Maťo 123
11.12.10,16:39
Ahojte. Chcem sa spýtať, či niekto z vás niekto pozná firmu home4all, alebo s nou má niejaké skúsenosti, ktorá stavia montované domy a je z BA Zastrešuje ju firma Asonium.
yoyo3333
18.06.11,00:58
Čav Maťo. Vidím že sa ti nikto zatiaľ neozval. Mňa by to tiež celkom zaujímalo. Nezistil si o nich ešte nič? Alebo si stavbu riešil cez inú spoločnosť. Ak máš nejaké info, daj prosím vedieť...
Dík. YOYO
Miro Cana
25.10.11,22:20
Ahoj Yoyo. Cítam tento váš blok a chcem ťa varovať. Táto firma funguje cez multilevel. Majú obchodákov po celom Slovensku, ktorý dostávajú provízie vo výške 4% z ceny domu(čo napriklad pri cene domu 60 tis. eur je 2400 Eur provizia), tým chcem naznačiť, že sú neskutočne motivovaný a preto majú tolko stavieb po celom Slovensku, ale ako si môžeš všimnút na referenciách, majú dostavané len dva domy, nakoľko fungujú ako piramídové hry. Vysvetlím: Nový klient uzavrie zmluvu na stavbu domu, kde postupne dáva zálohy dopredu na výstavbu domu. Oni si najmu externú firmu, ktorá miesto nich ten dom začne stavať. Len problém je v tom, že peniaze, ktoré im klient dal, už dávno použili na staršie stavby, nakoľko im už po celom Slovensku nikto nechce dať materiál na faktúru,pretože všede majú dlžoby a bohužial externým firmám vôbec neplatia za práce, preto kvalita externých firiem prác na dome každým týždnom upadá smerom dole. Chod na stránku Dlžníci.sk a tam len na Soc.poisťovni majú dlh viac ako 9 tis.Eur. Na východe už túto firmu idú dať robotníci, ktorý robili dom v Košiciach a Čani na súd, pretože vôbec nedostali zaplatené. A čo je najväčšia sranda, je tá, že v referenciách majú dom v Košiciach na fotkách ako že ho dokončili oni, ale pravda je tá, že majitel tohto domu ich vyhodil po dokončení hrubej stavby a dom dokončili úplne iná firma,ale oni na svojej stránke sa tvária, že ho dokoničili samy. Pokiaľ viem, majiteľ tohto domu ich ide dať na súd, nakoľko ho táta firma obrala o veľké peniaze a na dom dodali nekvalitný materiál. Daj si na nich veľký pozor, nakoľko ich obchodáci ti naslubujú hory doly, len aby si podpísal zmluvu a dal prvú zálohu, aby oni dostali proviziu a firma prežila z penazí zákaznika další mesiac. Ja im dávam čas do konca roka, potom skrachujú, ľudom spreneveria penieze a majitel Ing. Drobný z Bratislavy z Lozorna si urobí novú esoročku s iným názvom a logom a znova bude lákať peniaze od dôverčivých Slovákov cez dalšiu pyramídu.
Ivet001
19.12.11,13:02
Tak to je silná káva...
My sme s manželom dlho hľadali firmu, ktorej zveríme stavbu domu, už len z toho dôvodu, že im musíš zaplatiť zálohu (nie malú) a potom je možné, že ich už nikedy neuvidíš (ako to už na Slovesnku býva)... Ale našli sme firmu (je to rodinná firma), ktorá funguje už 14 rokov, má vo svojich radoch pracovníkov, ktorí stavali drevodomy v Rakúsku a Nemecku, má za sebou veľa zrealizovaných projektov, a vyrábajú na Slovensku zo slovenských materiálov. Môžem len odporučiť...
pierremary
25.12.11,19:06
Ahoj, môžeš dať link na tú firmu? vďaka
Ivet001
27.12.11,19:46
Neviem, či tu môžem dávať priamy kontakt na firmu, ale môžem ti ho poslať na mail.
IT-cko
28.12.11,17:11
Tak to je silná káva...
My sme s manželom dlho hľadali firmu, ktorej zveríme stavbu domu, už len z toho dôvodu, že im musíš zaplatiť zálohu (nie malú) a potom je možné, že ich už nikedy neuvidíš (ako to už na Slovesnku býva)... Ale našli sme firmu (je to rodinná firma), ktorá funguje už 14 rokov, má vo svojich radoch pracovníkov, ktorí stavali drevodomy v Rakúsku a Nemecku, má za sebou veľa zrealizovaných projektov, a vyrábajú na Slovensku zo slovenských materiálov. Môžem len odporučiť...

