pysta
05.12.10,19:50
Ahojte, chcel by som sa spýtať na spôsob uchytenia laminátovej podlahy na betónové schody. Či je lepšie nášlap lepiť neakým tmelovým lepom(predpokladám že ho bude na 16 schodov strašne moc), alebo či by sa to dalo prilepiť aj neakou nízkoexpanznou penou, ktorá by teoreticky vyplnila drobné nerovnosti. Čelo by potom mohlo byť lepené aj neakým tmelom, keďže nie je neako extra namáhané. Viete poradiť konkrétny typ lepidla? Ďakujem za všetky rady a postrehy. ;)
marleau
05.12.10,19:05
Moj postreh:
O tri roky oľutuješ laminát na schodoch a o päť rokov ho vymeníš.
jankot
06.12.10,02:54
pysta- potom hod foto ako si to poriesil
marleau- za 5rokov nasetri na schody z masivu, zatial mu to bude stacit, videl som aj nalepeny koberec a ako docasne riesenie to vypada fajn. kazdy nema tolko penazi ze si moze dovolit zaplatit z ruky 2000e za schody.
plavajuca je fajn lenze- klzka, rohove listy/org na schody- Fprofil/ su dost drahe
asi tak- lepsie tam nieco dat ako chodit po betone ved je to tvoje a rodina si zvykne na vsetko aj na schody z plavajucej
vratnik
06.12.10,06:53
Najlepsie nalepit PUR penou a riadne zatazit. Dobrou alternativou je sparovka z tvrdeho dreva, m2 vychadza okolo 50euro.
pysta
07.12.10,18:18
marleau - jedná sa o to, že tie schody sú používané raz za deň, takže zničiť by sa tak skoro (za 5 rokov) nemali. A v druhom rade, (alebo v prvom) na masív naozaj nemám peniaze. :mee:

jankot - s tým kĺzaním, je to asi o zvyku, a možno by som tam dal niečo kvalitnejšie, čo neni až tak šmyklavé... takže uvidím

Ja len či teda nemá niekto konkrétnu skúsenosť, či lepiť, alebo šróbovať alebo čo je naj systém...
kutilko
07.12.10,21:20
Zdravím. Pokial sa rozhodnete pre laminát,tak su na montáž potrebné hlinikové profily,ktoré sa priskrutkuju do hmoždiniek.To znamená vrtanie do schodov.Samotné lamely podlahy je dobre podlepit "husenicou" kvalitného silikonu.Je to dost naročný postup na presnost uhlov na lištách a postupnost z dola nahor...zatial tolko
220870
08.12.10,05:39
pivko
08.12.10,06:48
Ja jednoznačne masív ,aké drevo je najvhodnejšie?
alltracboy
08.12.10,07:39
Ja jednoznačne masív ,aké drevo je najvhodnejšie?
no predsa platan :D
pivko
08.12.10,11:22
no predsa platan :D
Si robiš srandu?
andiablo
09.12.10,08:40
Si robiš srandu?
no samo, že robí. No naj je buk, dub tvrdé drevo. Predsa len schody sú dosť namáhané. Ale aj smrekové sú OK.
fofo1
16.12.10,04:04
Aj jaseň je v pohode je tiez tvrdy a ma peknu strukturu, robili mi pred mesiacom ponuku na tocene schody 18ks a 4 rovne a vyslo to 1800eur aj s montázou a lakovanim
marleau
16.12.10,14:22
Aj jaseň je v pohode je tiez tvrdy a ma peknu strukturu, robili mi pred mesiacom ponuku na tocene schody 18ks a 4 rovne a vyslo to 1800eur aj s montázou a lakovanim
Aj so zábradlím?
alojzo
16.12.10,19:10
Rok mám urobený svojpomocne obklad betonových schodov ale použil som velkoplošné drevené parkety z Baumaxu.Najskôr som zarovnal povrch schodov,po vyschnutí som osadil rohové hliníkove lišty.Drevené parkety som lepil bodovo lepidlom Mamut.Som spokojný
fofo1
17.12.10,03:57
Aj so zábradlím?
nie, bolo to bez zabradlia ale lepene tak aby sedel na nich vzor dreva