erzet
28.08.15,11:03
Pamätáte na Banfiho vodu a voňavku Exotic. Tá sa vozila z Maďarska
pavol54
01.09.15,11:41
To ani neviem, čo je. Ale keď sme išli po kúpaní domov po poľnej ceste a boli kaluže, boli plné pulcov. Nevidela som ani jedného aj 40 rokov. Aj tu po večeroch niekedy kŕkala nejaká žabka po nociach, teraz ticho. Možno tí, čo majú v záhradách prírodné jazierka a nie bazény s chémiou. Mám rada cvrčky, dobre sa pri nich zaspáva, mňa vedia dostať do meditatívneho stavu, a tiež žiadny už pár rokov. Asi si na jar kúpim v ZOO shope a zavriem do krabičky.
Ale minule mi sadol na plece motýľ, vraj čiernooranžový. Tých je tiež poskromne.
teraz je ticho ale na jar tie decibely od žiab
lacotinka
01.09.15,15:29
........
Šľahač som mala aj taký a aj modernejší. Keď som rozbila misku, potom sme ním v kýbliku miešali vápno. Ešte ho máme niekde zapatrošený :D

V takom sme v lete (miesto kupovanej zmrzliny a zákuskom ) robili :

malinovú BIOpenu
(vajcá z kurína, maliny zo záhrady)
Peggynka
01.09.15,16:05
Kto si pamätá toto?

...
Ach jaj...sladkých 18,twisťáky,minisukne a maxikabáty :mee: ale moje deti,narodené oveľa neskôr vravia,že muzika bola úžasná...bola :):):)
A moja obľúbená:
https://www.youtube.com/watch?v=4wXgZrK2LT8
misoft
01.09.15,16:07
Ach jaj...sladkých 18,twisťáky,minisukne a maxikabáty :mee: ale moje deti,narodené oveľa neskôr vravia,že muzika bola úžasná...bola :):):)
A ešte stále má niečo do seba.....
I toto:
https://www.youtube.com/watch?v=kNGNLo8K6Fk
https://www.youtube.com/watch?v=G8_USwUpRBY
tvrdšie...
babka - ježibabka
01.09.15,16:20
........
Šľahač som mala aj taký a aj modernejší. Keď som rozbila misku, potom sme ním v kýbliku miešali vápno. Ešte ho máme niekde zapatrošený :D

V takom sme v lete (miesto kupovanej zmrzliny a zákuskom ) robili :

malinovú BIOpenu
(vajcá z kurína, maliny zo záhrady)
Veď aj ja som v ňom dlhé roky robila všeličo, kým som nemala obe ruky ľavé a nerozbila misku :mee: Ak si šikovnejší ako ja a máš ešte misku motor pošlem. Dáš mi za to zmzlinu olízať.
lacotinka
01.09.15,18:41
........
Šľahač som mala aj taký a aj modernejší. Keď som rozbila misku, potom sme ním v kýbliku miešali vápno. Ešte ho máme niekde zapatrošený :D

V takom sme v lete (miesto kupovanej zmrzliny a zákuskom ) robili :

malinovú BIOpenu
(vajcá z kurína, maliny zo záhrady)
Veď aj ja som v ňom dlhé roky robila všeličo, kým som nemala obe ruky ľavé a nerozbila misku :mee: Ak si šikovnejší ako ja a máš ešte misku motor pošlem. Dáš mi za to zmzlinu olízať.

babka
šag nebuď onáááááááá
olízať ti síce môžem dať, ale tá biopena bola , keď si ešte nebola babka :D (iba si rozmýšľala :D :D :D, ako na to , aby si bola matka )
kukučka
01.09.15,18:45
Jáj Oli, veď pýtaj misku! :D
Terezia13
13.09.15,12:04
.............
babka - ježibabka
14.09.15,19:01
Kamarátku som teraz odprevadila s takýmto "TUZEXOVÝM" dáždnikom. Máte ešte taký?
ivuliatko
17.09.15,13:20
Toto mi na FB "cvrnklo do nosu" a zdalo sa mi, že do tejto témy by to celkom pasovalo :)
CHODÍTKO Z ROKU 1936
kukučka
21.09.15,21:28
Má ešte niekto doma malé biele, alebo červené plastové strúhadlo ? Ak ma pamäť neklame, bolo z DDR. Zaujíma ma značka, lebo bolo mimoriadne ostré a strúhalo veľmi tenučké plátky. Nôž bol vodorovný a ostrý z oboch strán.

niečo také
Tweety
22.09.15,05:55
Má ešte niekto doma malé biele, alebo červené plastové strúhadlo ? Ak ma pamäť neklame, bolo z DDR. Zaujíma ma značka, lebo bolo mimoriadne ostré a strúhalo veľmi tenučké plátky. Nôž bol vodorovný a ostrý z oboch strán.

niečo také
Hlásim sa, ja mám dve. Jedno na chate a druhé doma Jedno je ale zelené a druhé také skoro ako pomaranč. Fungírujú ako nové.
Oliwa
07.10.15,10:36
Má ešte niekto doma malé biele, alebo červené plastové strúhadlo ? Ak ma pamäť neklame, bolo z DDR. Zaujíma ma značka, lebo bolo mimoriadne ostré a strúhalo veľmi tenučké plátky. Nôž bol vodorovný a ostrý z oboch strán.

niečo také
Hlásim sa, ja mám dve. Jedno na chate a druhé doma Jedno je ale zelené a druhé také skoro ako pomaranč. Fungírujú ako nové.
Aj ja mám dve, biele a šedé... nie sú síce z DDR :), ale z miestnych domácich potrieb... Netuším, kde ich vyrobili, ale to druhé mám kúpené do rezervy, kdyby něco, lebo toto je fakt stará osvedčená klasika... Ostatné strúhajú vlnky, mriežky a iné divy, ale klasické tenučké plátky len týmto...
ivuliatko
11.10.15,17:43
lacotinka
11.10.15,17:46
Má ešte niekto doma malé biele, alebo červené plastové strúhadlo ? Ak ma pamäť neklame, bolo z DDR. Zaujíma ma značka, lebo bolo mimoriadne ostré a strúhalo veľmi tenučké plátky. Nôž bol vodorovný a ostrý z oboch strán.

niečo také

Kukulka.

Ako môže byť nôž sám o sebe vodorovný ??????????
(lebo u nás záleží , v akej polohe ho držíš :D )
Tweety
11.10.15,17:48
duves
11.10.15,18:09
Otestujte sa... dopadla som dosť biedne :mee: ;)

http://finance.idnes.cz/vzpomenete-si-kolik-co-stalo-a-vubec-jak-jsme-to-meli-s-financemi-pred-25-lety-16g-/soutez_test.aspx?id=538 =
U mna dobrý priemer.
Mam 9 bodov, neuhadol som cenu škodovky, dal som 64600 Kčs
Tweety
11.10.15,18:10
Tiež som dala túto cenu, nikdy sme nemali škodovku, možno preto.
Peggynka
11.10.15,18:42
Tiež som dala túto cenu, nikdy sme nemali škodovku, možno preto.
V 1990 sme kupovali favorita a ten stál 112 000 Kčs,tak preto som tipla správne :D
pmajap
11.10.15,18:46
Ja si tú cenu pamätám, lebo oproti Hviezdoslvovmu. divadlu boli vo výklade asi mesiac náušnice s briliantom za 43 tis. Kčs, vtedy som si pomyslela..ako auto a pamätám si to, lebo vtedy som 1x videla veľké diamanty:D , ale rožok si pamätám za 30 hal
lujza.j
11.10.15,18:55
Tiež som dala túto cenu, nikdy sme nemali škodovku, možno preto.
V 1990 sme kupovali favorita a ten stál 112 000 Kčs,tak preto som tipla správne :D
ja nee...ale chlapa som sa pýtala kolko stála v 89 škodofka....povedal,že sa robili už favoritiDja..že šak to též škodofka....tak som dala cenu ako za obyč.škodofku:D

inak to nemám odkiaľ vedieť nikdy sme auto nemali....:---žiadne....až až...po 92-93...mama kupila a za krátko jej ho ukradli....škodofka:(
pmajap
11.10.15,18:59
Má ešte niekto doma malé biele, alebo červené plastové strúhadlo ? Ak ma pamäť neklame, bolo z DDR. Zaujíma ma značka, lebo bolo mimoriadne ostré a strúhalo veľmi tenučké plátky. Nôž bol vodorovný a ostrý z oboch strán.

niečo také
kukučka mám tri, dve sa mi prelomili pri noži, ale nevyhodila som ich, zlepila a tretie som kúpila len pár rokov naspäť.
Peggynka
11.10.15,19:01
Má ešte niekto doma malé biele, alebo červené plastové strúhadlo ? Ak ma pamäť neklame, bolo z DDR. Zaujíma ma značka, lebo bolo mimoriadne ostré a strúhalo veľmi tenučké plátky. Nôž bol vodorovný a ostrý z oboch strán.

