babicka1
06.12.10,21:24
ahoj potrebovala by som poradit pred dvoma rokmi sme kúpili plastové bezpečnostné vchodové dvere nemeckej výroby v baumaxe v Nitre teraz sa nám pokazil zámok nedá sa zatvorit ani nezamyká iba sú dvere privreté sú tam klučky čo sa zdvíhajú hore ked sa chcelo zatvorit hned sa zamkli teraz sú pokazené neviem čo s tým zámok nevieme opravit a nemožem zohnat ani nový v obchode vedel by mi niekto poradit čo s tým? dvere menit nemienime dakujem za odpovede
Matias.S
07.12.10,06:06
ahoj potrebovala by som poradit pred dvoma rokmi sme kúpili plastové bezpečnostné vchodové dvere nemeckej výroby v baumaxe v Nitre teraz sa nám pokazil zámok nedá sa zatvorit ani nezamyká iba sú dvere privreté sú tam klučky čo sa zdvíhajú hore ked sa chcelo zatvorit hned sa zamkli teraz sú pokazené neviem čo s tým zámok nevieme opravit a nemožem zohnat ani nový v obchode vedel by mi niekto poradit čo s tým? dvere menit nemienime dakujem za odpovede

Pri bezpečnostných dverách ide obvykle o špeciálny zámok ... z príspevku nie je zrejmé o aký typ zámku ide. Píšeš, že tieto dvere boli kúpené v Baumaxe, takže bude to dovoz kto vie odkiaľ ... lacnejšie nie vždy býva lepšie ... odporúčam skontaktovať sa s firmou, ktorá sa zaoberá bezbečnostnými dverami ... napr. Sherlock, Adlo ..., ktoré majú aj havarijnú službu a určite vám poradia
babicka1
07.12.10,17:47
dakujem za info..
arizona
07.12.10,18:03
ahoj potrebovala by som poradit pred dvoma rokmi sme kúpili plastové bezpečnostné vchodové dvere nemeckej výroby v baumaxe v Nitre teraz sa nám pokazil zámok nedá sa zatvorit ani nezamyká iba sú dvere privreté sú tam klučky čo sa zdvíhajú hore ked sa chcelo zatvorit hned sa zamkli teraz sú pokazené neviem čo s tým zámok nevieme opravit a nemožem zohnat ani nový v obchode vedel by mi niekto poradit čo s tým? dvere menit nemienime dakujem za odpovede
Moc ta nepotesim.
My sme si dvere aj okna davali robit znamej firme. Po 3. rokoch sa vyskytol mensi problem, z istych dovodov som si to nechcela dat opravit povodnej firme.
Obvolala som snad vsetkch vyrobcov okien a dveri v okrese , NIKTO nebol ochotny prist nieco urobit po inej firme.:eek: ...akoby to nemali jedno, kto im zaplati ! :confused:

Ak povies , že mas tie dvere z Baumaxu, tym duplom zozenies nejakeho opravara...:mee::rolleyes:
zk24
28.01.11,06:45
Ahojte.

Prosim Vas poradite ako vyberat vchodove dvere do panelakoveho bytu, a aku zamku? Mate niekto skusenosti kolko "čapov", aka bezpecnostna trieda a tak by to malo minimalne byt, aby zabezpecili primeranu ochranu?


Vyberam z ponuky Sherlock. Ak mate negativne skusenosti a poradite inu znacku, tak kludne :)

http://www.sherlock.sk/produkty/bezpecnostne-protipoziarne-dvere/do-bytov-a-kancelarii.417.html

Nechcem na dverach setrit, ale zas ked dostatocnu ochranu zabezpeci aj 13 capov, tak len z pasie ich nepotrebujem 21. Pojdem sa opytat aj do obchodu, ale chcela by som aj triezvy nezainteresovany nazor nepredajcu.

Dakujem.
lubko6394
28.01.11,07:46
Ahojte.

Prosim Vas poradite ako vyberat vchodove dvere do panelakoveho bytu, a aku zamku? Mate niekto skusenosti kolko "čapov", aka bezpecnostna trieda a tak by to malo minimalne byt, aby zabezpecili primeranu ochranu?


Vyberam z ponuky Sherlock. Ak mate negativne skusenosti a poradite inu znacku, tak kludne :)

http://www.sherlock.sk/produkty/bezpecnostne-protipoziarne-dvere/do-bytov-a-kancelarii.417.html

Nechcem na dverach setrit, ale zas ked dostatocnu ochranu zabezpeci aj 13 capov, tak len z pasie ich nepotrebujem 21. Pojdem sa opytat aj do obchodu, ale chcela by som aj triezvy nezainteresovany nazor nepredajcu.

Dakujem.