Mohla by som poprosiť aj ja o názov tej firmy? Dakujem.
IT-cko
29.12.11,12:09
Ved nemaju ani internetovu stranku ... Su ozaj dobrí??
misoft
29.12.11,13:08
Dokonca aj kontakty sú tam. Podľa toho to (zatiaľ) vyzerá na serióznu firmu.
Ivet001
29.12.11,16:29
jozo10
28.03.12,13:16
Ahoj Miro Cana,

- vidím, že si veľký znalec v obore stavebníctvo,
- ja som tiež predajca firmy home4all,

Z môjho pohľadu to vyzerá takto:
- z predaja domu mám 3% ( takže tvoj výpočet 2400 € pri cene domu 60 000 € je chybný, má byť 1920 € )
- ako predajca robím na živnosť, takže si musím platiť odvody, internet, telefón, benzín, čas na stavbe - stavebný dozor, prípadne kanceláriu, reklamu,
- neviem v čom si ešte znalec, akú máš hodinovú mzdu, ale v takomto porovnaní to už nie je veľká provízia,
- asi máš aj zmluvy s robotníkmi, majiteľom a firmou, keď sa tu takto presne vyjadruješ a hodnotíš realizáciu stavby,
- podľa môjho názoru je systém home4all kvalitný systém, a stavba sa dá dobre a kvalitne zrealizovať,
- firma sa na svojich stránkach netvári, že dokončila stavbu, len ju odovzdala, viď fotka UKONČENÝ STAV DOMU.
zmurka
07.04.12,16:59
Prosim mate niekto aj aktualnejsie skusenosti s touto firmou, pripadne ma niekto aj dobre skusenosti? Hladame tiez firmu na postavenie montovaneho domu a mam pocit, ze pomaly uz neexistuje ziadna seriozna firma. Paci sa nam technologia pri firme home for all, ale trochu sa obavam seriznosti adodrziavania terminov. Zial toto forum nie je jedine s negativnou skusenostou. Vsetky info pomozu. Dakujem
bluejoz
07.04.12,20:58
@jozo10: tak ako to vlastne je? Miro Cana povedal niečo o pyramídovom systéme. Kde je pravda. Koľko domov je postavených? Kto môže dať referencie? Staval niekto s touto firmou? Koľko domov si Ty jozo10 postavil?
jozo10
10.04.12,11:26
K stavbe v Krásnej: keď sa spýtam majiteľa domu v Krásnej - odpovie mi iné, ako mi povedia z vedenia firmy. Tak neviem,
či sa nedodržiavali termíny výstavby, alebo meškali platby majiteľa.

Home4all sa dá stavať: - dajú sa kúpiť panely - a stavať sám, resp. dať postaviť dom svojej firme
- alebo stavať s firmou home4all, jej zaučenými živnostníkmi

Referencie: môžete dostať od vedenia firmy, a od majiteľov ( investorov ) domov

Postavené domy: Čierna Voda
Donovaly
Krásna - dokončoval si majiteľ
Dolné Vestenice - dokončuje si majiteľ interéry

O mne: ja som projektant, živnostník. Robil som aj na stavbe. Fyzicky som staval dom systémom Durisol. Spoluprojektoval
som aj päť domov, ktoré sa postavili. Systémom home4all som nepostavil zatiaľ žiaden dom. Mám v databáze ľudí,
ktorí chcú stavať a rozhodujú sa o stavbe: o pozemku, o financovní, o systéme výstavby.
bluejoz
10.04.12,15:57
@jozo10: mohol by si mi povedať, za koľko predávate m2 toho panela, bez práce...
Ďakujem
zmurka
10.04.12,17:00
Skoda, mne sa system od tejto firmy paci, ale bojim sa jej doverovat. Na stranke dlznikov maju stale dost velky zavazok voci socialnej a zdravotnej poistovni. A stale maju malo dokoncenych domov. Clovek sa boji o svoje peniaze, nehovoriac ak si berie uver. Ale ak su spokojni zakaznici s dokoncenym domom, rada sa pridem pozriet.
tommi_d
10.04.12,17:12
Skoda, mne sa system od tejto firmy paci, ale bojim sa jej doverovat. Na stranke dlznikov maju stale dost velky zavazok voci socialnej a zdravotnej poistovni. A stale maju malo dokoncenych domov. Clovek sa boji o svoje peniaze, nehovoriac ak si berie uver. Ale ak su spokojni zakaznici s dokoncenym domom, rada sa pridem pozriet.

Neviem, čo ťa tak ťahá práve k tejto firme, v rámci SR pôsobí niekoľko firiem zaoberajúcich sa montovanými domami v rovnakej cenovej hladine s lepšími referenciami ako táto....
jozo10
11.04.12,06:42
1. keď mi dáte mailovú adresu, pošlem Vám cenník panelov z minulého roku, neviem či sa menil v 2012,

