peter_dzurnak
27.12.10,21:00
Dobrý deň, chcel som si podať na príslušnom stavebnom úrade žiadosť o stavebné povolenie. Nechcú mi ho však prevziať, pretože mám odpoveď z Východoslovenskej energetiky, že trvalé pripojenie do siete bude možné až po vybudovaní transformačnej stanive a novej NN siete v danej lokalite, keďže obec túto stavbu nezastrešuje. Mojich otázok je teda viac: Je možné, aby mi obec odmietla prevziať žiadosť o stavebné povolenie a vydať ho aj keď na túto lokalitu nebola daná stavebná uzávera? Nestačí na stavebné povolenie stavebná prípojka, musí byť aj trvalé pripojenie? Prosím sme zúfalí, je nás tam 7 stavebníkov a nikto nám nie je ochotný pomôcť.
Ďakujem za ochotu
drozdm
27.12.10,21:06
ako daleko mate najbližší bod napojenia? A ako je to s dalšimy sieťamy
ErinErin
27.12.10,21:10
peter_dzurnak
28.12.10,12:04
Najbližší bod napojenia je nejakých 70 metrov približne, odtiaľ máme stavebnú prípojku a pod nami sú domy tiež nejakých 20 metrov cca. Ostatné siete máme poriešené len elektrina viazne.
Miloš Mičega - CIMOM TN
30.12.10,16:53
Dobrý deň, chcel som si podať na príslušnom stavebnom úrade žiadosť o stavebné povolenie. Nechcú mi ho však prevziať, pretože mám odpoveď z Východoslovenskej energetiky, že trvalé pripojenie do siete bude možné až po vybudovaní transformačnej stanive a novej NN siete v danej lokalite, keďže obec túto stavbu nezastrešuje. Mojich otázok je teda viac: Je možné, aby mi obec odmietla prevziať žiadosť o stavebné povolenie a vydať ho aj keď na túto lokalitu nebola daná stavebná uzávera? Nestačí na stavebné povolenie stavebná prípojka, musí byť aj trvalé pripojenie? Prosím sme zúfalí, je nás tam 7 stavebníkov a nikto nám nie je ochotný pomôcť.
Ďakujem za ochotu

Odporučujem spraviť PD podľa požiadaviek VSE. Takto dať PD na stavebný úrad aj so žiadosťou. Stavebný úrad nemôže odmietnuť prijať žiadosť, môžu ju len zamietnuť - § 62 ods. 2 SZ.

Ak budete mať stavbené povolenie, odporučujem vstúpiť do jednania s VSE. Možno sa dohodnete na tom, že zmluvne prevezmú od Vás práva stavebníka vyplývajúce zo stavebného povolenia a TS postavia, aak budete mať stavebné povolenia aj na RD. Jenoducho je to pre nich "kšeft" a je v ich záujme podnikať - majú ďalších zákazníkov.



CIMOM