Ja Jozef
12.09.13,08:46
No a túto básničku si pamätáte určite všetci:

Adin, dva, tri, četyri, pjať,
vyšol zajčik paguljať.
.....
..... (to nie, že by tam boli neslušné slová, stred som zabudla)
Pif, paf, ojojoj,
ubegajet zajčik moj.

Takže ak si niekto pamätá aj ten stred, ktorý mne už dávno "ubegol", môže doplniť.:D
vdrug achotnik ubegajet, prjamo zajčika strľajet
Ja Jozef
12.09.13,06:56
... keď nebolo dostať prací prášok a potrebovali ste vyprať . . .
ty si kupoval prací prášok ? kedysi boli mydla na pranie a rumple, neskôr práčky s vrtuľou v strede dna práčky v podobe šneku, neskôr s vrtuľou na boku s možnosťou vyhrievania vody.... práškov na pranie bolo dostatok, aj na namáčanie prádla, opýtaj sa svojich rodičov, ..... mydlo na pranie : jeleň ( ľudovo židák )
Ja Jozef
12.09.13,08:22
Škoda že som prehliadol túto tému, keď ste ju preberali, môžem vám povedať že som ju prečítal jednám hltom a perfektne som sa pobavil. Tiež si všeličo pamätám, ale chcem sa spýtať : ako študent som v Blave občas zavítal na ríbezľové víno v jednej putike na obchodnej ulici. Mali tal také sudy, ktoré slúžili ako stoly. Hovorili sme tomu "koštovka". Ak som neskôr išiel do Blavy na služobnú cestu, nezabudol som sa tam zastaviť a dať si dva deci ríbezľáku. Keď som naposledy bol v Blave na obchodnej , už tam stojí nový objekt, s akýmisi handrami. Škoda. Neviete kde sa tá putika presťahovala?
nepresťahovala, skončila, ale podobná je na Miletičke.
Kvaka
12.09.13,14:55
No a túto básničku si pamätáte určite všetci:

Adin, dva, tri, četyri, pjať,
vyšol zajčik paguljať.
.....
..... (to nie, že by tam boli neslušné slová, stred som zabudla)
Pif, paf, ojojoj,
ubegajet zajčik moj.

Takže ak si niekto pamätá aj ten stred, ktorý mne už dávno "ubegol", môže doplniť.:D
vdrug achotnik ubegajet, prjamo zajčika strľajet
ja si pamätám, že "vdrug achótnik vybegajet, prjamo v zájčika streľajet", ale možno som sa to zle naučila.
Kvaka
12.09.13,14:56
Pamätám aj toto: Železnaja daróga.:D
Ja Jozef
12.09.13,18:39
Pamätám aj toto: Železnaja daróga.:D
Mne sa páčila, a stále páči : Podmaskovské večery : Neslišnoj v sadu dáže šoraky, sjozde zamerla da utra. Jesli znali vy, kak mne darogy ety tichyje večera........
misoft
12.09.13,18:42
Ja Jozef
13.09.13,07:10
Pre oživenie témy:
Ja si pamätám a nezabudnem: na pariacu sa žehličku na uhlie, na spanie v izbe vykurovanej piliňákom, na odfukujúci rušeň s vláčikom s drevenými lavicami, na korčuľovanie na zamrznutom Dunaji na harifaksniach na kľúčik, na chytanie rýb do sietí na Dunaji, na rozhlas po drôte, na preslávené preplnené bratislavské Lido s frontami na lístky a žltú alebo červenú malinovku, na cinkajúceho zmrzlinára so zmrzlinovým vozíkom, na električku do bratislavskej starej Petržalky, na prvý televízor s maličkou obrazovkou, na ktorý sa chodili pozerať dospelí susedia a hrávali pritom Žolíka alebo Canastu, na písanie perkom namočenom v kalamári, na to, keď dievčatá nesmeli chodiť do školy v akýchkoľvek nohaviciach a ak prišli, museli sa v škole prezliekať do sukní, na vyučovanie na ZŠ v sobotu doobeda do 10.30 hod. a "poobede" od 10.30 hod. a na radosť, keď to už bola len každá druhá sobota a neskôr žiadna ... :):):)
Boli to roky nášho detstva, tie sa nedajú vrátiť, ale boli pekné, lebo si na ne pamätáme ....hrávali sme sa v ruinách zničených domov po bombardovaní, kupovali nám rodičia učebnice do školy aj od starších kamarátov, na futbal stačila ponožka naplnená handrami, ovocie sme jedli neumyté so špinavými rukami, na polia sme si chodili oberať hrášok, na jeseň piekli na ohníku zemiaky.......v škole olejové dlážky, kúrilo sa v pieckach, drevené lavice s kalamármi pospájané do radov, školské ihriská posypané šotolinou, neskôr škvárou, dlhé zimné prázdniny pre nedostatok uhlia, prednosť mal priemysel - hutníctvo, pretože sa stavali elektrárne, priehrady, továrne, železničné trate....klzisko na každom priestranstve, " gvinty " a chrániče pod kolená zo zošitov nám stačili na to, aby sme boli Vlasto Bubník, ......machule v zošitoch od pierok, naše prvé platonické lásky, na ktoré si pamätáme do dnes. To všetko sme prežili a nezávideli sme si..... neumreli od hladu, aj keď boli neúrody.... Pamätám sa na vykupovanie obchodov v 56tom, keď Rusi vtrhli do Maďarska, aj na Banderovcov, ktorí vykrádali aj tak chudobné povojnové osady a dediny ....Sme stále tu, žijeme a myslím si, že máme tiež právo hovoriť do toho, čo sme vybudovali našimi mozoľmi pre ďalšie generácie Aha, zabudol som - za 20 rokov nám naši politici nechali iba dlhy a holé zadky, ešte šťastie, že spomienky nám nik nevezme
Ja Jozef
14.09.13,15:41
A na dnešný dátum by tiež ľudstvo nemalo zabudnúť. Teda nielen preto, že oslavuje Peter :) , ale svoje druhé narodeniny má aj množstvo ľudí, ktorí prežili útok nielen na dvojičky.
Dobre je to spracované na animácii na stránke http://aktualne.centrum.sk/%7E%7Ecook%7Eekodat/zahranicie/amerika/clanek.phtml?id=247386

