mogul
13.12.10,11:42
Dobry deň, poraďáci. Je možné položiť dve vrstvy podložky izofloor / 6+3 mm, resp. 6+6 mm / na seba pod laminatovu podlahu ? Nebude ta na nej už " plávat " ? Potrebujem dosiahnuť čo najväčší tepelny odpor, ale môžem ísť len asi do 1,2 cm hrúbky. ďakujem za radu.
dolfort
13.12.10,17:43
Názor laika - hľadal by som taký druh penovej podložky vyhovujúcej hrúbky, ktorý má čo najvyšši tep. odpor. Na trhu sú najrôznejšie podložky, takže treba hľadať a nájdeš.
Pokiaľ by to nestačilo, tak by som možno išiel na 1cm EPS + izofloor.
alltracboy
13.12.10,18:01
mozem sa opytat ci sa jedna o ten strop z toho druheho prispevku? preco si tam nedal izolaciu medzi tramy?
mogul
13.12.10,19:47
Jasne alltracboy, to som ja :) Nedal som ju preto, lebo pri chôdzi v podkroví nie je v prízemí taka odozva, aby bolo potrebné davať medzi trámy zvukovú izoláciu. Iný význam ta vata medzi trámami nemá, kedže strecha je zateplená. Ešte tam navyše príde ten izofloor pod plavajucu podlahu. Ono je to niekedy ako na miskách váh - na jednej strane finančný rozpočet stavby, na druhej strane priority ktoré si stavebník zvolí ako podstatné. Je to ale určite individuálne a pripúšťam, že v mnohých prípadoch je táto zvuková izolácia nevyhnutnosťou, v závislosti od konkrétnych dispozícii tej ktorej stavby a samozrejme peňaženky stavebníka :)
alltracboy
13.12.10,20:18
ja by som povedal ze ta izolacia medzi tramami ma hlavne tepelnoizolacnu funkciu. krocajova izolacia sa riesi vlozenim izolacie medzi tram a konstrukciu podlahy.
mogul
13.12.10,20:34
Tepelno izolačnu funkciu ma v prípade,ak je podkrovie neobývané, t.z. že strecha nie je zateplená a v tom prípade plní strop tepelno izolačnú funkciu. Ak je podkrovie obývané, tepelná izolácia je v streche a nemá význam zateplovať aj strop, kedže teplo sa šíri po celom dome a 20 stupňov máte aj dole v obývačke, aj hore v spálni.
alltracboy
14.12.10,06:26
tak aky zmysel ma potom zateplovanie podlahy izoflorom? v zadani jasne pises ze potrebujes co najvacsi tepelny odpor a to sa dosiahnut len vyplnenim tramoveho stropu izolantom. ja zateplim aj ten strop nakolko sa bude byvat hlavne dolu a tam hore to uz lahko dokurim aj konvektorom nakolko bude zateplena aj strecha. Ale moj dom je o inom kedze v podkrovy sa nebude v podstate byvat.
jezo421
14.12.10,06:31
Nemam to z vlastnej skusenosti, ale raz mi clovek co dodava podlahy tvrdil, ze izoflor sa casom zlahava. Ak je to pravda, pri 12mm hrubke by som mal obavy ze miesta napr. zatazene skrinou poklesnu podstatne viac, ako volne a sposobi to vyduvanie. Ale mozno to boli len kecy, lebo on preferoval taku tu hobru...
mogul
14.12.10,07:59
Pre alltracboy : Pozor,treba rozlišovať podkrovie a spodok domu. Zatepliť izofloorom to potrebujem v prízemí. Tam mám dve miestnosti nepodpivničené, položené priamo na zemi, bez izolácie pod poterom a s už osadenými dverami,omietkami atď... Hore budem dávať pod podlahu tiež izofloor, ale tam bude plniť len funkciu izolácie kročajovej, teda ako odhlučnenie prízemia pri chôdzi hore. Ak nebudeš podkrovie príliš užívať, potom ma pre teba možno zmysel dávať medzi trámy aj vatu, aby si obmedzil tepelne úniky smerom hore, ale ak je plne obývateľne, potom strčiť vatu medzi trámy za účelom tepelnej izolácie je podľa mňa vyhodenie peňazí do vzduchu, pretože potrebuješ mať rovnakú teplotu v celom dome,izolacia je tu kontraproduktívna.

Pre jezo421 : Ak mám povedať pravdu, mám izofloor pod plavajucou podlahou v dvoch miestnostiach 1 rok. Sú tam aj ťažké skrine, ale zatiaľ nič podobné nebadám. Naopak, mal som tam drobné nerovnosti na podlahe a izofloor ich pekne vyrovnal. Na začiatku som mal na niektorých miestach podlahy občas pocit, že to jemne " pracuje " - tak prvé 2 - 3 mesiace, potom ale celá podlaha " sadla " podobne javy hlavne na klikoch už badám len ojedinele.

Objavil som v Baumaxe take eko panely od firmy Barlinek. Tuším je to z hobry. Uvažujem že položím na podlahu parozabranu, potom vrstvu tých panelov /5,5mm/a na to krížom ešte vrstvu izoflooru /6mm/. Na to plavajucu podlahu.