niečo také
kukučka mám tri, dve sa mi prelomili pri noži, ale nevyhodila som ich, zlepila a tretie som kúpila len pár rokov naspäť.
Normálne ich dostať - stojí + - 1,20€,nedávno som kupovala :)
buchač
11.10.15,19:03
Otestujte sa... dopadla som dosť biedne :mee: ;)

http://finance.idnes.cz/vzpomenete-si-kolik-co-stalo-a-vubec-jak-jsme-to-meli-s-financemi-pred-25-lety-16g-/soutez_test.aspx?id=538 =
U mna dobrý priemer.
Mam 9 bodov, neuhadol som cenu škodovky, dal som 64600 Kčs

Aj ja ...škodoviek bolo habadej...to je dosť zavádzajúca otázka ...až do het.
Plus som sa zmýlil v otázke č. 8
Tweety
14.10.15,12:16
buchač
14.10.15,12:47
http://www.cas.sk/clanok/333300/nakupovanie-ako-za-socializmu-takyto-tyzden-v-lidli-este-nebol.html

Nuž, bude Retro týždeň.
Keby boli ešte aj retro ceny...;)
No nejak neverím, že bude aj retro kvalita.
misoft
14.10.15,15:44
http://www.cas.sk/clanok/333300/nakupovanie-ako-za-socializmu-takyto-tyzden-v-lidli-este-nebol.html

Nuž, bude Retro týždeň.
Keby boli ešte aj retro ceny...;)
No nejak neverím, že bude aj retro kvalita.
A možno niekde objavili "zabudnutý" sklad, napchatý až po plafón.... šak bizňis jak svyna....
hubatá
17.10.15,14:10
Mňa by zaujímalo kde sa naraz vzali výrobcovia napr. u mlieka? Veď čerstvé kravské lajno zháňam do záhrady už od revolúcie a niet ho ........Asi pomohli bratia Česi, tým nevelil Čarnogurský.
Mila123
17.10.15,14:12
Mňa by zaujímalo kde sa naraz vzali výrobcovia napr. u mlieka? Veď čerstvé kravské lajno zháňam do záhrady už od revolúcie a niet ho ........Asi pomohli bratia Česi, tým nevelil Čarnogurský.
záleží kde žiješ.....
hubatá
17.10.15,14:27
Mňa by zaujímalo kde sa naraz vzali výrobcovia napr. u mlieka? Veď čerstvé kravské lajno zháňam do záhrady už od revolúcie a niet ho ........Asi pomohli bratia Česi, tým nevelil Čarnogurský.
záleží kde žiješ.....

T.č. na chalupe v Patinciach okr. Komárno ....
lacotinka
17.10.15,14:41
Tiež som dala túto cenu, nikdy sme nemali škodovku, možno preto.
V 1990 sme kupovali favorita a ten stál 112 000 Kčs,tak preto som tipla správne :D

Podľa mňa ste kupovali v 1991

Lebo v 1989 ceny stáli

pohli sa niekedy v auguste 1990 po cca 5 000/mesiac
a cez Silvestra poskočila asi o 20 000
( my sme cca v októbri 1990 asi za 75 - 80 000 )
Peggynka
17.10.15,17:23
Tiež som dala túto cenu, nikdy sme nemali škodovku, možno preto.
V 1990 sme kupovali favorita a ten stál 112 000 Kčs,tak preto som tipla správne :D

Podľa mňa ste kupovali v 1991

Lebo v 1989 ceny stáli

pohli sa niekedy v auguste 1990 po cca 5 000/mesiac
a cez Silvestra poskočila asi o 20 000
( my sme cca v októbri 1990 asi za 75 - 80 000 )
Bol to rok výroby 1990 a kupovala som ho v januári 1991 v podstate to bolo tak,že boli poradovníky a v príručke bolo meno a adresa nejakého Prešovčana - vedúca Mototechny sa v tých časoch pekne nabalila;myslím,že jeho oficiálna cena bola 104 000 Kčs.Pokiaľ si ja pamätám,tak 80 000Kčs nikdy nestál,jeho základná verzia (135) bola od 85 000 Kčs :)
lacotinka
17.10.15,17:33
Tiež som dala túto cenu, nikdy sme nemali škodovku, možno preto.
V 1990 sme kupovali favorita a ten stál 112 000 Kčs,tak preto som tipla správne :D

Podľa mňa ste kupovali v 1991

Lebo v 1989 ceny stáli

pohli sa niekedy v auguste 1990 po cca 5 000/mesiac
a cez Silvestra poskočila asi o 20 000
( my sme cca v októbri 1990 asi za 75 - 80 000 )
Bol to rok výroby 1990 a kupovala som ho v januári 1991 v podstate to bolo tak,že boli poradovníky a v príručke bolo meno a adresa nejakého Prešovčana - vedúca Mototechny sa v tých časoch pekne nabalila;myslím,že jeho oficiálna cena bola 104 000 Kčs.Pokiaľ si ja pamätám,tak 80 000Kčs nikdy nestál,jeho základná verzia (135) bola od 85 000 Kčs :)

vinkulované bolo 50 000
mesačne skákala cena cca 5 000

ale presnú si nepamätám
viem iba že som ho v Piešťanoch kupoval cca pred 5. až 10. ale vyrobený bol v minulom mesiaci, takže som sa tešil , že NIE ešte o 5000 viac
a mali na výber 2 farby (žltú a smotanovú)
doma som dostal inštrukcie, že žltú NIE !

tak som v predajni vybral farbu za 1/2 minúty :D
Terezia13
25.10.15,18:34
..........
korela
31.10.15,07:56
Spomínate si, ako sa telefonovalo, ak ste nemali doma telefón?
Mama keď sa chcela zhovárať s rodičmi, musela im dať avízo na určitú hodinu a deň, zvyčajne deň vopred, že bude volať. To si nespomínam, ako to robila. Zrejme osobne. Brávala ma so sebou (3 až 6 r.) vždy, až keď mali hovor.
To sme si chvíľu na pošte počkali, chodili sme na Kolársku ul., potom nám oznámili č. kabínky a spojili nás s poštou v inom meste za pár sekúnd. Po ukončení zaplatila za čas hovoru.
Koľko dnes máme ušetreného času, ale to príjemné napätie z očakávania sa vytratilo.
sito
31.10.15,08:02
Spomínate si, ako sa telefonovalo, ak ste nemali doma telefón?
Mama keď sa chcela zhovárať s rodičmi, musela im dať avízo na určitú hodinu a deň, zvyčajne deň vopred, že bude volať. To si nespomínam, ako to robila. Zrejme osobne. Brávala ma so sebou (3 až 6 r.) vždy, až keď mali hovor.
To sme si chvíľu na pošte počkali, chodili sme na Kolársku ul., potom nám oznámili č. kabínky a spojili nás s poštou v inom meste za pár sekúnd. Po ukončení zaplatila za čas hovoru.
Koľko dnes máme ušetreného času, ale to príjemné napätie z očakávania sa vytratilo.

... ale čo tie číslice ( 3 až 6 r. ) tiež sa vytratili, že?

https://www.youtube.com/watch?v=QMp-RPQGWTE
babka - ježibabka
31.10.15,11:54
Spomínate si, ako sa telefonovalo, ak ste nemali doma telefón?
Mama keď sa chcela zhovárať s rodičmi, musela im dať avízo na určitú hodinu a deň, zvyčajne deň vopred, že bude volať. To si nespomínam, ako to robila. Zrejme osobne. Brávala ma so sebou (3 až 6 r.) vždy, až keď mali hovor.
To sme si chvíľu na pošte počkali, chodili sme na Kolársku ul., potom nám oznámili č. kabínky a spojili nás s poštou v inom meste za pár sekúnd. Po ukončení zaplatila za čas hovoru.
Koľko dnes máme ušetreného času, ale to príjemné napätie z očakávania sa vytratilo.
Dalo sa dohodnúť aj z telefónnej búdky, ak vedel číslo. Mala som milého spojára (dedko na vojne).
Terezia13
31.10.15,17:31
Spomínate si, ako sa telefonovalo, ak ste nemali doma telefón?
Mama keď sa chcela zhovárať s rodičmi, musela im dať avízo na určitú hodinu a deň, zvyčajne deň vopred, že bude volať. To si nespomínam, ako to robila. Zrejme osobne. Brávala ma so sebou (3 až 6 r.) vždy, až keď mali hovor.
To sme si chvíľu na pošte počkali, chodili sme na Kolársku ul., potom nám oznámili č. kabínky a spojili nás s poštou v inom meste za pár sekúnd. Po ukončení zaplatila za čas hovoru.
Koľko dnes máme ušetreného času, ale to príjemné napätie z očakávania sa vytratilo.
jee to si mi to pripomenula,áno takto sme hovorili, nahlásilo sa pri priehradke, koho a o koľkej chceš volať, ten dostal "avizo", prihlásil sa v tú dobu, kto volal, aj ten sa u priehradky prihlásil, kto bol volaný a potom ťa pošta vyzvala do ktorej telefónnej búdočky máš vojsť a spojili ťa
Kvaka
31.10.15,17:35
Spomínate si, ako sa telefonovalo, ak ste nemali doma telefón?
Mama keď sa chcela zhovárať s rodičmi, musela im dať avízo na určitú hodinu a deň, zvyčajne deň vopred, že bude volať. To si nespomínam, ako to robila. Zrejme osobne. Brávala ma so sebou (3 až 6 r.) vždy, až keď mali hovor.
To sme si chvíľu na pošte počkali, chodili sme na Kolársku ul., potom nám oznámili č. kabínky a spojili nás s poštou v inom meste za pár sekúnd. Po ukončení zaplatila za čas hovoru.
Koľko dnes máme ušetreného času, ale to príjemné napätie z očakávania sa vytratilo.
Ja si spomínam, hovor bol na výzvu, na pošte som zadala údaje volaného, dátum a čas žiadaného hovoru a druhá pošta doručila volanému výzvu na hovor, potom sa na pošte tu i tam čakalo len na pokyn, do ktorej kabínky treba ísť.
avalik
31.10.15,18:34
http://m.youtube.com/watch?v=90xSw78WXK8

