Fellini
17.12.10,13:06
Ahojte, kúpili sme starší poschodový dom, klasickú kocku. Cez leto sme horné poschodie vystierkovali a vymaľovali, na podlahy dali nivelačnú hmotu. Zatiaľ sme tam novú dlážku nepoložili. Teraz som si v izbách všimla praskliny, tenké ako vlas, ktoré sú vertikálne a jedna ide dokonca zo stropu, pokračuje cez stenu a končí v novej podlahe až do stredu miestnosti. Začína mi dochádzať, že to nie je s kostolným riadom. Čo môže byť príčinou? A ešte jedna prosba, nepoznáte nejakého dobrého fachmana z okolia Senca, ktorý by sa prišiel na to osobne pozrieť? Díky.
220870
17.12.10,12:58
Zrejme pracuje nosná konštrukcia domu.Kľudne to môže byť spôsobené tepelnou rozťažnosťou materiálov.Nemusí to byť nič vážne.Ale pre istotu by sa na to mal niekto pozrieť priamo na mieste.Poklepte po omietkach či nie sú v okolí prasklín duté.
Fellini
17.12.10,15:47
Díky, s tou tepelnou rozťažnosťou to môže byť, praskliny sa objavili teraz v mrazoch, ale každopádne skúsime niekoho zohnať:-((((
marleau
17.12.10,18:10
Podľa mňa tie praskliny nezmiznú nikdy,lebo to pnutie je tam stále,takže každá nová povrchová vrstva popraská.Otázka je,prečo to praská.