whiscool
26.12.10,16:12
ja aj manzelka sme v trojmesacnej skusobnej dobe a chceme pozicku na stavbu domu cca 60 000 eur. najlepsie pre mladych , rodicia nam zalozia ich dom ohodnoteny na 140 000 eur , ci niekora banka poskytne pozicku , ci az po skusobnej dobe , vlastnime aj pozemok 300 m stvorcovych , po troch mesiacoch mame obaja na dobu neurcitu ..

len neviem ci bude stacit 60 000 eur na stavbu bungalovu 1087 s euroline, svojpomocne , za info dakujem .
Viera.M.
26.12.10,15:23
obrátila by som sa na banky, príp. banku, v ktorej máte založený účet, a priamo banka poskytne fundovanú odpoveď, čo sa týka založenia nehnuteľnosti a prac. pomeru, ktorý je v skúšobnej dobe...
EvaB
26.12.10,20:20
Súhlasím s predchádzajúcim príspevkom, dozvieš sa v banke. Môžem ale napovedať, že v októbri sme brali hypotéku a splnili sme všetky ich kritéria (a to s rezervou, napr. príjem, zamestnanie na dobu neurčitú u jedného zamestnávateľa viac ako 10 rokov, prechádzajúce úvery bez problémov atď) a predsa pri pohovore si preklepli aj zamestnávateľov a u jedného sa pýtali na príčiny medziročného prepadu tržieb. Vyjadrili sa, že radšej volia istotu splácania, než ťahať sa potom o majetky a bonitných záujemcov o úver je dosť. Ide o banku z prvej trojky. Hlavne keď máte dobré zabezpečenie, ľahko sa na vás môže zavesiť pôžičkový špekulant, ktorý by v prípade problémov (netvrdím, že ich budete mať, ale stať sa môže všeličo) by mohol len získať. Preto odporúčam kontaktovať len seriózne banky.
zk24
26.12.10,20:26
ja aj manzelka sme v trojmesacnej skusobnej dobe a chceme pozicku na stavbu domu cca 60 000 eur. najlepsie pre mladych , rodicia nam zalozia ich dom ohodnoteny na 140 000 eur , ci niekora banka poskytne pozicku , ci az po skusobnej dobe , vlastnime aj pozemok 300 m stvorcovych , po troch mesiacoch mame obaja na dobu neurcitu ..

len neviem ci bude stacit 60 000 eur na stavbu bungalovu 1087 s euroline, svojpomocne , za info dakujem .

z vlastnej skusenosti viem ze musis byt po skusobnej dobe a zamestnany na dobu neurcitu. V kazdej banke (obehala som vsetky najvacsie - csob, vub, uni, dexia) sa pytali na dlzku pracovneho pomeru u sucasneho zamestnavatela.

Pri prvej hypo (cca 4 roky dozadu) som musela cakat kym mi vyprsi skusobna doba a potom este aj doba urcita (1rok):rolleyes:
ivka70
26.12.10,20:29
Súhlasím s predchádzajúcim príspevkom, dozvieš sa v banke. Môžem ale napovedať, že v októbri sme brali hypotéku a splnili sme všetky ich kritéria (a to s rezervou, napr. príjem, zamestnanie na dobu neurčitú u jedného zamestnávateľa viac ako 10 rokov, prechádzajúce úvery bez problémov atď) .

Prvy krat pocujem o tom, ze by nejaka banka pozadovala 10 a viac rokov zamestnania u jedneho zamestnavatela.
Taku podmienku by splnalo velmi malo zaujemcov o hypoteku ....
buchač
26.12.10,21:01
Pôžičky pre mladých ake sú možnosti

Potreba peňazí nie je dnes už doménou len rodín s viacerými deťmi. Mladí ľudia, najmä študenti alebo mladé páry zakladajúci rodinu, potrebujú mať k dispozícii väčšiu sumu peňazí na realizáciu svojich snov o bývaní alebo na školu a pod. Výnimkou nie sú napr. ani financie určené na nákup notebooku, počítača alebo iných vecí potrebných pre štúdium. Mladí ľudia dnes viac ako inokedy cestujú do zahraničia, či už za prácou alebo za zábavou a na tieto ich koníčky potrebujú samozrejme peniaze. Keďže dnes už sú podmienky na prácu a vycestovanie do anglicka resp po európe ako aj do usa bolo by nesprávne ich nevyužiť. Napr. na letenku do Chicaga je potrebné zaobstarať si istý vačší obnos peňazí. Ako sa ale k nemu dostať? Jednoducho, prostredníctvom pôžičky alebo aj úveru.