Málo sa spomínajú cestujúci z letu 93, ktorí zabránili, aby bola katastrofa ešte väčšieho rozsahu.
Ty tomu veríš, čo bolo a ešte aj teraz zverejňujú média?
Prečo asi vymazali článok, na ktorý si dal odkaz?
Indeed
24.09.13,14:38
kvoli odkazom, linkom a názorom v diskusii,pod článkom.
Ja Jozef
24.09.13,15:03
kvoli odkazom, linkom a názorom v diskusii,pod článkom.
Hlavne kvôli názorom, pretože oficiálna správa FEMA má veľa nedostatkov a priečia sa fyzike
jb0863
24.09.13,15:50
lujza.j
24.09.13,15:59
Jej kohuty...som sa na nich nahinčala ....:)
anto
24.09.13,16:00
A ešte ste zabudli na študenstké brigády - zemiakové, chmeľové, zeleninové, na ktorých sme sa spoznávali a poznávali prvé lásky a dotyky s dievčatmi. Nádherné večery plné plánov a túžob. To dnes mládež nepozná.
hubatá
26.09.13,19:40
Teraz bolo vinobranie v každom meste na západnom Slovensku do alejuja, a tak som si spomenula na klasickú cigánsku pečienku máčanú v mlieku a vypraženú na bravčovej masti. Bez kapusty, paradajky, bez cibule, len vo veľkej vodovej žemli namočenej do tej masti. Potom som vyfasovala 10 Kčs a bola reťazovka, hojdačky, húsenková dráha, strelnica, kočka v mechu, zmrzlina na oblátke, nanuky, poobedňajší futbal, tancovačka na ihrisku. Mala som biele podkolienky, šuštiak, neskôr už ako slečna čierne linky na očiach, minisukňu a dlhé blond vlasy.
pmajap
26.09.13,20:30
Teraz bolo vinobranie v každom meste na západnom Slovensku do alejuja, a tak som si spomenula na klasickú cigánsku pečienku máčanú v mlieku a vypraženú na bravčovej masti. Bez kapusty, paradajky, bez cibule, len vo veľkej vodovej žemli namočenej do tej masti. Potom som vyfasovala 10 Kčs a bola reťazovka, hojdačky, húsenková dráha, strelnica, kočka v mechu, zmrzlina na oblátke, nanuky, poobedňajší futbal, tancovačka na ihrisku. Mala som biele podkolienky, šuštiak, neskôr už ako slečna čierne linky na očiach, minisukňu a dlhé blond vlasy.

a krokodílky :D
hubatá
28.09.13,18:58
a fest vypasované menžestráky - samozrejme čierne.....
srska
28.09.13,19:06
a fest vypasované menžestráky - samozrejme čierne.....
kto pamätá "námornícke tričká" ? :-))
srska
06.10.13,14:58
alebo - jednofarebné roláky z polyesteru :-)) kto mal prepašovaný z jugošky, bol macher. na slovenku sa ich snažil vyrábať - vtedy novo postavený - tatrasvit snv. to boli handráky :-))
sito
06.10.13,15:16
a fest vypasované menžestráky - samozrejme čierne.....
kto pamätá "námornícke tričká" ? :-))

a koľkí nevedeli plávať, ani v nich ...
sito
06.10.13,18:55
a fest vypasované menžestráky - samozrejme čierne.....
kto pamätá "námornícke tričká" ? :-))

a koľkí nevedeli plávať, ani v nich ...

A ty, Ja Jozef, vieš na jednotku...?
srska
06.10.13,18:57
a fest vypasované menžestráky - samozrejme čierne.....
kto pamätá "námornícke tričká" ? :-))

a koľkí nevedeli plávať, ani v nich ...

A ty, Ja Jozef, vieš na jednotku...?
sitečko, on aj na dve :-))
Ja Jozef
07.10.13,17:53
a fest vypasované menžestráky - samozrejme čierne.....
kto pamätá "námornícke tričká" ? :-))

a koľkí nevedeli plávať, ani v nich ...

A ty, Ja Jozef, vieš na jednotku...?
nerozumiem tvojej otázke, čo mám vedieť ?
sito
07.10.13,18:21
a fest vypasované menžestráky - samozrejme čierne.....
kto pamätá "námornícke tričká" ? :-))

a koľkí nevedeli plávať, ani v nich ...

A ty, Ja Jozef, vieš na jednotku...?
nerozumiem tvojej otázke, čo mám vedieť ?

No vidíš, nerozumieš a jednotkuješ, či päťkuješ?
sito
08.10.13,05:39
a fest vypasované menžestráky - samozrejme čierne.....
kto pamätá "námornícke tričká" ? :-))

a koľkí nevedeli plávať, ani v nich ...

A ty, Ja Jozef, vieš na jednotku...?
nerozumiem tvojej otázke, čo mám vedieť ?

No vidíš, nerozumieš a jednotkuješ, či päťkuješ?

No, vidíš, ty Ja Jožko, zasa nerozumieš. :) :D:D:D ;) :--- Chápeš ...
Gapo
08.10.13,05:46
Vtedy to bolo v pesničke, dnes to je reálne, ale nie po zajkovi. :(



No a túto básničku si pamätáte určite všetci:

Adin, dva, tri, četyri, pjať,
vyšol zajčik paguljať.
.....
..... (to nie, že by tam boli neslušné slová, stred som zabudla)
Pif, paf, ojojoj,
ubegajet zajčik moj.

