JajaFabša
25.11.10,18:14
A v sobotu o 13-tej ==> Maratóóóón, o 14-tej Slovenský rozhlas pravidelne dával rozhlasové adaptácie románov - najmä známych autorov. Veľmi rád som to počúval - veď tam dávali napr. Verneho (Tajomný ostrov, Dvadsaťtisíc míľ pod morom, Cesta okolo sveta za 80 dní.)
Na toto sa nedá zabudnúť, v tej dobe ma NIKTO, opakujem, NIKTO nesmel vyrušovať nejakými rozkazmi, prosbami a žiadosťami (vynes smetie, umy riad a pod.) :---:---
Tieto programy už nie sú, ale ja od detstva počúvam aj český rozhlas Praha a dodnes sú tam hry v sobotu od 13.hod., to nehovorím o programoch vlastne od rána - vedecko-technický program Meteor, hudobný program Klub osamělých srdcí seržanta Pepře s Jiřím Černým, pamätám si ho z hudobných relácií ešte za socíku, aj v Mladom světě, Tobogán s Alešom Cibulkom-výborný program, Stopy, fakta, tajemství so Stanislavom Motlom, rozprávka v nedeľu o 13.hod. a množstvo ďalších programov, ktoré sa zachovali spred 30-tich rokov. Doporučujem.
Kvaka
25.11.10,17:19
Možno nie som v dobrej téme, ale "Ľudia, nepamätáte sa" na dobré talianske filmové komédie? S Adrianom a Ornelou napríklad, ale nemôžem si spomenúť, ako sa volal film zo sicílskeho prostredia "táhne jí s huby jak s mamutí ritě" to je len jeden citát, ale komédia stála za to. Prosím, neviete niekto názov filmu?
Nevolá sa to Zaľúbený blázon?
Llívia
25.11.10,18:14
A v sobotu o 13-tej ==> Maratóóóón, o 14-tej Slovenský rozhlas pravidelne dával rozhlasové adaptácie románov - najmä známych autorov. Veľmi rád som to počúval - veď tam dávali napr. Verneho (Tajomný ostrov, Dvadsaťtisíc míľ pod morom, Cesta okolo sveta za 80 dní.)
Na toto sa nedá zabudnúť, v tej dobe ma NIKTO, opakujem, NIKTO nesmel vyrušovať nejakými rozkazmi, prosbami a žiadosťami (vynes smetie, umy riad a pod.) :---:---
To si moc nepamätám, ale v nedeľu ráno o 8.00 (?) boli v rozhlase rozprávky.
duves
25.11.10,19:07
.... a nosili TEPLÁKY. Boli špinaví, na klavír nechodili a mali vši. Tým sme závideli.:D:D:D
Teplaky som nosil, na klavir nehram, len kurňa tie vši nie a nie dostať!:D
misoft
25.11.10,19:09
duves: vtedy to bol úzkoprofilový a špecializovaný artikel. Dnes už len špecializovaný :D
buchač
25.11.10,19:20
Mnohí sa tu "pýšia", čo všetko si pamätajú, ale nože, spomenie si niektorá dáma, či bola ostrihaná na hamleta? Mala som okolo 10 rokov, keď u nás v dedine otvorili holičstvo a všetky dievčatá, ktoré sme doposiaľ nosili vrkoče, sme sa dali ostrihať na hamleta. Ale ešte predtým sme doma museli rodičov prosiť asi mesiac, aby nám to dovolili. Bolo to super, cítila som sa ako modelka alebo herečka. :)
Hamlet hore , Hamlet dole ....

Ale v oných dobách sme do kresla hopli a na Havla sa dávali strihať ...;)
gardenia
25.11.10,20:51
Kvaka, na hamleta - to bol účes z krátkych, zrezávakom postupne zostrihaných vlasov, aj teraz sa ešte také účesy nosia, ale nevolajú sa hamlet.
sito
25.11.10,21:02
Hamlet hore , Hamlet dole ....

Ale v oných dobách sme do kresla hopli a na Havla sa dávali strihať ...;)

Vlasy na havla, nohavice, nie podľa Havla. :);)
Adiks
25.11.10,21:24
Ja si pamätám, že na základke ňuvejáci, čo boli prívrženci Depeche Mode a podobných skupín nosili modré šatky s bielymi bodkami a metalisti červené šatky s bielymi bodkami. O čosi neskôr si pamätám na pivo po 4,60 Kčs. Hneď po škole sme odhodili tašky a až do zotmenia sme v lete hrávali futbal a v zime hokej s tenisovou loptičkou. Dnes keď prechádzam tými končinami, nevidím už nikoho, že by hrával hokej alebo futbal a je mi z toho smutno. Kde tie dnešné deti sú? Pre nás bol neskutočný adrenalín, keď sme hrali ulice proti sebe. Dnes sa kaleráby už len hovoria, ale my sme ich aj s mrkvičkami a petržlenom skutočne aj pestovali na pestovateľských prácach. Boli to pekné časy, baby bolo o dosť ťažšie si získať ako dnes, ale človek si to potom o to viac cenil, minerálky mali výraznejšiu chuť ako teraz, žlté a červené LIMO v plastových sáčkoch považujem dodnes o triedu lepšie ako Coca and Pepsi a Gustáv s Vasiľom nás nejako netrápili, lebo sa nám do našich hier nijako nestarali a my do ich hier tiež nie. Keď som bol narukoval na vojnu v deväťdesiatôsmom ako dvadsaťsedemročný a väčšina chalanov tam mala osemnásť, spievali sme si pesničku z Matelka a Macka Uška, lebo sme si to pamätali všetci do nohy.Neviem či dnes chodia podobne inšpiratívne rozprávky ako vtedy.
Llívia
25.11.10,21:51
Rýchlo do postieľok, veď už mesiac svieti, rozlúčte sa s Mackom Uškom, dobrú noc vám, deti! :):):)
Zuzka 335
26.11.10,06:32
Milá Kvaka, Zaľúbený blázon je s Adrianom a Onrelou, je to dobrá komédia, hoci títo dvaja majú aj lepšie, ale nie je to, čo hľadám ja. Ďakujem Ti za záujem.
Zuzka
kamoska1
27.11.10,19:47
niektorí pamätáme,treba uchovať pre vnúčatá
kamoska1
28.11.10,16:54
Nie len pre bratislavčanov....
Rozalka
28.11.10,17:06
Možno nie som v dobrej téme, ale "Ľudia, nepamätáte sa" na dobré talianske filmové komédie? S Adrianom a Ornelou napríklad, ale nemôžem si spomenúť, ako sa volal film zo sicílskeho prostredia "táhne jí s huby jak s mamutí ritě" to je len jeden citát, ale komédia stála za to. Prosím, neviete niekto názov filmu?


účetní Fantozzi?
ttp://www.fdb.cz/film/37934-malery-pana-ucetniho-fantozzi-contro-tutti.html

Fantozziho poznám dôverne (kolega - účetní), ale ani v jednom Ornella nehrala. Tým Adrianom - koho máš na mysli?
willma
28.11.10,17:28
Adriano Celentano
buchač
28.11.10,17:31
Milá Kvaka, Zaľúbený blázon je s Adrianom a Onrelou, je to dobrá komédia, hoci títo dvaja majú aj lepšie, ale nie je to, čo hľadám ja. Ďakujem Ti za záujem.
Zuzka
Ornella Muti
Herecká filmografia