http://m.youtube.com/watch?v=_T1amUGWYlQ

Bob a bobek http://youtube.com/watch?v=CSCv1DOStCA

Meduška http://youtube.com/watch?v=JPFHhuuUGR4

Štaflík a Špagetka http://youtube.com/watch?v=UBc3qnolTJU

Domino http://youtube.com/watch?v=KMgbOhZK1yo

Puf a Muf http://youtube.com/watch?v=472W86-gpdY

Ako sa Vianočka dala poistiť proti pripáleniu http://youtube.com/watch?v=xZ0xVa3kXCM

...
korela
10.11.15,16:09
Aanika
11.11.15,13:03
Spomínate si, ako sa telefonovalo, ak ste nemali doma telefón?
Mama keď sa chcela zhovárať s rodičmi, musela im dať avízo na určitú hodinu a deň, zvyčajne deň vopred, že bude volať. To si nespomínam, ako to robila. Zrejme osobne. Brávala ma so sebou (3 až 6 r.) vždy, až keď mali hovor.
To sme si chvíľu na pošte počkali, chodili sme na Kolársku ul., potom nám oznámili č. kabínky a spojili nás s poštou v inom meste za pár sekúnd. Po ukončení zaplatila za čas hovoru.
Koľko dnes máme ušetreného času, ale to príjemné napätie z očakávania sa vytratilo.

... ale čo tie číslice ( 3 až 6 r. ) tiež sa vytratili, že?

https://www.youtube.com/watch?v=QMp-RPQGWTE


Na to si pamätam velmi dobre, ja som za mladych cias,ako studentka brigadovala na poste,roznasala som telegramy.....a potom som si za peniazky kupila v tuzexe rifle wranglerky a krem 21, v takej pomarancovej krabicke.
vulxy
13.11.15,20:45
zaujal ma ten Stalin ...ani som netusil ze bol taky fesak-- Banderas vychodu:) ale o Obamovu by som ani stary bycikel neoprel.. no hruza
https://youtu.be/uklMdee_N7o
vulxy
15.11.15,13:33
autobus prazdny a vo vlecke 100 ziakov....bolo to v piatej triede ako sme raz s kamosom zabrzdily tu vlecku za jazdy,gumy ostaly mierne kockate....riaditel skoly nas dva dni mlatil drevenym metrom...
misoft
15.11.15,15:14
autobus prazdny a vo vlecke 100 ziakov....bolo to v piatej triede ako sme raz s kamosom zabrzdily tu vlecku za jazdy,gumy ostaly mierne kockate....riaditel skoly nas dva dni mlatil drevenym metrom...
Škoda toho metra..........:D:D:D....nezaslúžil si to....
vulxy
15.11.15,15:51
autobus prazdny a vo vlecke 100 ziakov....bolo to v piatej triede ako sme raz s kamosom zabrzdily tu vlecku za jazdy,gumy ostaly mierne kockate....riaditel skoly nas dva dni mlatil drevenym metrom...
Škoda toho metra..........:D:D:D....nezaslúžil si to....
tak krasny biely buk ....tiez sa mi to nepacilo :)
Terezia13
17.11.15,19:24
...
Terezia13
17.11.15,19:31
...
lujza.j
17.11.15,19:33
ježiší...tieto cukríky...ešte aj hašlerky boli takéto....boli dobré...sme ich kupovali ked mal niekto svátek v škole
alaya1
03.12.15,13:07
Anika61
03.12.15,18:18
Jeeeej a toto? Ja si pamatámmmm:-) :-) :-)
babka - ježibabka
03.12.15,18:58
Jeeeej a toto? Ja si pamatámmmm:-) :-) :-)
A kde si to vyhrabala? S ružovým vrchnáčikom, teda dievčenskú verziu nemáš?
Anika61
03.12.15,19:34
Jeeeej a toto? Ja si pamatámmmm:-) :-) :-)
A kde si to vyhrabala? S ružovým vrchnáčikom, teda dievčenskú verziu nemáš?
Nemám:)a obrázok som pajzla''z internetu...ale keď som ho zbadala taaaak som sa potešila-viem,že mamka nám dávala dáke korunky a kupovali sme si v trafike švábový cukor,potom ešte také šumienky okrúhle v takom tvrdom papieri boli...a tieto fľaštičky...
Tweety
03.12.15,19:39
Tweety
03.12.15,19:50
hubatá
12.12.15,09:48
Kamoška z Austrálie si zmyslela že ide robiť k Vianociam úliky. Baby vedia čo to je a chlapom na vysvetlenie uvediem že to sa dá na okrúhlu piškótu vo formičke odtlačená plnka v tvare úlika a obleje čokoládou. V Austrálii majú všetko: demokraciu, prezidenta ktorý nedovolil imigrantom sa vylodiť v Austrálii, ale je im to prd platné, lebo nemajú to čo máme my: guľaté piškóty!!!
Majlujem: veď nie je problém, spravím balík a pošlem. Aby piškótom nebolo smutno tak som zabalila ešte to čo tiež nemajú: aj mak (vraj sa považuje za ópium), horalky, Marína keksy, lentilky, šumienky, kávenky, kypriaci prášok, hladkú múku, tortové oblátky, sušené kvasnice, (vraj majú ale len podobné čosi). Nuž centové záležitosti a balík na pošte ma stál 50 éčiek........
hubatá
12.12.15,10:04
Inak pamätníci pamätáte 70 roky, keď pri predajniach ktoré otvárali neskôr ako o 6.00 hod. stáli prepravky s mliekom, smotanou, rohlíkmi? Potom to hygiena zatrhla ale dodnes ma fascinuje že nikto si ten tovar neukradol, ale pekne disciplinovane vhodil do prepravky peniaze a vzal si to čo potreboval. Nič iné ma nenapadá len to že sme vtedy smerovali ku komunizmu: všetci budeme robiť, všetci si budeme brať to čo potrebujeme a peniaze môžme zrušiť. To isté bolo pri stánkoch PNS: noviny tam boli v balíkoch voľne položené a každý vhodil peniaze a vzal si 1 ks Práce, Smeny, Pravdy, Hlasu ľudu ........ Teraz si uvedomujem aká som stará: pamätám si dobu keď aj rómovia boli zamestnaní! No a ešte pamätám že rozvedení chlapi platili normálne výživné cez učtáreň a vôbec nebolo treba sa súdiť: súd rozhodol 1x, poslal právoplatný rozsudok zamestnávateľovi a ten už zariadil aby deti dostávali to čo im patrilo pravidelne mesačne, bez meškania. A obišlo sa to bez exekútora, tí jednoducho neexistovali.

Mimochodom v tejto demokratickej dobe ma fascinuje jedno: videli ste už nezamestnaného exekútora, sudcu, notára, advokáta, policajta, prokurátora? Nie je to fantastické že títo ľudia neberú žiadnu podporu v nezamestnanosti, žiadny príspevok na bývanie? Ako to rezort Ministerstva spravodlivosti a Ministerstva vnútra dokázal že má 100 % zamestnanosť ľudí s titulom JUDr.?
buchač
12.12.15,12:35
Inak pamätníci pamätáte 70 roky,...

Práve, že pamätám ... a preto sa aj čudujem, že poniektoré popísané veci mi prichodia ako z iného sveta...presnejšie povedané (aby k omylu nedošlo) by som sa aj opýtal :

"Toto popísané myslíš smrteľne vážne ?"

Lebo ak hej, povedz okrem "A" aj to "B"...lebo hento je písané dosť dendenčne.

Mimochodom, aj ten druhý odstavec je od veci...
buchač
12.12.15,16:55
Majlujem: veď nie je problém, spravím balík a pošlem. Aby piškótom nebolo smutno tak som zabalila ešte to čo tiež nemajú: aj mak (vraj sa považuje za ópium), horalky, Marína keksy, lentilky, šumienky, kávenky, kypriaci prášok, hladkú múku, tortové oblátky, sušené kvasnice, (vraj majú ale len podobné čosi). Nuž centové záležitosti a balík na pošte ma stál 50 éčiek........

