petosc
13.12.10,15:02
Caute, nevedel by mi niekto povedať,prečo mi prasko v troch izbách v rohoch poter. Je to presne v rohu, môže to byť tým že tam bol zle urobený? bola tam nejaká vzduchová bublina? aby som to upresnil, preskol tým, že som tam silnejšie stúpil, lebo som počul že ked tam silnejšie stúpam tak počujem polystyren a holiu pod poterom!! som na nervy už nikdy nechcem stavať :o(
marko182
13.12.10,14:16
petosc, skus si precitat toto vlakno. Myslim, ze mas rovnaky problem.

http://www.ostavbe.sk/zdvihanie-betonovej-podlahy-pri-podlahovom-kureni-t2482.html
bernak22
13.12.10,15:03
Pracoval som vo firme, ktorá realizovala potery. Skúsim poradiť..
poter zo zrna frakcie 0.4 , 0.8 by mal mať min. hrúbku 45mm. Inak udáva to výrobca , príp. dodávateľ materiálu (baumit , hasit) táto hrúbka je minimum - garantovaná pre betónové potery. pre anhydrit. potery je tá hrúbka dana 35mm. Tvoj problém má možno viacej príčin.
1. po celom obvode miestnosti musí byť okrajová dilat. páska (5mm minimum) .Dávať ju po vyhotovení omietok!!!!
2. rohy miestností musia byť dobre očistené - po osadení jednotlivých vrstiev podlahy môže vzniknúť menšia vrstva poteru ako je v celej miestnosti a betón sa začne krútiť.
3. nadmerné vysúšanie priestorov. elektr. plyn. vysúšačmi
4. vetranie priestorov
nedostatočným prevedením dilat. spár konštrukčné ,pohybové , zmraštovacie, atd

POzor!
betonové potery 28 dní doba tuhnutia. počas tejto doby sa možu na ňom nachádzať určité povedzme ,, defekty,, - Čiastočné deformácie.(nezapríčené realizáciou , ani prostredím tuhnutia) prejavujú sa majma vypuklým rohom v izbe , rozsiahlym tiahlym hrbom v strede miestnosti.

Ak sa tieto deformácie prejavujú i naďalej i po dobe tuhnutia bet. musia sa navrhnúť riešenia chýb poteru, prípadne defektov na ňom (nerovnosti:jama, hrb. , rezanie betónu , zašívanie prasknutého betónu.)

príp. otázky riešte tu na porade alebo aj na mail. s príslušnou fotodokumentáciou a popisom .

Ak budem vedieť poradiť , tak rád pomôžem
BERNAK 22
220870
13.12.10,15:04
Preto že rýchlo vyschol a tým ho v kútoch skrútilo.rozpísané je to tu.http://www.asb.sk/stavebnictvo/poruchy-a-opravy/podlahove-potery-a-najcastejsie-priciny-ich-poruch-2511.html
Ďalej mohol byť nesprávny pomer cement ,voda,piesok,nevhodný piesok,krivý podklad,nesprávne uložená tepelná izolácia,príliš vysoká alebo nízka teplota,prievan,nesprávne dilatovanie,zlá,alebo nevhodná armatúra,....
petosc
13.12.10,15:11
Pracoval som vo firme, ktorá realizovala potery. Skúsim poradiť..
poter zo zrna frakcie 0.4 , 0.8 by mal mať min. hrúbku 45mm. Inak udáva to výrobca , príp. dodávateľ materiálu (baumit , hasit) táto hrúbka je minimum - garantovaná pre betónové potery. pre anhydrit. potery je tá hrúbka dana 35mm. Tvoj problém má možno viacej príčin.
1. po celom obvode miestnosti musí byť okrajová dilat. páska (5mm minimum) .Dávať ju po vyhotovení omietok!!!!
2. rohy miestností musia byť dobre očistené - po osadení jednotlivých vrstiev podlahy môže vzniknúť menšia vrstva poteru ako je v celej miestnosti a betón sa začne krútiť.
3. nadmerné vysúšanie priestorov. elektr. plyn. vysúšačmi
4. vetranie priestorov
nedostatočným prevedením dilat. spár konštrukčné ,pohybové , zmraštovacie, atd

POzor!
betonové potery 28 dní doba tuhnutia. počas tejto doby sa možu na ňom nachádzať určité povedzme ,, defekty,, - Čiastočné deformácie.(nezapríčené realizáciou , ani prostredím tuhnutia) prejavujú sa majma vypuklým rohom v izbe , rozsiahlym tiahlym hrbom v strede miestnosti.