http://www.csfd.cz/herec/2014-ornella-muti/

...zvyšok je na Tebe ...vkladaj do vyhľadávača a máš to ...hodina hore - hodina dole ...;)
luja5
11.01.11,08:44
Pre oživenie témy:
Ja si pamätám a nezabudnem: na pariacu sa žehličku na uhlie, na spanie v izbe vykurovanej piliňákom, na odfukujúci rušeň s vláčikom s drevenými lavicami, na korčuľovanie na zamrznutom Dunaji na harifaksniach na kľúčik, na chytanie rýb do sietí na Dunaji, na rozhlas po drôte, na preslávené preplnené bratislavské Lido s frontami na lístky a žltú alebo červenú malinovku, na cinkajúceho zmrzlinára so zmrzlinovým vozíkom, na električku do bratislavskej starej Petržalky, na prvý televízor s maličkou obrazovkou, na ktorý sa chodili pozerať dospelí susedia a hrávali pritom Žolíka alebo Canastu, na písanie perkom namočenom v kalamári, na to, keď dievčatá nesmeli chodiť do školy v akýchkoľvek nohaviciach a ak prišli, museli sa v škole prezliekať do sukní, na vyučovanie na ZŠ v sobotu doobeda do 10.30 hod. a "poobede" od 10.30 hod. a na radosť, keď to už bola len každá druhá sobota a neskôr žiadna ... :):):)
misoft
11.01.11,19:45
Rozalka: Ornella Muti a Paolo Villaggio spolu hrali v Bonnie a Clyde po taliansky:
http://www.csfd.cz/film/32607-bonnie-a-clyde-po-italsku/
Rozalka
11.01.11,19:51
Misoft, neuveríš, ale práve ho pozerám (skúška nového DVD prehrávača ... v predošlom toto DVD sa zaseklo).
Tu Paolo nehrá Fantozziho ... ;)
luja5
13.01.11,06:20
A pamätáte si na lístky na MHD, ktoré teta alebo ujo v MHĎáckej rovnošate, niekde (podľa typu dopravného prostriedku) postojačky s brašňou prevesenou cez rameno a inde na vyhradenom vyvýšenom mieste za "pultíkom" posediačky, preštikávali štikacími klieštikmi? A detské lístky boli ružové a stáli 60 halierov?
duves
13.01.11,06:39
A pamätáte si na lístky na MHD, ktoré teta alebo ujo v MHĎáckej rovnošate, niekde (podľa typu dopravného prostriedku) postojačky s brašňou prevesenou cez rameno a inde na vyhradenom vyvýšenom mieste za "pultíkom" posediačky, preštikávali štikacími klieštikmi? A detské lístky boli ružové a stáli 60 halierov?
Detske stali 50 halierov, nie?
luja5
13.01.11,08:00
Detske stali 50 halierov, nie?
Ďakujem za upozorňujúcu otázku a upresňujem k 60-halierovým lístkom MHD, už sa mi to v tej mojej pamäti trošku pletie ;):
Detský lístok stál 60 halierov kedysi dávno, mali sme doma aj taký, ale niekde sa pri našich sťahovkách stratil (rovnako, ako nevyužité prídelové lístky na potraviny), čo ma dosť mrzí :mee:. Ale to už je naozaj len pre ozajstných pamätníkov. Neskôr aj hodinový prestupný lístok stál 60 halierov, ale ani ten sa nám v rodinnom archíve nezachoval, aj keď si to pamätám. Nuž niekto z rodiny asi v návale upratovania a vyhadzovania starých harabúrd zlikvidoval aj tieto "staré nepotrebné papiere" ... :(:rolleyes:
duves
13.01.11,08:38
Tak taku pamäť nemam. Ja som prisiel do BA v lete 71 a listky stali 50 halierov-deti a 1 Kčs-dospelí.
Rozalka
13.01.11,17:49
Do takého dopravného prostriedku, kde teta sedela vzadu a dierkovala lístky, vošiel mladík, vhodil 50 haliernik.
Pani naňho: haló, pane, lístok stojí korunu.
A on jej: To je "dýško", ja mám legitku.
misoft
13.01.11,18:02
Misoft, neuveríš, ale práve ho pozerám (skúška nového DVD prehrávača ... v predošlom toto DVD sa zaseklo).
Tu Paolo nehrá Fantozziho ... Ani tak nejde o to, či tam hral "pana účetního" :D alebo nie, ale o to, že to bola (a ešte aj je) dobrá komédia. A to je hlavné - dobre sa zabaviť.
Rozalka
13.01.11,18:05
To súhlasím, teraz už také dobré komédie nevedia natočiť.
trisestri
14.04.11,09:47
a na drevený meter v škole ktorým učitelka nasolila zadky na pruhovano za každú jednú chybu v diktáte,až jej došla trpezlivost pri opakovane zbabranom diktáte a to bolo už v čase kedy telesné tresty zakázane,až do skončenia ZDš,ten zákaz ešte zopár krát neplatil,doma sesternica aj na holú dostala ked sa jej príliš zapalovali lýtka-teraz na deti ani pokričat nemožno aby neboli traumatizované,to sú aj tak ako my a trestanie sa posunulo do erotickej roviny a minulost je vraj iba fantazírovanie pre fetišistov ako aj telesné tresty dievčat v minulosti,nakoniec celá historia bude len jeden výmysel a naše zážitky sa nám iba prisnili,už len to aby nás presvedčili že aj dnešok bude zajtra iba zlý sen./polepšovne boli tiež len strašiakom,lebo teraz sú diagnostickým ústavom,ktorý si niektorý málo zdiagnostikovaný iba pochvalujú/
BXLmiami
14.04.11,09:55
a na drevený meter v škole ktorým učitelka nasolila zadky na pruhovano za každú jednú chybu v diktáte,až jej došla trpezlivost pri opakovane zbabranom diktáte a to bolo už v čase kedy telesné tresty zakázane,až do skončenia ZDš,ten zákaz ešte zopár krát neplatil,doma sesternica aj na holú dostala ked sa jej príliš zapalovali lýtka-teraz na deti ani pokričat nemožno aby neboli traumatizované,to sú aj tak ako my a trestanie sa posunulo do erotickej roviny a minulost je vraj iba fantazírovanie pre fetišistov ako aj telesné tresty dievčat v minulosti,nakoniec celá historia bude len jeden výmysel a naše zážitky sa nám iba prisnili,už len to aby nás presvedčili že aj dnešok bude zajtra iba zlý sen./polepšovne boli tiež len strašiakom,lebo teraz sú diagnostickým ústavom,ktorý si niektorý málo zdiagnostikovaný iba pochvalujú/
My sme dostávali trstenicou takou dobre štipľavou na dlaň a ked sme si zvlášť zaslúžili tak na štipku.Brrrr.
Laguna13
14.04.11,10:34
Ja občas zavadím o detské kožené topánočky, ktoré mi ostali na pamiatku po deťoch a je na nich cena 28,-Kčs. A celkom nedávno som pri odbalení kockovaného zošita (ktorý stále používam) zistila, že stál rovných 1,30 Kčs. To boli ceny!
BXLmiami
14.04.11,11:13
Ja občas zavadím o detské kožené topánočky, ktoré mi ostali na pamiatku po deťoch a je na nich cena 28,-Kčs. A celkom nedávno som pri odbalení kockovaného zošita (ktorý stále používam) zistila, že stál rovných 1,30 Kčs. To boli ceny!
Tak ja zase nezabudnem na plat.Rovných 1550,00 korún.:)
Ajuška
14.04.11,11:24
Tak ja zase nezabudnem na plat.Rovných 1550,00 korún.:)
...mhmm... to som mala kráľovský prvý nástupný plat 1.500,- korún...:cool:...po polroku úžasne zvýšený o 50,- ...;):---...
srska
14.04.11,11:43
Ja občas zavadím o detské kožené topánočky, ktoré mi ostali na pamiatku po deťoch a je na nich cena 28,-Kčs. A celkom nedávno som pri odbalení kockovaného zošita (ktorý stále používam) zistila, že stál rovných 1,30 Kčs. To boli ceny!
súhlasím, boli to ceny. ale sadzobník dane z obratu bol hrubý jak zlaté stránky ba. a kto aspoň raz v ňom listoval, tak vie prečo bolo mlieko za 2,-kčs alebo zošit za 1,30 kčs.
BXLmiami
14.04.11,11:54
...mhmm... to som mala kráľovský prvý nástupný plat 1.500,- korún...:cool:...po polroku úžasne zvýšený o 50,- ...;):---...
Ja po dvoch rokoch,ale za to na 1920,0 korún.
srska
14.04.11,12:01
Ja po dvoch rokoch,ale za to na 1920,0 korún.
hm, prvý plat? 2100/rok 1976, 2450/rok 1977, rok 1986/tuším T-12 ale už si nepamätám základ, 3600/rok 1989
Laguna13
14.04.11,12:07
Ja som mala nástupný plat - pol roka rovných 1450,-Kčs a pamätám sa, ako som si z neho našetrila na 500 korunový flaušový čierny kabát. Po rokoch som ho darovala jednej rómke, ktorá ho asi nikdy na sebe nemala, aspoň som ju v ňom nevidela. Pravdepodobne ho dobre speňažila. Po polroku mi zvýšili plat na 1600 korún a to bol dlho, predlho môj mzdový vrchol. Ale bola to istota, ktorá dnes mnohým chýba.
Kvaka
14.04.11,12:10
Nástupný som mala okolo 1500 a po dvoch rokoch (medzitým jedna krátka materská) čítam pásku: trieda T-09, tarifná mzda-plat 1718,19, prémia 10% 171,82, osobné prekážky 91,68, haliere z minulého obdobia 0,89, záloha na mzdu 700, daň zo mzdy 248, štátne pôžičky 200, rodinné prídavky 90 a členské ROH 17.
O dva roky som už mala 1920 v hrubom. :):):)
Kvaka
14.04.11,12:37
V roku 1987 to bolo 3650 korún a v r. 1989 až 3800, všetko v T12. Viac si však spomínam na tie nekonečné každoročné ručné vypisovania životopisov, šéfovia nám robili pracovno-politické hodnotenia, keď na našom pracovisku ani šéf nebol v strane, na žiadosti o súhlasy so súkromnou cestou do zahraničia, žiadosti o vydanie vycestovacej doložky do KŠ, zasielanie kádrových materiálov pri zmene zamestnávateľa.
srska
14.04.11,12:43
V roku 1987 to bolo 3650 korún a v r. 1989 až 3800, všetko v T12. Viac si však spomínam na tie nekonečné každoročné ručné vypisovania životopisov, šéfovia nám robili pracovno-politické hodnotenia, keď na našom pracovisku ani šéf nebol v strane, na žiadosti o súhlasy so súkromnou cestou do zahraničia, žiadosti o vydanie vycestovacej doložky do KŠ, zasielanie kádrových materiálov pri zmene zamestnávateľa.
no dobre že si to spomenula. žiadal som o devizák v 1987 do A (predtým x krát neudelený počas 10 rokov kvôli utajovaným skutočnostiam). bývalej nedali, mne áno. lajstrov plno, podpisov ešte viac a skoro každý pred podpisom sa pýtal či sa vrátim. otras.
Kvaka
14.04.11,12:52
Aj ja som žiadala v roku 1987, dali mne aj manželovi, aj našim 3 deťom, do Juhoslávie. Ale v roku 1985 pri ceste do Francúzska detičky museli ostať doma u babky. A nechcite vedieť, ako nám vtedy colníci vybielili batožinový priestor od katalógov a časopisov zo západu.
srska
14.04.11,12:55
Aj ja som žiadala v roku 1987, dali mne aj manželovi, aj našim 3 deťom, do Juhoslávie. Ale v roku 1985 pri ceste do Francúzska detičky museli ostať doma u babky. A nechcite vedieť, ako nám vtedy colníci vybielili batožinový priestor od katalógov a časopisov zo západu.
mne počas tých 10 rokov ani do jugo nedali. ale keď som sa po 14 dňoch v 1987 vrátil z A, potom už nebol problém ani zo služobným pasom AB, ani so služobkami z firmy na západ:)
trisestri
17.04.11,10:33
a pamätate na pioniera?-nie toho zo šatkou,ale takého ktorý sa štartoval a dobre sa na nom jazdilo.
Rozalka
17.04.11,10:59
babka - ježibabka
17.04.11,11:55
a pamätate na pioniera?-nie toho zo šatkou,ale takého ktorý sa štartoval a dobre sa na nom jazdilo.
A dala sa na ňom odviezť aj frajerka. Dedko ma za oného času tak vozil. :D:D:D:D, ale nás nesmeli vidieť šandári. :D:D:D
KoxXxo
17.04.11,15:33
My sme ako 10-12 ročný hrávali "matky". Pozná to niekto?
misoft
17.04.11,17:47
Niečo sa mi marí, že som to hrával - najmä cez prestávky v škole.
buchač
17.04.11,17:50
My sme ako 10-12 ročný hrávali "matky". Pozná to niekto?

...poznám ...aj som niekde už pravidlá dával , no nespomínam si , že v ktorej téme ..:confused:
trisestri
19.04.11,09:46
a na ruský bycikel Ukrajina satuším volál,pamätate?/šlapalo sa do pedálov ako keby vzpierač nohy posilnoval a išlo to rýchlostou kolobežky, predajné to bolo tam kde iné bicykle dávno vypredali/
Už vtedy som teda vedel prečo Rusi majú takých dobrých cyklistov-po treningu na takom bycikly sa potom na iných šlapalo jedná basen
srska
19.04.11,09:50
a na ruský bycikel Ukrajina satuším volál,pamätate?/šlapalo sa do pedálov ako keby vzpierač nohy posilnoval a išlo to rýchlostou kolobežky, predajné to bolo tam kde iné bicykle dávno vypredali/
Už vtedy som teda vedel prečo Rusi majú takých dobrých cyklistov-po treningu na takom bycikly sa potom na iných šlapalo jedná basen
potom ešte dovážali aj vietnamské
srska
19.04.11,09:51
a pamätate na pioniera?-nie toho zo šatkou,ale takého ktorý sa štartoval a dobre sa na nom jazdilo.
ja pamätám aj moped "stadion"

zdroj foto: internet
srska
19.04.11,10:05
alebo cigy zn. lipa
Ibaka
19.04.11,10:09
a na ruský bycikel Ukrajina satuším volál,pamätate?/šlapalo sa do pedálov ako keby vzpierač nohy posilnoval a išlo to rýchlostou kolobežky, predajné to bolo tam kde iné bicykle dávno vypredali/
Už vtedy som teda vedel prečo Rusi majú takých dobrých cyklistov-po treningu na takom bycikly sa potom na iných šlapalo jedná basen
Niekedy leteli také reklamné heslá, ktoré končili zvolaním Buď fit! (bolo to z nejakej reklamy). A na tento bicykel bolo heslo:
-Ak chceš vedieť čo je drina, kúp si kolo Ukrajina. Buď fit!
Ale poznám aj jedno, ktoré sa tu nedá zverejniť:
-Miesto rannej rozcvičky, strč......... Buď fit!
adi11
19.04.11,10:16
..v takomto sportaku som sa vozila pred ?? rokmi..:---
srska
19.04.11,10:27
a keď sme chodili do 2-3 triedy zdš, každý chcel mať "potápača". to bola taká 4-5 cm plastová figúrka potápača, ktorého keď ste dali do fľašky s vodou a prstom ste zapchali otvor fľaše, tak potápač klesal ku dnu a keď ste prst vytiahli, potápač išiel hore. :D
misoft
19.04.11,15:25
http://nd01.jxs.cz/415/933/7d96e4e472_40133750_o2.jpg
Tak takéto bolo naše prvé autíčko. Otec si preň šiel osobne až do Mladej Boleslavi. Bolože to radosti, keď dorazil domov. Ja, ako malý špunt som s otcom každú sobotu poobede toto autíčko poctivo umýval, aby sme sa potom s ním v nedeľu vyviezli niekam na lúku.
(Že nám ho potom šlohol jeden zlodej a "zrámoval" - no čo už. Servis to opravil :D)
buchač
21.04.11,15:38
Niekedy leteli také reklamné heslá, ktoré končili zvolaním Buď fit! (bolo to z nejakej reklamy). A na tento bicykel bolo heslo:
-Ak chceš vedieť čo je drina, kúp si kolo Ukrajina. Buď fit!
Ale poznám aj jedno, ktoré sa tu nedá zverejniť:
-Miesto rannej rozcvičky, strč......... Buď fit!

Každé ráno liter mliečka , bude ti stáť jako .........;)
misoft
21.04.11,17:24
Llívia
21.04.11,23:32
a pamätate na pioniera?-nie toho zo šatkou,ale takého ktorý sa štartoval a dobre sa na nom jazdilo.
Áno, pamätám sa, strýko ho tuším doteraz zaparkovaný v garáží. :D Keď som bola malá, tak nás na ňom občas vozil. (Neviem prečo, ale tu na okolí sa Pionier ľudovo označuje ako "pekáč".)
Ibaka
22.04.11,05:25
Áno, pamätám sa, strýko ho tuším doteraz zaparkovaný v garáží. :D Keď som bola malá, tak nás na ňom občas vozil. (Neviem prečo, ale tu na okolí sa Pionier ľudovo označuje ako "pekáč".)
V našom kraji sme mu hovoroli "pinďúr"
hubatá
22.04.11,07:34
u nás "kozí dych" ale lepšie to znie po záhorácky: "kozí dech"
hubatá
22.04.11,08:18
Ja si pamätám, že pred 06.00 hod. stáli pri Potravinách na chodníkoch prepravky s pečivom, chlebom, mliekom, smotanou, jogurtom. A kto sa ponáhľal a nemal čas čakať až otvoria predajňu, tak jednoducho hodil do prepravky peniaze a vzal si tovar. To isté bolo okolo novinových stánkov PNS: škatula a v nej boli peniaze za noviny. Ako to že sa vtedy nekradlo? Viete si to predstaviť dnes ?
janka1710
22.04.11,08:26
Môj manžel doposiaľ jazdí na Ukrajine a nechce ho vymeniť za žiaden iný... stále ho len opravuje... raz to je defekt... teraz menil nové gumy...
misoft
22.04.11,13:47
Pinďúr
http://www.autovia.sk/images/bikes/561995/41176/jawa-pionier-typ-21-771798_t.jpg
Tiež sme to mali, ako malý fagan (12-14 rokov) som sa na ňom "načierno" vozil (po dvore) :D
Ajk&
23.04.11,05:22
Ja si pamätám, že pred 06.00 hod. stáli pri Potravinách na chodníkoch prepravky s pečivom, chlebom, mliekom, smotanou, jogurtom. A kto sa ponáhľal a nemal čas čakať až otvoria predajňu, tak jednoducho hodil do prepravky peniaze a vzal si tovar. To isté bolo okolo novinových stánkov PNS: škatula a v nej boli peniaze za noviny. Ako to že sa vtedy nekradlo? Viete si to predstaviť dnes ?
:confused::confused::confused:Ale hubatá, ty kde to žiješ? To by dnes nikto nechodil do roboty! Všetci by čakali až zásobovači zhodia prepravky ........... a nastala by bitka kto si čo najviac uchmatne (samozrejme zadara)!!!!
Oliwa
23.04.11,05:29
:confused::confused::confused:Ale hubatá, ty kde to žiješ? To by dnes nikto nechodil do roboty! Všetci by čakali až zásobovači zhodia prepravky ........... a nastala by bitka kto si čo najviac uchmatne (samozrejme zadara)!!!!
Prvý "zákazník" by zobral celú prepravku a mal by nakúpené...:D
erzet
23.04.11,08:08
Neviem či to tu je, ale pamätám sa na malinovku v igelitovom sáčku a pila sa so slámkou, bolo to ako balónik na skúšku alkoholu v dychu. Naposledy som si ju kúpil v ZA dáááááááááávno. Bola dobrá.
lujza.j
23.04.11,08:53
Pinďúr
http://www.autovia.sk/images/bikes/561995/41176/jawa-pionier-typ-21-771798_t.jpg
Tiež sme to mali, ako malý fagan (12-14 rokov) som sa na ňom "načierno" vozil (po dvore) :D