...a ešte aj tých 50 € si vyhodila zbytočne...balík v Austrálii po jeho lustrácii skončí niekde v spaľovni...
Katy a R
12.12.15,17:06
.. a tak možnože??? ho aj adresátka dostane - ak ten mak zomlela??
buchač
12.12.15,17:30
.. a tak možnože??? ho aj adresátka dostane - ak ten mak zomlela??
Nerozumiem otázke (ak je na mňa smerovaná)...
Hub sa mýli (podľa mňa), nakoľko tu ide o to, že do Austrálie a na Nový Zéland je dovoz potravín súkromníkom ABSOLÚTNE zakázaný - viď net.
Toto nie je ale nejaká novinka, toto platí roky rokaté, ešte z čias socíku si to pamätám...;) Dôvod je tá ochrana ostrovných štátov pred dovlečením nejakého svinstva...

Ale čo už, moja pravda je moja..." pravdu " a či názor druhých neovplyvním, viď predchádzajúci príspevok, kde hub píše napríklad o cigánoch ..." keď aj rómovia boli zamestnaní".
Preboha, šak každý musel byť zamestnaný (okrem určitých výnimiek), lebo inak ťurma. Degeši nepracovali dobrovoľne, tak pracovali predsa v basistickom mundúre...
bettylou
12.12.15,17:54
.. a tak možnože??? ho aj adresátka dostane - ak ten mak zomlela??

nie, nedostane, do au sa súkromne potraviny dovážať nesmú,
Aanika
14.12.15,18:57
misoft
14.12.15,19:07
Predvianočné nákupy:
http://1.bp.blogspot.com/-2SA5NgaavaI/UrjKY44MG6I/AAAAAAAAFM0/rYsS1yg8HfI/s1600/1950,Zdroj,BA.jpg
Stromček do každej rodiny....
http://4.bp.blogspot.com/-d7AzwlbwrHw/UrjKaMm7_rI/AAAAAAAAFNc/0X88SSdADbQ/s1600/1958,B.B.+kraj.jpg
ivuliatko
14.12.15,20:56
Aanika
21.12.15,16:44
Aanika
21.12.15,16:46
Aanika
21.12.15,16:48
misoft
21.12.15,16:56
Ehm...... dvojzmyselná reklama vtedajšej doby.....
Aanika
29.12.15,20:12
Tak tato hra vedela u nas vyvolat hadky :D, kazdy kto ju schmatol prvy, hned sa zavrel na wc a vydrzal tam s nou aj 3 hodiny,hra kolovala v nasich rukach aj do rana do tretej.https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/11232274_10156271618830075_7739431687749521966_n.p ng?oh=60b06cfa6c12e706c4c17999385b0a5b&oe=57064751
Aanika
29.12.15,20:55
babka - ježibabka
29.12.15,21:13
ceruzkova kalkulacka:Dhttps://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/11825172_10155866814060075_5002808821701726745_n.j pg?oh=82cf79ddf535c57bcf8b37b7bec982e4&oe=571E5560
Mám staršiu kalkulačku ako tvoja. Triedila som nejaké veci. Kalkulačka je to v strede. Kto si takú pamätá?
duves
30.12.15,06:28
Ehm...... dvojzmyselná reklama vtedajšej doby.....
https://youtu.be/9PDCh-wVTOQ
believer
30.12.15,12:28
Krásne niekoľkodňové spomienkové čítanie. Skoro na všetko som sa rozpamätal ) ... aj na tieto drobné guličkové cukríky
believer
30.12.15,12:35
Nu pogodí-ho som hrával až kým mi oči nezačali slziť a prsty pliesť sa :)
gardenia
07.01.16,00:13
Mňa dodnes fascinuje myšlienka na dávne mikulášske balíčky v červenom celofáne, zviazané do batôžka. Tento celofán som už roky nevidela v obchodoch, na nete som nejaké našla, ale nevyzerajú, že by boli priehľadné, skôr také staniolové. Neviete niekto, kde by sa to dalo kúpiť?
jar88
07.01.16,12:58
Mňa dodnes fascinuje myšlienka na dávne mikulášske balíčky v červenom celofáne, zviazané do batôžka. Tento celofán som už roky nevidela v obchodoch, na nete som nejaké našla, ale nevyzerajú, že by boli priehľadné, skôr také staniolové. Neviete niekto, kde by sa to dalo kúpiť?
Viem,
v normálnom papiernictve, ale musí so byť prevádzka s.p. Domáce potreby, nie čiňan.
gardenia
07.01.16,17:03
Ďakujem za reakciu, ale pokiaľ viem, papiernictvo vždy patrilo pod Drobný tovar. Pochybujem, že ešte existuje nejaká predajňa tohto podniku. Skúsim pohľadať.
hubatá
15.01.16,20:56
Kamoška z Austrálie si zmyslela že ide robiť k Vianociam úliky. Baby vedia čo to je a chlapom na vysvetlenie uvediem že to sa dá na okrúhlu piškótu vo formičke odtlačená plnka v tvare úlika a obleje čokoládou. V Austrálii majú všetko: demokraciu, prezidenta ktorý nedovolil imigrantom sa vylodiť v Austrálii, ale je im to prd platné, lebo nemajú to čo máme my: guľaté piškóty!!!
Majlujem: veď nie je problém, spravím balík a pošlem. Aby piškótom nebolo smutno tak som zabalila ešte to čo tiež nemajú: aj mak (vraj sa považuje za ópium), horalky, Marína keksy, lentilky, šumienky, kávenky, kypriaci prášok, hladkú múku, tortové oblátky, sušené kvasnice, (vraj majú ale len podobné čosi). Nuž centové záležitosti a balík na pošte ma stál 50 éčiek........

Predstavte si, že už som si s ňou vymenila 3 balíky - a colníci nič. Všetko došlo v poriadku, hoci balíky boli kontrolované .......... sem-tam natrhli piškóty, asi hľadali bombu. Sama som prekvapená.
babka - ježibabka
16.01.16,18:03
Kto má ešte takéto mušky - svetlušky?
Tweety
16.01.16,18:31
Kto má ešte takéto mušky - svetlušky?
Priznám sa bez mučenia, že my ich máme doma a každoročne poctivo svetielkujú.
Žabinka
16.01.16,18:34
Kto má ešte takéto mušky - svetlušky?
Priznám sa bez mučenia, že my ich máme doma a každoročne poctivo svetielkujú.
aj ja poznám, starkým to svietilo na stromčeku, potom ich zdedila mamka, teraz svietia ockovi, a niekedy budú aj mne..
Tweety
16.01.16,18:36
Stále sa mi páčia.
Tweety
27.01.16,11:28
babka - ježibabka
04.02.16,15:59
Niečo z upratovania šuplíkov a poličiek. Hodiny a hodinky. Všetky sú funkčné.
Budíky - čierne drevené si berie syn, vľavo v druhom rade s červeným ciferníkom si nechám na príležitostné budenie, vpravo v poslednom rade druhé sprava so zvončekmi si berie kamarátka.
babka - ježibabka
04.02.16,16:01
Mobily.
misoft
04.02.16,16:04
Oli - tie hodinky a budíky - vyhľadaj si na nete, či niekto nezbiera takéto klenoty. Ako staré majú ešte svoju hodnotu a navyše, keď fungujú, nebude to len pár €!
babka - ježibabka
04.02.16,16:06
Rádiá.
misoft
04.02.16,16:09
Hmmmm. sovetskoj radiobudík - veľká cena to nie je, ale Sokol, Signál, Dana - i toto zháňajú zberatelia.
babka - ježibabka
04.02.16,16:09
Oli - tie hodinky a budíky - vyhľadaj si na nete, či niekto nezbiera takéto klenoty. Ako staré majú ešte svoju hodnotu a navyše, keď fungujú, nebude to len pár €!
Však som ti ponúkala pre kocúrika zadarmo a neozval si sa . Možno by sa naučil s nimi zachádzať a nebudil by o pol noci kvôli žrádlu :D:D:D
misoft
04.02.16,16:10
To by sa veľmô namlsal....:D:D:D - ale taký tik-tak zberateľ... skočí po tom ako ryba po červíku....
terezkaterka
22.02.16,18:21
Vďaka za krásne spomienky priatelia.
babka - ježibabka
01.03.16,20:13
Dnes som toho veľa nevykutala. Iba zopakovať si násobilku, alebo učiť sa bosorovať
Terezia13
01.03.16,20:32
Mobily.
.no ale ten najprvší "praotec" všetkých mobilov tu nie je - nosil sa na pleci a bol veľký ako menší magneťák
arizona
01.03.16,20:54
spominate si?
buchač
01.03.16,20:58
Miesto Matesa mám vnučku...občas ju za uško jemne potiahnem.
Concordy boli veru fasácke...
Digi som mal s aj ručičkami.
Prak mám už kvalitnejší.
Tašku z orientu ešte manželka občas použije, keď ide na chalupu...
alaya1
01.03.16,21:00
Dnes som toho veľa nevykutala. Iba zopakovať si násobilku, alebo učiť sa bosorovať
Babik, ta kniha je tvoja?
babka - ježibabka
01.03.16,21:18
Terezka taký veľký sme nemali. Synovia asi boli ešte malí a mne prvý dali pred 8 rokmi ten v spodnom rade druhý, keď som z návštevy lekára odišla záchrankou a zostala na skoro 3 týždne v nemocnici, aby sme sa mohli porozprávať.
babka - ježibabka
01.03.16,21:24
Alaya kniha neviem čia bola pôvodne. Teraz upratujem po manželovi šuplíky a jeho poličky s náradím, tak nachádzam všeličo. Ale asi to bude pôvodne z ich rodiny, lebo sa mi niečo marí, že bolo niečo také nie zrovna veštecká guľa, ale tuším tomu hovorili kryštál. Ešte neviem, čo ponachádzam. :confused::D
alaya1
01.03.16,21:26
Uzasna moze byt, mna velmi zaujima, su tam rozne techniky, ktore mozeme nazvat, ze "predzvest psychologie " :)
misoft
01.03.16,22:09
spominate si?
Tie džigitálky ešte mám.... a dokonca aj džigitujú.....:D:D .... len baterečku som vložil....
sito
02.03.16,15:16
spominate si?