2. skontaktujte najbližšieho predajcu a dohodnite si obhliadku stavby,

pozdravujem, Jožo
bluejoz
11.04.12,10:40
poslal som ss
zmurka
11.04.12,19:47
Paci sa mi skladba steny, u inej firmy som zatial taku nevidela. Ale zase nechcem riskovat, takze sa obzerame po inej firme.
bobek1
12.04.12,12:34
Neriskuj, ja s nou nestaviam už rok, zato som jej zaplatil vsetko dopredu. Projektovy manager si ani nepozrel projekt.
Stavaju, ako keby predávali rožky (Však ono je to dobré...) Stavali len tolko, kolko museli, aby dostali všetky zálohy.
Vedia len slubovať, oblbovať a pýtať peniaze. Stále menia dodávateľov, stavbárov a aj zákazníkov (obete).
zmurka
12.04.12,18:47
Dakujem za info a drzim palce aby to dobre dopadlo napokon.
susan123
14.04.12,04:33
Prosím ozvi sa mi mám podobný problém. zuzka123@atlas.sk
Ivet001
24.05.12,11:38
Priznám sa, že ja sama som obozretná vo chvíli, keď mám dať do ruky svoje celoživotné úspory (alebo bankové dlhy :D ) nejakej firme... Hlavne dnes, keď je plno s.r.o., ktoré si v garáži urobia akože dielňu a potom sa tvária ako medzinárodné spoločnosti... Treba dobre zvážiť, či ľudia, ktorých si vyberiete pre stavbu domu sú schopní opraviť aj prípadne nehody- tým myslím, že žijeme v reálnom svete, kde sa chyby jednoducho robia... Ak vám malý živnostník, ktorý žije z ruky do úst, vyrobí panel steny so zlými rozmermi a bude treba vyrobiť nový, kde zoberie financie??? Zaplatíte mu ďalšie peniaze,aby napravil chybu,ktorú spôsobil on???
ČO ak po ceste na stavbu zabúra auto? Nehovoriac o zdraví... Ale nemá financie na kúpu nového... Ako dokončí stavbu??? Bude dochádzať cez pol Slovenska pešo alebo vlakom???
Možno urobí nižšiu cenu a pár euro... Ale treba zvážiť... Dom je celoživotná investícia... A ulokomiť sa na najnižšiu ponuku asi nie je ten správny postup...
A ak mániekto dlhy na verejne prístupných portáloch... Ako môžete vedieť, či vaše peniaze nepoužije napr. na splácanie nielen týchto dlhov... namiesto vašej stavby...
kezeso
25.05.12,11:46
Stavajú bez problémov
http://www.datad.sk/
globalpartner
25.05.12,12:40
Priznám sa, že ja sama som obozretná vo chvíli, keď mám dať do ruky svoje celoživotné úspory (alebo bankové dlhy :D ) nejakej firme... Hlavne dnes, keď je plno s.r.o., ktoré si v garáži urobia akože dielňu a potom sa tvária ako medzinárodné spoločnosti... Treba dobre zvážiť, či ľudia, ktorých si vyberiete pre stavbu domu sú schopní opraviť aj prípadne nehody- tým myslím, že žijeme v reálnom svete, kde sa chyby jednoducho robia... Ak vám malý živnostník, ktorý žije z ruky do úst, vyrobí panel steny so zlými rozmermi a bude treba vyrobiť nový, kde zoberie financie??? Zaplatíte mu ďalšie peniaze,aby napravil chybu,ktorú spôsobil on???
ČO ak po ceste na stavbu zabúra auto? Nehovoriac o zdraví... Ale nemá financie na kúpu nového... Ako dokončí stavbu??? Bude dochádzať cez pol Slovenska pešo alebo vlakom???
Možno urobí nižšiu cenu a pár euro... Ale treba zvážiť... Dom je celoživotná investícia... A ulokomiť sa na najnižšiu ponuku asi nie je ten správny postup...
A ak mániekto dlhy na verejne prístupných portáloch... Ako môžete vedieť, či vaše peniaze nepoužije napr. na splácanie nielen týchto dlhov... namiesto vašej stavby...
V živote v naších podmienkach by som nedal dopredu ani cent aj keď som sa musel veľakrát s dodavateĺom rozlúčiť už na začiatku. Ak nie je schopný začať realizáciu bez mojej zálohy tak je to o ničom.
Praktizujem , hlavne pri väčších zákazkach postup postupného vyplácania , urobíš časť dohodnutej práce , skontrolujem a vyplatím časť peňazí.
Ak sa dodavateĺ bojí , že nemám dosť peňazí na celú stavbu - zákazku a budem mu dlhovat ja? Uložím peniaze u notára do úschovy, ktorý ich postupne vypláca podĺa dohodnutých podmienok. Stojí to síce nejaké peniaze naviac, ale aspoň sa nemusím túlať následne po súdoch .
tienik
25.05.12,12:54
V živote v naších podmienkach by som nedal dopredu ani cent aj keď som sa musel veľakrát s dodavateĺom rozlúčiť už na začiatku. Ak nie je schopný začať realizáciu bez mojej zálohy tak je to o ničom.
Praktizujem , hlavne pri väčších zákazkach postup postupného vyplácania , urobíš časť dohodnutej práce , skontrolujem a vyplatím časť peňazí.
Ak sa dodavateĺ bojí , že nemám dosť peňazí na celú stavbu - zákazku a budem mu dlhovat ja? Uložím peniaze u notára do úschovy, ktorý ich postupne vypláca podĺa dohodnutých podmienok. Stojí to síce nejaké peniaze naviac, ale aspoň sa nemusím túlať následne po súdoch .