Ak sa tieto deformácie prejavujú i naďalej i po dobe tuhnutia bet. musia sa navrhnúť riešenia chýb poteru, prípadne defektov na ňom (nerovnosti:jama, hrb. , rezanie betónu , zašívanie prasknutého betónu.)

príp. otázky riešte tu na porade alebo aj na mail. s príslušnou fotodokumentáciou a popisom .

Ak budem vedieť poradiť , tak rád pomôžem
BERNAK 22
dakujem za odpoved. diletáciu mám všade ako má byť., vetranie tiež bolo, ale dočítal som sa, že v rohoch to býva normálne, že sa to trošku vyduje. Možno som nemal nato moc silno stúpať/skušať/ a tým som to aj praskol.Po čase by sa to malo napraviť, ale čo stým prasknutým, opatrne rozbiť a vyliať zas?? dakujem
bernak22
13.12.10,15:48
Ak sa správne domnievam , tak sa jedná o cem. poter...
Aký je starý ten poter?
Aká je hrúbka toho oddeleného rohu?

Ja by som si osobne zmeral 2m latou rovinatosť tohoto prasknutého rohu.

1. buď je v rovine , 2. roh je nižšie ako poter okolo , 3. roh je vyššie ako poter okolo.

tak , či tak musíte tu prasklinu zašiť.
a.) každých 10- 15cm po celej dĺžke praskliny sa narežú pási min 15CM dlhé kolmo na prasklinu v danom mieste hrúbky 1/3 - 1/2 hrúbky poteru (pozor na rozvody!)
b.) vysaje sa prach a do daných spár sa vloží vystužovací prvok vlnovitý plech na to určený , príp. oceľ profil min 3mm
c.) táto priečna ryha sa zaleje injektážnou hmotou do výšky okol. poteru napr epoxid.

1.) netreba nič iné riešiť
2.) podla veľkosti jamy sa vyberie patričný nivelačný materiál (napr. firmy ktoré ponúkajú dlažby) Pozor tieto materiály sú určené na rozne hrúbky použitia 0-4mm , 4-10mm treba na to dávať pozor!
Roh treba napenetrovať , nechať preschnúť , vyliať niveláciu a do laty vyrovnať- znivelizovať.
3.vyrovnať roh pomocou ,,flexi ,, ale s odsávaním Pozor na zaprášenie stien a závesov

S pozdravom BERNAK
Ferdosondo
06.03.11,13:17
Petosc to dvihnutie poteru v rohoch je bežná vec. Žiadna tragédia. Ale žiaľ stalo sa to na čo som Ťa upozorňoval v Tvojej téme "Tak a začínam stavať". Proste v poteri pri tak nízkej teplote(otvorené okná pri teplotách okolo nuly) neprebehla chemická reakcia a poter nevyzrel, ale uschol. Žiaľ nedal si si poradiť a tu je výsledok.
Neboj sa, stalo sa to viacerým, ktorí si pomýlili stavanie s pretekmi.
pepa78
06.03.11,15:52
Petosc to dvihnutie poteru v rohoch je bežná vec. Žiadna tragédia. Ale žiaľ stalo sa to na čo som Ťa upozorňoval v Tvojej téme "Tak a začínam stavať". Proste v poteri pri tak nízkej teplote(otvorené okná pri teplotách okolo nuly) neprebehla chemická reakcia a poter nevyzrel, ale uschol. Žiaľ nedal si si poradiť a tu je výsledok.
Neboj sa, stalo sa to viacerým, ktorí si pomýlili stavanie s pretekmi.

nič vážne sa nestalo ale kopnúť si si musel...