Že, či?
Terezia13
03.03.16,18:43
...
2009
09.03.16,08:04
Nostalgia
Terezia13
14.03.16,13:35
a na toto sa pamätáte?
babka - ježibabka
21.03.16,20:46
Zasa som niečo vykutala :D
buchač
21.03.16,20:49
Zasa som niečo vykutala :D
Jéééjdanenky....periskop v malom vyhotovení...hééézky.
misoft
21.03.16,20:52
Redispierka (kotirky) ..... čmáral som s tým, čmáral.....a tuším ešte nejaké mám....
babka - ježibabka
21.03.16,20:57
A indigá som tu nedala
misoft
21.03.16,21:00
Čierne, modré, fialové, červené - tie som bral z roboty... a ešte aj zelené! A to ty nemáš.... he! Používal som ich do prvej "tlačiarne" (ihličkovej BT100) spojenej so ZX Spectrom....
sito
21.03.16,22:10
Čierne, modré, fialové, červené - tie som bral z roboty... a ešte aj zelené! A to ty nemáš.... he! Používal som ich do prvej "tlačiarne" (ihličkovej BT100) spojenej so ZX Spectrom....

Hmm ... BT 100 ...
misoft
22.03.16,06:52
Veru .... BT100.... Životnosť (deklarovaná výrobcom) cez 1000 listov - moja vytlačila skoro 10000... potom som ju ešte upravoval..... hustejšia tlač, odľahčenie unášačov, posun papiera cez mikrospínač, nadvihovanie prítlačného valčeka......
Po troch rokoch doslúžila - nezohnal som lanká :(.
http://www.nostalcomp.cz/fotecky/bt100/bt100_2.jpg
To bola "technika" :)
Ing. Ľubomír Janoška
22.03.16,08:13
Veru .... BT100.... Životnosť (deklarovaná výrobcom) cez 1000 listov - moja vytlačila skoro 10000... potom som ju ešte upravoval..... hustejšia tlač, odľahčenie unášačov, posun papiera cez mikrospínač, nadvihovanie prítlačného valčeka......
Po troch rokoch doslúžila - nezohnal som lanká :(.
http://www.nostalcomp.cz/fotecky/bt100/bt100_2.jpg
To bola "technika" :)

Tak takýto kladivkový poklad som nevlastnil, ale aspoň som recykloval pásky do ihličkovej tlačiarne s farbou na pečiatky :D
misoft
22.03.16,14:37
Nuž fakt - bol to "poklad" :D:D:D.
Vytlačenie jedného riadku textu = 8x pohyb tlačovej ihly tam a späť. A krát 80 riadkov....... trvalo to, trvalo, než sa A4 vytlačila. Ale potom som cez BASIC a assembler upravil (metóda pokus - omyl) na obojsmernú tlač, takže rýchlosť tlače stúpla cca o 40% - a to už bolo prijateľnejšie.
Terezia13
14.04.16,20:30
milá spomienka
Terezia13
18.07.16,12:30
:)
Terezia13
28.07.16,18:12
.....
sito
28.07.16,20:31
Áno, aj kohútik bol. Nie ten vedľa žaby, že?
Terezia13
28.07.16,20:47
Áno, aj kohútik bol. Nie ten vedľa žaby, že?
áno, bol a myslím si, že on zobkal
sito
29.07.16,20:47
Áno, aj kohútik bol. Nie ten vedľa žaby, že?
áno, bol a myslím si, že on zobkal

Takých by nás chceli mať, aby sme zobklali, nevyskakovali, prežili a dreli, vlastne vyskakovali podľa ich kľúčika, kohútika, že?
Terezia13
31.07.16,18:10
Áno, aj kohútik bol. Nie ten vedľa žaby, že?
áno, bol a myslím si, že on zobkal