presne sa stotoznujem z tymto pristupom - platim len za to co dostanem. A nemam problem platit fakturu napriklad kazdy 5 dni - za prace co boli za tych 5 dni zrealizovane.
Ani v tescu neplatim za chlieb dopredu, ale az ked si ho odtial vezmem. Argument velkej sumy tiez neobstoji, co je cen RD proti cene raketoplanu napriklad?
Ak firma nema prostriedky na zafinancovanie objednanych prac, tak nech si vyberie nejaku menej narocnu zarobkovu cinnost - ale do toho mna ako zakaznika nic nie je.
marleau
26.05.12,04:25
presne sa stotoznujem z tymto pristupom - platim len za to co dostanem. A nemam problem platit fakturu napriklad kazdy 5 dni - za prace co boli za tych 5 dni zrealizovane.
Ani v tescu neplatim za chlieb dopredu, ale az ked si ho odtial vezmem.Keď si v Tescu nekúpiš ty ten chlieb,tak hi kúpi niekto iný.Čo by som však ja robil s rozrobenou zákazkou,do ktorej by som vložil 20 000,- eur zo svojho a ty mi potom povieš,že nemožeš a nejdeš stavať,lebo ...dovody sa vždy nájdu,o tie teraz nejde. Argument velkej sumy tiez neobstoji, co je cen RD proti cene raketoplanu napriklad?Zlý argument,porovnávaš neporovnateľné.
Ak firma nema prostriedky na zafinancovanie objednanych prac, tak nech si vyberie nejaku menej narocnu zarobkovu cinnost - ale do toho mna ako zakaznika nic nie je.Lebo aj ty by si to tak robil,že?

V texte.
marleau
26.05.12,04:31
V živote v naších podmienkach by som nedal dopredu ani cent aj keď som sa musel veľakrát s dodavateĺom rozlúčiť už na začiatku. Ak nie je schopný začať realizáciu bez mojej zálohy tak je to o ničom.Práve vyrábam dom,ktorý si vyžaduje 50 kubíkov dreva a lepených hranolov za vyše 20 000,- eur v takých rozmeroch,ktoré bežne nepoužívam.Keby si mi odstúpil od zákazky,čo ja urobím s takým materiálom,ktorý neviem použiť na inej stavbe,alebo jej použitím tú druhú stavbu predražím a teda nezarobím/prerobím?Objednám okná,doveziem na stavbu a ty si zmyslíš,že chceš iné a tieto mi nezaplatíš?Čo ja s tým urobím?
Praktizujem , hlavne pri väčších zákazkach postup postupného vyplácania , urobíš časť dohodnutej práce , skontrolujem a vyplatím časť peňazí.
Ak sa dodavateĺ bojí , že nemám dosť peňazí na celú stavbu - zákazku a budem mu dlhovat ja? Uložím peniaze u notára do úschovy, ktorý ich postupne vypláca podĺa dohodnutých podmienok. Stojí to síce nejaké peniaze naviac, ale aspoň sa nemusím túlať následne po súdoch .

Keď si objednáš auto na "mieru",tiež neplatíš zálohu?
marleau
26.05.12,04:36
Priznám sa, že ja sama som obozretná vo chvíli, keď mám dať do ruky svoje celoživotné úspory (alebo bankové dlhy :D ) nejakej firme... Hlavne dnes, keď je plno s.r.o., ktoré si v garáži urobia akože dielňu a potom sa tvária ako medzinárodné spoločnosti...To je pravda,ale an i veľká firma s veľkou réžiou a fluktuáciou zamestnancov nemusí byť záruka,hlavne v dnešnej dobe. Treba dobre zvážiť, či ľudia, ktorých si vyberiete pre stavbu domu sú schopní opraviť aj prípadne nehody- tým myslím, že žijeme v reálnom svete, kde sa chyby jednoducho robia... Ak vám malý živnostník, ktorý žije z ruky do úst, vyrobí panel steny so zlými rozmermi tak to je manták a nie odborník a bude treba vyrobiť nový, kde zoberie financie???jeho vec,ale dá sa prerobiť,ešte sa mi to však nestalo Zaplatíte mu ďalšie peniaze,aby napravil chybu,ktorú spôsobil on???určite nie,to by som nerobil.Nech si každý platí za svoje chyby.
ČO ak po ceste na stavbu zabúra auto? Nehovoriac o zdraví... Ale nemá financie na kúpu nového... Ako dokončí stavbu??? Bude dochádzať cez pol Slovenska pešo alebo vlakom????????
Možno urobí nižšiu cenu a pár euro... Ale treba zvážiť... Dom je celoživotná investícia... A ulokomiť sa na najnižšiu ponuku asi nie je ten správny postup...to nie,ale ani na nóbl reklamy.
A ak mániekto dlhy na verejne prístupných portáloch... Ako môžete vedieť, či vaše peniaze nepoužije napr. na splácanie nielen týchto dlhov... namiesto vašej stavby...ak ich tam nemá,ale má ich inde,kde máte záruku?

