EditorPO
19.12.10,10:10
Obraciam sa na vás s prosbou o radu.

Tento týždeň chodili v Prešove na sídlisku Sekčov obchodní zástupcovia firmy EL-STAV Poprad, robili zameranie okien a cenové kalkulácie. V tejto súvislosti mám na vás pár otázok.
1. firma ponúka okná SALAMANDER s 6-komorovým profilom. Keď som hľadal bližšie info na internete, tak som zistil, že 6-komorové profily má len rada BLUE EVOLUTION, čo je novinka roka 2010 a majú 3 sklá. Je to tak, alebo sú aj staršie typy s 6-komorovým profilom?
2. Ako pri montáži zistím, že okná majú 6-komorový profil? Do poskladaného rámu sa už asi nedá pozrieť.
3. Majú okná značky Salamander nejaký identifikačný prvok, aby som si overil, že sa jedná skutočne o originálne okná tejto značky?
4. Je suma 1600€ za 3 okná, balkónový komplet (okno+dvere) aj s vymurovaním balkónovej priečky, vnútorné a vonkajšie parapety primeraná?
5. Poznáte túto firmu? EL-STAV Poprad, je to živnostník Ladislav Segiňák. Máte s touto firmou nejaké skúsenosti? Dobré alebo zlé. Nech sa vyvarujem neskorších problémov.

Sorry za možno amatérske otázky, ale toto nie je moja odborná oblasť :-) Vopred ďakujem za vaše podnetné rady.
bubkoch
19.12.10,09:13
ja sa vyjadrim len k 4.
cena 1 600 mi pride ako primerana ... na jesen som menil 4 okna + balkonovy komplet, so vsetkym co s tym suvisi cena 1 950 (LK servis) ... a to som mal ponuku aj na 2 200 (Slovaktual)
220870
19.12.10,09:31
Obraciam sa na vás s prosbou o radu.

Tento týždeň chodili v Prešove na sídlisku Sekčov obchodní zástupcovia firmy EL-STAV Poprad, robili zameranie okien a cenové kalkulácie. V tejto súvislosti mám na vás pár otázok.
1. firma ponúka okná SALAMANDER s 6-komorovým profilom. Keď som hľadal bližšie info na internete, tak som zistil, že 6-komorové profily má len rada BLUE EVOLUTION, čo je novinka roka 2010 a majú 3 sklá. Je to tak, alebo sú aj staršie typy s 6-komorovým profilom?
2. Ako pri montáži zistím, že okná majú 6-komorový profil? Do poskladaného rámu sa už asi nedá pozrieť.
3. Majú okná značky Salamander nejaký identifikačný prvok, aby som si overil, že sa jedná skutočne o originálne okná tejto značky?
4. Je suma 1600€ za 3 okná, balkónový komplet (okno+dvere) aj s vymurovaním balkónovej priečky, vnútorné a vonkajšie parapety primeraná?
4. Poznáte túto firmu? EL-STAV Poprad, je to živnostník Ladislav Segiňák. Máte s touto firmou nejaké skúsenosti? Dobré alebo zlé. Nech sa vyvarujem neskorších problémov.

Sorry za možno amatérske otázky, ale toto nie je moja odborná oblasť :-) Vopred ďakujem za vaše podnetné rady.
Niektoré veci sa musíte spýtať priamo firmy.Salamandre majú 6 komorové profili.Predajca by vám mal na požiadanie ukázať typ a rez profilu aj jeho presný názov.To či sa jedná o konkrétny profil zistíte podľa vonkajšieho tvaru.Niektoré profili bývajú označené menom vlastnosťami na boku profilu.
Cena je primeraná.Nie menej je dôležité meno výrobcu kovania a skla.
Dal som jednu prílohu pdf.ponuka od fa Incon.Majúkrásne spracované ponuky je tam popísané všetko dôležité a ešte aj čosi navyše.Tak by to malo vyzerať.
Lenka1979
19.12.10,09:38
Obraciam sa na vás s prosbou o radu.