Možno je to od témy, ale položme si otázku : načo sú nám bezpečnostné dvere ?
Dvere mi ochránia len jeden zo stavebných otvorov, tie ostatné ostanú len tak ?
Moje riešenie je alarm s PIR v každej miestnosti a s GSM modulom,aby som mal info o každej udalosti v byte. K alarmu sirénu 120 dB. A dvere nechať aj paprndeklové a na každý stavebný otvor zvonku nalepiť: Priestor je chránený...
Ked aj zlodej príde, tak za prvé dostane šok z tých 120 dB, susedia to určite neodignorujú a ja o tom,že sa čosi deje budem vedieť. Cena pre byt by mohla byť kdesi okolo 1100 Eur.
zk24
28.01.11,07:56
Ja napriek tvojmu nazoru ostanem verna dveram. Takze ak niekto ma skusenosti a chce poradit, tak dakujem.

Btw. existuju aj hluchi zlodeji :D
arizona
28.01.11,08:01
Možno je to od témy, ale položme si otázku : načo sú nám bezpečnostné dvere ?
Dvere mi ochránia len jeden zo stavebných otvorov, tie ostatné ostanú len tak ?
Moje riešenie je alarm s PIR v každej miestnosti a s GSM modulom,aby som mal info o každej udalosti v byte. K alarmu sirénu 120 dB. A dvere nechať aj paprndeklové a na každý stavebný otvor zvonku nalepiť: Priestor je chránený...
Ked aj zlodej príde, tak za prvé dostane šok z tých 120 dB, susedia to určite neodignorujú a ja o tom,že sa čosi deje budem vedieť. Cena pre byt by mohla byť kdesi okolo 1100 Eur.
Ked niekto byva na cinziaku,kdesi na x-tom poschodi, tak je asi zbytocne davat alarmy na okna, nemyslis?:confused:
lubko6394
28.01.11,08:59
Ked niekto byva na cinziaku,kdesi na x-tom poschodi, tak je asi zbytocne davat alarmy na okna, nemyslis?:confused:

Lebo na balkón sa určite nedá preliezť od suseda alebo zo strechy, pristaviť rebrík, spustiť sa zo strechy lanom...
Btw. PIR sledujú skoro celú miestnosť nielen okno.

A ten hluchý zlodej z iného príspevku by síce tú sirénu nepočul, ale určite by ho počuli všetci susedia čo striehnu na každý hlasnejšie pustený televízor. A kedže takých je dosť, tak na každého z nás pripadá aspoň jeden. A neverím, že by zlodejovi neišiel vynadať, že ho ruší pri jeho aktuálnej telenovele.
tienik
29.01.11,07:44
Tak toto mam presne aj ja najradsej, vsade dvere ako na NBS, ale zdruhej strayn kolkokrat otvorena vetracka :-)
Mozno raz pominie tato masaz mozgov zo strany predajcov bezpecnostnych dveri a ludia sa zacnu na byt pozerat ako na celok, kde sa zlodej nemusi riadit tym, ze na vstup su urcene vyhradne dvere.
To by musel byt fakt superidiot keby by si vybraltu najtazsiu cestu.
Kazdy clovek pracujuci v oblasti zabezpecenia vam "prezradi" ze bezpecnost dosahujeme vhodnou kombinaciou mechanickej zabrany - ktora spomaly postup a elektronickych signalizacnych zariadeni - ktore skracuju cas na prekonanie tych mechanickych zabran. Jedno bez druheho je na dve veci....
Predstavte si ze mate pozemok 10x10m. Na 3 strany date plot vysok 1m, na tu stvrtu investujete a kupite 10m plota vysky 5m. Otazka, zvysili ste tym jeho zabezpecenie? Ani o kusok....
A teraz si zamente - nizky plot su okna a balkon, vysoky plot su bezpecnostne dvere.

Takze pokial verite "hrozostrasnym" videam vo vykladoch predajcov bezpecnostnych dveri, tek nech sa paci. Ostatni co vedia pouzit svoj mozog sa mozu zamysliet.

PS: zlanit zo strechy akeho kolvek cinzaku je absolutna hracka, takze neverte tomu ze "kto by tadial siel na 6 poschodi"
Rozalka
29.01.11,08:13
Ja napriek tvojmu nazoru ostanem verna dveram. Takze ak niekto ma skusenosti a chce poradit, tak dakujem.

Btw. existuju aj hluchi zlodeji :D

Zuzka, nedávno som riešila dvere a vyberala som z týchto možností:
http://www.rmdoor.sk/
http://www.exkluziv.sk/
http://www.beyler.sk/
http://www.adlo.sk/


K tomu alarmu: osobne si myslím, že je to zbytočné. Ak cez deň nikto nie je doma, alarm je zbytočný. Ak aj je, mnohí si ani nevšimnú, ak susedný byt vyprázdnia do špendlíka. ;)
Čo sa týka "zlaňovania" zo strechy - hocikto sa na strechu nevyštverá a zlaňovanie si všimne viac ľudí, než hluk alarmu - minimálne len kvôli zvedavosti zostanú ľudia stáť ("čo sa tam len mohlo stať?")

