didjo
27.12.10,14:21
v tejto chladnej dobe, napriek výmene okien za plastové, výmene kotla - nový wiessman, nové laminátové podlahy atd., proste úplná rekonštrukcia bytu v objekte - bytový dom so štyrmi bytmi - je stále cítiť chlad v kuchyni od výklenku pod oknom viď foto. pôvodne tam asi mal byť radiátor, nie je tam. v ostatných izbách sú tiež výklenky v ktorých sú radiátory akoby zapustené do steny. tým pádom ale je podstatne stenčená celková hrúbka steny v mieste výklenku a v podstate vykurujeme vonkajšok.však mať tak termokameru to by bolo červenej farby na obrázkoch...
za radiátory chcem dať aspoň hliníkovú odraznú fóliu - vie niekto poradiť dáku kvalitnú a dobre lepivú? no ale s tým výklenkom bez radiátoru - čo by bolo najlepšie urobiť - zamurovať ho ytongom na úroveň stien alebo vložiť najprv platnu polystyrenu nato parobrzdu a navrch sadrokarton? neviem ako by to ale zamávalo s priebehom tepelnej krivky interiér-exteriér a kam by sa dostal rosný bod respektíve ked je parozábrana treba sa s tým vôbec zaoberať?
vôbec, sú aj iné možnosti riešenia toho výklenku?
sito
27.12.10,14:26
v tejto chladnej dobe, napriek výmene okien za plastové, výmene kotla - nový wiessman, nové laminátové podlahy atd., proste úplná rekonštrukcia bytu v objekte - bytový dom so štyrmi bytmi - je stále cítiť chlad v kuchyni od výklenku pod oknom viď foto. pôvodne tam asi mal byť radiátor, nie je tam.

Zaujímavé, štyri byty v dome, nič iné ťa netrápi len ten výklenok? V skutočnosti tam mal byť radiátor. Prečo tam nie je? Ak, ho tam neplánuješ dať, tak vlastne vieš čo.

v ostatných izbách sú tiež výklenky v ktorých sú radiátory akoby zapustené do steny. tým pádom ale je podstatne stenčená celková hrúbka steny v mieste výklenku a v podstate vykurujeme vonkajšok.však mať tak termokameru to by bolo červenej farby na obrázkoch...

Keby?

za radiátory chcem dať aspoň hliníkovú odraznú fóliu - vie niekto poradiť dáku kvalitnú a dobre lepivú?

Fólia nič nepokazí, skôr nutnosť.

no ale s tým výklenkom bez radiátoru - čo by bolo najlepšie urobiť - zamurovať ho ytongom na úroveň stien alebo vložiť najprv platnu polystyrenu nato parobrzdu a navrch sadrokarton?

Tu platňu isto a potom vymurovať.

neviem ako by to ale zamávalo s priebehom tepelnej krivky interiér-exteriér a kam by sa dostal rosný bod respektíve ked je parozábrana treba sa s tým vôbec zaoberať?

Ak ťa to netrápi, prečo si sa pýtal?

vôbec, sú aj iné možnosti riešenia toho výklenku?

Ale však vieš! Dáš tam fóliu a radiátor. Máš to ako v ostatných miestnostiach. Ale aj tak, štyri byty, a len taký nepatrný problém???

Máte každý svoje pieskovisko???
220870
27.12.10,15:01
Môžete to zamurovať ytongom alebo najskôr polystyrén a potom zamurovať.Parozábrana sa dáva len na sklennú vatu ,
na polystyrén je zbytočná.
http://www.tzb-info.cz/3059-vyuziti-termografie-v-tzb
didjo
28.12.10,10:02
to sito: nemôžem sa zbaviť dojmu, že ti nejak špatne trávi po tých sviatkoch.alebo si vždy taký uštipačný?
len na vysvetlenie: tie štyri byty nie sú moje, iba ten jeden, aj ten som len zdedil. a problémov či problémikov tam bolo pri rekonštrukcii neúrekom, čo sa riešili za pochodu tak, že nebol ani čas ani energia na vypisovanie po poradách.
ak sa s týmto výklenkom zaoberám teraz, tak len preto, že problém vynikol len teraz, ked z tej steny badateľne ťahá chlad pri mínusových teplotách.ináč by som to dávno zamuroval ked sa to prerábalo...
pravdaže teraz ked je všetko hotové hladám spôsob ako čo najmenej zabordelovať byt toť vsjo
sito
28.12.10,10:13
Trávi mi zatiaľ dobre. Len mi to bolo podozrivé, že pri štyroch bytoch len jeden problém. Vysvetlil si. Čo sa týka výklenku? Treba rosný bod vytlačiť v stene čo najviac k vonkajšej stene. Ako? ;)