tamtamsk
12.12.10,18:03
Ahojte,

môže byť použitá pozinkovaná kovová rúra na vedenie plynu?

Ďakujem
willma
12.12.10,19:45
mám pár otázok:
Ako je to v projekte?
Dal si túto otázku človeku, čo ti bude montovať plyn?
Robíš to sám?
V poslednom prípade prajem šťastný let. A predpokladám, že len tebe a nepostaráš sa o nové bývanie ľudom v bytovke.
day
13.12.10,09:17
Ahojte,

môže byť použitá pozinkovaná kovová rúra na vedenie plynu?

Ďakujem

nemoze
willma
13.12.10,09:35
jo a na margo zábavného bodíku. Je to naozaj zábavné, ale bohužiaľ len dovtedy, pokým si v správach nevypočujeme, že vdaka neodbornému zapojeniu vyletel do vzduchu barák a sú nie len materiálne škody ale prišlo o život zopár nič netušiacich obyvateľov.
Gapo
13.12.10,16:07
Nedá sa jednoznačne povedať, že sa nemôže použiť pozinkovaná rúra na plyn. Zaleží to od toho kde to vedenie má byť. Predsa je tzv. plynový závit a holendre, ktoré sa používajú práve na tomto potrubí. To by sme museli všetci z panelákov povyhadzovať všetky prípojky k sporákom.Takže bez uvedenia, kde to potrubie bude a za akým účelom, sa to nedá povedať.:cool:
lutec
13.12.10,20:07
Nie nesmie!!!
Dôvod: Na rúrkach a kolienkach môžu byť defekty z výroby, ktoré pozinkovanie len zamaskuje. Potom je len otázka času kedy, kto a čo poletí.
fiunko
14.12.10,05:40
Rúry na rozvod plynu musia byť čierne, bez vútornej povrchovej úpravy. Musia sa spájať byť zváraním, plameňom do DN 150 a hrúbky 5mm alebo elektrickým oblúkom bez obmedzenia. Zváranie a zinok sa moc nemusia. Čiže rozhodne pozinované rúra nie lebo na takýto rozvod ti nikto nedá revíznu správu. Že pozdravujem toho človeka, čo ti ponúka pozinkované rúry:-)
pivko
14.12.10,05:53
Rúry na rozvod plynu musia byť čierne, bez vútornej povrchovej úpravy. Musia sa spájať byť zváraním, plameňom do DN 150 a hrúbky 5mm alebo elektrickým oblúkom bez obmedzenia. Zváranie a zinok sa moc nemusia. Čiže rozhodne pozinované rúra nie lebo na takýto rozvod ti nikto nedá revíznu správu. Že pozdravujem toho človeka, čo ti ponúka pozinkované rúry:-)
Ja mám meď a meď sa nezvára ,ale lisuje. Chcem sa ,ale opýtať aký ma zmysel uzemňovať ten meter medenej rúry ak od hodiny po vonkajšiu stenu je plastová rúra , meď je len cez múr ku kotlu. Nakoľko pri robení elektroinštalácie som uzemňovací drát ku kotlu natiahol ,ale na druhú stranu domu do kuchyne sa zabudlo:mee: Tak že tam tá rúra uzemnená nebude.
Flinstone
14.12.10,09:01
pivko
14.12.10,15:53
Ja mám meď a meď sa nezvára ,ale lisuje. Chcem sa ,ale opýtať aký ma zmysel uzemňovať ten meter medenej rúry ak od hodiny po vonkajšiu stenu je plastová rúra , meď je len cez múr ku kotlu. Nakoľko pri robení elektroinštalácie som uzemňovací drát ku kotlu natiahol ,ale na druhú stranu domu do kuchyne sa zabudlo:mee: Tak že tam tá rúra uzemnená nebude.
Posúvam.....
TomasHC
15.12.10,06:43
Ja mám meď a meď sa nezvára ,ale lisuje. Chcem sa ,ale opýtať aký ma zmysel uzemňovať ten meter medenej rúry ak od hodiny po vonkajšiu stenu je plastová rúra , meď je len cez múr ku kotlu. Nakoľko pri robení elektroinštalácie som uzemňovací drát ku kotlu natiahol ,ale na druhú stranu domu do kuchyne sa zabudlo:mee: Tak že tam tá rúra uzemnená nebude.

Ja som sa pytal revizaka ked mi robil rev. elektro kotla. Hovoril ze normy sa teraz menia strasne rychlo, kazdy skolitel tvrdi nieco ine, ale sam povedal ze nevidi logiku robit doplnkove pospajanie ak mas akrylatovu vanu, drevene zarubne a Al-Pex rury v podlahovke :)

Zisti od revizaka, ak uz vies kto Ti to bude robit.
willma
18.12.10,12:30
no a pre plynárov - amatérovhttp://krimi.cas.sk/clanok/187561/v-podolinci-vybuchol-prietokovy-ohrievac-vody-majitel-bytu-je-zraneny.html naozaj si stále myslíte, že šetrenie centov za odborné práce je to pravé orechové?
lapejko
19.12.10,11:03
Posúvam.....
uzemníš to nulou s najbližšej zásuvky.