PS: poisťovne väčšinou trvajú na dobrých dverách než na alarme. Stanko, čo si o tom myslíš?
tienik
29.01.11,08:30
Takze pri dobrom alarme je vonkajsie sirena len taky "kozmeticky" efekt - urcite nie to podstante preco alarm mame. Samozrejme, myslim alarm, nie cinske stavebnice zo supermarketu za 20€ (obrazne).
Ja nikomu nebranim dalej verit tomu, ze na strechu sa neda vyliezt s ze zlanovanie je natolko napadne ze tam pride cela ulica.
Len sa obzrite okolo, ak byvate vo vacsom meste, coraz viac budov sa udrziava pomocou horolezeckej techniky. Su nejak napadny?
Je pravda ze dvere su najpristupnejsou cestou do bytu a bolo by chybou ich nechranit. Ale na druhej strane je tiez blbost verit tomu, ze dam si dvere z 1254 capmi a ani vzduch sa ku mne nedostane. Ide len o to aby raz clovek nebol prekvapeny..... lebo KAZDA zabrana je prekonatelna, je to len otazka nadsenia a casu. Kedze chut zlodeja na vykradnutie tazko riadit, musime sa sustredit na eliminovanie toho casu.
ALe komu to treba len pre poistovnu, tak dvere fakt stacia :-)
Niekedy sice len do prvej poistnej udalosti, ale stacia...
Rozalka
29.01.11,09:08
Netrvám na tom, že je alarm zbytočný ... ale alarm sám o sebe nestačí, najmä ak stačí do dverí silnejšie kopnúť a si vnútri. ;)
andiablo
29.01.11,09:18
no ja len dodám z praxe.
Ľudia si dajú top naj bezpečnostné dvere a keĎ sa im niečo stane tak my záchranári a hasiči sa máme problém k nim dostať. Samo že sa dostaneme ale predlžuje to fest čas.
Je to každého vec. Podľa mňa lepší štandard a poistka proti vykradnutiu ako supiš dvere a byt nepoistený
luja5
29.01.11,09:28
Prosim Vas poradite ako vyberat vchodove dvere do panelakoveho bytu, a aku zamku? Mate niekto skusenosti kolko "čapov", aka bezpecnostna trieda a tak by to malo minimalne byt, aby zabezpecili primeranu ochranu?
Vyberam z ponuky Sherlock. Ak mate negativne skusenosti a poradite inu znacku, tak kludne ...

Ja napriek tvojmu nazoru ostanem verna dveram. Takze ak niekto ma skusenosti a chce poradit ...
Mám dobré skúsenosti s fy, ktorú si uviedla.
Zvážiť, čo máte v byte a na koľko máte poistené vnútorné vybavnie, aby poisťovňa prípadnú poistnú udalosť akceptovala s ohľadom na z ich strany požadovanú minimálnu úroveň zabezpečenia bytu vchod.dverami (my sme si to prekonzultovali). Myslím si, že priveľký počet "čapov" nemusí byť až taký rozhodujúci, mohla by stačiť bezpečnostná trieda 3, dôležitý je druh materiálu-kvalita dverí a osadenia zárubne (celokovovej aj so spodnou prahovou časťou), úroveň poskytovania servisu ..... a aby to bolo certifikované - vybrať fy, ktorá automaticky k dokladom pre zákazníka pripája certifikát. Farbu vybrať takú, ako majú susedia, aby ste zvonku okato "nevytŕčali".
12janci12
13.03.13,19:56
Bezpečnostné dvere ktoré sa zamykajú dvíhaním kľučky dohora (pozor to neplatí o plastových a eurodverách) nechce nik chodiť servisovať (obyčajne ani tí čo to predávajú), lebo je to u nás a) neobvyklá konštrukcia na ktorú u nás nie sú dostupné diely b)keď sú zabuchnuté a bola zdvihnutá kľučka - už sa nedajú "špactľou otvoriť c) sú to (aspoň väčšinou) lacné šmejdy. V popisovanom prípade bude treba zrejme nové dvere a pri tej konštrukcii samozrejme aj zárubňu.
Pri kúpe bezpečnostných dverí je dôležité: aby krídlo pasovalo do zárubne podľa STN (CgU, CgH a pod). Je to z dôvodu aby ste pri veľkej poruche vymenili iby krídlo a nemuseli meniť zárubňu. Lacné šmejdy majú obyčajne rámovú zárub%nu dodávanú priamo s dverami a podľa cudzokrajných noriem.
Počet čapov je dôležitý vtedy, keď očakávate útok hrubou silou - výbušninou, puckou, vytrhnutie traktorom a pod. To je prípad osamele stojaceho objektu alebo "rizikových" chlapcov. Pre bežných ľudí to nemá význam, stačia 4 čapy. KAždý čo len trošku erudovaný páchateľ ide cez kovanie a vložku, tomu venujte pozornosť. Nik nepríde na 5 poschodie v bytovke aby začal trieskať do dverí puckou, bol by čudák.
Vyhnite sa taktiež dverám bezpolodrážkovým a dverám s guľou čo má v sebe "denný" zámok - všetko sú to cudzokrajné veci, s ktroými budete mať iba problémy. Bol som s jedným pánom, čo menil už tretiu "americkú" guľu za 10 rokov. Poslednú si musel prispôsobovať z iného rozmeru........
Viac info o triedach a pod. nájdete tu (http://www.stavebna.sk/dvere_bezpecnostne.html).