dasoft
27.12.10,17:10
Ahojte vsetci poradaci!
Mame hrubu stavbu konecne pod strechou a zaciname uvazovat o rozvodoch kanalizacie, plynu, kurenia a pod... Chcel som sa spytat, kto s tym mate ake skusenosti, ked by sme chceli umiestnit WC trochu dalej od kanalizacnej niky, aky spad by sme mali dodrzat a ako hrube potrubie? Strop sme davali skladany (nosniky+vlozky+8cm zelezobeton)... No a ide o to, ze ked by to malo byt napr. 3m od kanaliz. niky (chceme trosku ine rozmiestnenie miestnosti ako je na projekte...) ci sa to nejako bude dat pomestit do podlahy alebo co s wc odpadom...? :confused:
Vopred dakujem za rady a prajem vsetkym krasne medzisviatkove obdobie! ;)
andiablo
27.12.10,16:29
najmenší dovolený sklon kanalizačnej prípojky je DN150 je 2%, DN 200 je to 1 %.
Údaje som našiel presne v metodickej príručke SEVAK-u .
http://sevak.sk/zakaznici/dokumenty
http://sevak.sk/uploadsfile/OchranaNehnutProtiVzdutejVodeZKanalizacie.pdf
220870
27.12.10,16:30
Neviem o koľko metrov sa presne jedná.Ale ideálny spád je 3-5%.Pričom spád by sa nemal meniť.Ak sa mení tak by tam mal byť umiestnený revízny otvor.Podľa noriem je to tuším od 2%.
dasoft
27.12.10,17:21
Dakujem za odpovede! Jednalo by sa cca o nejake 3 metre... Este by ma zaujimalo ako hrube potrubie (bezny RD, jedna sa o odpad od WC)? resp. ake najtensie rury (vonk. priemer) je mozne na takyto ucel pouzit...?
andiablo
27.12.10,17:37
DN 150 su podľa normy najmenej
alltracboy
27.12.10,19:33
cim hrubsie potrubie, tym mensi spad moze byt
ante1
27.12.10,21:16
Dakujem za odpovede! Jednalo by sa cca o nejake 3 metre... Este by ma zaujimalo ako hrube potrubie (bezny RD, jedna sa o odpad od WC)? resp. ake najtensie rury (vonk. priemer) je mozne na takyto ucel pouzit...?

Ak sa jedna o WC na poschodi ako som to pochopil z prispevku vyssie kde si pisal o hrubke podlahy, tak na vzdialenost 3m ti uplne postaci sklon 1-2% cize 2 cm na 1m dlzky, vacsi spad nie je nepotrebny pretoze voda z rury rychlo odtecie a papier sa bude zachytavat na stenach a moze dojst po case k upchaniu. a co sa tyka hrubky potrubia staci ti priemer fi 110, ktora sa dalej spaja na hrubsiu ciev ktora vedie uz do hlavnej kanalizacie von z domu. a co sa tyka ci to nejak mozes napchat do podlahy tak to sa ti asi nepodari ak ma len tych 8cm ako si pisal. ale lahko to mozes vyriesit ak kupis wc misu ktora nema vyvod na dne ale zo strany a pojde do steny, akurat daj pozor aby si ju nepostavil prilis vysoko , postaci ti ak bude stred rury 10-12 cm od cistej podlahy, kazdopadne na tu dlzku 3m by bolo dobre nechat 1 reviziu pre pripad cistenia ako to bolo pisane v prispevku vyssie
dasoft
28.12.10,05:12
Super, dakujem za radu... Asi to napokon predsa len budem musiet skryt do podlahy lebo pri novej dispozicii wc ziadna stena nieje, iba tenka sadrokartonova priecka (a okrem toho ide rovnobezne zo stenou v ktorej je nika a tam kde sa prepajaju su prave dvere...) takze zial vedenie v stene asi neprichadza do uvahy... Ale aj tak dakujem za rady, to s tym reviznym otvorom je dobry napad!