....neverím, že iba po dvore :D:D
sevcikova
23.04.11,09:14
Možno nie som v dobrej téme, ale "Ľudia, nepamätáte sa" na dobré talianske filmové komédie? S Adrianom a Ornelou napríklad, ale nemôžem si spomenúť, ako sa volal film zo sicílskeho prostredia "táhne jí s huby jak s mamutí ritě" to je len jeden citát, ale komédia stála za to. Prosím, neviete niekto názov filmu?
Adriano Celentano a Ornella hrali spolu vo filme "Zaľúbený blázon", videla som to trikrát ...:D možno to bolo ono.
tuta
23.04.11,11:34
Neviem či to tu je, ale pamätám sa na malinovku v igelitovom sáčku a pila sa so slámkou, bolo to ako balónik na skúšku alkoholu v dychu. Naposledy som si ju kúpil v ZA dáááááááááávno. Bola dobrá.

Limo to bolo:D
lujza.j
23.04.11,11:41
Adriano Celentano a Ornella hrali spolu vo filme "Zaľúbený blázon", videla som to trikrát ...:D možno to bolo ono.

"Innamorato paco", videla som ho veľa krát:D
http://www.youtube.com/watch?v=HiQCb93VdgQ
http://www.youtube.com/watch?v=lR6DKRrwTHA&NR=1
alebo moja oblúbená scéna
http://www.youtube.com/watch?v=hJh0CHzzjQM&feature=related
vcielkaisr
23.04.11,11:42
Limo bolo dobré a ešte Mirinda v 0,33 dcl fľaškách alebo čapovaná Kofola.
olybaba
23.04.11,12:58
- boli dva druhy malinoviek: cervena a zlta

- boli dva druhy sirupov: malinovy a lesna zmes
erzet
23.04.11,13:04
Limo bolo dobré a ešte Mirinda v 0,33 dcl fľaškách alebo čapovaná Kofola.
Mirindy je škoda, ale nielen jej.
olybaba
25.04.11,10:27
retro hračky
trisestri
29.04.11,10:41
zajtra večer lampionový sprievod a nedelu preplnené autobusy, pochod pred tribunou,alegorické vozy,studené parky a teplé pivo,čest práci a znovu preplnené autobusy.
babka - ježibabka
29.04.11,11:24
S tými autobusmi domov to bolo niekedy aj horšie. Keď si nestihol prvý, išlo sa peši, lebo odpoludnia bol sviatok a chodilo ich málo. Aspoň sme sa vytrénovali.
Ajk&
30.04.11,05:38
Po hokeji sa bratislavčania cítili tiež ako na 1. mája, akurát my sme sa necítili vtedy ohrození: nikde si nevidel policajta ozbrojeného po zuby na koni, alebo s vlčiakom ....... a to nám chýba aj napriek tomu že na kukláčov, policajtov, moderné vybavenie a sledovanie podozrivých sa vynakladá viac a viac euráčov - čo v konečnom dôsledku zasa len zaplatí obyčajný človek.
Okolo nás sa vtedy prechádzali sestričky v minisukni z Červeného kríža a policajt mal takú veľkú autoritu že len ukázal rukou a vyrovnávali sme špalier keď sme sa nakláňali aby sme lepšie videli.......
MIRCO1972
30.04.11,06:09
neboli mobily...pamätám si ako mama večer keď sa začínalo stmievať vyšla na ulicu a ,,KRIČALA,, Mirko...domoooov... :)



(jak na psa)

MIRCO
kamoska1
04.05.11,18:26
:)
srska
04.05.11,18:37
:)

ten tv za 400 kčs je haluz. v 1963 stál tv lotos 2500 kčs a moji rodičia ho po stovinke splácali dva roky. http://www.radiomuseum.org/r/tesla_lotos_4211u_64211_u.html
vcielkaisr
04.05.11,18:42
v roku 1988 stál ruský Rubín okolo 10000 kčs,asi jedná z mala veci ktorá nezdražela
duves
05.05.11,03:09
v roku 1988 stál ruský Rubín okolo 10000 kčs,asi jedná z mala veci ktorá nezdražela
To boli televizory, kde bola trava červena a dresy zelene, ak vysielali futbal. Kupovali to zufalci, čo nemali 18 tisic na Tesla Color ST110
http://www.radiomuseum.org/r/tesla_color_110st110_s_4415a441.html

A s tou cenou za TV 400 Kčs z roku 1963 to fakt riadne podliezli.
srska
05.05.11,04:06
A s tou cenou za TV 400 Kčs z roku 1963 to fakt riadne podliezli.
aj s tou cenou kožených topánok za 36 kčs. pánske kožené poltopánky stáli v rokoch 1964 - 1970 okolo 150 - 200 kčs. vysoké "číňanky" stáli max 30 kčs a origoš super rifle z tuzexu cca 40 tzk = 200 kčs
KoxXxo
05.05.11,08:48
Prvý dvojkazeťák v chotári za 1360 bonov:
http://thumbs2.ebaystatic.com/m/mbGgrim5OmwOc5v2fCNjasA/140.jpg
VERONIKA6
05.05.11,08:53
Moji rodičia mali na našej ulici televízor značky Athos, ako prví. Pamätám si, ako ku nám chodili susedia pozerať šport. Plná chodba bola topánok a z obývačky sa ozýval veľký krik.
http://www.oldradio.cz/skanstv1.jpg
2009
17.05.11,13:48
Unikatny film o Bratislave z 30. rokov min. storocia....aka bola
pekna, malebna a prijemna pre zivot!!!



Zaspominajte si i Vy.

http://www.mojevideo.sk/video/e142/bratislava_kedysi_davno.html
durisovad
17.05.11,14:04
Pamata si to asi malokto, ale bolo to velmi pekne.
2009
17.05.11,14:12
A musí? /teda pamätať si to??/ Teraz som to dostala od kamošky aj s pripomienkami. Tie som tam nemohla dať až taký pamätník nie som. hi
lujza.j
17.05.11,18:40
krásne bolo všetko až do "stavebného rozmachu":) krásna synagóga
katalóg
18.05.11,06:31
srska
18.05.11,07:10
liberta z roku 1979
a voziaci sa v nej:)
Zdenka 0705
18.05.11,08:17
Nielen Liberta, ale aj overal mi je známy, boli červené a modré :)... modrý už nemali...tak som kúpila pre syna červený a každý mi vravel, "aké krásne dievčatko máš " :D
srska
18.05.11,08:25
Nielen Liberta, ale aj overal mi je známy, boli červené a modré :)... modrý už nemali...tak som kúpila pre syna červený a každý mi vravel, "aké krásne dievčatko máš " :D
bol vtedy úžasný výber farieb:). srska junior mal origoš modrý:)
a tie kožené čižmy idúce za kočíkom vtedy stáli 750 kčs (zmaklo mi vtedy srdce:))
ludmilla
18.05.11,08:34
Na tejto premietačke dodnes premietam deťom rozprávky, je po manželovi a bude aj pre vnúčatá, deti sa na toto premietanie vždy tešili.
Zitulda
18.05.11,08:55
:)... a na veľmi módne šušťáky, čo boli hit a in zpočiatku iba z Tuzexu.:)
srska
18.05.11,09:06
lyžovanie: lyžiarky botas (chudák nohy) + licenčne vyrábané viazanie G-30 v česku

zdroj foto: internet
olybaba
18.05.11,15:52
"Nielen Liberta, ale aj overal mi je známy, boli červené a modré ..."

-aj ja prikladam foto:
modreho overalu
a cervej Liberty
Zdenka 0705
18.05.11,17:04
hi hi, krásne fotky...krásne spomienky :) ... kočík som mala už "vajíčko", taký hnedý, menžestrový, rok 1979 , bola to tiež asi Liberta, však čo iné, nie? :)
... a také kárované deky so strapcami na kočíky, tiež "veľký" výber farieb :D
BXLmiami
18.05.11,17:29
hi hi, krásne fotky...krásne spomienky :) ... kočík som mala už "vajíčko", taký hnedý, menžestrový, rok 1979 , bola to tiež asi Liberta, však čo iné, nie? :)
... a také kárované deky so strapcami na kočíky, tiež "veľký" výber farieb :D
:) dodnes mám averziu k týmto dvom farbám.Vyriešila som to likvidáciou vianočného obrusu biely s bledomodrými bodkami a bordurou.Prešila som ho na kabátik:).
trisestri
21.05.11,09:52
spomínam že dávno niektorí ludia na dedine nezamykali domy,aj teraz nemusia,nepomože aj tak ich vykradnú.
lujza.j
21.05.11,16:51
moj brat mal takýto špostiak:D v r. cca.1979
http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=3125601
lujza.j
21.05.11,18:13
dievčatá pamätáte sa ako sme stáli pred Tuzákom keď prišla nová Burda alebo Verena? aha čo som našla Verena stála 15 bonov októbrové číslo 1989:D
https://picasaweb.google.com/gyongye1/VerenaMagazinok2008198689NemetNyelvu1x1#5463369196 657868050
olybaba
21.05.11,19:12
... pamatate sa na GALOŠE ???

Galoše - gumová obuv počas dažďa, navlieka sa na topánky.

Ja som ich nenosila, ale pamatam, ze rodicia galoše nosili, tym si chranili obuv, bola ina doba, ina moda a ...
Mozno aj dnes by sa zisli a dnesne topanky "jednorazovky" by dlhsie vydrzali.
olybaba
21.05.11,19:18
... korčule na klucik ...
VERONIKA6
21.05.11,19:19
Tak také som mala.
olybaba
21.05.11,19:45
... tomuto dnes tazko niekto uveri ...

Pred 45 rokmi pri akcii Vlasáči zatkli 4 000 ľudí
Presne pred 44 rokmi sa v bývalej Československej socialistickej republike (ČSSR) rozbehla rozsiahla akcia zameraná proti neformálne sa obliekajúcej mládeži, ktorú komunistický režim považoval za piatu kolónu Západu. Český denník MF získal a zverejnil doteraz neznáme dokumenty o akcii Vlasáči, na ktorej sa podieľal aparát komunistickej strany, Verejná bezpečnosť aj tajná polícia. Pozatýkali počas nej okolo 4 000 mladých ľudí, a niektorých z nich aj ostrihali.
Komunisti si v rámci príprav na akciu, ktorá sa uskutočnila v auguste 1966, zaznamenávali výskyt "vlasáčov" v jednotlivých okresoch a zakresľovali si ho do máp červenou farbou. Modrou si značili výskyt výtržníkov a zelenou príživníkov, teda ľudí, čo nechodili do práce.
V Bratislave zadržala polícia počas razie 23. a 24. septembra 1966 niekoľko sto podozrivých osôb. 160 zadržaných dostalo poriadkovú pokutu, 45 prišlo o svoje frizúry hneď, kým ďalší sa dali ostrihať sami. Celoštátne údaje o tejto akcii sa dlho utajovali. Až o päť rokov neskôr ich rozdali v podobe osobitnej správy delegátom 14. zjazdu KSČ. Podľa nej problém vlasáčov neexistuje izolovane, ale "takmer vždy sa kryje s kriminalitou mládeže, najmä s výtržníctvom, príživníctvom a násilnými trestnými činmi".
"Vlasáčov" popisovala Komunistická strana Československa (KSČ) v interných dokumentoch ako "osoby s enormne dlhými vlasmi a neupraveným zovňajškom, ktorých správanie je nevhodné a vulgárne, pričom nemusia spĺňať všetky uvedené znaky súčasne". Spoločným znakom tejto subkultúry bolo podľa komunistických materiálov "provokatívne a odpudzujúce správanie sa voči spoluobčanom na verejnosti aj v uzavretých priestoroch".

