Baklazan22
21.12.10,10:35
Zdravim,

mame v byte zhruba 40+ rocne parkety (podklad asi skvara), ktore dost vrzgaju. V podstate vsade je na parketach koberec. Chystam sa na kompletnu rekonstrukciu bytu a rad by som ich nahradil niecim nevrzgajucim (neskutocne mi to ide na nervy). Renovacia originalnych parkiet sa mi zda zbytocne draha, hlavne kvoli tomu, ze chcem na nich mat aj v buducnosti koberec.

Poziadavky na vyslednu podlahu:
- na vrchu bude koberec
- povrch by nemal byt na pocit "tvrdy" (ciastocne vyriesi koberec)
- povrch by nemal byt studeny (ciastocne vyriesi koberec)
- co najlepsie zvukovoizolacne vlastnosti, nakolko vo velkej izbe bude velke domace kino s velkym SW a nechcem zbytocne nervovat susedov, okrem toho rad pocuvam hudbu, co potichu vzdy nejde - predpokladajme, ze budem robit hluk.


Moznosti, ktore vidim ja:
- renovacia povodnych parkiet (vybratie, zbrusenie, uprava oprava podkladu, zlozenie....) + koberec - asi zbytocne drahe
- vyhodenie parkiet, nejaka izolacna vrstva, lacny laminat + koberec - asi preferovane
- nivelacny pripravok + koberec - tvrdne a asi slabo zvukovo izolujuce

Nazor skusenejsieho?
Vdaka.
B.
Mirica-LV
21.12.10,09:41
my sme na staré parkety dávali 6 mm penovú podložku a laminát,
zatiaľ nič nevŕzga a izoluje dobre - bývame na prízemí
220870
21.12.10,10:04
Parkety vrzgajú väčšinou preto že je pod nimi krivý povrch.lepili sa na smolu.Ak nechcete aby vám vrzgala nová podlaha tak asi budte musieť tie parkety vybrať.(Či ich potom použijete späť neriešim.)Podlahu musíte očistiť od zbytkov smoly(niekedy je to tvrdá drina pre silných a usilovných chlapov,občas to ide ľahšie).Po očistení asi najlepšie znivelizovať ,nivelačnou hmotou(to je brnkačka),uložiť naspäť parkety ,vybrúsiť nalakovať ich.Alebo plávajúcu podlahu...prípadne niečo podobné.Celý čas musíte mať na mysli to aby ste podlahu nenavyšovali,aby sa potom dali zatvoriť dvere.Niektoré druhy dverí sa dajú skrátiť niektoré nie.
Iné druhy podláh sú sádrové dosky,sádrovláknité dosky, na hluk je výborná korková podlaha.Exzistujú aj "gumolíny" s protihlukovou vrstvou.