Takže ak si niekto pamätá aj ten stred, ktorý mne už dávno "ubegol", môže doplniť.:D
vdrug achotnik ubegajet, prjamo zajčika strľajet
babka - ježibabka
24.10.13,19:57
Prezerám si nejaké historické fotografie a toto ma zaujalo:
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/1383863_1406026596296336_117676377_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/1380749_1406026672962995_1152946545_n.jpg
Prvá fotka je ulica, kde som bývala a druhá močenie konopí v močidlách za Horným koncom. (poznáte pesničku: močila konope močila, žaba jej do vačku skočila?:))
Liptáčik
24.10.13,22:12
Túto tému som otvorila zo zvedavosti - a zrazu som videla veci, na ktoré v dnešných dňoch nemyslím. Galoše, kvintáky, krumplycukor, pendreky, električky s otvorenými dverami a drevenými lavicami, hranie sa na guľky..... A "kráľu, kráľu, daj vojačka", "krabice premeňte sa"..... deky zaštipcované na balkóne, aby sme mohli čupieť v "bunkri".... bolo to detstvo a bolo krásne. Ozaj, viete si predstaviť, ako budú na dnešné časy raz spomínať naše vnúčatá? ...... Som rada za túto tému
Liptáčik
24.10.13,22:43
Ešte ma napadá dodatok: ľudia mali k sebe akosi bližšie. Bola to moja mladosť so všetkým, čo k tomu patrí. Rada si občas zaspomínam na "staré zlaté časy" Bolo oveľa viac životných istôt, ako je dnes. Ale..... ak mám byť úprimná, už by som nemenila súčasnosť za minulosť. Som rada, že v súčasnosti mám toľko rokov, koľko mám, a nezávidím mladým, ktorí: hľadajú uplatnenie vo svojej krajine, ktorí si musia zobrať hypotéku, aby mali byt, ktorí celý život splácajú byt, nábytok, auto, ktorým rastú deti a ich nároky a ktorým nemá veľmi kto pomôcť, pretože my, rodičia a starí rodičia ešte pracujeme a pracovať budeme, pretože aj keď veľa pamätáme, pracujeme, lebo na dôchodok ešte čakáme....
babka - ježibabka
27.10.13,16:05
Pokračujem v prezeraní histórie. Takto sa niekedy mútilo doma maslo v mutovníku. Tiež sme taký doma mali. Dokonca ozdobený. Dedko sa zaoberal stolárčinou a mojej mame ako najstaršej dcére mutovník vycifroval. Žeby aj to bola súčasť výbavy pre nevestu? Ja som mala dedkom urobené sánky a kočík pre panenku:) Pri mútení masla sme sa aj deti zúčastňovali slovne takto: "Chodzí žebrák po dzedzine hladá maslo kúpit a my máme nepredáme žebráčkovi darmo dáme pomóš bože múcit".
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1385404_1406027336296262_1896908695_n.jpg
misoft
27.10.13,16:23
Pokračujem v prezeraní histórie. Takto sa niekedy mútilo doma maslo v mutovníku. Tiež sme taký doma mali. Dokonca ozdobený. Dedko sa zaoberal stolárčinou a mojej mame ako najstaršej dcére mutovník vycifroval. Žeby aj to bola súčasť výbavy pre nevestu? Ja som mala dedkom urobené sánky a kočík pre panenku:) Pri mútení masla sme sa aj deti zúčastňovali slovne takto: "Chodzí žebrák po dzedzine hladá maslo kúpit a my máme nepredáme žebráčkovi darmo dáme pomóš bože múcit".
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1385404_1406027336296262_1896908695_n.jpg
Niekde to volali máselník.
sito
27.10.13,16:55
A niekde len, mútek ... v mútku ...
Mila123
27.10.13,16:58
A niekde len, mútek ... v mútku ...
u nás aj gorali mu vravia dodnes mašlonka.....
pritom poznám aj Mašlonkovcov.......:D
sito
27.10.13,17:33
A niekde len, mútek ... v mútku ...
u nás aj gorali mu vravia dodnes mašlonka.....
pritom poznám aj Mašlonkovcov.......:D

A všetci len jedno, maslo. Nie rovnaké, aj na krave záležalo, aj na paší ... :);)
vulxy
27.10.13,17:40
Pokračujem v prezeraní histórie. Takto sa niekedy mútilo doma maslo v mutovníku. Tiež sme taký doma mali. Dokonca ozdobený. Dedko sa zaoberal stolárčinou a mojej mame ako najstaršej dcére mutovník vycifroval. Žeby aj to bola súčasť výbavy pre nevestu? Ja som mala dedkom urobené sánky a kočík pre panenku:) Pri mútení masla sme sa aj deti zúčastňovali slovne takto: "Chodzí žebrák po dzedzine hladá maslo kúpit a my máme nepredáme žebráčkovi darmo dáme pomóš bože múcit".
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1385404_1406027336296262_1896908695_n.jpg
Niekde to volali máselník.
vcera som presne taketo renovoval....rozpadnute na kusy,som sa stym mordoval pol dna az som zlepil ale je to pekne a povedal by sm aj funcne...neverim ze to niekdo raz vyskusa:)
buchač
27.10.13,17:43
Niekde to volali máselník.
vcera som presne taketo renovoval....rozpadnute na kusy,som sa stym mordoval pol dna az som zlepil ale je to pekne a povedal by sm aj funcne...neverim ze to niekdo raz vyskusa:)[/QUOTE]
Ajhľa ... ;)