Boj proti "vlasáčom"



Výbory KSČ prijali uznesenia, v ktorých odporúčali:

čašníkom v lepších reštauráciách a pohostinstvách - vykazovať vlasáčov a neobsluhovať ich.


holičom a kaderníčkam - odmietnuť tých zákazníkov, ktorí si žiadajú nevhodný účes.


príslušníkom Verejnej bezpečnosti - pri kontrolách osobných dokladov dôsledne vyžadovať, aby vzhľad občana zodpovedal jeho nalepenej fotografii.
Vinnetou prekážkou
KSČ v tej dobe prekážal dokonca aj filmový hrdina Vinnetou, pretože aj on mal zhodou okolností dlhé vlasy. "Spoločným znakom prevažnej väčšiny výrobkov s vinnetuovskými motívmi je krikľavý nevkus a gýčovitosť. Socialistická výroba musí rešpektovať nielen estetické kritériá, ale aj zásadné parametre ideovo politických hodnôt," píše sa v správe ústredného výboru KSČ z roku 1966. Dlho boli v Československu tabu aj účesy slávnych Beatles, aj keď piesne štvorice z Liverpoolu v éteri domáceho rozhlasu zneli.
plada
22.05.11,12:37
... korčule na klucik ...
My sme ich volali kvinťáky.
buchač
22.05.11,15:07
v roku 1988 stál ruský Rubín okolo 10000 kčs,asi jedná z mala veci ktorá nezdražela
Tesla 4411A "Color Fatra"

http://www.oldradio.cz/ts4411.jpg

Rok 1980 ...9.980 Kčs ....;)...
srska
23.05.11,00:05
moje prvé stretko s "kompjútrom" 1978:)


foto: hpmuseum.org
srska
23.05.11,00:13
a potom ďalšie: 1987- zx spectrum+, 1988-adt, 1990-ibm ps/2, .....


foto: internet
srska
23.05.11,00:30
textový editor t602:)

foto: internet
olybaba
23.05.11,14:57
... nasla som tieto dve mechanicke hracky nasej mladosti ...
... ta mandelinka ma pobavila ...

ja sa pamatam len na lienku, mandelinku dodal asi americky agresor
Rozalka
23.05.11,15:46
textový editor t602:)

foto: internet


Možno je to niekomu na smiech, ale ja T602 ešte občas použijem, najmä vtedy, ak natrafím na starý súbor a použijem ho len raz, tak načo by som ho prenášala do wordu ;)

Mal veľkú výhodu - stĺpcové bloky sa dali sčítať, ak tam boli len číselné údaje ...
misoft
23.05.11,17:40
srska:
Ja doteraz ešte mám:
76123
76124
- a funguje (i keď už ten BASIC a assembler mi nejako vyšumel z hlavy)
(Pre fanatikov ZX Spectra: http://www.worldofspectrum.org/ )
srska
23.05.11,18:46
srska:
Ja doteraz ešte mám:
76123
76124
- a funguje (i keď už ten BASIC a assembler mi nejako vyšumel z hlavy)
(Pre fanatikov ZX Spectra: http://www.worldofspectrum.org/ )
no, moji loptoši to majú doma tiež niekde v kúte (zx spectrum+)
aj mne tie inštrukcie z80a od zilogu vyšumeli:)
olybaba
24.05.11,16:35
mal - ma ... z vas niekto spalnu MIMOSA ???

my sme ju kupili v roku 1977
3x bola poskladana a dodnes sluzi
Zdenka 0705
24.05.11,16:44
To Mier, š.p. povedať nemôže ... dovyrábal..
hubatá
24.05.11,17:04
A ktoré ste vedeli písať na diaľnopise? Veď to v podstate bol predchodca e-mailu.
durisovad
24.05.11,17:19
Vo fabrike, v ktorej som v tej dobe pracovala, na dialnopis nemal pristup hocikto, ak sme chceli nejaku spravu odoslat, museli sme napisat tzv. interne oznamenie a poverena a preverena osoba to odoslala.
Rozalka
24.05.11,17:49
A rozmnožovacie blany? bola to super sledovaná vec, z každej blany sa odkladal jeden vytlačený hárok, aby bola evidencia, aby sa náhodou netlačili protištátne články.
V revolučných časoch sa všetky rotačky prísne strážili ....
A my sme výzvu študentov vytlačili na Robotron-e.
hubatá
24.05.11,18:08
A prvé elektrické písacie stroje: niektoré boli aj s pamäťou kde som mala uložené napr. najčastejšie používané adresy keď som písala obálky. Veru tie blany nemali chybu: bola na to taká červená vodička, chyba sa zamazala a preklepla. Potom sa blany odniesli do rozmnožovne, naša Betka ju zavesila do takého stroja, namazala čiernou farbou, párkrát potočila aby sa skontrolovalo či je všetko rovné a potlačila gombík. A za chvíľu sme už v zasadačke obiehali stoly a skladali a skladali do nemoty všelijaké správy, prehľady, výkazy, príkazy, inštrukcie, materiály ZO KSS, ZO ROH, SZM, ČSČK, ZČSSP a ešte aj bezpečnostnému technikovi aby si niekto nepichol do oka ceruzkou keď mu padla hlava po dobrom obede v závodnej jedálni.....
Martasch
24.05.11,18:21
.. a vďaka tomu sme boli štíhle. Teraz sedíme za PC, všetko pošleme mailom a kilečká pribúdajú....
olybaba
24.05.11,19:00
A rozmnožovacie blany? bola to super sledovaná vec, z každej blany sa odkladal jeden vytlačený hárok, aby bola evidencia, aby sa náhodou netlačili protištátne články.
V revolučných časoch sa všetky rotačky prísne strážili ....
A my sme výzvu študentov vytlačili na Robotron-e.

boli:
modré rozmnožovacie blany - liehové
čierne rozmnožovacie blany - do valca sa dávala čierna "kolomaž", bŕŕ to bola robota
durisovad
25.05.11,03:57
Tie cierne rozmnozovacie blany mali jednu vyhodu - ak sa spravil preklep, dalo sa to zatriet takym lakom a preklepnut. Tie druhe sa dali tiez opravit, ale bolo treba na rube skrabkat ziletkou a mal clovek ruky cele modre a tazko sa to umyvalo.
Ajk&
25.05.11,05:08
Inak ma tak napadlo: existuje niekde múzeum administratívy? Mne by sa zdalo celkom zaujímavé napr. keby mladí videli:
- poskakujúci diaľnopis (predchodca e-mailu)
- henten rozmnožovací stroj (ako by boli prekvapení že to nemá nič spoločné so sexom, ale je to len predchodca - kopírky)
- uhľový papier (predchodca samoprepisovacieho papiera)
- guma, bieliaca vodička, žiletka, (predchodca "delete" na klávesnici počítača
- prieklepový papier (kradla som ho na prekresľovanie strihov z Burdy a dnes ho mladé baby musia za drahé eurá kupovať hihihi)
-naslinená ingustová ceruzka (nahrádzala neónový zvýrazňovač),
- výplatná páska o rozmeroch 1,5 x 100 cm (predchodca výpisu z účtu)
- štikacie hodiny s kľukou (nie, nie je to od slova "štikútať" ale sme sa na tú kľuku zavesili a označili si na takom tvrdom kartóne "dochádzkovom lístku" príchod, prerušenie a odchod z roboty). A aká zábava bola pri podvádzaní .....heh!
Preložte pre 20 ročného tieto výrazy:
- "súdruh riaditeľ rýchle, volá medzimesto!!!"
- "idem na poradu, aká električka ide na Ministerstvo výstavby?"
- "súdruh generálny je na gremiálke, operatívke, kolégiu, na ÚV, na odboroch" - v piatok poobede znamenalo že je riaditeľ na chate
- "závodný lekár, menza, červený kútik, pisáreň, korešpondentka, stravná komisia, komisia pre rekreácie a šport, pracovník pre zvláštne úlohy (napr. schvaľovanie devízových prísľubov, tajné, evidencia vojakov modrých knižiek),
- komisia ministra práce pre odstraňovanie tvrdosti zákona...... atď.
Ibaka
25.05.11,11:00
Zabudla si Brigádu socialistickej práce, Basovu metódu...
katalóg
25.05.11,11:18
Nosila sa bežne čierna farba? Ja si pamätám, že sa používala iba na spoločenské a smútočné šaty, v bežnom živote sa nepoužívala. Bolo to tak? Ak áno, tak nie v takom rozsahu ako dnes.
katalóg
25.05.11,11:23
Inak ma tak napadlo: existuje niekde múzeum administratívy? Mne by sa zdalo celkom zaujímavé napr. keby mladí videli:
- poskakujúci diaľnopis (predchodca e-mailu)
- henten rozmnožovací stroj (ako by boli prekvapení že to nemá nič spoločné so sexom, ale je to len predchodca - kopírky)
- uhľový papier (predchodca samoprepisovacieho papiera)
- guma, bieliaca vodička, žiletka, (predchodca "delete" na klávesnici počítača
- prieklepový papier (kradla som ho na prekresľovanie strihov z Burdy a dnes ho mladé baby musia za drahé eurá kupovať hihihi)
-naslinená ingustová ceruzka (nahrádzala neónový zvýrazňovač),
- výplatná páska o rozmeroch 1,5 x 100 cm (predchodca výpisu z účtu)
- štikacie hodiny s kľukou (nie, nie je to od slova "štikútať" ale sme sa na tú kľuku zavesili a označili si na takom tvrdom kartóne "dochádzkovom lístku" príchod, prerušenie a odchod z roboty). A aká zábava bola pri podvádzaní .....heh!
Preložte pre 20 ročného tieto výrazy:
- "súdruh riaditeľ rýchle, volá medzimesto!!!"
- "idem na poradu, aká električka ide na Ministerstvo výstavby?"
- "súdruh generálny je na gremiálke, operatívke, kolégiu, na ÚV, na odboroch" - v piatok poobede znamenalo že je riaditeľ na chate
- "závodný lekár, menza, červený kútik, pisáreň, korešpondentka, stravná komisia, komisia pre rekreácie a šport, pracovník pre zvláštne úlohy (napr. schvaľovanie devízových prísľubov, tajné, evidencia vojakov modrých knižiek),
- komisia ministra práce pre odstraňovanie tvrdosti zákona...... atď.
Múzeum administratívnych vecí by malo byť v Kanade. Teda neviem či je to doslova múzeum, alebo archivovanie všetkého čo s administratívou súvisí.
katalóg
25.05.11,11:26
My sme mali v podniku potrubnú poštu.
jar88
25.05.11,11:29
Inak ma tak napadlo: existuje niekde múzeum administratívy? Mne by sa zdalo celkom zaujímavé napr. keby mladí videli:
- poskakujúci diaľnopis (predchodca e-mailu)
- henten rozmnožovací stroj (ako by boli prekvapení že to nemá nič spoločné so sexom, ale je to len predchodca - kopírky)
- uhľový papier (predchodca samoprepisovacieho papiera)
- guma, bieliaca vodička, žiletka, (predchodca "delete" na klávesnici počítača
- prieklepový papier (kradla som ho na prekresľovanie strihov z Burdy a dnes ho mladé baby musia za drahé eurá kupovať hihihi)
-naslinená ingustová ceruzka (nahrádzala neónový zvýrazňovač),
- výplatná páska o rozmeroch 1,5 x 100 cm (predchodca výpisu z účtu)
- štikacie hodiny s kľukou (nie, nie je to od slova "štikútať" ale sme sa na tú kľuku zavesili a označili si na takom tvrdom kartóne "dochádzkovom lístku" príchod, prerušenie a odchod z roboty). A aká zábava bola pri podvádzaní .....heh!
Preložte pre 20 ročného tieto výrazy:
- "súdruh riaditeľ rýchle, volá medzimesto!!!"
- "idem na poradu, aká električka ide na Ministerstvo výstavby?"
- "súdruh generálny je na gremiálke, operatívke, kolégiu, na ÚV, na odboroch" - v piatok poobede znamenalo že je riaditeľ na chate
- "závodný lekár, menza, červený kútik, pisáreň, korešpondentka, stravná komisia, komisia pre rekreácie a šport, pracovník pre zvláštne úlohy (napr. schvaľovanie devízových prísľubov, tajné, evidencia vojakov modrých knižiek),
- komisia ministra práce pre odstraňovanie tvrdosti zákona...... atď.
Je ti za tým vééélmi smutno?
Indeed
25.05.11,11:39
Je ti za tým vééélmi smutno?