Takých by nás chceli mať, aby sme zobklali, nevyskakovali, prežili a dreli, vlastne vyskakovali podľa ich kľúčika, kohútika, že?
a pekne zobkaj!!!
Terezia13
31.07.16,18:15
na toto si kto pamätá?
Terezia13
31.07.16,18:20
...........
babka - ježibabka
31.07.16,18:39
Terezka a to si kde vykutala? Ja tentoraz iba časopisy.
Terezia13
31.07.16,19:02
Terezka a to si kde vykutala? Ja tentoraz iba časopisy.
je Slovenka, vystrihovali sme si z nej hercov, pesničky
a tie obrázky to som našla retro stránku na fb
misoft
31.07.16,20:06
Hmmmmm... Merkúr..... bisťu, to bola stavebnica. Ako malý fagan som mal tú veľkú - 5-poschodovú.....
Terezia13
15.08.16,20:09
....
misoft
16.08.16,10:41
A čo toto?
https://img.sbazar.cz/big/201411/2919/32/547a20a73269a74857ea0000.jpg
A keď sa fotilo, potom sa fotky vyvolávali, bol potrebný zväčšovák....
https://img.sbazar.cz/big/201606/2018/4b/57683a9b4b0a934b0fc80100.jpg
Do televízorov sa zháňalo takéto...
http://www.kutilovo.cz/shop/images/911.jpg
https://img.sbazar.cz/big/201408/1820/f4/53f25cf8f4e0bbffa7230100.jpg
(PCL 85 - tie sa zháňali najviac).
Terezia13
16.08.16,12:02
A čo toto?
https://img.sbazar.cz/big/201411/2919/32/547a20a73269a74857ea0000.jpg
A keď sa fotilo, potom sa fotky vyvolávali, bol potrebný zväčšovák....
https://img.sbazar.cz/big/201606/2018/4b/57683a9b4b0a934b0fc80100.jpg
Do televízorov sa zháňalo takéto...
http://www.kutilovo.cz/shop/images/911.jpg
https://img.sbazar.cz/big/201408/1820/f4/53f25cf8f4e0bbffa7230100.jpg
(PCL 85 - tie sa zháňali najviac).
zväčšovák ak sa pamätám opemus, aj ja som s ním robila fotky
Ing. Ľubomír Janoška
16.08.16,12:23
S tým Opemusom sme si svietili na takéto papiere
misoft
16.08.16,12:31
kopretinka
16.08.16,15:02
kdeže lanské snehy sú.....a ešte misky,pinzeta a tank aexpozimeter
https://www.bazos.sk/img/1t/237/63557237.jpg
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/71/Photo_tank.jpg/220px-Photo_tank.jpg
Otec ma naučil všetko,potom som si sama vyvolávala,fotky boli rozmazané,vtedy som ešte nerozumela pojmom čas,clona,iso .......
misoft
16.08.16,16:27
Terezia13
17.08.16,20:23
misoft
17.08.16,20:25
Hmmm... i ja som mal, ale cca pred dvoma rokmi som to prenechal bratovi....
Terezia13
17.08.16,20:25
kdeže lanské snehy sú.....a ešte misky,pinzeta a tank aexpozimeter
https://www.bazos.sk/img/1t/237/63557237.jpg
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/71/Photo_tank.jpg/220px-Photo_tank.jpg
Otec ma naučil všetko,potom som si sama vyvolávala,fotky boli rozmazané,vtedy som ešte nerozumela pojmom čas,clona,iso .......
ja som robila experimenty, ako sa zmení fotka, keď to odfotím takto a hneď ďalšiu takto...čo urobí väčší jas a tak kadejako
misoft
17.08.16,20:30
...expozičný čas, uzávierka......
babka - ježibabka
18.08.16,03:31
A foťák ste mali aký? Takýto? Ten zatvorený je na nejaké sklíčka. Zobral si ho syn. A ešte niekde by mal byť ruký Ljubitel a tuším ešte Korona.
babka - ježibabka
18.08.16,03:34
Aj baterky ešte máme.
babka - ježibabka
18.08.16,03:37
Niekde sa ešte povaľuje aj tá čo je vľavo čo dal Duško. A tích elektróniek sme sa vetu nazháňali. Ja som mala zdroj mimo obchodu, tak som nemala problém :D
kopretinka
21.08.16,09:56
A foťák ste mali aký? Takýto? Ten zatvorený je na nejaké sklíčka. Zobral si ho syn. A ešte niekde by mal byť ruký Ljubitel a tuším ešte Korona.
oco ešte stále má flexaret a prakticu.....sú funkčné a ako nové.
Ing. Ľubomír Janoška
21.08.16,13:16
A foťák ste mali aký? Takýto? Ten zatvorený je na nejaké sklíčka. Zobral si ho syn. A ešte niekde by mal byť ruký Ljubitel a tuším ešte Korona.
oco ešte stále má flexaret a prakticu.....sú funkčné a ako nové.
Chcel som sem odfotiť Flexaret, ale nie a nie ho nájsť :(
misoft
21.08.16,16:28
Dvojobjektív zrkadlovka:
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/4f/Flexaret_III.jpg/200px-Flexaret_III.jpg
Mimochodom - veľmi kvalitné foľáky.
Terezia13
21.08.16,17:41
Dvojobjektív zrkadlovka:
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/4f/Flexaret_III.jpg/200px-Flexaret_III.jpg
Mimochodom - veľmi kvalitné foľáky.
mala som a je nezabudnuteľný
Terezia13
25.08.16,20:42
kto bol pionier?
lujza.j
25.08.16,21:12
Ja...aj iskrička:)
Tweety
05.09.16,08:35
misoft
05.09.16,09:51
To boli kedysi peniaze....
http://img.aktualne.centrum.cz/334/35/3343514-stokoruna-bankovka-z-roku-1961.jpg
Jedna taká v pudiľári a bol si frajer. Pil si celú noc
Dnes
http://www.euronumis.eu/fotky19061/fotos/_vyrn_8235Bez-nazvu.jpg
a piješ 10 minút..... :D
evaj63
05.09.16,11:53
Tieš máme takú odloženú, aj novšiu 200 korunáčku.
Terezia13
06.09.16,16:44
teraz bolo niekde zverejnené, že táto 100 korunová bola vyhodnotená za najkrajšiu bankovku v Európe
babka - ježibabka
06.09.16,17:36
Komu sa nelení, tomu sa zelení :D:D:D
Kvalita fotiek nie je dobrá ale zelená sa to :D
Terezia13
07.09.16,19:09
a na toto sa pamätá niekto?
Žabinka
07.09.16,19:19
a na toto sa pamätá niekto?
klobúčik hop máme na chalúpke, a keď už ozaj niet čo robiť, tak sa hráme..:D
kopretinka
08.09.16,08:54
klobúčik sme mali aj my :D
babka - ježibabka
14.09.16,09:37
Na kovanie kosy
babka - ježibabka
14.09.16,09:42
a na toto sa pamätá niekto?
Tie košíky a boli rôzne tvary. Dedko (v tom čase frajer) mi posielal z Plzne. Mohla som sa chváliť so všelijakými, aké kamarátky nemali :D
Terezia13
14.09.16,10:01
klobúčik sme mali aj my :D
ja som sa ho hrávala v družine:D:D:D
Terezia13
30.09.16,20:12
kto si pamätá?
kopretinka
30.09.16,20:19
kto si pamätá?
to je čo? spálený zemiak? :D tak až také som nejedla,iba normálne upečené,v alobale :D
buchač
30.09.16,20:24
kto si pamätá?
to je čo? spálený zemiak? :D tak až také som nejedla,iba normálne upečené,v alobale :D
Raz skús...garantujem Ti, že budeš spokojná s výsledkom. Ak dáš ešte na zemiak kúsok masla a primerane posolíš, fakt je to výborné. Samozrejme, že tú spáleninu predsa nemusíš zjesť...ale môžeš.
Keď mladý griluje (jeho náplň práce ;)), tak zvykne šmariť aj nejaký zemiak na záver...dávame si ako zákusok. Decko sa nevie objesť, ani mäso jej netreba.
kukučka
30.09.16,20:34
Alobal prišiel do módy neskôr. Zemiaky sme strážili, vyhrabal sa jeden na skúšku. Nebolo treba ani maslo, kto by ho nosil na pole.
buchač
30.09.16,20:43
Alobal prišiel do módy neskôr. Zemiaky sme strážili, vyhrabal sa jeden na skúšku. Nebolo treba ani maslo, kto by ho nosil na pole.
No jo, alobal sa dá, no nie je to proste ono.
Maslo sme ani my nenosili na pole...šak študentom stačilo len tak na sucho, ale zaliali sme statočne, aby nám nezabehlo do krivej dierky...;)
pmajap
30.09.16,21:37
a ešte takto do čierna upečená kukurica to bola dobrota :D
kopretinka
01.10.16,07:20
Alobal prišiel do módy neskôr. Zemiaky sme strážili, vyhrabal sa jeden na skúšku. Nebolo treba ani maslo, kto by ho nosil na pole.
my sme nechodili na krumplové brigády,moja škola mala vlastný ovocný sad.Mohli sme si nabrať jabĺčok aj do zásoby,mňááám,red delicius hlavne tam bolo,mala som ho rada,kým ešte nebolo uležané,bola to neskorá odroda na uskladnenie,kým bolo čerstvé,bolo veľmi šťavnaté,neskôr mi už nechutilo...
http://www.dobrejablka.sk/i//gallery/114/007/10a.jpg
misoft
01.10.16,09:04
kto si pamätá?
Bandurkove brigády.....:D.... zbieralo sa, vedľa horel ohník, v ňom zopár zemiakov... desiata ako vyšitá....len soľ z domu doniesť.
afrikánka
01.10.16,09:17
kto si pamätá?
Bandurkove brigády.....:D.... zbieralo sa, vedľa horel ohník, v ňom zopár zemiakov... desiata ako vyšitá....len soľ z domu doniesť.
Ja na rodinnej brigáde u babky na záhumenke....s bratrancami...aj kukuricu. Čierny až po ušiská.....večer museli mamičky drhnúť mydlom a ryžákom:D:D:D
Terezia13
01.10.16,17:37
kto si pamätá?
Bandurkove brigády.....:D.... zbieralo sa, vedľa horel ohník, v ňom zopár zemiakov... desiata ako vyšitá....len soľ z domu doniesť.
mňam mňam mňam mňááááááááááááááám:D
kukučka
01.10.16,17:51
Brígády a traktory prišli až po založení družstiev, ja si ešte pamätám medze a koníka. Sadili sme takto: a zberali s čertom
https://www.youtube.com/watch?v=4IrPTxwrN6U
Terezia13
01.10.16,18:55
milovala som "zemiakové" brigády, odpadlo vyučovanie
babka - ježibabka
01.10.16,19:06
milovala som "zemiakové" brigády, odpadlo vyučovanie
Tak to si ešte fršla. Keď ešte nebol chmeľ na Slovensku, tak som bola v Domoušiciach okr. Louny a odpadlo nám prvých 10 septembrových dní. To som bola na tom lepšie ako Ty :D
lapejko
02.10.16,08:23
To boli kedysi peniaze....
http://img.aktualne.centrum.cz/334/35/3343514-stokoruna-bankovka-z-roku-1961.jpg
Jedna taká v pudiľári a bol si frajer. Pil si celú noc
Dnes
http://www.euronumis.eu/fotky19061/fotos/_vyrn_8235Bez-nazvu.jpg
a piješ 10 minút..... :D
Ale aj dnes piješ za stovku celú noc..pivo stojí od 1,00 do 2,60...ako kedysi, aj ten zárobok je poväčšine ako v 70ych rokoch...
babka - ježibabka
02.10.16,17:48
Piť nechodím, tak neviem koľko by som toho vypila za stovku. Včera sme dostali Obecný štvrťročník a tam je aj kronika spred 40 rokov , teda z r. 1976. Kronikár píše: Závod VĽUD ............... Priemerný mesačný zárobok bol plánovaný vo výške 1.450,-- Kčs. V skutočnosti bol o 20,-- Kčs vyšší a činil 1.470,-- Kčs. Tiež ma vždy v kronike zaujme počet narodených detí. V 1976 to bolo 45. Teraz býva niečo vyše 20 a dedina je pritom oveľa väčšia. Kto vie odkiaľ som, môže si nájsť naše Obecné noviny na internete v plnom znení.
vicktor
04.10.16,10:09
Za sociku liter vina stal 19, 21 a 23 Kcs, takze za stovku 5 litrikov.
Dnes 7-decka stoji od 2 eur (LIdl) po ..., takze za stovku 50 flasticiek.
Mária27
18.10.16,09:44
Trnavské mýto, kde chýba Dom odborov, Istropolis .... a kde práve stál pôvodný Berchtoldov palác so záhradou (v pozadí vpravo) .. funkčná železnica vedľa pôvodnej budovy Koňskej železnice ... a https://www.facebook.com/images/emoji.php/v5/f4c/1/16/1f642.png:-) celé chýbajúce Nové mesto. Nakoľko táto oblasť, už bola za Bratislavou https://www.facebook.com/images/emoji.php/v5/f4f/1/16/1f601.png