Tento týždeň chodili v Prešove na sídlisku Sekčov obchodní zástupcovia firmy EL-STAV Poprad, robili zameranie okien a cenové kalkulácie. V tejto súvislosti mám na vás pár otázok.
1. firma ponúka okná SALAMANDER s 6-komorovým profilom. Keď som hľadal bližšie info na internete, tak som zistil, že 6-komorové profily má len rada BLUE EVOLUTION, čo je novinka roka 2010 a majú 3 sklá. Je to tak, alebo sú aj staršie typy s 6-komorovým profilom?klasický Salamander Streamline má profily 5-komorové, avšak Salamander je aj 6-komorový. BluEvolution je 7-komorový profil s izolačným trojsklom-cena je o dosť vyššia...
2. Ako pri montáži zistím, že okná majú 6-komorový profil? Do poskladaného rámu sa už asi nedá pozrieť.nezistíš, musel by si krídlo priečne rozrezať.
3. Majú okná značky Salamander nejaký identifikačný prvok, aby som si overil, že sa jedná skutočne o originálne okná tejto značky?máš možnosť vypýtať si certifikáty k nahliadnutiu, iba tak sa môžeš uistiť, ináč nie... môžu to byť okná z PL z už recyklovaného profilu Salamander.
4. Je suma 1600€ za 3 okná, balkónový komplet (okno+dvere) aj s vymurovaním balkónovej priečky, vnútorné a vonkajšie parapety primeraná?cena je až nápadne dobrá...
5. Poznáte túto firmu? EL-STAV Poprad, je to živnostník Ladislav Segiňák. Máte s touto firmou nejaké skúsenosti? Dobré alebo zlé. Nech sa vyvarujem neskorších problémov.nepoznám-nesúdim.

Sorry za možno amatérske otázky, ale toto nie je moja odborná oblasť :-) Vopred ďakujem za vaše podnetné rady.

odpovede v texte..
Lenka1979
19.12.10,09:51
Niektoré veci sa musíte spýtať priamo firmy.Salamandre majú 6 komorové profili.Predajca by vám mal na požiadanie ukázať typ a rez profilu aj jeho presný názov.To či sa jedná o konkrétny profil zistíte podľa vonkajšieho tvaru.Niektoré profili bývajú označené menom vlastnosťami na boku profilu.
Cena je primeraná.Nie menej je dôležité meno výrobcu kovania a skla.
Dal som jednu prílohu pdf.ponuka od fa Incon.Majúkrásne spracované ponuky je tam popísané všetko dôležité a ešte aj čosi navyše.Tak by to malo vyzerať.

... príloha sa nedá otvoriť... (aspoň mne)
Lenka1979
19.12.10,09:52
Ja som dal vymeniť 2 okná v lete 2007 a jedno veľké trojité okno

cca 230 x 160 cm ma vyšlo na 13 500 Sk aj s montážou, bez vysprávok.

... aký profil?
220870
19.12.10,09:53
... príloha sa nedá otvoriť... (aspoň mne)
je to pdf -ko
EditorPO
19.12.10,10:05
Tak sa mi podarilo dovolať majiteľovi firmy.
Bol dosť prekvapený otázkami a nevedel na ne poriadne odpovedať. Vraj okná vozia z Nemecka a sú v nich české sklá.
Keď som mu povedal, že 6-komorový profil od Salamander sú vlastne hliníkové okná Blue Evolution a že majú 3 sklá, tak povedal, že to potom asi nebudú Salamander, ale iná značka. Že vozia aj od iných výrobcov.
Toto solídna firma nerobí, takže pozor na nich.
Pre istotu opakujem názov firmy:

EL-STAV Poprad, majiteľ Ladislav Segiňák

obchodný zástupca pre Prešov: Peter Orolín
marleau
19.12.10,10:23
Hlavne sa pýtajte pozrieť do výroby,u mňa je to základ toho,či si objednám alebo nie.
Lenka1979
19.12.10,10:30
vraveli, že 5-komorový ...

Názov profilu,nie počet komôr.