Možno by bolo žiaduce kdesi vytvoriť SKANZEN života v socializme,obkolesený ostnatým drotom,

A každy kto tieto časy nezažil, by tam musel absolvovať aspoň týždňový pobyt.
trisestri
25.05.11,11:58
boli volby a hrala dychovka,všade veselo,len som nechápal prečo za mnou dobré že celá volebná komisia nevliezla za plentu a ešte sme mali zvyk na pracovných poradách dvíhat obidve ruky pri hlasovaní z recesie a vtedy sme boli čavargovi/chuligán v preklade/a súdruhovia esenbáci mali problémy z našimi vlasmi,lebo muselo byt jak na občianke podoba :):D:D,ešte nahanali naše motorky ale nemali šance.
jar88
25.05.11,12:06
Možno by bolo žiaduce kdesi vytvoriť SKANZEN života v socializme,obkolesený ostnatým drotom,

A každy kto tieto časy nezažil, by tam musel absolvovať aspoň týždňový pobyt.
Ja by som tam skôr nahnal všetkých pamätníkov, ktorým je za tým životom smutno.
No a určite nie na týždeň. Dal by som im aspoň dva roky natvrdo a tým skalným, ako je napríklad trisestri, aspoň päť.
---------------------------------------------
No a jasné, že by po práci povinne pozerali telku. Aspoň 50 programov, ale hlavne také, kde je polovica reklamy.
KoxXxo
25.05.11,12:13
Len či by sa chceli po tých 2 týždňoch vrátiť späť?
jar88
25.05.11,12:29
Len či by sa chceli po tých 2 týždňoch vrátiť späť?
Jáj? Ty si asi pamätník so stratou pamäte.
Zabudol som napísať, že prácu by nedostali takú, nad akou dnes ohŕňajú nos.
To čo sa dá robiť v klimatizovanej hale, by som im dal na slnko,
to čo sa dá urobiť v excely, by som im dal ručne, prípadne na kalkulačke s kľučkou a páskou,
čo sa dá robiť v účtovnom programe, jasne že by robili v hárkoch a na písacom stroji,
a jasne že za oknom vo vypečenej kancelárii.
-----------------------------------------------------
Následne by sa mohli kukať na telku a povinne sledovať, ako to robia v kapitalizme. No a pranie by vykonávali v tatramatke, ktorú by dvaja držali a tretí by im natáčal TV anténu, aby chlapom nevadilo zrnenie.
Sliepkam to zrnenie síce nevadí, lebo to bol hlavný dámsky program, ale chlapom by to neuškodilo.
trisestri
25.05.11,12:31
Ja by som tam skôr nahnal všetkých pamätníkov, ktorým je za tým životom smutno.
No a určite nie na týždeň. Dal by som im aspoň dva roky natvrdo a tým skalným, ako je napríklad trisestri, aspoň päť.
---------------------------------------------
No a jasné, že by po práci povinne pozerali telku. Aspoň 50 programov, ale hlavne také, kde je polovica reklamy.

ty už nepi Jarušku,lebo už splietaš hovadiny-ono ty ako straník a člen OV KSS IDEš POSIELAT NIEKOHO DO SKANZEMU KTORý SI SAM BUDOVAL,KEBY NEBOLO STRANY BOL BY SI BEZ EšTEBACKýCH KONTAKTOV A NA DNE-JARDO TO TEBE CHýBA čAS KED SI UDAVAL A DIKTOVAL DRUHýM-VED SI SáM PRIZNAL žE KVOLI RODINE SI BOL V šTB A KSS A AKý SI TERAZ LIBERAL A PODNIKATEL-VšETKýCH FUNKCIONAROV A šTBAKOV TREBALO POZATVARAT,PRIJAT TVRDý LUSTRAčNý ZáKON A BOL BY POKOJ A NIE TAKý ZLODEJSKO.MAFIANSKý šTáT-TAK TO DOPADA KED SA JAR88 A JEMU PODOBNý UDAVAčI HRAJU NA DEMOKRATOV-TNEM DO žIVéHO PRETO Už SA NEVIEš ZDRžAT úTOKOV NA MOJU OSOBU,VRAJ TA NIč NEROZHADžE-PEKNE ALE SOM RáD žE VYTAčAM TAKýCH BEZCHARAKTRNýCH EGOISTOV A UDAVAčOV AKO SI TY-Jarko a pusu na čelo ti pridám.
KoxXxo
25.05.11,12:32
A ešte si zabudol že by nemohli slobodne cestovať.
srska
25.05.11,12:33
ty už nepi Jarušku,lebo už splietaš hovadiny-ono ty ako straník a člen OV KSS IDEš POSIELAT NIEKOHO DO SKANZEMU KTORý SI SAM BUDOVAL,KEBY NEBOLO STRANY BOL BY SI BEZ EšTEBACKýCH KONTAKTOV A NA DNE-JARDO TO TEBE CHýBA čAS KED SI UDAVAL A DIKTOVAL DRUHýM-VED SI SáM PRIZNAL žE KVOLI RODINE SI BOL V šTB A KSS A AKý SI TERAZ LIBERAL A PODNIKATEL-VšETKýCH FUNKCIONAROV A šTBAKOV TREBALO POZATVARAT,PRIJAT TVRDý LUSTRAčNý ZáKON A BOL BY POKOJ A NIE TAKý ZLODEJSKO.MAFIANSKý šTáT-TAK TO DOPADA KED SA JAR88 A JEMU PODOBNý UDAVAčI HRAJU NA DEMOKRATOV-TNEM DO žIVéHO PRETO Už SA NEVIEš ZDRžAT úTOKOV NA MOJU OSOBU,VRAJ TA NIč NEROZHADžE-PEKNE ALE SOM RáD žE VYTAčAM TAKýCH BEZCHARAKTRNýCH EGOISTOV A UDAVAčOV AKO SI TY-Jarko a pusu na čelo ti pridám.
stačilo 5 písmen:D
trisestri
25.05.11,12:34
Jáj?
Zabudol som napísať, že prácu by nedostali takú, nad akou dnes ohŕňajú nos.
To čo sa dá robiť v klimatizovanej hale, by som im dal na slnko,
to čo sa dá urobiť v excely, by som im dal ručne, prípadne na kalkulačke s kľučkou a páskou,
čo sa dá robiť v účtovnom programe, jasne že by robili v hárkoch a na písacom stroji,
a jasne že za oknom vo vypečenej kancelárii.
-----------------------------------------------------
Následne by sa mohli kukať na telku a povinne sledovať, ako to robia v kapitalizme. No a pranie by vykonávali v tatramatke, ktorú by dvaja držali a tretí by im natáčal TV anténu, aby chlapom nevadilo zrnenie.
Sliepkam to zrnenie síce nevadí, lebo to bol hlavný dámsky program, ale chlapom by to neuškodilo.

a ty radšej nekradni,prestan podvadzat na dph a začni poctivo makat aspon na staré kolena,aspon raz v živote a prestan už žit na úkor druhých,lebo verím že tvoji zamestnanci ostali bez výplat
katalóg
25.05.11,12:35
Ja by som tam skôr nahnal všetkých pamätníkov, ktorým je za tým životom smutno.
No a určite nie na týždeň. Dal by som im aspoň dva roky natvrdo a tým skalným, ako je napríklad trisestri, aspoň päť.
---------------------------------------------
No a jasné, že by po práci povinne pozerali telku. Aspoň 50 programov, ale hlavne také, kde je polovica reklamy.
Nevinné, spomienky na mladosť. Nechápem reakcie.
Málokto vie, že na Slovensku existuje Múzeum obchodu. Niekto si spomenie na kopírky, niekto na starú kasu z obchodu, smaltovanú reklamu z Maggi. Niekto obdivuje vypchatého mamuta.
Mŕtva múzejná energia. Ale je. Vývoj ide dopredu. O 50 rokov sa tiež budeš baviť.
jar88
25.05.11,12:39
A ešte si zabudol že by nemohli slobodne cestovať.
Cestovať by mohli, ale len v rámci RVHP a len na závodných autobusoch.
No a jasné, že by si ich museli sami aj opravovať v rámci BSP.
jar88
25.05.11,12:40
Nevinné, spomienky na mladosť. Nechápem reakcie.
Málokto vie, že na Slovensku existuje Múzeum obchodu. Niekto si spomenie na kopírky, niekto na starú kasu z obchodu, smaltovanú reklamu z Maggi. Niekto obdivuje vypchatého mamuta.
Mŕtva múzejná energia. Ale je. Vývoj ide dopredu. O 50 rokov sa tiež budeš baviť.
Ale viac sa budú baviť Kubánci a možno aj Kórejci.
trisestri
25.05.11,12:42
Nevinné, spomienky na mladosť. Nechápem reakcie.
Málokto vie, že na Slovensku existuje Múzeum obchodu. Niekto si spomenie na kopírky, niekto na starú kasu z obchodu, smaltovanú reklamu z Maggi. Niekto obdivuje vypchatého mamuta.
Mŕtva múzejná energia. Ale je. Vývoj ide dopredu. O 50 rokov sa tiež budeš baviť.

on si tým kompenzuje svoje zlé svedomie,to ako ked Hlinkovci húfne vstupovali do KSS,aby zakryli svinstva ktoré páchali-budoval rodnú stranu,udaval susedov a kolegov a teraz sa hrá na najvätšieho liberála pod slnkom ale jedná eštebácka črta mu zostala,robit zo seba najmúrejšeho pod slnkom,provokovat a urážat druhých a diktovat svoje názory ako genialné a neomylné,len škoda že ich stále mení,aroganca a sprostost ako vyšitá
trisestri
25.05.11,12:46
Cestovať by mohli, ale len v rámci RVHP a len na závodných autobusoch.
No a jasné, že by si ich museli sami aj opravovať v rámci BSP.

a hlavne že ty si mohol cestovat,ved funkcionári boli výnimka,aj devizový príslub dostali,len pre istotu na tom západe nezostali,prečo asi?/okrem svojho zhnitého skanzemu,by sa nikde neuplatnili/však Jarko,?
Kazu
25.05.11,12:54
Jáj? Ty si asi pamätník so stratou pamäte.
Zabudol som napísať, že prácu by nedostali takú, nad akou dnes ohŕňajú nos.
To čo sa dá robiť v klimatizovanej hale, by som im dal na slnko,
to čo sa dá urobiť v excely, by som im dal ručne, prípadne na kalkulačke s kľučkou a páskou,
čo sa dá robiť v účtovnom programe, jasne že by robili v hárkoch a na písacom stroji,
a jasne že za oknom vo vypečenej kancelárii.
-----------------------------------------------------
Následne by sa mohli kukať na telku a povinne sledovať, ako to robia v kapitalizme. No a pranie by vykonávali v tatramatke, ktorú by dvaja držali a tretí by im natáčal TV anténu, aby chlapom nevadilo zrnenie.
Sliepkam to zrnenie síce nevadí, lebo to bol hlavný dámsky program, ale chlapom by to neuškodilo.

:D:D:D Čo si mal k obedu rachétle, keď tak prskáš? :D:D:D
A až ten skanzen urobíš, daj vedieť. A nezabudni mi pred kanceláriu nasadiť vysoké tuje, inak mi to nebude primomínať staré časy:---
jar88
25.05.11,13:27
a ty radšej nekradni,prestan podvadzat na dph a začni poctivo makat aspon na staré kolena,aspon raz v živote a prestan už žit na úkor druhých,lebo verím že tvoji zamestnanci ostali bez výplat
Ty si stále ešte myslíš, že len z práce je človek živý?
-----------------
Zabudni už na prácu, lebo skapeš zodretý a naviac aj nemajetný a sprostý.
Niečo ti prezradím.
Tajomstvo o ktorom socialisti vedia, ale tebe to nikdy nepovedia. (nemal by na nich kto robiť)
----------------
Už nikdy nebude toľko roboty, ako bolo v socializme. Prebieha totiž taký technický pokrok, že ťa už potrebovať nebudú. Budú pracovať stroje a ľudia ich budú už len riadiť a kontrolovať. Pri tom sa zamestná najviac 15 % populácie a ostatných nevoľníkov zamestná štátny aparát. Tých bude asi 30 až 35 % a zostáva nám 50 % NEZAMESTNANÝCH, alebo NEZAMESTNATELNÝCH.
-------------------------------------------
Ja a moja rodina pracuje na tom, aby sme patrili do tej skupiny nezamestnatelných. Pritom predpokladám, že ty sa budeš snažiť za každú cenu prepracovať do tej skupiny pracujúcich nevoľníkov.
Nechápem, čo sa tak rozčuľuješ. Veď ja ti nebránim pracovať. Kľudne si nechaj doviesť pred dom tatru piesku a poobede ho navoz na zahradu a až to budeš mať hotové, daj si pivo a môžeš to začať voziť na ulicu.
Takto to môžeš opakovať každý deň, aby si mal dobrý pocit z dobre vykonanej práce.
---------------------
Česť práci.
Darina1234
25.05.11,13:40
Ty si stále ešte myslíš, že len z práce je človek živý?
-----------------
Zabudni už na prácu, lebo skapeš zodretý a naviac aj nemajetný a sprostý.
Niečo ti prezradím.
Tajomstvo o ktorom socialisti vedia, ale tebe to nikdy nepovedia. (nemal by na nich kto robiť)
----------------
Už nikdy nebude toľko roboty, ako bolo v socializme. Prebieha totiž taký technický pokrok, že ťa už potrebovať nebudú. Budú pracovať stroje a ľudia ich budú už len riadiť a kontrolovať. Pri tom sa zamestná najviac 15 % populácie a ostatných nevoľníkov zamestná štátny aparát. Tých bude asi 30 až 35 % a zostáva nám 50 % NEZAMESTNANÝCH, alebo NEZAMESTNATELNÝCH.
-------------------------------------------
Ja a moja rodina pracuje na tom, aby sme patrili do tej skupiny nezamestnatelných. Pritom predpokladám, že ty sa budeš snažiť za každú cenu prepracovať do tej skupiny pracujúcich nevoľníkov.
Nechápem, čo sa tak rozčuľuješ. Veď ja ti nebránim pracovať. Kľudne si nechaj doviesť pred dom tatru piesku a poobede ho navoz na zahradu a až to budeš mať hotové, daj si pivo a môžeš to začať voziť na ulicu.
Takto to môžeš opakovať každý deň, aby si mal dobrý pocit z dobre vykonanej práce.
---------------------
Česť práci.


