tomova
08.12.10,19:47
Dá sa z Mágia prekopírovať záznam do PC?
vďaka
bubkoch
08.12.10,19:10
nie
kergulaan
09.12.10,04:11
nie

VYHODY DIGITALNEJ TV
kergulaan
09.12.10,04:26
No vlastne by to mozno islo, ak pod pojmom Magio myslis sluzbu a to tak, ze vystupny signal z Magia boxu zapojis na vstup do DVD nahravaca a odtial na TV a budes nahravat to na co sa pozeras. Dost na h***o ale pri digitale inej cesty niet.
Priamo z Magio boxu, uz nahrate to von nedostanes, ale znova mozes vyuzit cestu ako som opisal na zaciatku. T.j. pustis si nahraty film na Magiu a zaroven aj nahravanie na DVD.
MMCH ako aj z vacsiny DVD nahraty napr film na HDD von napr cez USB nedostanes i ked niektore typy to podporuju - no napalit to na DVD z HDD nie je problem.
arizona
09.12.10,04:32
bobino38
09.12.10,06:09
Nepochopím, kvôli čomu by som si to mal dávať do PC, kde je obraz horší, ak je to kvôli upravam, tak to si radšej film stiahnem z netu.
Fero11
09.12.10,06:22
Otazka znela ci sa da, alebo neda prekopirovat zaznam z magio boxu do PC. (je to IPTV, alebo DVB-S2 box), ale to je vlastne jedno, nepoznam ani jeden ani druhy, ale aspon je vidiet ako t-com vychadza v ustrety zakaznikom. Obmedzuje ich aj v zakladnych sluzbach (este stastie, ze nedodava dialkove ovladanie za priplatok k boxu :) )
salvosko
09.12.10,10:41
Ja sice nemam rad T-Com ale v tomto maju pravdu. Obsah v TV je licencovany, takze akekolvek sirenie bez suhlasu majitela je porusovanie zakona.
Fero11
09.12.10,11:15
ale tu nikto nehovori o nejakom dalsom sireni
Braňo
09.12.10,12:12
ale tu nikto nehovori o nejakom dalsom sireni

Fero, aj kópia v PC alebo na DVD je považovaná za nelegálne šírenie, nakoľko súhlas autora má iba televízia, nie Ty.
V prípade šírenia - cez net, tretej osobe, predaja alebo iného poskytnutia.
arizona
09.12.10,12:19
Ja sice nemam rad T-Com ale v tomto maju pravdu. Obsah v TV je licencovany, takze akekolvek sirenie bez suhlasu majitela je porusovanie zakona.
Aky je rozdiel, ked si pre vlastnu potrebu nahram z magio boxu,alebo z videorekorderu?
To by sa ani videorekordery nemohli pouzivat na nahravanie z TV, nie?
Fero11
09.12.10,14:53
Fero, aj kópia v PC alebo na DVD je považovaná za nelegálne šírenie, nakoľko súhlas autora má iba televízia, nie Ty.
Tak teoreticky by som to ani v TV nemohol pozerat podla toho co pises.
Nevyznam sa v zakonoch, ale ak zakon nieje blbo napisany, tak by ho mal pochopit kazdy sedliacky rozum. Niesom si celkom isty, ale niekde som videl napisane, ze nelegalne nieje ani to, ked si film stiahnes z netu a napalis si ho. Nelegalne je to, ked ho poskytnes tretej osobe (+ este horsie mozes dopadnut ak to urobis za uplatu)
misoft
09.12.10,16:31
to Braňo: Si na omyle - vytvorenie kópie, alebo záznamu pre svoju potrebu nie je trestné, nespadá pod žiadnu licenciu. Môžeš si urobiť kópiu zo software, z hudby, z videa, z TV relácie a nikto ťa nepostihne. Podmienkou je, že to nesmieš šíriť ďalej (teda verejne predvádzať, požičiavať za úplatu, predávať).

