pupkin
08.12.10,15:37
Dobrý deň.
Prosím Vás chcem sa opýtať ako je to s kolaudáciou záhradnej chaty. Všetko čo potreboval stavebný úrad som odovzdal, okrem dokladu o bleskozvode. Ako je to prosím Vás v mojom prípade. Musím aj ja mať bleskozvod, keď som postavil záhradnú chatu? Ako chodím pomedzi domy, máloktorý má bleskozvody. Hlavne staršie domy, ale aj rekonštruované domčeky. P.S.: aj dom pani, ktorá pracuje na stavebnom úrade a býva neďaleko mňa, síce je to starší domček, odhadom 30 ročný, nemá žiadny bleskozvod.
Ďakujem za odpoveď.
pupkin
09.12.10,19:10
nikto neviete poradiť? nemáte s tým skúsenosti?
matusstefan
09.12.10,19:16
ked ste uz papiere odovzdali, tak Vam urcite daju vediet, ak este nieco potrebuju od Vas.
Ak to chcete vediet co najskor, spytajte sa na to na obecnom urade.
pupkin
09.12.10,19:53
ste mi pomohli... ja ten bleskozvod nemám, pretože mi nikto nepovedal, že ho mám mať. iba teraz pani veľmi dôležitá zo stavebného úradu sa ma opýtala či mám bleskozvod. a ja vravím, že nemám. takže nemám ani doklady o ňom...
radek666
10.12.10,20:05
Dobrý deň.
Prosím Vás chcem sa opýtať ako je to s kolaudáciou záhradnej chaty. Všetko čo potreboval stavebný úrad som odovzdal, okrem dokladu o bleskozvode. Ako je to prosím Vás v mojom prípade. Musím aj ja mať bleskozvod, keď som postavil záhradnú chatu? Ako chodím pomedzi domy, máloktorý má bleskozvody. Hlavne staršie domy, ale aj rekonštruované domčeky. P.S.: aj dom pani, ktorá pracuje na stavebnom úrade a býva neďaleko mňa, síce je to starší domček, odhadom 30 ročný, nemá žiadny bleskozvod.
Ďakujem za odpoveď.

postavenie prípadne rekonštrukciu si robil na základe nejakého stavebného povolenia. stavebný urad ti overil a potvrdil projekty. V projektoch elektroinštalácie býva súčasť niekedy aj bleskozvod. Pokial si mal v projektoch aj bleskozvod tak by si ho mal urobit. Pokial nebol súčasťou stavebnej dokumentácie tak nemusí. Projektant prípadne revízny technik by ti skorej povedal záleží od konkrétnej situácie.