http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=98611&thumb=1&d=1373935730
babka - ježibabka
10.11.13,16:51
Na stránke nabehli ďalšie fotky z histórie. Takto vypadal vojenský mundúr v 2 svetovej vojne. Dievča v klobúčiku som ja, Ujo ktorý ma má na rukách bol u nás ubytovaný a písomné styky s ním a jeho manželkou vydržali až za hrob - vyše 60 rokov.
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1450240_1413602762205386_1396141320_n.jpg
lujza.j
12.11.13,18:32
.
Terezia13
12.11.13,19:20
jéééééééééééj !!!!!!!!!!!! Môj macík
lujza.j
12.11.13,19:22
šijem šijem pomaličky košieľku i nohavičky....
babka - ježibabka
12.11.13,19:44
Kto si ešte pamätá ako musela povinne každá obec zabezpečiť na obecnom úrade čestnú stráž pri úmrtí prezidenta? Zápotocký. To nie som ja. Ja som mala držať ako školáčka v susednej obci Gottwaldovi, ale miestna spolužiačka ma nahradila.
https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/1465138_1413602722205390_1338543879_n.jpg
babka - ježibabka
12.11.13,19:48
A takto niekedy vypadal povoz na odvoz zomrelého (býval vystretý doma a mnohí namiesto vzdania úcty potom ohovárali ako máte doma).
https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/1454904_621162301264061_1369298759_n.jpg
Rozalka
13.11.13,06:29
.
Mám doma zo dve-tri!
Tweety
13.11.13,06:37
.
Túto milú knižku( ako aj niektoré ďalšie) sa podarilo zachrániť pre vnúčatká, takže naše dve kočky si v nej veselo listujú a babina im ju čítava.
tuta
13.11.13,07:24
asi pred dvoma týždňami som ju videla v novom vydaní u 1,5 roč. synovca, veľmi pekná knižôčka, hneď sa mi vybavili spomienky na detstvo mojich chalanov a v pokoji užívanú materskú a rodičovskú dovolenku...

...a Ty macík tíško seď oblečiem Ťa hneď.

Teraz pekne po poriadku,
uvaríme kašu sladkú,
tu si staň na samý kraj
na mliečko mi pozor daj....
jb0863
22.11.13,15:23
Jana1303
22.11.13,15:42
...veru, veru aj u nás doma bola táto milá knižka, keď dcéry vyrástli odložila som ju a teraz ju moja dcéra číta svojim dcérkam .... no už nečíta oni to vedia naspamäť......

QUOTE="tuta"]asi pred dvoma týždňami som ju videla v novom vydaní u 1,5 roč. synovca, veľmi pekná knižôčka, hneď sa mi vybavili spomienky na detstvo mojich chalanov a v pokoji užívanú materskú a rodičovskú dovolenku...

...a Ty macík tíško seď oblečiem Ťa hneď.

Teraz pekne po poriadku,
uvaríme kašu sladkú,
tu si staň na samý kraj
na mliečko mi pozor daj....[/QUOTE]
misoft
22.11.13,15:51
Ja si ešte pamätám aj tieto:
srska
22.11.13,16:05
misoft
22.11.13,16:09
A ja ešte aj túto:
srska
22.11.13,16:15
misoft
22.11.13,16:24
Ja si na zálohu nepamätám (lebo sme ju nemali) - bol len jeden deň - volali sme ho den svatýho Berouse :D:D:D (berou se)
lujza.j
22.11.13,17:15
Ja si na zálohu nepamätám (lebo sme ju nemali) - bol len jeden deň - volali sme ho den svatýho Berouse :D:D:D (berou se)
ani ja... 15-teho to bolo...teda u mňa vo "firme"
misoft
22.11.13,17:24
lu - zlatý to bol dátum - 15-ho v mesácu - svatý Berous - stáli šóry pre finančným......
asedma
22.11.13,17:28
na zálohu som fasoval takúto (http://www.mojazbierka.sk/imgcache/i-obj-275-4-800-600--.jpg) :-))
ja tiez..a co som sa ich nasackovala:eek:
Tweety
22.11.13,17:30
na zálohu som fasoval takúto (http://www.mojazbierka.sk/imgcache/i-obj-275-4-800-600--.jpg) :-))
ja tiez..a co som sa ich nasackovala:eek:
Tiež by som o tom mohla rozprávať. Veru, veru, nebolo niekedy takej vymoženosti ako dnes, peniaze sa vyplácali pekne na ruku. Pri skoro tristo zamestnancoch mi niekedy pomáhali ešte dve, aby bola kontrola správnosti.
duves
22.11.13,17:33
A ja ešte aj túto:
poznam
asedma
22.11.13,17:40
na zálohu som fasoval takúto (http://www.mojazbierka.sk/imgcache/i-obj-275-4-800-600--.jpg) :-))
ja tiez..a co som sa ich nasackovala:eek:
Tiež by som o tom mohla rozprávať. Veru, veru, nebolo niekedy takej vymoženosti ako dnes, peniaze sa vyplácali pekne na ruku. Pri skoro tristo zamestnancoch mi niekedy pomáhali ešte dve, aby bola kontrola správnosti.
ja som zalohy zvladala aj sama, to slo rychlo, ked som mala menej ludi..horsie bolo pri vyplatach a ked to este nesadlo, mala som tiez pomocnicu..ale nasli sme aj to rychlo..pamatam, ze riaditel uz za dverami nervozne prestupoval..sice aj predcasne dostaval:D
luja5
22.11.13,18:02
A dievčence-poraďáčky z našej kategórie ...nástiek:) takúto spomienôčku máte ešte doma? Ani neviem, či aj dnes je to "in", alebo už len nám zostáva si pamätníčky pamätať:). Ja si v tomto mojom rada listujem a spomínam, takmer pri každom mene s kresbičkou alebo veršíkom sa mi vybavia moje detské kamarátky a kamaráti...