V texte.
globalpartner
26.05.12,08:43
Pre marleau k príspevkom 29,30
Na Slovensku je národným športom v stavebníctve presúvanie prijatých záloh na iné stavby na ich dokončenie, média sú plné prípadov podvedených zákazníkov ani peniaze ani dokončená stavba, preto si myslím potrebná väčšia ochrana zákaznika pred dodavateľom je namieste.

Keď si v Tescu nekúpiš ty ten chlieb,tak hi kúpi niekto iný.Čo by som však ja robil s rozrobenou zákazkou,do ktorej by som vložil 20 000,- eur zo svojho a ty mi potom povieš,že nemožeš a nejdeš stavať,lebo ...dovody sa vždy nájdu,o tie teraz nejde

Je to smiešny argument v zmluve o dielo je presne špecifikované okrem tech náležitosti , projektu , termínov a pod .kedy môžem odstúpiť od zmluvy a zabudol si na sumu za dielo ktorá je uložená u notára. Nie je to tak, že sa buchnem po bruchu a odstúpim od zmluvy.
Práve vyrábam dom,ktorý si vyžaduje 50 kubíkov dreva a lepených hranolov za vyše 20 000,- eur v takých rozmeroch,ktoré bežne nepoužívam.Keby si mi odstúpil od zákazky,čo ja urobím s takým materiálom,ktorý neviem použiť na inej stavbe,alebo jej použitím tú druhú stavbu predražím a teda nezarobím/prerobím?Objednám okná,doveziem na stavbu a ty si zmyslíš,že chceš iné a tieto mi nezaplatíš?Čo ja s tým urobím?

Ak objednáš a dovezieš okná (iný material)ako je špecifikácia v zmluve o dielo, nemám dôvod Ti nezaplatiť (umelo vytvorený problém)si chránený zmluvou.
Ak sa jedná o taký špecificky prípad ako uvádzaš zaplatil by som Ti zálohu vyše 20.000 EUR a na druhej stránke ak nemáš problém financovať svoju podnikateľskú činnosť bez mojej zálohy a len cítiš potrebu sa takto ochrániť, bez problémov zložíš kauciu vo výške vyplatenej mojej zálohy, ktorá prepadne ak , nedodáš materiál v stanovenej kvalite a v stanovenom čase, prípadne nedokončíš dielo v stanovenom čase.
Bude to zároveň motivačný prvok pre dodávateľa aby plnil termíny
tienik
26.05.12,19:40
OK, robil som elektriku na viac domov, tak isto zabezpecovacky, a zatial celkova suma zaloh je 0€ - pamatam si to presne. S dovodov co som opisoval si tu zalohu ani nedovolim pytat.
Neviem, ale 20000€ na mojej stavbe nikto este za tyzden neprestaval. A keby aj, tak by si mi hodil fakturu po 5000€, v com je problem? Trebars aj obden.
A stale si stojim za nazorom, ze ak idem podnikat, musim mat kapital ja sam a necakat ze ma budu zakaznici sponzorovat - na take ucely je banka, nie zakaznik.
marleau
26.05.12,19:58
OK, robil som elektriku na viac domov, tak isto zabezpecovacky, a zatial celkova suma zaloh je 0€ - pamatam si to presne. S dovodov co som opisoval si tu zalohu ani nedovolim pytat.
Neviem, ale 20000€ na mojej stavbe nikto este za tyzden neprestaval. A keby aj, tak by si mi hodil fakturu po 5000€, v com je problem? Trebars aj obden.
A stale si stojim za nazorom, ze ak idem podnikat, musim mat kapital ja sam a necakat ze ma budu zakaznici sponzorovat - na take ucely je banka, nie zakaznik.

