pivko
10.12.10,18:54
Keď som robil strechu / Bramac/ tak mi došli všetky snehovky poškodené. Na nové trebalo čakať 2 týždne :mee: tak so sa na to vykašlal a nedal. Teraz keď napadol sneh a prišiel odmak tak sa sneh zošmykol na susedov budúci plot/má len bet.múrik/ Vzdialenosť dom-plot mám podľa zákona 2m ,ale štablón mi prečnieva dom 1m. Tak že aby v budúcnosti nebol problém ako to riešiť? Videl som na zopár domoch čo mali Bramac také plechové zachytávače , kde sa dajú kúpiť a ako sa to na škridlu uchytí/asi pod/?
vyrába také niečo originál aj bramac?
fetya
10.12.10,18:32
a podla teba ten sneh urobi nejaku skodu na plote? sotva
220870
10.12.10,18:39
iv@n
10.12.10,19:05
a podla teba ten sneh urobi nejaku skodu na plote? sotva
záleží od plota, ale ak ti zletí pol tony snehu pekne rozbehnutého, tak normálne pletivo ti ľahne po čase. ja som sneholapy nemal a plot skončil na zemi na jednej strane - klasické pletivo, na druhej strane betonový základ a 20cm nad zem a na tom meter kovové rúrky - s tým to nepohlo.
Martin Žofaj
10.12.10,20:15
jedna vec su sneholamy ,čo si asi v tvojom pripade asi mal ty. my sme teraz montovali lapače ocelove , jet to ocelova konzola ktora sa pribije na kontralatu ,podsunie sa pod škridlu a potom ked su na každej kontralate pribite , namontuje sa na ne ocelovy rošt. ten sa do toho len vloží a zaisti sa ohnutim plrchovych ušiek. niečo ako pri žlaboch.my sme dávali mediteran a myslm si ž
Martin Žofaj
10.12.10,20:18
myslim si že je jedno z akej su firmy .pasujem to .objednali sme to klasika na stavebninach priamo z mediteranu.jedna strana na strechu 12 metrovu stala približne 400 eur a namontovane sme to mali dvaja chlapi za dve hodiny.nič zložiteho.tak vela zdaru.
Janyke
10.12.10,21:04
Podelim sa so svojou skusenostou. Oproti nam na bytovke robili pred mesiacom strechu, pod skridle podsuvali protisnehove haky. Pocas posledneho tyzdna kedy dost snehu nasnezilo a bol aj odmak tieto haky perfektne posluzili a zadrzali skoro cele mnozstvo snehu nad vchodmi do bytovky. Narozdiel od domu ktory je o par metrov dalej. Strecha je situovana na rovnake svetove strany avsak namiesto snehovych hakov je vyskladana protisnehovou skridlou asi v 4-6 spodnych radoch. Na vlastne oci som mal moznsot vdiet ako pocas odmaku z tej strechy padali kusy tazkeho snehu. Takze ak sa niekto rozhoduje co pouzit na strechu mozem haky jednoznacne len odporucit.
220870
10.12.10,22:05
Háky "sneholamy",to je ich správny názov.Slúžia alebo majú za cieľ rozrezať šmýkajúcusa snehovú lavínu zo strechy na čo najmenšie časti.Tiež ich odporúčam skôr ako tie rebríky.Nevytváraju taký veľký snehový val na streche.
pivko
11.12.10,03:24
Je to v príslušenstve Bramacu.
http://www.bramac.sk/hlavna-navigacia/produkty/prislusenstvo/bezpecnost-na-streche.html
A ako sa montujú?nieje to tam v tom linku. stačí nadvihnúť škridlu ,alebo sa musia priklincovať na laty?
220870
11.12.10,07:17
Stačí nadvihnúť škridlu a "podstrčiť".Mali by sa podľa správnosti priskrutkovať ,ale v pohode držia aj bez klincov.