Pôžičku pre mladých môžete brať aj zo Štátneho fondu bývania. Maximum, ktoré vám poskytnú je 36 500,- Eur. Mesačné splátky potom vyjdu na 172,- Eur. Od apríla ale k produktom, ktoré banky ponúkajú s prispevkom štátu pre mladých, pribudne aj tzv. pôžička pre mladomanželov. Od dotovanej hypotéky, na ktorú môžu mladí získať štátny príspevok, sa však odlišuje. Aké sú teda hlavné rozdiely?

Mladomanželská pôžička alebo pôžička pre mladých

"Pôžička pre mladomanželov je určená pre mladé páry, pričom ani jeden z dvojice nesmie mať viac ako 35 rokov a ich manželstvo netrvá dlhšie ako dva roky," uvádza Hypocentrum. Spoločný priemerný mesačný príjem manželov za rok predchádzajúci roku, v ktorom žiadajú o úver, môže byť maximálne 2,6-násobok priemernej mesačnej nominálnej mzdy zamestnanca v národnom hospodárstve. Klienti, ktorí splnia tieto podmienky, môžu úver využiť na čokoľvek, čo je naozaj veľmi výhodné.

Percentuálna výška štátneho príspevku pre mladomanželov sa určuje zákonom o štátnom rozpočte na príslušný rozpočtový rok. Pre rok 2010 sú to 3 % od štátu. Banka prispeje úrokom vo výške 1,5 percenta. V roku 2010 tak môžu žiadatelia získať pôžičku o 4,5 percenta lacnejšie, v podstate asi najvýhodnejšia možnosť momentálne na trhu.

Výška schváleného príspevku k mladomanželskej pôžičke je zmluvne dohodnutá a počas celej dĺžky splatnosti úveru sa nesmie meniť. Zvýhodnenie budú môcť mladí manželia získať maximálne na sumu 9.958,18 Eur. Ide vlastne o bezúčelový spotrebný úver s maximálnou splatnosťou 10 rokov.

Hypotéka so štátnym príspevkom

Hypotéka pre mladých je rovnako štátom a bankami zvýhodnený produkt, jeho parametre sú však odlišné. Takýto zvýhodnený hypotekárny úver môžu získať mladí ľudia vo veku od 18 do 35 rokov (zamestnanci ale aj živnostníci). Ich priemerný hrubý mesačný príjem vypočítaný za rok predchádzajúci roku, v ktorom bola žiadosť podaná, môže byť najviac vo výške 1,3-násobku priemernej mesačnej mzdy. V súčasnosti ide o sumu 939,26 Eur.

Maximálna hranica príjmu pre získanie tejto hypotéky sa mení každé tri mesiace podľa priemernej mzdy. Tá sa v treťom štvrťroku znížila, preto klesol aj limit na získanie dotovanej hypotéky. Rozhodujúca pre žiadateľa teda nie je teda základná mzda, ale priemerná, vrátane odmien a aj trinásteho platu. Tým, ktorí príjmovú hranicu prekračujú len o pár eur sa oplatí počkať do apríla, kedy sa bude maximálna hranica príjmu na získanie hypotéky znova prehodnocovať. Čiže niekedy treba byť trpezlivý a naozaj chvíľu počkať na vývoj príjmu.

"Percentuálna výška štátneho príspevku pre mladých sa určuje zákonom o štátnom rozpočte na príslušný rozpočtový rok. Pre rok 2010 sú to 2 percentá od štátu, pričom banka zníži úrokovú sadzbu o ďalšie 1 percento. V tomto roku tak žiadatelia môžu získať financovanie zvýhodnené o 3 percentá,"
EvaB
27.12.10,16:08
Prvy krat pocujem o tom, ze by nejaka banka pozadovala 10 a viac rokov zamestnania u jedneho zamestnavatela.
Taku podmienku by splnalo velmi malo zaujemcov o hypoteku ....

Nepísala som o tom, že vyžadovali. Ide len o nedorozumenie, v tej zátvorke je konštatovaná úroveň splnenia podmienok. Písala som, že hoci som podmienku PP na dobu neurčitú spĺňala a u toho samého zamestnávateľa som už viac ako 10 rokov, že sme nikdy v minulosti nemali problém s pôžičkou u nich ani v inej banke, napriek tomu sa dosť dôkladne rýpali aj v takých veciach, ktoré by som neočakávala.
whiscool
27.12.10,16:51
kolko maximalne mozme dostat z hypoteky pre mladych ? moze to byt aj viac ako 60 000 eur ?
buchač
27.12.10,18:52
kolko maximalne mozme dostat z hypoteky pre mladych ? moze to byt aj viac ako 60 000 eur ?

add 1. Keby si poriadne čítal všetky príspevky , tak by si aj vedel ...

add 2. Keby si veľa šalátu a koláčov nejedol , tak si aj sám nájdeš ...

add 3. Radšej som http://skypeemoticons.net/wp-content/uploads/2010/01/Skype-emoticons-27-lipssealed.gif ....