Keď idem robiť drevostavbu,kde si potrebujem dopredu vyrobiť panely,teda potrebujem objednať drevo na celý dom a ak na ten dom potrebujem 50 m3 len dreva,tak je to aj viac ako 20 000,- za týždeň.To sa totiž musí montovať naraz a nie čakať na 5.000,- eurové platby.A ja predsa nie som banka,aby som predfinancovával stavbu.
A zle píšeš,že ak nemám kapitál,nemám podnikať.Veď podnikám na to,aby som ho získal,keby som ho mal,nepodnikám.A ja ponúkam služby ako je stavanie poprípade projekcia,nie úvery.Ty ako elektrikár ak som dobre pochopil,to máš jednoduchšie,tam sa to dá akceptovať,nemáš tak veľkú prvotnú investíciu,ale ja keby som mal začať tri domy obrovských rozmerov,tak toby som musel mať voľných vyše stotisíc eur.No prepáč,ale kvoli tomu,že ich nemám,nezahodím živnosť a nepojdem na ÚP...čI LEN VEĽKÝ ŽRALOCI MAJÚ PRÁVO A MY OSTATNí NIE??
fabo123
27.05.12,08:46
marleau. Jedna vec mi neide do hlavy.Ak robíš drevostavby a kupuješ drevo , tak máš predsa svojich dodávatelov. Každý dodávatel má predsa s tebou nejakú rámcovú zmluvu , ktorá jasne definuje systém splatnosti jednotlivých platieb v určených zberných faktúrach. Štandartne je to cca 60 dní splatnosti.V rámcovej zmluve je nastavený aj odberový limit.Postačuje na stavbu aspon dvoch domov naraz.Je to štandart v dnešnej dobe.Ak vyrobíš panely a zmontuješ ich , tak ti na to stačí v pohode 30 dní.Ešte ti zostava stale 30 dní na vyúčtovanie investorovi.Tak neviem prečo tolko vyplakávaš ako sa nedá bez zálohy fungovat. Bud máš zlé načasovanie dodávak materiálu alebo neviem o čom to je.Takto predsa funguje v stavebníctve všade.Ak si firma pýta zálohy tak je to na prefinancovanie mzdy ludom.Ale taký kapitál by mala mat , aby sa zaobišla bez záloh.V dnešnej dobe si pýtat zálohu je podozrivé / to nie je moj názor ale fakt investorov /.
Celý tento príspevok nie je niekde odpočutý , ale hovorím to z vlastnej skúsenosti ako firmy zameranej na montované drevostavby.A to nie sme velká firma.
P.S. 50 m3 na jeden dom ?staviaš činžáky ?
marleau
27.05.12,09:26
fabo,ja len toľko,že ak budeš robiť dom 12 x 18 s tromi podlažiami,kde budú rozpony stropu nad 7 m,tak ak dodržíš statiku,kde sa akceptuje nielen únosnosť,ale aj kmitanie či bočný vietor,tak tých 50 kubíkov dreva minieš ani nevieš ako.
K ostatnému sa nevyjadrujem.
fabo123
27.05.12,11:50
to nie je dom ale malí činžák / tam sa vojde 50 m3 /
bronuliak
24.07.12,10:09
Podpisal niekto s Asonium, Home4all, resp. Add Value tento rok zmluvu na stavbu domu? Ako ste s nimi spokojni - pracou, terminmi, pristupom,...? Pracujete/pracovali ste ako subdodavatel pre nich? Ake mate skusenosti?
sunnyday2009
01.10.12,10:55
@bronuliak: ja som s nimi podpisala zmluvu na jesen minuleho roka (2011) a ak ta este stale zaujima skusenost, tak hotova katastrofa! ale uplna katastrofa! mne je jedno ako musia alebo nemusia fungovat mensie stavebne firmy na SK, ale ak niekomu dam zalohu a peniaze, za ktore ma zohnat material NA MOJ! DOM a stavat MOJ dom, tak ma sakra stavat MOJ dom!!! My sme zaplatili uz v podstate polovicu dohodnutej ceny domu a dostali sme len projekt a zakladovu dosku. Ta nam 'zreje' uz viac ako 5 mesiacov a inak sa nic nerobi - tato firma nestavia, nevidim material, len sa vyhovara na hluposti. teraz chcem uz odstupit od zmluvy a vratit moje peniaze, ale ani to nevyzera, ze bude jednoduche :(
urcite spolupracu s nimi neodporucam! a je neuveritelne, ze na SK je pravny system nastaveny tak, ze takato nehanebna zlodejina sa moze beztrestne diat ! Ak ta zaujimaju konkretnejsie veci, napis spravu.
sunnyday2009
01.10.12,11:11
navyse viem, ze ani firme, ktora pre nich ako subdodavatel, robila tu zakladovu dosku, nezaplatili dodnes. tak asi tak - si moze urobit kazdy obraz sam. sama si vravim, ze som mohla radsej do h...a stupit ako s nimi podpisat zmluvu.
ale aspon sa budem snazit ostatnych ludi varovat pred touto spolocnostou.
marleau
01.10.12,16:41
navyse viem, ze ani firme, ktora pre nich ako subdodavatel, robila tu zakladovu dosku, nezaplatili dodnes. tak asi tak - si moze urobit kazdy obraz sam. sama si vravim, ze som mohla radsej do h...a stupit ako s nimi podpisat zmluvu.
ale aspon sa budem snazit ostatnych ludi varovat pred touto spolocnostou.