BTW: pokiaľ si za program zaplatil, je tvojim majetkom a máš právo si urobiť zálohu, za TV predsa platíš, teda máš právo si uložiť (a môžno neskôr aj pozrieť) záznam. Pokiaľ by si narážal na platenie za tzv. archív v rôznych službách (Magio a pod,) neplatíš za program, ale za uloženie a stiahnutie k sebe.
jancii7
10.12.10,06:13
presne ako pisal "kergulaan" , mam to odskusane, to co vidis nahrajes na HDD-rekorder(obecne DVD-rekorder) a potom to hodis do PC
Braňo
10.12.10,07:06
to Braňo: Si na omyle - vytvorenie kópie, alebo záznamu pre svoju potrebu nie je trestné, nespadá pod žiadnu licenciu. Môžeš si urobiť kópiu zo software, z hudby, z videa, z TV relácie a nikto ťa nepostihne. Podmienkou je, že to nesmieš šíriť ďalej (teda verejne predvádzať, požičiavať za úplatu, predávať).

BTW: pokiaľ si za program zaplatil, je tvojim majetkom a máš právo si urobiť zálohu, za TV predsa platíš, teda máš právo si uložiť (a môžno neskôr aj pozrieť) záznam. Pokiaľ by si narážal na platenie za tzv. archív v rôznych službách (Magio a pod,) neplatíš za program, ale za uloženie a stiahnutie k sebe.

Pre vlastnú potrebu to nie je trestné, avšak ešte podotýkam, ani uloženie takéhoto súboru na internete nie je legálne.
Stefan2005
10.12.10,07:16
Nepochopím, kvôli čomu by som si to mal dávať do PC, kde je obraz horší, ak je to kvôli upravam, tak to si radšej film stiahnem z netu.

1. a prečo by mal byť v PC horší obraz, ak je monitor FullHD ? Okrem toho dnešné LCD,LED,... televízory sa bežne dajú prepojiť a ovládať s PC.

2. nie všetko je na net-e, resp. nie v tej kvalite; a nemusia to byť zrovna filmy - sú relácie, ktoré pre iných nemusia byť atraktívne, resp. v ktorých vystupujú ľudia z blízkeho okolia, rodiny a pod....

P.S. prečo by som si musel sťahovať napr. finále MS vo futbale v HD kvalite, keď si to viem hneď nahrať ?
misoft
10.12.10,15:24
Pre vlastnú potrebu to nie je trestné, avšak ešte podotýkam, ani uloženie takéhoto súboru na internete nie je legálne.
A čo ti vraví pojem SkyDrive od MS? Pokiaľ by si to nevedel, je to úložisko (internetový HDD) a tam si môžem ukladať. A je to na internete. A teraz buď múdry. :D
salvosko
11.12.10,17:56
Ale ved Magio vie nahravat predsa. Tu islo to dostat do PC na disk.
Pre svoju potrebu mozes, to Magio vie, ale do PC to už neni len pre vlastnú potrebu ... Či?
misoft
12.12.10,00:02
ale do PC to už neni len pre vlastnú potrebu iba ak by si mal PC na verejnosti a voľne prístupné - inak je to stále pre vlastnú potrebu.
2009
12.12.10,03:38
Ja si z Mágia bežne prehrávam filmy na DVD recorder a z HD to napáliť na DVD nie je problem. Určite by to šlo aj nahrať aj priamo na PC ale nikdy som nemala potrebu to vyskúšať. ;)
Postup na HD DVD recordéra. Kábel z mágia mi ide priamo do DVD recordéra a DVD recorder priamo do televízie. Toť vsjo
2009
12.12.10,03:39
Výhoda. V DVD recorder si pekne povystrihuješ reklamy.
2009
12.12.10,03:51
Nevýhoda. Nahrávať z Mágia je otravné. Musíš to robiť spôsobom akým si nahrávaš z kamery do PC. Čiže vyžaduje to taký dlhý čas ako beží film. Ak stiahneš zvuk máš to nahrané bez zvuku. Je to na šlak trafenie. Ale Mágio má výstup na USB. Volala som tam a v budúcnosti to bude fungovať.
DaniJay
17.12.10,19:00
"VYHODY DIGITALNEJ TV"

- co s tym ma digitalna TV? To ze multimedialny obsah nejde prehrat mimo STB zapojeneho do siete ST je zalezitost DRM a nie Digitalnej televizie(navyse aj analogovy signal umoznuje kodovanie a aj sa bezne vyuziva)

"Fero, aj kópia v PC alebo na DVD je považovaná za nelegálne šírenie, nakoľko súhlas autora má iba televízia, nie Ty."