http://slecinky.eu/images/53454963970510233982.jpeg
srska
22.11.13,18:24
na zálohu som fasoval takúto (http://www.mojazbierka.sk/imgcache/i-obj-275-4-800-600--.jpg) :-))
ja tiez..a co som sa ich nasackovala:eek:
Tiež by som o tom mohla rozprávať. Veru, veru, nebolo niekedy takej vymoženosti ako dnes, peniaze sa vyplácali pekne na ruku. Pri skoro tristo zamestnancoch mi niekedy pomáhali ešte dve, aby bola kontrola správnosti.
v ebo chodili sekretárky vypomáhať na ek. úsek "sáčkovať" - nikdy za 15 rokov nechýbalo
Tweety
22.11.13,18:27
na zálohu som fasoval takúto (http://www.mojazbierka.sk/imgcache/i-obj-275-4-800-600--.jpg) :-))
ja tiez..a co som sa ich nasackovala:eek:
Tiež by som o tom mohla rozprávať. Veru, veru, nebolo niekedy takej vymoženosti ako dnes, peniaze sa vyplácali pekne na ruku. Pri skoro tristo zamestnancoch mi niekedy pomáhali ešte dve, aby bola kontrola správnosti.
ja som zalohy zvladala aj sama, to slo rychlo, ked som mala menej ludi..horsie bolo pri vyplatach a ked to este nesadlo, mala som tiez pomocnicu..ale nasli sme aj to rychlo..pamatam, ze riaditel uz za dverami nervozne prestupoval..sice aj predcasne dostaval:D Jasné, zálohy sa hravo zvládli, aj výplatu som radšej zvládala sama, vtedy mi sáčky s peniažkami sadli na prvý šup, len keď prišli kolegyne pomáhať, tak niekedy nejaká tá koruna zvýšila, alebo chýbala.:--- Viac hláv viac nepozornosti. Potom sme to museli dať odznova.
kopretinka
22.11.13,19:18
Ja si ešte pamätám aj tieto:
tú hnusnú zelenú s gottwaldom si nempamätám....
kopretinka
22.11.13,19:19
na zálohu som fasoval takúto (http://www.mojazbierka.sk/imgcache/i-obj-275-4-800-600--.jpg) :-))
a tuším aj ja :D
Tweety
22.11.13,19:27
V čase, keď zametnávatelia dávali zálohy, tak 1000 už bolo veľa( to musel byť fakt veľký plat) a 500 tak akurát.
kopretinka
22.11.13,20:00
V čase, keď zametnávatelia dávali zálohy, tak 1000 už bolo veľa( to musel byť fakt veľký plat) a 500 tak akurát.
v mojom prvom zamestnaní sme mali zálohu 500 všetci bez rozdielu.....
Kvaka
22.11.13,20:06
A dievčence-poraďáčky z našej kategórie ...nástiek:) takúto spomienôčku máte ešte doma? Ani neviem, či aj dnes je to "in", alebo už len nám zostáva si pamätníčky pamätať:). Ja si v tomto mojom rada listujem a spomínam, takmer pri každom mene s kresbičkou alebo veršíkom sa mi vybavia moje detské kamarátky a kamaráti...

http://slecinky.eu/images/53454963970510233982.jpeg
Tak ja mám odložený pamätník, aj si pamätám na slová z neho: Len tri slová v srdci maj, miluj, trp a odpúšťaj.
babka - ježibabka
22.11.13,21:38
Jéj aj ja mám niekde. Skúsim ho pohľadať. A tie slová v ňom mám tiež a okrem toho aj toto: Kto tento pamätníček ukradne, nech mu ruka odpadne. Či je dievča lebo chlapec, bude visieť ako strapec. A takéto podobné veršíky.
babka - ježibabka
22.11.13,21:42
V čase, keď zametnávatelia dávali zálohy, tak 1000 už bolo veľa( to musel byť fakt veľký plat) a 500 tak akurát.
v mojom prvom zamestnaní sme mali zálohu 500 všetci bez rozdielu.....
Tak to si potom mladica. u nás bolo 200 - 300. Btto sme mali okolo 800. Kto mal 1500 tak to bol veľký pán.
misoft
22.11.13,21:56
Ej bisťu! Keď som začínal svoju "hviezdnu" kariéru, tak som mal hodnostný + funkčný plat 1760.-Kčs - to boli prachy!!! Ubytovňa na mesiac 80.-Kčs, keď som šiel na obed do Slimáka (vyprážaný syr s hranolkami a tatárskou + 1/5L džúsu), vycáloval som 13.-Kčs. :D
duves
23.11.13,07:29
13 korun bolo dost za obed
pavol54
23.11.13,14:47
lu - zlatý to bol dátum - 15-ho v mesácu - svatý Berous - stáli šóry pre finančným......

Ja si na zálohu nepamätám (lebo sme ju nemali) - bol len jeden deň - volali sme ho den svatýho Berouse :D:D:D (berou se)
15. bol vždy pekný deň neviem šóry som nepoznal vždy zavoala babka: súdruh zástupca prídite už máme nachystané
buchač
23.11.13,15:35
lu - zlatý to bol dátum - 15-ho v mesácu - svatý Berous - stáli šóry pre finančným......

Ja si na zálohu nepamätám (lebo sme ju nemali) - bol len jeden deň - volali sme ho den svatýho Berouse :D:D:D (berou se)
15. bol vždy pekný deň neviem šóry som nepoznal vždy zavoala babka: súdruh zástupca prídite už máme nachystané

...tak to ja som jeden čas sám sebe vyplatil ...
Prvý som šmaril podpis na výplatnicu ..
Katy a R
23.11.13,16:23
Ej bisťu! Keď som začínal svoju "hviezdnu" kariéru, tak som mal hodnostný + funkčný plat 1760.-Kčs - to boli prachy!!! Ubytovňa na mesiac 80.-Kčs, keď som šiel na obed do Slimáka (vyprážaný syr s hranolkami a tatárskou + 1/5L džúsu), vycáloval som 13.-Kčs. :D
- ešte si len mladíček, keď si pamätáš túto cenu ;) ... toto študentské jedlo bolo aj za menej:D
misoft
23.11.13,16:26
Ej bisťu! Keď som začínal svoju "hviezdnu" kariéru, tak som mal hodnostný + funkčný plat 1760.-Kčs - to boli prachy!!! Ubytovňa na mesiac 80.-Kčs, keď som šiel na obed do Slimáka (vyprážaný syr s hranolkami a tatárskou + 1/5L džúsu), vycáloval som 13.-Kčs. :D
- ešte si len mladíček, keď si pamätáš túto cenu ;) ... toto študentské jedlo bolo aj za menej:D
Hehehe - no hej - aj študenti ho do seba sácali - ja len keď som mal chuť. A v dobe, keď som ho ládoval, tak už som mal pod sebou "len" cca 45 ľudí - a to som len začínal s kariérou.

