jankazb
09.12.10,09:37
Nemáte niekto k nahliadnutiu vypracovaný protokol o vodotesnosti žumpy (so všetkými odvolávkami na paragrafy, skúšky,...) ? Certifikát od výrobcu nestačí.
Potrebujem to ku kolaudácii. Stavebný dozor bol iba "pro forma", tak si to musíme pripraviť sami a nemôžem nikde nájsť nejakú predlohu. Ďakujem za pomoc.
willma
09.12.10,13:52
predloha ti je na dve veci - protokol musí byť spravený oprávnenou osobou.
Zoltán Kovács
09.12.10,14:16
A kto je oprávnená osoba?
willma
09.12.10,14:51
jednoducho človek, ktorý má oprávnenie na túto činnosť - ja ti potvrdenie o tesnostnej skúške nedám a v konečnom dôsledku je to novostavba takže prvotná tesnostná skúška má byť robená výrobcom a dodaná spolu s ostatnými dokladmi.
willma
09.12.10,14:54
a okrem iného som našla ešte toto http://www.enoviny.sk/?cid=34655 a ešte takéto

" K udeleniu súhlasu na vybudovanie žumpy a na osadenie podzemnej skladovacej nádrže
podľa § 27 ods. 1 písm. c) vodného zákona sa stanovujú nasledovné podmienky:
· Žumpu aj podzemnú skladovaciu nádrž vybudovať izolovanú a nepriepustnú, o čom bude po vykonanej skúške vodotesnosti preukázaný atest v súlade s STN 75 0905, ktorý investor predloží pri kolaudácii stavby."
Zoltán Kovács
09.12.10,15:36
a okrem iného som našla ešte toto http://www.enoviny.sk/?cid=34655 a ešte takéto

" K udeleniu súhlasu na vybudovanie žumpy a na osadenie podzemnej skladovacej nádrže
podľa § 27 ods. 1 písm. c) vodného zákona sa stanovujú nasledovné podmienky:
· Žumpu aj podzemnú skladovaciu nádrž vybudovať izolovanú a nepriepustnú, o čom bude po vykonanej skúške vodotesnosti preukázaný atest v súlade s STN 75 0905, ktorý investor predloží pri kolaudácii stavby."


No ak mám toto dodržať, tak mi v živote neskolaudujú RD. A nie preto, žeby žumpa prepúšťala. Ale preto, lebo je v užívaní 4 roky. Ako potom sa urobí skúška vodotesnosti?
Naokolo všetci veselo vypúšťajú svoje žumpy na pole, a len ja blbec poctivo volám každý 1/4 rok "hovnocuc" a platím nekresťanských 40 eur. :mee:
220870
09.12.10,16:31
Tu je to celkom slušne popísané:rolleyes:
Pokiaľ objekt nie je napojený na verejnú kanalizáciu, je potrebné predložiť aj doklad o vodotesnosti žumpy (vyhotoví dodávateľská firma).


http://www.stavba-online.sk/kolaudacia/kolaudacia-kolaudacne-konanie/
jankazb
09.12.10,16:44
jednoducho človek, ktorý má oprávnenie na túto činnosť - ja ti potvrdenie o tesnostnej skúške nedám a v konečnom dôsledku je to novostavba takže prvotná tesnostná skúška má byť robená výrobcom a dodaná spolu s ostatnými dokladmi.

Atest od výrobcu samozrejme mám, deklaruje nepriepustnosť. Ale skúšku ozaj výrobca nerobí.
Ide podľla mňa o formalitu, samozrejme žumpu sme osadili, je vyskúšaná používaním ;) a určite neprepúšťa.
Ide mi len o to, že potrebujem protokol od stavebného dozoru že bola skúšaná po dobu... s množsvom.... nejavila známky....
Podľa mň je to formalita, len to chcem mať na poriadku ku kolaudácii.
220870
09.12.10,17:33
Musí to vystaviť firma ktorá tu žumpu osádzala.Firma ktorá ju namotuje ju musí aj odskúšať a vystaviť o tom protokol.Aspoň tak som to pochopil ja.
Zoltán Kovács
09.12.10,18:07
A čo v prípade svojpomocnej vystavby žumpy? Myslím si, že drvivá väčšina žúmp ešte aj dnes sa takto realizuje.
220870
09.12.10,18:34
A čo v prípade svojpomocnej vystavby žumpy? Myslím si, že drvivá väčšina žúmp ešte aj dnes sa takto realizuje.
Zrejme to musí niekto kto má na to oprávnenie odskúšať a podpísať.:confused:Dám vám za pravdu.Za čas čo živnostničim som ešte nikomu žumpu neosádzal .Takmer vždy si to urobili domáci sami.:o
Zoltán Kovács
09.12.10,19:39
Zrejme to musí niekto kto má na to oprávnenie odskúšať a podpísať.:confused:Dám vám za pravdu.Za čas čo živnostničim som ešte nikomu žumpu neosádzal .Takmer vždy si to urobili domáci sami.:o


Keby len osádzať..... Ja mám vybetonovanú vlastnoručne. Samozrejme dodržiavali sme projekt.
jankazb
10.12.10,08:00
Zrejme to musí niekto kto má na to oprávnenie odskúšať a podpísať.:confused:Dám vám za pravdu.Za čas čo živnostničim som ešte nikomu žumpu neosádzal .Takmer vždy si to urobili domáci sami.:o
No veď o to ide :D. Lenže ku kolaudácii treba taký protokol o odskúšaní potvrdený stavebným dozorom. Preto hľadám niekde predlohu.