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/14642015_970477299748761_4706094773314574021_n.jpg ?oh=05f8fe4bdcca5e9ee255437bf91da450&oe=58A10B1D
https://www.facebook.com/Bratislava-Nov%C3%A9-Mesto-na-star%C3%BDch-fotografi%C3%A1ch-787921021337724/?hc_ref=NEWSFEED&fref=nf
misoft
18.10.16,14:11
Pekná zbierka dobových fotiek!
Terezia13
19.10.16,16:39
.............
Terezia13
19.10.16,16:40
a ešte toto?
misoft
19.10.16,16:48
http://2.bp.blogspot.com/-M_6yKJJFjIM/TWrlHHmly2I/AAAAAAAAAMo/d51WfbgpfZM/s1600/keycz1.jpg
- . .-.. . --. .-. .- ..-. -. -.-- / -.- .-.. ..- -.-. / .--. .-. . / -- --- .-. ... . --- ...- ..- / -.- --- -- ..- -. .. -.- .- -.-. .. ..- .-.-.-
Tweety
19.10.16,16:49
http://2.bp.blogspot.com/-M_6yKJJFjIM/TWrlHHmly2I/AAAAAAAAAMo/d51WfbgpfZM/s1600/keycz1.jpg
- . .-.. . --. .-. .- ..-. -. -.-- / -.- .-.. ..- -.-. / .--. .-. . / -- --- .-. ... . --- ...- ..- / -.- --- -- ..- -. .. -.- .- -.-. .. ..- .-.-.-
???????
kopretinka
19.10.16,16:51
my sme boli dve baby,autíčka a pod.sme nemali :D
misoft
19.10.16,16:51
kopretinka
19.10.16,16:52
http://2.bp.blogspot.com/-M_6yKJJFjIM/TWrlHHmly2I/AAAAAAAAAMo/d51WfbgpfZM/s1600/keycz1.jpg
- . .-.. . --. .-. .- ..-. -. -.-- / -.- .-.. ..- -.-. / .--. .-. . / -- --- .-. ... . --- ...- ..- / -.- --- -- ..- -. .. -.- .- -.-. .. ..- .-.-.-
???????
morzeovka :D :D :D
buchač
19.10.16,16:54
- . .-.. . --. .-. .- ..-. -. -.-- / -.- .-.. ..- -.-. / .--. .-. . / -- --- .-. ... . --- ...- ..- / -.- --- -- ..- -. .. -.- .- -.-. .. ..- .-.-.-

-.|..|.||-.-|.-|--..|-..|-.--||...-|..|.|--..--||-.-.|---||-|---||--..|-.|.-|--|.|-.|.-|.-.-.-|||-.-|..-|-.-|-.|..||-.|.-||.-|--|.-|-|.|.-.|-.-|..-||-|.--|.|-|-.--|.-.-.-|
;) :D :D :D
kopretinka
19.10.16,16:55
som si spomenula na ten film s Burianom,ako sa vydával za prednostu stanice a "čítal" telegram v morzeovke :D
misoft
19.10.16,17:00
.--. / .-. / . / - / --- // ... / --- / -- // - / --- // - / .- / -.- / - / --- // .--. / .. / ... / .- / .-.. // .- / -... / -.-- // ... / .-. / .- / -. / -.. / .- // -... / --- / .-.. / .-
Terezia13
19.10.16,17:02
http://2.bp.blogspot.com/-M_6yKJJFjIM/TWrlHHmly2I/AAAAAAAAAMo/d51WfbgpfZM/s1600/keycz1.jpg
- . .-.. . --. .-. .- ..-. -. -.-- / -.- .-.. ..- -.-. / .--. .-. . / -- --- .-. ... . --- ...- ..- / -.- --- -- ..- -. .. -.- .- -.-. .. ..- .-.-.-
jasné, morzeovka
misoft
19.10.16,17:02
bettylou
05.11.16,10:51
korela
05.11.16,12:34
Spomína si niekto ešte na pliešky na topánkach? Podrážky boli výlučne ešte z kože. Chodievali sme po vyhladenej betónke cca 1 km na návštevy, v zime čižmičky so sárou, hladké hnedé, pliešky mi (4 r.) po ceste vyzváňali jedna radosť, no proste krása.
Aj preto mám rada v zime mesto nezasnežené, vtedy v Starom meste počuť kroky najviac. Aj pri nepodbitých.
misoft
05.11.16,12:37
Dnes ani pliešky netreba - stačí ísť po meste a započúvať sa do klapotu vysokých podpätkov niektorých žien..... keď sa odrazu zhromaždí takých 5-10 - riadne staccato sa ozýva a na 50m ďaleko.....
korela
05.11.16,12:38
V lete sotva. A veru po tom asfalte som nikdy tak pekne neklopkala ani s podpätkami ako po tej betónke. Neišlo o ulicu, ale štátnu cestu.
Aj preto ten kvalitný cveng.
Ale, ako vidím, klopkanie je stále pútavé.:-)
misoft
05.11.16,12:40
Jáááááj.... i v lete, i v lete (ale nie na asfalte :D - tam sa zabárali).
lujza.j
05.11.16,12:43
Korela moj dedo bez nich ani jedny boty.....ale aj osudnym sa mu stali....isiel z roboty....z februarky cez most co bol nad "filialkou"-zeleznicou-/uz samozrejme nie je/......ked isiel dole schodami sa mu pliesok zachytil spadol tak,ze si ruku zlomil....skoro o nu prisiel:(
Minule to mama akurat spominala....
korela
05.11.16,12:45
Jáááááj.... i v lete, i v lete (ale nie na asfalte :D - tam sa zabárali).
Veď moja myšlienka patrila asfaltu.
afrikánka
05.11.16,12:49
Korela moj dedo bez nich ani jedny boty.....ale aj osudnym sa mu stali....isiel z roboty....z februarky cez most co bol nad "filialkou"-zeleznicou-/uz samozrejme nie je/......ked isiel dole schodami sa mu pliesok zachytil spadol tak,ze si ruku zlomil....skoro o nu prisiel:(
Minule to mama akurat spominala....
Februárka...bývala som, :):o:---spomienky na mladosť
korela
05.11.16,13:01
Korela moj dedo bez nich ani jedny boty.....ale aj osudnym sa mu stali....isiel z roboty....z februarky cez most co bol nad "filialkou"-zeleznicou-/uz samozrejme nie je/......ked isiel dole schodami sa mu pliesok zachytil spadol tak,ze si ruku zlomil....skoro o nu prisiel:(
Minule to mama akurat spominala....
Veru, nešťastný pád.
Mne sa podarilo vysypať na schodoch električky pri vystupovaní pri Dvoch levoch, večer v neskorej jeseni, celá v čiernom, biele adidas starky. Šmykla som sa na úplne nevinnej podrážke, rovnej s rastrom, na chrbticu, bolo po mrholení, nastupujúci iba sledovali, či sa postavím, myslela som si že nie, po pol minúte som sa spamätala, išlo to. Čo mi za tých 30 sek. prebehlo cez hlavu..., od najbližšej nemocnice po vozík. Odvtedy s nimi iba v suchu. Po siedmich rokoch sa mi z nich na kúsku prvýkrát odlúpila jemná vrstvička tento rok. Vydržali statočne. Už boli zabehané, ale tak zle som v živote okrem lyží nespadla.
lujza.j
05.11.16,13:04
Babka-dedo na steinerke vedla central bufet....moje dectvo zas tam...a okolie....peso na mildu s babkou margit...za 50hal....som si vzdy pytala kvasak....:)
korela
05.11.16,13:05
Korela moj dedo bez nich ani jedny boty.....ale aj osudnym sa mu stali....isiel z roboty....z februarky cez most co bol nad "filialkou"-zeleznicou-/uz samozrejme nie je/......ked isiel dole schodami sa mu pliesok zachytil spadol tak,ze si ruku zlomil....skoro o nu prisiel:(
Minule to mama akurat spominala....
Februárka...bývala som, :):o:---spomienky na mladosť
Pamätám si naň dobre. Čítala som, že sa uvažuje nad obnovením vlečky pre vytvorenie zastávky pre mimomestských, priblížiť im cestu do centra, po Istropolis.
misoft
05.11.16,13:07
Centrál bufet - pamätám. :D Dnes však ak by som do Blavy zavítal, tak mnohé je už minulosťou. Veď i tá krčma pri hrade je dávno minulosťou. Teraz sú tam iní "štamgasti", ktorí väčšiu palotu majú....
korela
05.11.16,13:15
Korela moj dedo bez nich ani jedny boty.....ale aj osudnym sa mu stali....isiel z roboty....z februarky cez most co bol nad "filialkou"-zeleznicou-/uz samozrejme nie je/......ked isiel dole schodami sa mu pliesok zachytil spadol tak,ze si ruku zlomil....skoro o nu prisiel:(
Minule to mama akurat spominala....
Februárka...bývala som, :):o:---spomienky na mladosť
Keby si bola chirurgička, tak by som si aj dovolila pomyslieť, že si E. Š, vyd. N.. :-) Odišla do CA, z TN, neboj :-).
misoft
05.11.16,13:15
afrikánka
05.11.16,13:26
Korela, na februárke som mala prechodný pobyt:o
korela
05.11.16,13:27
Verím, že rád spomínaš. Na všetko.
Rodičia bývali vo švrti severne za tebou, keď som ešte nechodila, tak sa presťahovali kvôli záhrade. Dnes tam bývať, skáčem od radosti.
korela
05.11.16,13:28
Korela, na februárke som mala prechodný pobyt:o
Prechodne sme tu všetci. Tu či tam. Radšej bez smajla.
afrikánka
05.11.16,13:36
Verím, že rád spomínaš. Na všetko.
Rodičia bývali vo švrti severne za tebou, keď som ešte nechodila, tak sa presťahovali kvôli záhrade. Dnes tam bývať, skáčem od radosti.
Nie si spokojná s bývaním so záhradou :eek:
lujza.j
05.11.16,13:37
Centrál bufet - pamätám. :D Dnes však ak by som do Blavy zavítal, tak mnohé je už minulosťou. Veď i tá krčma pri hrade je dávno minulosťou. Teraz sú tam iní "štamgasti", ktorí väčšiu palotu majú....
Je znovu otvoreny...ale ako to tam netusim....ja este ako decko....na jednej strane vycap...z tej hned....malinovky ,pagace,bratislavsky rez...
Ale na pivo do džbanu...mam ho.....štainovi:)
afrikánka
05.11.16,13:40
misoft, myslíš Vysoká 44?:)
Terezia13
10.11.16,19:49
a na toto?
afrikánka
10.11.16,19:54
Bodaj by som si nepamätala, na čom si včera ráno pochutila:--- a že Retro:D
Žabinka
10.11.16,20:04
aká mňamka toto.. mala som v sobotu na chalúpke..:D
misoft
10.11.16,20:07
Terka - NEPROVOKUJ! Hej? :D:D:D
sito
10.11.16,22:27
Ako sa to hovorí o tom jazyku?
afrikánka
10.11.16,22:39
Ako sa to hovorí o tom jazyku?
A čože, o akom jazyku je reč, že....:rolleyes:;) ?
sito
10.11.16,22:57
Ako sa to hovorí o tom jazyku?
A čože, o akom jazyku je reč, že....:rolleyes:;) ?