Bolo by zaujímavé vidieť cenovú ponuku od nich.
sunnyday2009
01.10.12,16:46
nebola nevyhodna :) urcite zaujiimava na prvy pohlad. verila som jej, ale az teraz dostavam informacie od inych stavebnych spolocnosti o tom, ze bola znacne podhodnotena.
marleau
01.10.12,16:51
nebola nevyhodna :) urcite zaujiimava na prvy pohlad. verila som jej, ale az teraz dostavam informacie od inych stavebnych spolocnosti o tom, ze bola znacne podhodnotena.

Výhodnosť ponuky závisí nie len od celkovej ceny,ale aj od toho,aké sú použité materiály,či Vám montujú profesionáli atď.Ale áno,aj nízka cena može byť odrádzajúca.
marleau
01.10.12,16:57
Dávali ste zálohu naraz na základovú dosku aj na konštrukciu domu?Je doska aspoň dobre urobená?
sunnyday2009
01.10.12,17:00
@marleau: doska je dobre urobena, robil to subdodavatel; davali sme zalohu aj na konstrukciu domu - su to v podstate platby, ktore mali byt pouzite na stavbu do stavu hruba stavba; (PS: vdaka za podporu, nemozem vam odpovedat cez private message:)
susan123
27.10.12,05:07
dobrý deň, my sme tiež podpísali zmluvu Home4all, (Asonium), a tiež sme neni spokojní. Prosím mohli by ste sa mi ozvať na súkromný email. zuzka123@atlas.sk, Ďakujem pekne.
susan123
27.10.12,05:08
dobrý deň, my sme s nimi tiež podpísali zmluvu, a tiež sme neni spokojní. Prosím mohli by ste sa mi ozvať na súkromný email. zuzka123@atlas.sk, Ďakujem pekne.
marleau
27.10.12,06:23
Zdá sa,že firme sa "darí",ale nie stavať....
marleau
27.10.12,09:14
Predajcovia tiež nemajú čo povedať...
sunnyday2009
27.10.12,09:31
co s predajcami? :)
marleau
27.10.12,10:09
Predajcovia,ktorí v tejto téme tvrdia,že zastupujú firmu home4all.
bronuliak
31.10.12,16:29
Zdravim sunnyday2009, susan123 a dalsich ktori sa ocitli v rovnakej situacii. Zda sa, ze nas je a bude dost vela, zial. Som v obdobnej situacii. Zmluva podpisana, zaplatena zaloha a su mesiace v omeskani s odovzdanim hotoveho domu. Stale nestoji ani jeden panel. Mate informacie od vasho obchodnika o situacii, pripadne subdodavatela, ci dostali zaplatene za odvedenu pracu?
bronuliak
31.10.12,16:35
Zdravim sunnyday2009, susan123 a dalsich ktori sa ocitli v rovnakej situacii. Zda sa, ze nas je a bude dost vela, zial. Som v obdobnej situacii. Zmluva podpisana, zaplatena zaloha a su mesiace v omeskani s odovzdanim hotoveho domu. Stale nestoji ani jeden panel. Mate informacie od vasho obchodnika o situacii, pripadne subdodavatela, ci dostali zaplatene za odvedenu pracu?
sunnyday2009
01.11.12,06:26
zdravim bronuliak. som v kontakte so subdodavatelom, ktroy nam robil tu zakladovu dosku a pokial viem od neho, tak on za svoju pracu zaplatene nedostal :( vy tiez staviate cez home4all ? odkedy? nam sa totiz tento rok v aprili najskor zacali vyhovarat, ze mali nejake interne financne problemy, ale myslim, ze to bola skutocne len vyhovorka a v skutocnosti su tymto sposobom zvyknuti standardne fungovat :(
bronuliak
01.11.12,11:24
Terminy sa zhoduju s vasimi. Aj stav platieb obdobny. Ani subdodavatel nedostal zaplatene. Ale kazdych par mesiacov hladaju novych obchodnikov. Asi ti povodni to vzdavaju ked spoznaju realitu
sunnyday2009
01.11.12,17:17
no neviem ako vy, ale my sme sa uz stretli s tolkymi ich subdodavatelmi. stale menia subdodavatelov, lebo im zrejme uz nik nechce stavat za tychto podmienok (co sa im teda necudujem). neviem ako toto cele dopadne ...
@bronuliak: vy planujete co podniknut v tejto veci?
Ivet001
02.11.12,07:41
Ja som sa snažila vysvetliť viac-krát, že najnižšia cena nie je vždy tá najsprávnejšia... Veď každý musí nakúpiť rovnaké množstvo materiálu na ten istý dom... Firmy majú zľavy, avšak myslieť si, že celú "venujú" klientovi len preto, aby mu mohli veľkoryso postaviť dom, je naivné...
A okrem toho,škoda, že sa ľudia začínajú zaujímať o pozadie firmy väčšinou keď už je neskoro...
marleau
02.11.12,07:51
