branuso1
24.12.10,13:45
Dobry den, mam problematicku susedu.Pre rokom sme sa rozhodli nainstalovat krasne biele /panelak je biely/ striesky nad balkony. Ona suhlasila ale po roku jej tu striesku pokadilo par holubou, co po vydatnych dazdoch aj samo zislo. Lenze ona to nevydrzala a udala ma kvoli striekam /ze jej to smrdi, ze je chora atd /. V januari mi pride kontrola do bytu na podnet / zistil som si aky / a chcem Vas poprosit o radu co robit aby som striesku nemusel demontovat a aby ma ani nijako nemohli pokutovat. Podotykam ze ta suseda ma hnusne presklenny balkon natrety na hnedo a cca. 5 tina susedov ma obdobnu striesku ako ja. Najvacsim darcekom tychto vianoc by bolo keby to ostalo tak ako to je, len neviem ako to urobit. Nechcem sa znizit na jej uroven a udat jej balkon a takisto nechcem zamestnavat stavebny dozor tisickami udani samo ze na podnet mojej susedy. Budem Vdacny za kazdy trefny navrh. Dakujem a prajem vsetkym krasne vianoce. Brano
buchač
24.12.10,12:58
Dobry den, mam problematicku susedu.Pre rokom sme sa rozhodli nainstalovat krasne biele /panelak je biely/ striesky nad balkony. Ona suhlasila ale po roku jej tu striesku pokadilo par holubou, co po vydatnych dazdoch aj samo zislo. Lenze ona to nevydrzala a udala ma kvoli striekam /ze jej to smrdi, ze je chora atd /. V januari mi pride kontrola do bytu na podnet / zistil som si aky / a chcem Vas poprosit o radu co robit aby som striesku nemusel demontovat a aby ma ani nijako nemohli pokutovat. Podotykam ze ta suseda ma hnusne presklenny balkon natrety na hnedo a cca. 5 tina susedov ma obdobnu striesku ako ja. Najvacsim darcekom tychto vianoc by bolo keby to ostalo tak ako to je, len neviem ako to urobit. Nechcem sa znizit na jej uroven a udat jej balkon a takisto nechcem zamestnavat stavebny dozor tisickami udani samo ze na podnet mojej susedy. Budem Vdacny za kazdy trefny navrh. Dakujem a prajem vsetkym krasne vianoce. Brano
Ak si mal povolenie od kompetentných , nemal by byť problém ...
Ak máš aj písomne potvrdenie od susedky / mal by si mať ..../ ...tiež by nemal byť ...

Kontrola do bytu ????....to nemyslíš vážne ...zvonku by sa len pozerať mohli , ak ich Ty nevpustíš svojho príbytku ...;)...ani policajta by som bez náležitého lajstra nevpustil dnu !!!
220870
24.12.10,13:06
Príde kontrola prekúma stav a dá písomné stanovisko.Na základe toho sa dá odvolať.Kontrola vydá pre vás zlé rozhodnutie,len preto aby dostala úplatok.Tak to v našom banánistáne chodí.Ešte predtým dať prešetriť duševný stav susedy.
marleau
24.12.10,13:37
Koľko má rokov? Nevyčkáš chvíľu?
branuso1
24.12.10,13:47
Samozrejme ze nemas povolenie, manzelka sa sla pytat na drustvo a tam jej pani povedala ze aj tak ho nik neda a vsetci to maju na cierno a tak. A vraj by to bol precedenc. Inac suseda je vraj chora ale na co ? A uplatok ? To by slo ?
220870
24.12.10,13:59
Neviem aký tip balkónu máte .Možno by sa to dalo brániť tým že striešku máte preto aby voda nezatekala do popraskanej ,narušenej konštrukcie balkónu.http://www.asb.sk/stavebnictvo/poruchy-a-opravy/najcastejsie-prejavy-poruch-balkonov-a-lodzii-3698.html