Masayskom, si myslíš, že?
afrikánka
10.11.16,23:02
Ako sa to hovorí o tom jazyku?
A čože, o akom jazyku je reč, že....:rolleyes:;) ?

Masayskom, si myslíš, že?
Takže - khuae ruai shaao boete khao daha khunn:D:D:D YES !
bettylou
11.11.16,07:13
translátor sa stratil v preklade, detekoval dutch, ale preložil len prostriedok vety ako "v poriadku" :D
vicktor
11.11.16,15:01
Ano, pamatam. Central, Stein, Zora - moj bermudsky trojuholnik ...
U hasica, U Pribilinca, U Trnku - to uz bolo trochu dalej.
Ten posledny zrovnany so zemou spolu s celou Zelenkou. Ostal tam len jeden strom.
Terezia13
11.11.16,18:07
Terka - NEPROVOKUJ! Hej? :D:D:D
dobre, hej.......natri si dva krajíčky a je to :D:D:D
Žabinka
11.11.16,18:09
Terka - NEPROVOKUJ! Hej? :D:D:D
dobre, hej.......natri si dva krajíčky a je to :D:D:D
môžete natrieť tri, jeden si vezmem..:---
lujza.j
11.11.16,18:13
Ano, pamatam. Central, Stein, Zora - moj bermudsky trojuholnik ...
U hasica, U Pribilinca, U Trnku - to uz bolo trochu dalej.
Ten posledny zrovnany so zemou spolu s celou Zelenkou. Ostal tam len jeden strom.
Zora:) na tu som zabudla...
...oproti štajnovi ..uz vlastne karadzicova...cukraren..ako decko tam
Dalej od štajna smer do mesta iskra...
Terezia13
12.11.16,17:23
...
afrikánka
12.11.16,17:28
Šecko pamatám:)....tie salónky som neznášala. Tvrdé, nikdy som ich nechcela papať.:D
Terezia13
12.11.16,18:09
Šecko pamatám:)....tie salónky som neznášala. Tvrdé, nikdy som ich nechcela papať.:D
ale keď boli čerstvé, to bola dobrota nad dobrotu
Valcake
12.11.16,18:32
..aj tie kyslasté farebné cukríky som mala rada a ten "tablet" keď čiary išli všade, iba tam nie kde ja som chcela:D
Terezia13
12.11.16,18:52
..aj tie kyslasté farebné cukríky som mala rada a ten "tablet" keď čiary išli všade, iba tam nie kde ja som chcela:D
tie kyslasté cukríky boli lipo, ale ešte pred nimi boli ovocné čočky
misoft
12.11.16,19:52
Lipo - ja som to volal "tehličky" :D
lujza.j
12.11.16,20:18
PEZ cukríky:)
Terezia13
13.11.16,10:34
PEZ cukríky:)
ty si už z tech modenejšej technickej doby, nám Lipo stačilo v takých malých :D"balíčkoch":D:D:D:D
Mária27
16.11.16,06:57
lujza.j
16.11.16,07:05
PEZ cukríky:)
ty si už z tech modenejšej technickej doby, nám Lipo stačilo v takých malých :D"balíčkoch":D:D:D:D
Pez cukriky myslim,ze vyrabali jugoviči....ja som nepovedala,ze lipo nepoznam:---
lujza.j
16.11.16,07:06
Naskakovaciu šalinu-elektricku....zazili aj moji rodicia....
Anika61
19.11.16,11:42
Šecko pamatám:)....tie salónky som neznášala. Tvrdé, nikdy som ich nechcela papať.:D
A ja som tie tvrdé salonky zbožňovala"....vždy som ich pojedla všetkým v okolí:D
Anika61
19.11.16,11:43
Pohľadnice boli:)
misoft
19.11.16,12:00
A ja som tie tvrdé salonky zbožňovala"....vždy som ich pojedla všetkým v okolí:D
...a zostali len papieriky visieť na stromčeku :D
kopretinka
19.11.16,14:54
tú drevenú farebnú stavebnicu sme mali,aj tie pohľadnice s bábikami....
lujza.j
19.11.16,15:00
Pohladnice...niektore sa tak "menili"...
Valcake
19.11.16,22:55
Pohladnice...niektore sa tak "menili"...
..veru,veru ...donedávna som mala v ruke,ale kde som dala?..vyhodila?..
Anika61
19.11.16,22:55
Aha čo som objavila:D väčšinu si veru pamätám:D
Valcake
19.11.16,22:57
Wauu..ja teda všetko...:eek::D
kukučka
20.11.16,00:09
Jéj, ja tiež. :D
alaya1
20.11.16,07:26
.
Tweety
20.11.16,09:14
Aha čo som objavila:D väčšinu si veru pamätám:D
Tie cukríky nemali chybu.
misoft
20.11.16,10:08
Aha čo som objavila:D väčšinu si veru pamätám:D
http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=150312&d=1479596074
Tá vľavo hore.... môj otec v nej ešte má rôzne náradie....
babka - ježibabka
20.11.16,10:53
Aha čo som objavila:D väčšinu si veru pamätám:D
http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=150312&d=1479596074
Tá vľavo hore.... môj otec v nej ešte má rôzne náradie....
To bola kvalita. Niečo aj vydržali. Šmýkali sme sa na nich po snehu dolu brehom, keď sme išli zo susednej dediny zo školy pešo domov.
anet
20.11.16,12:24
Ja si tiež všetko pamätám. Inak presne taký kočiarik mi núkala kamoška pre dcéru, vyhrabala na povale. A tie lienky, sťažovala som sa kaderníčke, že už nič také neviem nikde dcére kúpiť a tie moderné nedržia, a keď som prišla sa zas k nej poľudštiť, šup vytiahla mi lienky, úplne nové ako darček pre dcéru :---
Anika61
20.11.16,14:13
Aj toto:)....tú sifonovú fľašu mám ešte kdesi na povale:D
babka - ježibabka
20.11.16,16:09
U holičky si sa dozvedela všetky klebety :D
Fľašu by som tiež našla, ale celokovovú, nie takú opletanú.
Žabinka
20.11.16,16:47
Aha čo som objavila:D väčšinu si veru pamätám:D
http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=150312&d=1479596074
Tá vľavo hore.... môj otec v nej ešte má rôzne náradie....
a takú istú, tiež s náradím, sme zdedili po svokrovi..:D:D:D
Mária27
20.11.16,17:26