Najmudrejší.
jar88
25.05.11,13:48
Najmudrejší.
To vieš, nie?
------------
Aj jednooký medzi slepými je kráľ.
Ale za to, ja už nemôžem.
durisovad
25.05.11,14:12
Preco sa takato nevinna tema musi zvrhnut na vzajomne urazky?
willma
25.05.11,14:20
žeby mal niekto pocit, že je viac ako ostatní ?
vcielkaisr
25.05.11,14:37
Ty si stále ešte myslíš, že len z práce je človek živý?
-----------------
Zabudni už na prácu, lebo skapeš zodretý a naviac aj nemajetný a sprostý.
Niečo ti prezradím.
Tajomstvo o ktorom socialisti vedia, ale tebe to nikdy nepovedia. (nemal by na nich kto robiť)
----------------
Už nikdy nebude toľko roboty, ako bolo v socializme. Prebieha totiž taký technický pokrok, že ťa už potrebovať nebudú. Budú pracovať stroje a ľudia ich budú už len riadiť a kontrolovať. Pri tom sa zamestná najviac 15 % populácie a ostatných nevoľníkov zamestná štátny aparát. Tých bude asi 30 až 35 % a zostáva nám 50 % NEZAMESTNANÝCH, alebo NEZAMESTNATELNÝCH.
-------------------------------------------
Ja a moja rodina pracuje na tom, aby sme patrili do tej skupiny nezamestnatelných. Pritom predpokladám, že ty sa budeš snažiť za každú cenu prepracovať do tej skupiny pracujúcich nevoľníkov.
Nechápem, čo sa tak rozčuľuješ. Veď ja ti nebránim pracovať. Kľudne si nechaj doviesť pred dom tatru piesku a poobede ho navoz na zahradu a až to budeš mať hotové, daj si pivo a môžeš to začať voziť na ulicu.
Takto to môžeš opakovať každý deň, aby si mal dobrý pocit z dobre vykonanej práce.
---------------------
Česť práci.

Dojde ropa,príde ešte jedno zemetrasenie a skončí boom jadrovej energie,tak snívaj -technický pokrok vymysleli ľudia a ešte žiadný stroj ludí neprešťal,ani fanatizmus do techniky nepriniesol spásu,zo šrubiek sa nenaješ to dá zas zdravý sedliacký rozum,len aby tvoji pravnuci nemuseli orať na koňoch.
trisestri
25.05.11,14:52
Ty si stále ešte myslíš, že len z práce je človek živý?
-----------------
Zabudni už na prácu, lebo skapeš zodretý a naviac aj nemajetný a sprostý.
Niečo ti prezradím.
Tajomstvo o ktorom socialisti vedia, ale tebe to nikdy nepovedia. (nemal by na nich kto robiť)
----------------
Už nikdy nebude toľko roboty, ako bolo v socializme. Prebieha totiž taký technický pokrok, že ťa už potrebovať nebudú. Budú pracovať stroje a ľudia ich budú už len riadiť a kontrolovať. Pri tom sa zamestná najviac 15 % populácie a ostatných nevoľníkov zamestná štátny aparát. Tých bude asi 30 až 35 % a zostáva nám 50 % NEZAMESTNANÝCH, alebo NEZAMESTNATELNÝCH.
-------------------------------------------
Ja a moja rodina pracuje na tom, aby sme patrili do tej skupiny nezamestnatelných. Pritom predpokladám, že ty sa budeš snažiť za každú cenu prepracovať do tej skupiny pracujúcich nevoľníkov.
Nechápem, čo sa tak rozčuľuješ. Veď ja ti nebránim pracovať. Kľudne si nechaj doviesť pred dom tatru piesku a poobede ho navoz na zahradu a až to budeš mať hotové, daj si pivo a môžeš to začať voziť na ulicu.
Takto to môžeš opakovať každý deň, aby si mal dobrý pocit z dobre vykonanej práce.
---------------------
Česť práci.

ani som nevedel o tom že práca spojená :D:D:D s pc patí do kategorie prehadzovania piesku,prevažanie piesku z kopy na kopy je tvoja filozofia pre nezamestnaných, neviem čo mne to podsúvaš ako aj ten pozdrav, tým sa nezdravím a si king no čo už,ja zas si vážim všetkých čo robia čestne a poctivo svojú užitočnú robotu ako aj ludí ktorý majú svoje názory a sú pristupný vecným argumentom,nie som ani king,lebo neraz si dám poradit od ludí s čistým srdcom a otvorenou myslou,lebo viac hláv,viac rozumu-nemám dovod a potrebu sa nad nikoho povyšovat-však trh práce určuje že či je robota užitočná či ??,,???
misoft
25.05.11,14:59
Chcete trochu socialistickej nostalgie? Tak tu ju máte :D :
http://ekonomika.idnes.cz/ekonomika.aspx?y=ekonomika/od.htm
erzet
26.05.11,11:01
VERONIKA6
26.05.11,11:04
Tak tu som sa toho osobne zúčatnila a bol to pre mňa úžasný zážitok.
erzet
26.05.11,11:08
Vraj keď odchádzali kočky a prichádzali, utekali na cvičisko opálení vojaci v trenkách...
trisestri
26.05.11,11:59
Pekné
http://www.youtube.com/watch?v=2g31XyMCl9o&feature=share

a po každej spartakiade prudko narastla porodnost :D:D:)
erzet
26.05.11,12:06
Boh chráň keby sa niečo také zorganizovalo teraz. Viete si to predstaviť?
Indeed
26.05.11,12:41
Chcete trochu socialistickej nostalgie? Tak tu ju máte :D :
http://ekonomika.idnes.cz/ekonomika.aspx?y=ekonomika/od.htm

Nahodou , Moskviča sme mali skoro 15 rokov, bolo to NEZNIČITEĽNÉ vozidlo.
jar88
26.05.11,12:56
Chcete trochu socialistickej nostalgie? Tak tu ju máte :D :
http://ekonomika.idnes.cz/ekonomika.aspx?y=ekonomika/od.htm
misoft, ten link som si pozrel už včera a hneď ma prešla chuť niečo k tomu napísať. Bolo mi z toho nanič.
-----------------------------
Jednoducho hnus.
srska
27.05.11,09:27
pamätáte si staré balenie?
Nella_2
27.05.11,09:29
pamätáte si staré balenie?
Mali sme doma :)
srska
27.05.11,09:32
Mali sme doma :)
kúpili sme pred rokom v agadire len pre to staré pôvodné balenie:)
Nella_2
27.05.11,09:33
kúpili sme pred rokom v agadire len pre to staré pôvodné balenie:)
To fakt ešte predávajú???
Nella_2
27.05.11,09:44
Ja som minule niekde videla predávať aj pleťové vody Amica

http://www.drogeriemartina.cz/i/?i=85911215.jpg&w=260&h=325
srska
27.05.11,09:55
To fakt ešte predávajú??? áno
MarcelkaT
27.05.11,10:31
Nahodou , Moskviča sme mali skoro 15 rokov, bolo to NEZNIČITEĽNÉ vozidlo.

U nás sa Moskviču hovorilo: Tajgamerci alebo Lunochod alebo Leninovo sanky;):---. My sme Moskvič nemali, ale fakt to bolo nezničiteľné auto.
misoft
27.05.11,10:38
Moskviča (Moskalenka :D) mal aj môj bývalý kolega a volal ho "Ragulin".
Ajk&
27.05.11,10:53
A pamätáte si na rozhlas po drôte? Náš bol drevený a vpredu mal takú handrovú výplň. Bola tam jedna stanica Bratislava, jeden gombík (hlasno-ticho). Počúvala sa na ňom v piatok "Na modrej vlne", v sobotu "Maratón", v nedeľu ráno rozprávky. Každý deň k obedu hrali populárne melódie. Mala som to vždy napeckované, nech aj dole pod oknami počujú...... Normálne rádio sme mali až neskôr.
srska
27.05.11,12:50
A pamätáte si na rozhlas po drôte? Náš bol drevený a vpredu mal takú handrovú výplň. Bola tam jedna stanica Bratislava, jeden gombík (hlasno-ticho). Počúvala sa na ňom v piatok "Na modrej vlne", v sobotu "Maratón", v nedeľu ráno rozprávky. Každý deň k obedu hrali populárne melódie. Mala som to vždy napeckované, nech aj dole pod oknami počujú...... Normálne rádio sme mali až neskôr.
:)
http://ostatne.bazos.sk/inzerat/8176523/rozhlas-po-drote.php
srska
27.05.11,12:54
Nella_2
27.05.11,13:00
srska
27.05.11,13:34
viete, že boli aj gramoplatne takéhoto tvaru?
Nella_2
27.05.11,13:46
viete, že boli aj gramoplatne takéhoto tvaru?
Také veru nepamätám :D:)
srska
27.05.11,13:52
Také veru nepamätám :D:)
fakt sme mali dve také doma - jednu s tým motívom brnenského pavilónu A. tatko to doniesol niekedy okolo 1965-69 z brnenského strojárskeho veľtrhu - bola tam samozrejme nahrávka len na strane obrázku (nebol to vinyl ale nejaký plast + budovateľská muzika):)
Nella_2
27.05.11,13:57
fakt sme mali dve také doma - jednu s tým motívom brnenského pavilónu A. tatko to doniesol niekedy okolo 1965-69 z brnenského strojárskeho veľtrhu - bola tam samozrejme nahrávka len na strane obrázku (nebol to vinyl ale nejaký plast + budovateľská muzika):)
Také modré mäkké pamätám, boli prílohou nejakého ruského časopisu, čo som (asi povinne) v škole odoberala.

Takéto dačo, len samozrejme nie ten Queen :D

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcToY9P2MFtcrDK1cE5690FsyaAFFlq1r glOcGhcoZ3-lZF_4kJ-
srska
27.05.11,14:00
Také modré mäkké pamätám, boli prílohou nejakého ruského časopisu, čo som (asi povinne) v škole odoberala. tie naše dve, na druhej bol tuším karlov most boli z pevného ale ohybného plastu. hľadal som fotky na internete - nenašiel som.
olybaba
27.05.11,14:03
A pamätáte si na rozhlas po drôte? Náš bol drevený a vpredu mal takú handrovú výplň. Bola tam jedna stanica Bratislava, jeden gombík (hlasno-ticho). Počúvala sa na ňom v piatok "Na modrej vlne", v sobotu "Maratón", v nedeľu ráno rozprávky. Každý deň k obedu hrali populárne melódie. Mala som to vždy napeckované, nech aj dole pod oknami počujú...... Normálne rádio sme mali až neskôr.