Inak - najdrahšia položka bola tatárska omáčka a džús.......
Katy a R
23.11.13,16:39
no veď ... lacnejšie ako syr mohli byť (možno) "Tři vejce do skla" :confused::D.
misoft
23.11.13,16:42
no veď ... lacnejšie ako syr mohli byť (možno) "Tři vejce do skla" :confused::D.
Hehehe!
To mi pripomenulo:
Dvaja chlapíci sa chvália, že majú dohromady 5 vajec. A potom sa jeden nakloní k druhému a šepká mu: "Ty - očúvaj - ak nemáš štyri vajcia, tak sme v riti!"
srska
23.11.13,16:57
lu - zlatý to bol dátum - 15-ho v mesácu - svatý Berous - stáli šóry pre finančným......

Ja si na zálohu nepamätám (lebo sme ju nemali) - bol len jeden deň - volali sme ho den svatýho Berouse :D:D:D (berou se)
15. bol vždy pekný deň neviem šóry som nepoznal vždy zavoala babka: súdruh zástupca prídite už máme nachystané
mohla aj - súdruh zástupca, vy máte nachystané a ja som prichystaná
pavol54
23.11.13,19:14
lu - zlatý to bol dátum - 15-ho v mesácu - svatý Berous - stáli šóry pre finančným......

Ja si na zálohu nepamätám (lebo sme ju nemali) - bol len jeden deň - volali sme ho den svatýho Berouse :D:D:D (berou se)
15. bol vždy pekný deň neviem šóry som nepoznal vždy zavoala babka: súdruh zástupca prídite už máme nachystané
mohla aj - súdruh zástupca, vy máte nachystané a ja som prichystaná
ťažko to na čo myslíš, bola po prechode a figúrovou ako Ružičková v Slunci...takže
pavol54
23.11.13,19:18
Ej bisťu! Keď som začínal svoju "hviezdnu" kariéru, tak som mal hodnostný + funkčný plat 1760.-Kčs - to boli prachy!!! Ubytovňa na mesiac 80.-Kčs, keď som šiel na obed do Slimáka (vyprážaný syr s hranolkami a tatárskou + 1/5L džúsu), vycáloval som 13.-Kčs. :D
- ešte si len mladíček, keď si pamätáš túto cenu ;) ... toto študentské jedlo bolo aj za menej:D
Hehehe - no hej - aj študenti ho do seba sácali - ja len keď som mal chuť. A v dobe, keď som ho ládoval, tak už som mal pod sebou "len" cca 45 ľudí - a to som len začínal s kariérou.

Inak - najdrahšia položka bola tatárska omáčka a džús.......
vyprážaný syr zaručene vždy čerstvé jedlo v bežnej reštike
Tweety
23.11.13,19:38
V čase, keď zametnávatelia dávali zálohy, tak 1000 už bolo veľa( to musel byť fakt veľký plat) a 500 tak akurát.
v mojom prvom zamestnaní sme mali zálohu 500 všetci bez rozdielu.....Nástupný plat po skončení SEŠ som mala 1600 Kčs, po krátkom čase (vtedy sa ešte pravidelne zvyšovalo) 1760 Kčs, na vtedajšiu dobu si myslím, že celkom ušiel. Ale ako mladá slobodná baba som to veľmi neriešila. Pre mňa bolo vtedy podstatné len to, že sa dostanem do dobrého kolektívu a veľa sa naučím. Musím skromne priznať, že to sa mi aj podarilo. Firme som zostala verná 16 rokov.
buchač
23.11.13,20:12
V čase, keď zametnávatelia dávali zálohy, tak 1000 už bolo veľa( to musel byť fakt veľký plat) a 500 tak akurát.
v mojom prvom zamestnaní sme mali zálohu 500 všetci bez rozdielu.....Nástupný plat po skončení SEŠ som mala 1600 Kčs, po krátkom čase (vtedy sa ešte pravidelne zvyšovalo) 1760 Kčs, na vtedajšiu dobu si myslím, že celkom ušiel. Ale ako mladá slobodná baba som to veľmi neriešila. Pre mňa bolo vtedy podstatné len to, že sa dostanem do dobrého kolektívu a veľa sa naučím. Musím skromne priznať, že to sa mi aj podarilo. Firme som zostala verná 16 rokov.

Hm , keď som ja nastúpil po maturite , tak vtedy bol plat absolventa 1.250 Kčs ...jasné , že brutto ...
Vzal som netto , kúpil v Tuzexe rifle a bolo po výplate ...
babka - ježibabka
23.11.13,20:47
V čase, keď zametnávatelia dávali zálohy, tak 1000 už bolo veľa( to musel byť fakt veľký plat) a 500 tak akurát.
v mojom prvom zamestnaní sme mali zálohu 500 všetci bez rozdielu.....Nástupný plat po skončení SEŠ som mala 1600 Kčs, po krátkom čase (vtedy sa ešte pravidelne zvyšovalo) 1760 Kčs, na vtedajšiu dobu si myslím, že celkom ušiel. Ale ako mladá slobodná baba som to veľmi neriešila. Pre mňa bolo vtedy podstatné len to, že sa dostanem do dobrého kolektívu a veľa sa naučím. Musím skromne priznať, že to sa mi aj podarilo. Firme som zostala verná 16 rokov.

