Tezaurus
10.12.10,19:22
Ake mate skusenosti s byvanim na najvyssom poschodi, tehlovy dom, rovna strecha, byt nie je rohovy. rozhodujem sa o kupe. Dakujem
Zoltán Kovács
10.12.10,18:26
Koľkaté poschodie?
Rovná strecha je nočná mora. Moji rodičia bývali 40 rokov na hornom poschodí, a ročne niekoľko krát im zatekalo. Či leto, či zima. Pamätám, že otec nespočetne veľa krát bol na streche v zime zhadzovať roztápajúci sneh.
Našťastie už majú nadstavbu, a tento problém sa odstránil.
Halli
10.12.10,18:28
Halli
10.12.10,18:32
Koľkaté poschodie?
Rovná strecha je nočná mora. Moji rodičia bývali 40 rokov na hornom poschodí, a ročne niekoľko krát im zatekalo. Či leto, či zima. Pamätám, že otec nespočetne veľa krát bol na streche v zime zhadzovať roztápajúci sneh.
Našťastie už majú nadstavbu, a tento problém sa odstránil.


Keď je dobrý správca alebo schopné SVB nemá sa čoho báť ;) Ja by som to brala, ale zaleží aj od iných vecí, nielen od toho či som na samom vrchu.
jozka56
10.12.10,18:37
30 rokov bývam na vrchnom 4. podlaží, pohodička, kľud, nepočujem žiadne klopkanie od "vrchných" susedov, strecha je zateplená, naše sedeníčko na chodbe nemá chybu...nemenila by som za nič na svete.....jediná výtka, nemáme výťah:)
Halli
10.12.10,18:39
Byt mám na samom spodu a kanceláriu na samom vrchu, hádajte kde som ešte teraz ? :D
Tezaurus
10.12.10,18:41
4 poschodie a tiez bez vytahu
Halli
10.12.10,18:42
Ja som tiež na štvrtom, ale s výťahom juppííí :D...ale v kancli :D
jozka56
10.12.10,18:43
ak je dobrá strecha, tak kúp, dúfam, že susedia budú v pohode:)
Halli
10.12.10,18:45
4 poschodie a tiez bez vytahu


Ten výťah ti bude možno chýbať za pár rokov, riešenie je vždy, zmena...ale ak sa o to niekto správne stará, nie je problém, inak to poschodie je ideálne...tá starostlivosť platí aj na strechu, tak si zisti hlavne akí sú susedia, správca atď. To je dosť dôležité. Ak je dom len s pár bytmi, ťažko sa tvorí fond opráv, atď, atď...
adi11
10.12.10,18:53
tiez byvam navrchu s vytahom a som velmi spokojna uz 20 r. {klopkam na drevo}
bubkoch
10.12.10,19:00
byvanie hore ma aj dalsiu vyhodu, a sice sa tam nepraši ... com vyssie byt, tym menej prachu v nom ...
janka1710
10.12.10,19:12
bývam na najvyššom poschodí už 20 rokov...
žiadné búchanie,nepočuť zvuky z ulice, nikto na vás nepraší,nepľuje..
byt je teplý, zatiaľ väčšie problémy so strechou neboli, dúfam,že ani nebudú,
nikto vás nevytopí........
jediným problémom v lete je teplo........... keď sa nahreje hore strecha je to ako v saune.......vetrať sa veľmi nedá, kedže vonku je tiež teplo....... ale poslednú dobu to nie je len probém horných bytov, ale celkovo.... uvažujeme nad klimatizáciou......
pepsikova
10.12.10,19:14
...celý život som "pod nebom"..a nikde inde by som si nezvykla..bývanie na samom vrchu má kopu výhod-nikto ti nepráši na hlavu tepišteky a prachovky, ani popol z cigariet...ak je dobrá strecha, je to superbývanie...
..pre mňa nevýhoda rovnej strechy je teplo v lete...a záleží na tom, aká je poloha bytu, kde a kedy máš slnko...