... A ESTE POZOR ZAKRUTA !
Nella_2
27.05.11,14:04
tú dávajú dodnes :)
jana3121966
27.05.11,14:04
To boli casy...
Zdenka 0705
27.05.11,14:07
... v sobotu pri varení som počúvala vždy Maratón ... a zákrutu počúvam dodnes
srska
27.05.11,14:08
To boli casy... a 12 na houpačce;)
Nella_2
27.05.11,14:12
srska
27.05.11,14:16
alebo Michael Joseph Pasternak ako dj rosko na radiu luxembourg

http://www.emperorrosko.co.uk/colorbox/gallery/gallery.html
Ajk&
28.05.11,23:04
To si už asi riady umývala po deťoch, lebo Maratón začínal o 13.00 hod. Ján Kado a Peter Gažo moderovali, ženský hlas pri scénkach bola Elena Kleisová a vysielalo to štúdio Košice. Kurník ..... ten pamatovák, a to máme v rodine dedičnú sklerózu multiplex. Skontrolujte ma !!!!
Zdenka 0705
29.05.11,04:12
:D ... máš Ty pravdu, to už som ozaj riady umývala :D ...a s tou pamäťou ani nehovor ... už to nie je to, čo bývalo....
plada
29.05.11,06:45
No a po Maratóne išla rozhlasová hra, často účinkoval Peter Perďoch, dnes vystupuje pod menom Peter Sklár.
Nella_2
29.05.11,07:07
No a po Maratóne išla rozhlasová hra, často účinkoval Peter Perďoch, dnes vystupuje pod menom Peter Sklár.
Ty brďo, to fakt? :eek::)
buchač
29.05.11,07:12
Ty brďo, to fakt? :eek::)

Hej , fakt ....;)

http://sk.wikipedia.org/wiki/Peter_Sklár
misoft
29.05.11,09:06
Týýý brďo, FAKT! :D
trisestri
01.06.11,12:00
a kolko bola dan z príjmu?,viem iba to že ako slobodný sme mali tzv konskú dan
duves
01.06.11,12:16
a kolko bola dan z príjmu?,viem iba to že ako slobodný sme mali tzv konskú dan
Dan? Pri brutto 1800,-Kčs bolo netto 1500. Pri staromladeneckej dani pokles o dalšie 2 stovky v čostom pri tom istom hrubom. Mali by to zaviesť aj teraz, nech sa podporuju rodiny. Lebo....my sme sa mali kde sťažovať?
hubatá
01.06.11,12:31
Tá daň bola od 25 rokov veku, takže my baby sme sa snažili všetky do tej doby otehotnieť a vydať sa. A už aj sme brali mladomanželskú pôžičku 30 000,- Sk a na každé dieťa nám bolo odpustené 2.000,-Sk. Vie to niekto rýchle vypočítať koľko by to bolo dnes v % z takého úveru napr. 2 500 000,- Sk (pre uľahčenie to dávam v starej mene).
Ja nemóóóóžem, ja som v práci !
Ďakujem.
srska
01.06.11,12:40
pôžičky v hotovosti dávala sporiteľňa len do výšky 10000 kčs + 2 ručitelia, úrok bol 8% a splatnosť 2 roky.
raz som si takto požičal na veksel a teta v sporiteľni sa o dva týždne čudovala, že som tú desinu prišiel vrátiť. narátala mi úrok nejakých 900 kčs
duves
01.06.11,13:44
Tá daň bola od 25 rokov veku, takže my baby sme sa snažili všetky do tej doby otehotnieť a vydať sa. A už aj sme brali mladomanželskú pôžičku 30 000,- Sk a na každé dieťa nám bolo odpustené 2.000,-Sk. Vie to niekto rýchle vypočítať koľko by to bolo dnes v % z takého úveru napr. 2 500 000,- Sk (pre uľahčenie to dávam v starej mene).
Ja nemóóóóžem, ja som v práci !
Ďakujem.
Mam tabulku v exceli, od roku 1990 zohladnena inflacia - sledoval som vyvoj znehodnotenia koruny. Len si pamätam, že ked sme nabehli na EURA, tak v prepočte je 1 Kčs z roku 1989 asi 20 centov k 01.01.2009. teraz to bude asi 15 centov.
pavol54
01.06.11,14:31
Dan? Pri brutto 1800,-Kčs bolo netto 1500. Pri staromladeneckej dani pokles o dalšie 2 stovky v čostom pri tom istom hrubom. Mali by to zaviesť aj teraz, nech sa podporuju rodiny. Lebo....my sme sa mali kde sťažovať?


No veď a vieš ako by dnes vyskočili homoši že sú diskriminovaní?
jar88
01.06.11,14:35
pôžičky v hotovosti dávala sporiteľňa len do výšky 10000 kčs + 2 ručitelia, úrok bol 8% a splatnosť 2 roky.
raz som si takto požičal na veksel a teta v sporiteľni sa o dva týždne čudovala, že som tú desinu prišiel vrátiť. narátala mi úrok nejakých 900 kčs
Že si spomenul ten veksel za komunistov.
A ešte koľko sa našpekulovali, čo robiť a ako ho potlačiť a nič za celú dobu nevymysleli.
----------------------------------------------
No a po roku 1989 sa už nič proti vekslu nepodnikalo a veksel zanikol. Pritom nezanikol sám od seba, zlikvidoval ho slobodný trh.
-------------------------------------------------
Nemyslíte si, že aj úplatkárstvo by dokázal trh zlikvidovať.?
duves
01.06.11,15:20
Len to by som chcel vedieť, prečo existuje uplacanie personalistov pri pohovoroch s uchadzačmi o zamestnanie. A pritom mame slobodny trh s pracovnou silou. Niečo tu nesedí.
misoft
01.06.11,17:09
Ale sedí - predsa ten personalista (všade), ktorý ťa prijíma (niekde) v rámci slobodného (to myslíš vážne?) trhu s pracovnou silou(naozaj? Skôr pracovným zdieraním - niekde).
Takže všetko tu sedí :D
srska
01.06.11,17:41
1967 - Lulu - To Sir With Love -(pánovi učiteľovi z lásky - Sidney Poitier)
5 týždňov jednotka v usa

http://www.youtube.com/watch?v=sczEBtOnD3k
Rozalka
01.06.11,19:36
Dnes som si spomenula na kolieskovú šumienku: jedno koliesko biele druhé hnedé, nasliniť, pošúchať jedno o druhé, olíznuť a tak dokola ....
Či len ja som taká pamätníčka?

ps:
srska, vďaka za spomienku ... prvý bozk v kine, krásne časy!
Ajk&
01.06.11,20:43
Ojojoj šumienky: muselo sa vedieť lízať, lebo inak ti zvýšilo to biele koliesko ktoré bolo také odporné ako dnes daňové priznanie. No a keď som bola s niekym naozajstná kamoška, tak sme si dávali navzájom olizovať ..... tie kolieska.

Ešte som tak milovala štolverky: jedny boli karamelové s kúskami orechov a tie druhé boli kakaové. Obidvoje sa lepily na zuby, bolo v nich cítiť aj to mlieko, karamel a aj kakao.

Hanbím sa priznať, ale si pamätám aj vážené cukríky: mali ich v takých veľkých sklenených dózach a naberali sa do papierového vrecka takou lopatkou. Teta to hodila na váhu a pomaličky dosypávala aby to malo tú správnu gramáž. A my z druhej strany vyvaľovali oči ako tenisky - také to váženie bolo napínavé.
Llívia
02.06.11,04:15
Ajk&, pripomenula si mi cukríky - turecký med. Taký, na ktorom si človek išiel zuby polámať, keď bol tvrdý. Bolo ho treba nechať zmäknúť v ústach. A niekedy z neho nešiel dolu vnútorný biely papierik.
Llívia
02.06.11,04:21
Dan? Pri brutto 1800,-Kčs bolo netto 1500. Pri staromladeneckej dani pokles o dalšie 2 stovky v čostom pri tom istom hrubom. Mali by to zaviesť aj teraz, nech sa podporuju rodiny. Lebo....my sme sa mali kde sťažovať?
Tú daň platili slobodní? Keby ju zase zaviedli, ako by sa podporili rodiny, keď by tí dvaja platili nižšie dane? Na čo by to bolo dobré, keby nemali deti? :rolleyes:
srska
02.06.11,07:09
ako zamestnanec v energetike som mal priznanú odbernú tarifu N za cenu tuším 0,05 kčs/kwh:)
stormcatcher
02.06.11,07:28
Ojojoj šumienky: muselo sa vedieť lízať, lebo inak ti zvýšilo to biele koliesko ktoré bolo také odporné ako dnes daňové priznanie. No a keď som bola s niekym naozajstná kamoška, tak sme si dávali navzájom olizovať ..... tie kolieska.

Ešte som tak milovala štolverky: jedny boli karamelové s kúskami orechov a tie druhé boli kakaové. Obidvoje sa lepily na zuby, bolo v nich cítiť aj to mlieko, karamel a aj kakao.

Hanbím sa priznať, ale si pamätám aj vážené cukríky: mali ich v takých veľkých sklenených dózach a naberali sa do papierového vrecka takou lopatkou. Teta to hodila na váhu a pomaličky dosypávala aby to malo tú správnu gramáž. A my z druhej strany vyvaľovali oči ako tenisky - také to váženie bolo napínavé.
hanbíš sa za to, že sa k tomu priznávaš, alebo za to, že boli vážené?
vážené cukríky sa predávajú po celom svete. syn ich kupuje a majú jednu výhodu, sú vždy čerstvé - preto ich kupuje.
Monika Kováčová
02.06.11,10:39
Zdaňuje se každý měsíc, nikoliv rok

Na rozdíl od dnešního právního stavu se za socialismu na našem území zdaňovalo měsíčně, a to dle následující tabulky, která platila pro poplatníky vyživující 2 osoby:
Ze základu přes Kčs až včetně do Kčs činí daň Ze základu přesahujícího Kčs
0 300 5%
300 400 8%
400 600 32 Kčs a 10% 400 Kčs
600 800 52 Kčs a 11% 600 Kčs
800 1000 74 Kčs a 12% 800 Kčs
1000 1200 98 Kčs a 13% 1000 Kčs
1200 1400 124 Kčs a 14% 1200 Kčs
1400 1600 152 Kčs a 15% 1400 Kčs
1600 1800 182 Kčs a 16% 1600 Kčs
1800 2000 214 Kčs a 17% 1800 Kčs
2000 2400 248 Kčs a 18% 2000 Kčs
2400 a výše 320 Kčs a 20% 2400 Kčs

celý článok tu: http://www.mesec.cz/clanky/retro-dan-z-prijmu-1983-prukopnici-socialisticke-prace-odmeny-nedanili/
buchač
02.06.11,11:38
Ojojoj šumienky: muselo sa vedieť lízať, lebo inak ti zvýšilo to biele koliesko ktoré bolo také odporné ako dnes daňové priznanie. No a keď som bola s niekym naozajstná kamoška, tak sme si dávali navzájom olizovať ..... tie kolieska.

Ešte som tak milovala štolverky: jedny boli karamelové s kúskami orechov a tie druhé boli kakaové. Obidvoje sa lepily na zuby, bolo v nich cítiť aj to mlieko, karamel a aj kakao.

Hanbím sa priznať, ale si pamätám aj vážené cukríky: mali ich v takých veľkých sklenených dózach a naberali sa do papierového vrecka takou lopatkou. Teta to hodila na váhu a pomaličky dosypávala aby to malo tú správnu gramáž. A my z druhej strany vyvaľovali oči ako tenisky - také to váženie bolo napínavé.


hanbíš sa za to, že sa k tomu priznávaš, alebo za to, že boli vážené?
vážené cukríky sa predávajú po celom svete. syn ich kupuje a majú jednu výhodu, sú vždy čerstvé - preto ich kupuje.

...hanbí sa za to , že si toľko pamätá ....jak stará korytnačka ...;)

Ja sa pre zmenu nehanbím ...aj keď som korytnák ...:---:D
Že aké ale boli dobré tie cukerliky ...;)
durisovad
02.06.11,12:19
Monika, pekna tabulka. Dane boli relativne nizsie ako dnes a stat z nich vedel zaplatit skolsku, zdravotnu a socialnu starostlivost. Pamatam sa, ze lieky boli na predpis zadarmo, pripadne sa platilo za recept 1 Korunu. Aj progresivita v daniach bola spravodlivejsia ako je dnesna rovna dan.
tuta
02.06.11,12:34
a pokiaľ sa dobre pamätám, tak okrem daní už nebol žiadny ďalší odvod na poistné...
srska
02.06.11,12:44
sunar sa jeden čas predával len v lekárni a na lekársky predpis
srska
02.06.11,12:51
celkom kvalitná zrkadlovka flexaret II
zdroj foto: fotografovani.cz
jar88
02.06.11,13:00
sunar sa jeden čas predával len v lekárni a na lekársky predpis
Lebo sa ním kŕmili od prasiatka, až po 200 kg svine.
Na predpis za korunu, no nekúp to. Veď aj pán doktor mal rád domáce, alebo skôr domácu.
Kazu
02.06.11,13:04
sunar sa jeden čas predával len v lekárni a na lekársky predpis

Keď bol bez predpisu suseda s ním kŕmila prasce, lebo bol lacný. A také rozmaznané svine zase nemuseli byť. Na na predpis to už doktor nepredpísal každému.
2009
03.06.11,04:19
celkom kvalitná zrkadlovka flexaret II
zdroj foto: fotografovani.cz

Jej takou nás ako deti fotieval otec. Bol blázon do fotografovania a sám si vyrábal fotky :):)
arizona
03.06.11,04:55
sunar sa jeden čas predával len v lekárni a na lekársky predpis
Pamatam si, ked vybuchol Cernobyl, ako sme kupovali cele kartony do zasoby,aby sme kupili tie,pred tym datumom vybuchu ...

Predtym stal 11 Sk. Je az neskutocne,ked pocuvam, kolko stoji dnes :rolleyes:
jar88
03.06.11,05:10
Pamatam si, ked vybuchol Cernobyl, ako sme kupovali cele kartony do zasoby,aby sme kupili tie,pred tym datumom vybuchu ...

Predtym stal 11 Sk. Je az neskutocne,ked pocuvam, kolko stoji dnes :rolleyes:
No a to ešte nevieš, za koľko sa ešte v roku 1991 vyvážal.
(1900 až 2600 Kčs/tona)
arizona
03.06.11,06:11
Spomina si niekto na "predchodcov" Barbie a jej vybavy?

My sme si robili domceky z krabice od topanok. Povystrihovali sme okna, posili zaclonky, porobili sme nabytok napr. zo zapalkovych skatuliek,vymalovali temperovymi farbami atd. Namiesto dnesnych Barbin sme mali malicke babiky,asi 7-10cm.

