everel
19.12.10,17:42
Chcem sa spýtať či máte niekto skúsenosti s endoskopm. Na trhu ich je veľa a rôznej kvality . Čo napríklad tento? Na revíziu vetracích otvorov v strechách , inštalačné trubky , medzipriestory a pod.
Findoo Profiline plus Endoskop


http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=68904&stc=1&d=1292780471
everel
29.12.10,08:25
To je mi záhada. Že by nikto nepoužíval endoskop?
3biq
04.05.11,05:02
To je mi záhada. Že by nikto nepoužíval endoskop?
mna by to tiez zaujimalo, momentalne vaham medzi voltcraft BS-15 a DNT FINDOO 3.6 (defacto to iste ako vyssie uverejneny profiline, len v inej farbe, bez SD karty a druheho kabla s kamerou). ak s tym mate skusenosti, podelte sa o kvalite obrazu a praktickosti takehoto zariadenia

dakujem!
Mila123
04.05.11,05:10
skús...gastroenterológovia používajú i endoskop......trochi inakší.....
3biq
04.05.11,18:07
skús...gastroenterológovia používajú i endoskop......trochi inakší.....
jj, ten vyjde draho a je krehky na to, aby som sa s nim pozeral pod sadrokarton. dobry tak na to, aby si ho niekto vopchal do zadku :D :D :D
objednal som ten isty co je tu hore, len o 50 eur lacnejsiu verziu 3.6, ktora nema pribalenu druhu sondu ani 2GB SD kartu a je oranzova namiesto modrej. ako kompromis ceny a vykonu sa mi zdala najlepsia zo zariadeni na internete, najma bezdrotovy displej sa mi zda prakticky. otestujeme, uvidime, napiseme ... :)
USB endoskop som zavrhol hned ako som si predstavil ze sa pcham do zaprasenych podhladov a uzkych sacht s nie prilis odolnym notebookom.
janfasanga
08.07.11,13:46
objednal som ten isty co je tu hore, len o 50 eur lacnejsiu verziu 3.6, ktora nema pribalenu druhu sondu ani 2GB SD kartu a je oranzova namiesto modrej. ako kompromis ceny a vykonu sa mi zdala najlepsia zo zariadeni na internete, najma bezdrotovy displej sa mi zda prakticky. otestujeme, uvidime, napiseme ... :)

...tak ako funguje? Je to dobra volba pre stavebnictvo? vopred dik.
srska
08.07.11,13:53
To je mi záhada. Že by nikto nepoužíval endoskop?
my sme používali už v 1980 vrámci technických a defektoskopických kontrol:). (olympus)
ciners
08.07.11,16:08
My to pouzivame, ale pouzivame taky, aky firma ma, takze tazko poradim. Tusim aj ten nas je olympus, hladaju sa s nim milimetrove trhliny, tak asi je to dobra hracka :D
3biq
06.09.11,16:22
findoo nie je podla mna na milimetrove trhliny, je to skor orientacny endoskop + ja to pouzivam poza kartony napr. ked potrebujem dostat kable z jednej strany na druhu alebo pozriet rury kde tecie voda atd. na to je to dobre - staci vykruzit maly otvor, vopchat dnu a pokukat sa. vykon svetla je dobry len na blizke predmety, moc priestoru to neosvetli. rozlisenie aj tak budete 99% pouzivat obrazovku na lokalizaciu a len malokedy to pripojite k PC - max. na dokumentaciu, takze na pouzitie v terene nie je rozhodujuce ci je to VGA alebo QVGA, pokial obrazovka je limitovana na QVGA. pre mna je findoo na stavbe prakticky pomocnik ako pre stavbara, nie ako pre detailistu, ktory kontroluje nejake mikrodetaily, na to podla mna findoo nema dostatocny obraz
tymto zariadenim si usetrite kopu burania a rozoberania alebo aspon budete vediet kde burat treba a kde nie, to je ucel
inak skusenosti s konkretnym modelom, mam ten oranzovy findoo a som spokojny, hlavne za tu cenu. pouzivam pomerne casto, prave ked sa potrebujem pozerat do stien, niekedy staci vybrat zasuvku a cez krabicu som vnutri bez akehokolvek poskodenia