- to je prachobycajny blabol, prameniaci z chabej znalosti zakonov. Kopia je kopia a nelegalne sirenie je nelegalne sirenie. Dva odlisne pojmy. To, za akych podmienkoch si mozes urobit, alebo obstarat kopiu zverejneneho diela, popisuje zakon c. 618/2003 Z.z
A potom sa ani nedivim, ze ked si taketo bachorky precitaju ti menej hore obdarenejsi, ze sa tieto kydy roznasaju dalej ako mor. Navyse miesto zdraveho usudku a myslenia sa len freneticky trieska do klavesnice a polopravdy maju cestu otvorenu.

Poda Tvojej logiky by museli uz byt vsetci muzi odsudeni za znasilnenie a len preto, ze nastroj maju pri sebe, aj ked realne este nikoho neznasilnili!

Ludia, preboha, skuste najskor mysliet a uvazovat, ze ci to, co chcete pustit do eteru nie je obycajna nelogicka blbost. Ludstvo by sa tym vyhlo velkym neprijemnostiam.

"Môžeš si urobiť kópiu zo software, z hudby, z videa, z TV relácie a nikto ťa nepostihne. Podmienkou je, že to nesmieš šíriť ďalej (teda verejne predvádzať, požičiavať za úplatu, predávať)."

- To je polopravda. Urobit kopiu softwaru si mozes urobit len za podmienky, ze nan vlastnis licenciu. Navyse by bolo fajn, nezamienat si pojmy a nemiesat pojmy "urobit" a "obstarat" do jedneho. Urobit kopiu znamena si ju urobit...napr. skopirovat z oficialneho nosica, resp,. zdroja a obstarat znamena si ho odniekial napr. stiahnut a podobne( Nie je nutne a potrebne vlastnit originalny nosic s programom). Pri softweri je situacia taka, ze si kopiu nemozes obstarat ani keby islo o osobny ucel! Urobit kopiu len za vyssie uvedenej podmienky... Autorsky zakon dovoluje obstarat si kopie zverejnenych diel len pri audiovizualnej tvorbe...cize film a hudba.

"Pre vlastnú potrebu to nie je trestné, avšak ešte podotýkam, ani uloženie takéhoto súboru na internete nie je legálne."

- Opat gulas v pojmoch... Niekto si zamiena pojmy ako ulozenie, so sirenim tretim osobam. Ulozit si kopiu audiovizualneho diela, ci softu na net mozes kludne, len to nesmies poskytnut dalsim osobam, alebo nabadat ich k stiahnutiu.

"Nahrávať z Mágia je otravné. Musíš to robiť spôsobom akým si nahrávaš z kamery do PC. Čiže vyžaduje to taký dlhý čas ako beží film. Ak stiahneš zvuk máš to nahrané bez zvuku. Je to na šlak trafenie. Ale Mágio má výstup na USB. Volala som tam a v budúcnosti to bude fungovať."

- To je ale omyl. To USB tam bude funkcne len za ucelom prehravania mutimedialneho obsahu z prenosnych USB zariadeni. Von zo settopboxu nadalej kvoli DRM nevytiahne nikto nic.
Teda pre poriadok treba uviest, ze data sa z hardisku po vlozeni do PC skopirovat daju, ale bez klucov su to bezcenne, zasifrovane data, ktore su neprehratelne.
Dotycna osoba ta informovala bud zavadzajuco, alebo ste si neporozumeli. Navyse tie rozpravky o tom ako tam budu sfunkcnene USB porty, pocuvaju zakaznici uz asi treti rok. Viem to velmi dobre, mam ich uz za tu dobu dobre precitanych. Takze sa prilis neradujte.

Navyse Magio je nazov sluzby...dane zariadenie sa vola SET TOP BOX, alebo presnejsie IPTV/DVB-T PLAYER.