Rano sme sa vzdy stretli na ulici,kazda si hrdo niesla svoju krabicu a dokazali sme sa prehrat kazdy den,az do vecera.:D
Zdenka 0705
03.06.11,06:47
áno, tie krabice od topánok sme chodili vypytovať do predajne obuvi, ráno sme vyfasovali deku a hajde na trávičku na dvor, pod okná bytovky... mama mala prehľad, my sme odbiehali len pre chlebíky :) ... krajčírka suseda nám dávala odstrižky látok, to bolo radosti ..
alcatko
03.06.11,07:03
Ja som sa ako mala hrávala s autíčkami /angličáky - tie boli ale drahé /. Otec mi na veľký kartón nakreslil cestičky ja som si zo stavebnice podobnej dnešnému legu postavila domčeky a garáže a hrala som sa s tým celé mesiace. Kým sa kartón nezodral. :D
ZlaticaB
03.06.11,07:13
arizona, chcela som Ťa pochváliť, že si si na to spomenula ale neviem prečo mi nechce tu pochvalu zobrať, tak ťa chválim takto, bola to moja obľúbená hra a hrali sme sa od rána do večera
srska
03.06.11,07:22
Ja som sa ako mala hrávala s autíčkami /angličáky - tie boli ale drahé /. Otec mi na veľký kartón nakreslil cestičky ja som si zo stavebnice podobnej dnešnému legu postavila domčeky a garáže a hrala som sa s tým celé mesiace. Kým sa kartón nezodral. :D
to sa volala "formo" a dovážali to z ndr. ja som im dal názov "katolícke kocky" lebo keď ich raz človek spojil, viac ich nerozdelil:D
trisestri
11.06.11,18:53
Bolo to dávno cca pred 30 rokmi,kedy Poliaci chodili vykupovat naše obchody,lebo sami nič nemali,hlavne mäsiarne mali ako vyrabované, bol som tenegger a spolucestujúci spolužiak sa my vysmial že trepem,ked som predpovedal že len aby raz to nebolo opačne a stalo sa a najsmutnejšie na tom je že ako to zaznelo minule z medii,tak do nás sa dováža a predavá taký tovar čo už ani Poliaci nechcú./žeby sme klesli ešte viac ako oni?-velmi smutné/
Vlastas
11.06.11,19:18
Spomina si niekto na "predchodcov" Barbie a jej vybavy?

My sme si robili domceky z krabice od topanok. Povystrihovali sme okna, posili zaclonky, porobili sme nabytok napr. zo zapalkovych skatuliek,vymalovali temperovymi farbami atd. Namiesto dnesnych Barbin sme mali malicke babiky,asi 7-10cm.

Rano sme sa vzdy stretli na ulici,kazda si hrdo niesla svoju krabicu a dokazali sme sa prehrat kazdy den,az do vecera.:D

Toto mi pripomenulo aký som mala poschodový dom. Dve veľké krabice od čižiem, v spodnej bola kuchyňa a detská izba a na poschodí obývačka. Ráno sme si pred rodinným domom urobili z dvoch troch diek alebo tkaných kobercov stan /prištipcovali sme deky o záhradku/ a zábava bola na celý deň. To dnešné deti nepoznajú - nechcú poznať, lebo aj deky aj koberce by sa našli.
Vlastas
11.06.11,19:20
Ináč perfektná téma, čítam to aj manželovi a spomíname.
trisestri
13.06.11,18:45
Pamätate na odpusty respektíve hody?,zástupy ludí pri kostoloch, stánky s hračkami/neviem kto ich okrem kolotočarov predával,ked sukromničit bolo zakazané/,kolotoče a strelnice,hostiny akoby menšia svadba a večer zabava.
srska
13.06.11,18:47
Pamätate na odpusty respektíve hody?,zástupy ludí pri kostoloch, stánky s hračkami/neviem kto ich okrem kolotočarov predával,ked sukromničit bolo zakazané/,kolotoče a strelnice,hostiny akoby menšia svadba a večer zabava.
u nás sa to volalo "kermeš":)
trisestri
13.06.11,18:49
u nás sa to volalo "kermeš":)

to počujem prvý krát,potom vieš čo sú teutky.:):D:D
srska
13.06.11,18:51
to počujem prvý krát,potom vieš čo sú teutky.:):D:D
na spiši (iglov=snv): hody = kermeš
teutky? to netuším čo sú:confused:
trisestri
13.06.11,19:00
na spiši (iglov=snv): hody = kermeš
teutky? to netuším čo sú:confused:

teutky-plnená kapusta,častý pokrm na hodoch.
Tweety
13.06.11,19:03
teutky-plnená kapusta,častý pokrm na hodoch.
U nás holúbky, toto robím často, mňamky.:)
Ajk&
13.06.11,21:13
Ako decko som sa tešila na hody, na svadby (aj 150 pozvaných bolo), a ešte na dožinky: vtedy kuchárky čo varili kombajnistom uvarili guláš a každý si mohol brať koľko chcel. JRD dalo aj víno, pivo a nám deckám malinovky s takými bielymi porcelánovými uzávermi s drôtikmi. Na dožinky išla celá dedina, veď vždy niekto robil z rodiny na družstve. Okrem toho boli aj každú sobotu zábavy: raz ju organizovali hasiči, potom Zväz žien, potom SZM alebo rybári, poľovníci, futbalisti, červený kríž ......Starenka keď sa zotmelo zavelila domov a naši sa zabávali do rána. Vždy niečo odtiaľ doniesli a tak sme mali doma plno odznakov, vlajočiek, kalendárikov.....
video1983
13.06.11,21:39
co su dozinky?
marjankaj
13.06.11,22:51
video1983 Dnes, 12:39 AM
co su dozinky?

Keď nevieš, tak si to daj do googla. Aj "JRD". Aj "kombajnista":---
durisovad
14.06.11,04:08
Alebo si pozri v TV inscenaciu Dobrodruzstvo pri obzinkoch od Palarika, obcas to reprizuju.
Ajk&
14.06.11,16:16
Dožinky = oslava úrody obilia. Družstvá alebo ŠM na dedinách keď sa pozberala úroda tak pozvalo pracovníkov s rodinami na oslavu: zabili sa prasiatka, alebo aj hovädzie, kuchárky čo varili kombajnistom a ostatným na poli navarili gulášu, napiekli koláčov z družstevného ovocia, vygúľali sa sudy s vínom (bohatší čo mali pálenicu aj so slivovicou) - no a oslavovalo sa. Celoslovenské dožinky boli v Nitre.
Na Slovensko chodili kombajnisti z Čiech, lebo tam sa zberalo obilie neskôr. Robilo sa to preto, aby bolo čo najskôr obilie schované, aby ho nezničili dažde alebo krúpy. No a slováci chodili zasa do Čiech pomáhať kosiť seno - volalo sa to senoseč. Pomáhali aj vojaci, brigádovali študenti, menší žiaci od 14 rokov zbierali po plantážach jahody, ríbezle, čerešne, egreše, oberali sa jablká.
Na jeseň sme chodili brigádovať ako stredoškoláci aj na zemiakové brigády. Nemusím ti hovoriť čo všetko sme tam zažili, ako si nás poľnohospodári vykrmovali a hýčkali.
video1983
14.06.11,16:29
ajk vdaka uz mi to ujo google vysvetlil :DD

Dožinky sú slávnosť na ukončenie žatvy. V mnohých európskych aj mimoeurópskych krajinách má dodnes náboženský charakter, v Česku ho stratili v 20. storočí, kedy boli využívané na politické účely. Slávnosť môže zahŕňať odváženie posledného snopu z poľa, predanie dožinkového venca a prianie (vinšovanie) hospodárovi. Potom nasleduje hostina s hudbou a tancom. Veniec sa schovával v hospodárstve do Vianoc alebo až do nasledujúcej žatvy.
misoft
14.06.11,18:15
Keď nevieš, tak si to daj do googla. Aj "JRD". Aj "kombajnista"
Prípadne ešte "pridružená výroba"
http://www.youtube.com/watch?v=uzuIyw0YJ5s
trisestri
21.06.11,17:29
a v stánkoch mali ameriky Peter Styusant,Pal-Mal,Philip Morris,Strike atd a ako decka sme sa nimi frajerili,lebo robotníci kupovali Marsky A pred výplatou Detvy za korunu a ,,inteligencia,, Sparty,BT,ale potom som dostal rozum a prestal som z fajčením,ani my to velmi nechutilo a mentolové cigy boli odporné.
adi11
21.06.11,19:09
..ja som fajcila Lux a moj svagor z BA, ked prisiel k nam na hody, tak sa pysil, ze on fajci Sparty..vtedy tusim 7,-Kcs {mama, jezis take draheee}
..mne mentolove chutili sem tam na dovolenke..aj BT sme si dopriali sem tam..
srska
21.06.11,19:16
..ja som fajcila Lux a moj svagor z BA, ked prisiel k nam na hody, tak sa pysil, ze on fajci Sparty..vtedy tusim 7,-Kcs {mama, jezis take draheee}
..mne mentolove chutili sem tam na dovolenke..aj BT sme si dopriali sem tam..
aj sport boli - dlhé ale 15 čísiel:) ja som začínal na detvách, bystriciach potom lipy, alky, potom dlho nič a od 23 olympie, clea, dalila, petra a teraz dlho marlboro light. semtam sparty, bt, 555, camel. kúrnik - to by bolo aj na passat vo full výbave:)
adi11
21.06.11,19:25
aj sport boli - dlhé ale 15 čísiel:) ja som začínal na detvách, bystriciach potom lipy, alky, potom dlho nič a od 23 olympie, clea, dalila, petra a teraz dlho marlboro light. semtam sparty, bt, 555, camel. kúrnik - to by bolo aj na passat vo full výbave:)
..dik ...nevedela som si spomenut na olympie, tie sme tusim najdlhsie fajcili..potom ostatne zn....jojjoooj, ktovie kolko aut som ja prefajcila..radsej to neratam..:confused::)
misoft
22.06.11,18:24
to by bolo aj na passat vo full výbave
Skôr na Bentley vo full výbave a pozlátený.
pepsikova
23.06.11,05:54
...hm, Bentley..a full výbava...a nikto z tých, čo by závideli, by si neuvedomil,že ste šetrili na cigoškách...šmarili by vás, chlapci, do jedného vreca so špekulantmi a kdejakou háveďou...toto potrebujete?...
(ale to je vlastne jedno, či závidia auto alebo chorobu)

...softík, nemohol by si byť menej šetrný a svoje trefné príspevky hodiť do formátovania?..semtam by si dostal užitočné, súhlasík- a tak..no..

..dala by som si Tortilu- pamatujete, taká malá čokliška v žltom papieri,tuším korunu desať stála...
misoft
23.06.11,11:55
...hm, Bentley..a full výbava...a nikto z tých, čo by závideli, by si neuvedomil,že ste šetrili na cigoškách...šmarili by vás, chlapci, do jedného vreca so špekulantmi a kdejakou háveďou...toto potrebujete?...
(ale to je vlastne jedno, či závidia auto alebo chorobu)
:D:D:D
No vidíš, ja som to urobil presne naopak. Auto som dal do šrotu a "hulím" veselo ďalej. Čo som "ušetril" na benzíne, poistkách a rôznych poplatkoch, tak som vrazil do "Nikotíniho tyčiniek".
rozum
30.06.11,13:41
Prosím viete mi pomôcť? Skladba ktorá sa hrala v Slovenskom rozhlase. Bolo to že harmonikové sólo a do toho zvuky mora hľadám a neviem nájsť.ĎAKUJEM PEKNE
misoft
30.06.11,15:30
Žeby to bol Edward Maya ft. Alicia - Stereo Love?
http://www.youtube.com/watch?v=5Dk0-nFqom4
pavol54
30.06.11,15:35
..dik ...nevedela som si spomenut na olympie, tie sme tusim najdlhsie fajcili..potom ostatne zn....jojjoooj, ktovie kolko aut som ja prefajcila..radsej to neratam..:confused::)
No vidíš jedna moja známa to zase takto definuje :keby fajčila koľko už mohla mať áut.
pavol54
30.06.11,15:38
:D:D:D
No vidíš, ja som to urobil presne naopak. Auto som dal do šrotu a "hulím" veselo ďalej. Čo som "ušetril" na benzíne, poistkách a rôznych poplatkoch, tak som vrazil do "Nikotíniho tyčiniek".
V konečnom dôsledku si aj tak štát všetko zdaní, buď postupne alebo pri dedičstve naraz, a predstav si že pozostalí sa budú škriepiť o dedičstvo a nemali by na daň.
misoft
30.06.11,15:40
Ale predstav si tie červíky, až prídu potom k Tebe na "návštevu s večerou" a zistia, že si "správne" zaudený :D:D:D
adi11
30.06.11,15:57
No vidíš jedna moja známa to zase takto definuje :keby fajčila koľko už mohla mať áut.
...joj veru nie je fajcivo ako " fajcivo"..:D:---