Ja som sa snažila vysvetliť viac-krát, že najnižšia cena nie je vždy tá najsprávnejšia... Veď každý musí nakúpiť rovnaké množstvo materiálu na ten istý dom... Firmy majú zľavy, avšak myslieť si, že celú "venujú" klientovi len preto, aby mu mohli veľkoryso postaviť dom, je naivné...
A okrem toho,škoda, že sa ľudia začínajú zaujímať o pozadie firmy väčšinou keď už je neskoro...
Nižšia cena može znamenať aj iný ako ten správny materiál použitý na výstavbu.No ale web stránku majú peknú,nie?
sunnyday2009
02.11.12,10:46
@Ivet001: vdaka za nazor. Zaujimala som sa aj skor, predtym ako sme podpisali zmluvu, ale na internete som nenasla dokopy ziadne referencie na tuto spolocnost. boli sme sa pozriet na ich stavbe - vyzeralo vsetko OK. K najnizsej cene - nie nesli sme vylozene po najnizsej cene, zaujala nas vsak AJ cena AJ sposob vystavby a material pouzity pri nej. Ano, mohli sme sa mylit vo vybere - nie sme stavebnici, ale ako sa tak viac a viac rozhliadam, tak kazdy 'kope za seba' (co je logicke) a najst to co je 'absolutne najlepsie' snad ani nie je mozne... okrem toho, aj cena je dolezita - ked si teraz zistujem ceny od inych spolocnosti na nas projekt, tak sa roznia az do vysy 40000EUR co je teda pre mna uz rozdiel, ktory stoji za uvahu.
marleau
03.11.12,08:03
Cena by mala zodpovedať kvalite,ale kvalita by nemala klesať s klesajúcou cenou.Robiť niečo menej kvalitne alebo použiť iný ako vhodný materiál len kvoli nižšej cene je chrapúnske.Takisto je nesprávne stanoviť cenu ako v Nemecku,keď klient na Slovensku nie je taký ako klient v Nemecku,napriek takmer rovnakým cenám materiálov.Na druhej strane donekonečna sa s cenou dole ísť nedá,vždy je to na úkor niečoho.Ak je povodná cena napr. 85.000,- a firma spustí na napr. 75.000,- bez toho,že by došlo k výraznej zmene projektu,má to podľa mňa podvodnícky charakter,kde prvotnou snahou bolo zarobiť o rozdielových 10.000,- viac a keď to nejde,tak spustíme.Možno to niekto nazve obchodovanie,ale takto to funguje skor v Egypte na ulici alebo v Turecku v zlatníctve.Ak si zrátam reálne náklady na materiál,reálnu cenu za robotu,reálnu réžiu a zisk primeraný odvedenej práci,dostanem reálnu cenu,s ktorou sa dá hýbať len minimálne ak vobec.
Druhou stranou mince je prístup zodpovedných vo firme a ten sa dá len ťažko predpokladať.
jozo10
13.11.12,10:22
@marleau: Nebol som tu asi tri mesiace, lebo ma to neupozornilo, že sú tu nové príspevky. Ja nezastupujem firmu home4all, ja sa snažím predávať jej výrobky - panely SIP, ktoré sú podľa mňa kvalitné, dlhodobo vyvíjané a odskúšané. Vo svete je technológiou SIP postavených vyše milióna domov. Firmu zastupuje jej vedenie.
sunnyday2009
13.11.12,10:41
@bronuliak: nemozeme sa nejak skontaktovat mailom? ak ste za, napiste mi na anitram13@gmail.com. vdaka :)
ladygaga
10.12.12,19:47
Neviete niekto, kde tie panely vyrábajú, myslím kde majú výrobnú halu,závod?
sunnyday2009
10.12.12,20:02
osobne som nikdy v ich vyrobnej hale nebola. ale zastupcovia spolocnosti alebo prip. aj tu uzivatel jozo10 by vedeli povedat :)
susan123
10.12.12,20:36
Nám asi pred rokom p. Medveď (on pre nich robil, teraz už nerobí) tvrdil že výrobná hala je na Sliači, ale či to pravda neviem.
susan123
10.12.12,20:36
Nám asi pred rokom p. Medveď (on pre nich robil, teraz už nerobí) tvrdil že výrobná hala je na Sliači, ale či to pravda neviem.
pressburgik
27.10.13,05:27
Vážení, ruky preč od nich!! § Je to mafiánska banda podvodníkov a majú na krku niekoľko exekúcií.
monteverest
30.12.13,14:02
Sú to podvodníci.Majú na krku nekonečné množstvo dlžôb a samé nevymožiteľné exekúcie.Ako klient im zaplatíte poctivo zálohy podľa zmluvy a potom môžete o dome už len snívať.Vaše celoživotné úspory alebo hypotéka sú nenávratne preč.Po nekonečných medových prísľuboch napokon s vami aj tak prestanú komunikovať a vy môžete akurát tak podať na nich ďalšie trestné oznámenie. Takto poškodili nielen množstvo klientov, ale nevyplácali ani svojich subdodávateľov.