ludka2512
28.12.10,11:42
Dobry potrebovali by sme poradit, jedna sa o to, ze kupujeme 2 byty a chceme ho spojit v jeden byt, tak hlavnou otazkou je kurenie, ak sa byty spoja jedna sa o 122 m2 obytnej plochy, okna nie su plastove, ani zateplenie bytovky sa zatial neriesilo, tak potrebujem zistit co sa oplati ohladom kurenia najviac, dat zaviest plyn? dat plyn na dva kotle? pripadne jeden kotol a dat temperovat radiatory? dat elektricke kurenie? ale aj tam treba prerabat poistku a istice na 380V, poradte prosim, alebo aspon to na koho sa mam obratit, byty budeme obyvat len 3 osoby z toho jedno dieta a priatel je denne 14 hodin v praci, cize mne so synom staci jednna cast bytu a to kuchyna a obyvak( su vedla seba) cize nepotrebujem udrzovat v celom byte vysoku teplotu.dakujem za radu:)
rehor2
29.03.11,11:22
Ludka je dôležité uvedomiť si že ceny plynu aj elektriky budú stále rásť ja som riešil niečo podobné v 3 izb.byte kúpil som si krbovú vložku na pevné palivo no v tvojom prípade by si mohla porozmýšlať aj nad iným druhom paliva.Nejednalo by sa síce o jediný zdroj vykurovania.Ale isto by to v konečnom dôsledku ušanovalo aj peňaženku.A v neposlednom rade aj spríjemnilo chvíle strávene v kruhu svojej rodinky.a na dokurovanie bytu je to celkom dobrá voľba.Porozmýšľajte.