Hm , keď som ja nastúpil po maturite , tak vtedy bol plat absolventa 1.250 Kčs ...jasné , že brutto ...
Vzal som netto , kúpil bony a následne v Tuzexe rifle a bolo po výplate ...

:)
misoft
23.11.13,21:40
Hm , keď som ja nastúpil po maturite , tak vtedy bol plat absolventa 1.250 Kčs ...jasné , že brutto ...
Vzal som netto , kúpil v Tuzexe rifle a bolo po výplate ...

Nekúpiš bony? :D
lujza.j
23.11.13,21:52
lujza.j
23.11.13,21:57
lujza.j
23.11.13,22:02
Ja Jozef
24.11.13,18:35
V čase, keď zametnávatelia dávali zálohy, tak 1000 už bolo veľa( to musel byť fakt veľký plat) a 500 tak akurát.
Ja som brával 1 200 zálohu, ale mzdárky to stihali včas
Ja Jozef
24.11.13,18:37
Ja si ešte pamätám aj tieto:
tú hnusnú zelenú s gottwaldom si nempamätám....
S Gottwaldom bola hnedá stokoruna,
lujza.j
24.11.13,18:40
sito
24.11.13,18:49
Ja si ešte pamätám aj tieto:
tú hnusnú zelenú s gottwaldom si nempamätám....
S Gottwaldom bola hnedá stokoruna,

To si posral do hneda ...
Ja Jozef
24.11.13,18:51
táto stokoruna bola vytlačená r. 1989, ale hnedá bola platidlom roku 1949 až 1953 potom bola mena peňazí
Ja Jozef
24.11.13,18:51
http://blog.idnes.cz/blog/3911/322281/0100b.jpghttp://blog.aktualne.centrum.cz/media/143/20110401-100.jpg
táto stokoruna bola vytlačená r. 1989, ale hnedá bola platidlom roku 1949 až 1953 potom bola mena peňazí
lujza.j
24.11.13,18:53
Ja Jozef
24.11.13,18:53
Ja si ešte pamätám aj tieto:
tú hnusnú zelenú s gottwaldom si nempamätám....
S Gottwaldom bola hnedá stokoruna,

To si posral do hneda ...
tak ty si to ešte nemôžeš pamätať, pozri kedy bola vytlačená a hlavne socialistický znak táto stokoruna bola vytlačená r. 1989, ale hnedá bola platidlom roku 1949 až 1953 potom bola mena peňazí
sito
24.11.13,19:16
http://www.mojazbierka.sk/index.php?m=bankovka&id=98&s=zaujimavosti

Tak tu si matne pamätám, ale Gotttwalda na nej ...
Ja Jozef
24.11.13,19:27
http://www.mojazbierka.sk/index.php?m=bankovka&id=98&s=zaujimavosti

Tak tu si matne pamätám, ale Gotttwalda na nej ...
prečítaj si pozorne poznámku, k tejto stokorune na ktorú si dala odkaz, bola vytlačená roku 1953 v Rusku, a bola platidlom po mene peňazí, platidlo pred menou peňazí bolo s Gottwaldom, ale pri mene prišlo aj k zámene vyobrazení na bankovke ( 1.6.1953 ) Prezident už bol Zápotocký
sito
24.11.13,20:00
http://www.mojazbierka.sk/index.php?m=bankovka&id=98&s=zaujimavosti

Tak tu si matne pamätám, ale Gotttwalda na nej ...
prečítaj si pozorne poznámku, k tejto stokorune na ktorú si dala odkaz, bola vytlačená roku 1953 v Rusku, a bola platidlom po mene peňazí, platidlo pred menou peňazí bolo s Gottwaldom, ale pri mene prišlo aj k zámene vyobrazení na bankovke ( 1.6.1953 ) Prezident už bol Zápotocký

Ruble?
misoft
24.11.13,23:20
Ja Jozef
25.11.13,06:29
http://www.mojazbierka.sk/index.php?m=bankovka&id=98&s=zaujimavosti

Tak tu si matne pamätám, ale Gotttwalda na nej ...
prečítaj si pozorne poznámku, k tejto stokorune na ktorú si dala odkaz, bola vytlačená roku 1953 v Rusku, a bola platidlom po mene peňazí, platidlo pred menou peňazí bolo s Gottwaldom, ale pri mene prišlo aj k zámene vyobrazení na bankovke ( 1.6.1953 ) Prezident už bol Zápotocký

Ruble?
obdobie prezidentovania Gottwalda nie je historikmi riadne zdokumentované, pretože toto obdobie bolo zaradené spolu so Stalinom ako "obdobie kultu osobnosti ". ( Dnešné námestie SNP sa predtým menovalo Stalinové námestie ). Po nástupe Chrušťova k moci sa všetko začalo meniť i v satelitných štátoch. Neviem či sa zachovali bankovky z obdobia rokov 1950 - 1953 pretože v súkromných zbierkach sa neobjavujú. Zberateľom chýbajú tieto platidlá ktoré boli pred menou vydané v prvej päťročnici po nástupe komunistov
babka - ježibabka
25.11.13,19:49
Trochu som sa hrabala v knihovničke a našla som toto:
Kniha vtipov a ukážka z nej.
kopretinka
25.11.13,19:54
to sme mali........tuším som to kedysi kúpila otcovi pod stromček :D
babka - ježibabka
25.11.13,19:55
S týmto som ako malý špunt počúval:



Dušan, nie som si istá, čo to je. Ale niekedy neboli bežné rádiá ale kryštálky. Je to niečo také? My sme mali u svokrovcov niečo vložené v takej vyrezávanej debničke. Neviem, či to bolo ono.
misoft
25.11.13,19:57
S týmto som ako malý špunt počúval:



