EUR (praca) + material.

Dalsi (inak mame s nim pozitivne skusenosti pri vykachlickovani kupelne a WC) tvrdil, ze povrch dorovna flexilepidlom. Predtym aplikuje na dlazku hlbkovu penetraciu. Bojim sa vsak, ze lepidlo resp. vacsia vrstva lepidla casom po dlazbou povoli. Su moje obavy opravnene? (Tu sa robota pohybuje okolo 300,-EUR)

(kuchyna ma cca. 10m2, chodba taktiez 10m2 a obklady za kuchansku linky 3m2)

DAKUJEM!
Správnejšie a kvalitnejšie je vyrovnať povrch flex lepidlom+ penetrácia.Je to skôr naopak.Niveláky nemajú takú prídržnosť k podkladom ako flex lepidlá.
lover
03.12.10,11:33
Správnejšie a kvalitnejšie je vyrovnať povrch flex lepidlom+ penetrácia.Je to skôr naopak.Niveláky nemajú takú prídržnosť k podkladom ako flex lepidlá.

Dakujem! Tak hned som spokojnejsi... ;)

Co sa tyka soklov resp. krajovych list (obkladov), tak tieto sa vyrabaju z odrezkov z obkladov, alebo je mozne k obkladom zakupit aj sokle? V obchodakoch ako Baumax, Hornbach som take nieco nenasiel...

Davaju sa vobec este tieto sokle pri dlazdeni? (Nevieme, ci ich dat ci nie)

Dakujem!
220870
03.12.10,16:22
Dajú sa kúpiť aj hotové,ale nie sú ku každej dlažbe.Inak sa režú z dlažieb.Občas sa dávajú aj soklové lišty z plávajúcich podláh .
ski555
03.12.10,17:01
Ak sú steny krivé,tie originál sokle nevyzerajú pekne, v tom prípade je to horšia a drahšia varianta.