Dušan, nie som si istá, čo to je. Ale niekedy neboli bežné rádiá ale kryštálky. Je to niečo také? My sme mali u svokrovcov niečo vložené v takej vyrezávanej debničke. Neviem, či to bolo ono.
BINGO! Stará dobrá kryštálka.....
kopretinka
25.11.13,19:58
S týmto som ako malý špunt počúval:



Dušan, nie som si istá, čo to je. Ale niekedy neboli bežné rádiá ale kryštálky. Je to niečo také? My sme mali u svokrovcov niečo vložené v takej vyrezávanej debničke. Neviem, či to bolo ono.
BINGO! Stará dobrá kryštálka.....
a toto bolo kedy? ja síce nie som najmladšia,ale takéto dačo som nevidela ani u starých rodičov...
babka - ježibabka
25.11.13,20:09
Presne pred 50 rokmi. Z kryštálky som počula správu o atentáte na Kenedyho.
misoft
25.11.13,20:14
To vieš - v tej dobe nebolo tak rozšírené rozhlasové vysielanie a nebolo toľko rádioprijímačov - roky cca 1958-1960 - okolo 1965 už boli rádioprijímače dostupnejšie - napríklad také:

http://i.sme.sk/cdata/9/60/6075519/fotka_hlavna-r200_res.jpg



U nás potom bol Telefunken, neskôr Tesla - tento s magickým okom:

http://media1.webgarden.cz/images/media1:5109a8255c791.jpg/Sn%C3%ADmek%20063.jpg

Kua - tie chytali vlny - stačila dobrá anténa a počuval sa Hlas Ameriky, Rádio Slobodná Európa (Radio Free Europe), Londýn, Washington (DV - dlhé vlny), Luxembourg......
kopretinka
25.11.13,20:15
To vieš - v tej dobe nebolo tak rozšírené rozhlasové vysielanie a nebolo toľko rádioprijímačov - roky cca 1958-1960 - okolo 1965 už boli rádioprijímače dostupnejšie - napríklad také:

http://i.sme.sk/cdata/9/60/6075519/fotka_hlavna-r200_res.jpg



U nás potom bol Telefunken, neskôr Tesla - tento s magickým okom:

http://media1.webgarden.cz/images/media1:5109a7c45ed3d.jpg/Sn%C3%ADmek%20292.jpg
tak to hej,toto už pamätám.......chytala som tam Luxemburg :D
misoft
25.11.13,20:18
tak to hej,toto už pamätám.......chytala som tam Luxemburg :D
Musel som opraviť ten druhý obrázok, lebo som klikol vedľa :D teraz je tam to správne... Melódia 527A
srska
25.11.13,21:11
To vieš - v tej dobe nebolo tak rozšírené rozhlasové vysielanie a nebolo toľko rádioprijímačov - roky cca 1958-1960 - okolo 1965 už boli rádioprijímače dostupnejšie - napríklad také:

http://i.sme.sk/cdata/9/60/6075519/fotka_hlavna-r200_res.jpg



U nás potom bol Telefunken, neskôr Tesla - tento s magickým okom:

http://media1.webgarden.cz/images/media1:5109a8255c791.jpg/Sn%C3%ADmek%20063.jpg

Kua - tie chytali vlny - stačila dobrá anténa a počuval sa Hlas Ameriky, Rádio Slobodná Európa (Radio Free Europe), Londýn, Washington (DV - dlhé vlny), Luxembourg......
na tomto (http://www.google.sk/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&docid=tLPg152Q7vEmBM&tbnid=KlRhwcur4XVgSM:&ved=0CAUQjRw&url=http%3A%2F%2Fwww.oldradio.cz%2Fts1104.htm&ei=YbyTUprpFPDBygPBqYDADA&bvm=bv.56988011,d.bGQ&psig=AFQjCNGgEwSFAL_5xk16H2Oo5HB9M4ujNA&ust=1385500106741038) som si púšťal prvé sp + lp aj ep z 1. beat festivalu v prahe
misoft
25.11.13,22:43
To sa často volalo aj ako "hudobná skriňa".
Neskôr fotrík zohnal Violu -
http://www.oldradio.cz/ts1105.jpghttp://www.oldradio.cz/ts1105a.jpg

To už mal iné možnosti - pracoval ako obchodník v tomto obore (jemu podobnom - rádioamatérsky tovar - takže styky boli).
babka - ježibabka
26.11.13,14:46
Duško, myslela som si, že si u nás v noci fotil, ale naše je trochu iné a ešte hráje :D. A k nemu sme mali takýto prehrávač (ten je na povale).

http://www.oldradio.cz/gramofon/md020.jpg
http://www.oldradio.cz/gramofon/md020.jpg
srska
26.11.13,14:49
To sa často volalo aj ako "hudobná skriňa".
Neskôr fotrík zohnal Violu -
http://www.oldradio.cz/ts1105.jpghttp://www.oldradio.cz/ts1105a.jpg

To už mal iné možnosti - pracoval ako obchodník v tomto obore (jemu podobnom - rádioamatérsky tovar - takže styky boli).
normálna veža :-))
buchač
26.11.13,15:42
normálna veža :-))
Hentakú vežu som minulý rok vydrbal po predaji svokriného bytu ..
misoft
26.11.13,16:06
normálna veža :-))
Hentakú vežu som minulý rok vydrbal po predaji svokriného bytu ..
:eek: - šak to pamätihodnosť!
buchač
26.11.13,16:08
normálna veža :-))
Hentakú vežu som minulý rok vydrbal po predaji svokriného bytu ..
:eek: - šak to pamätihodnosť!
...šak aj švekra bola...:rolleyes:
misoft
26.11.13,16:20
Ďuri - dostal si ma - boduješ :D:D:D
alaya1
26.11.13,17:44
To sa často volalo aj ako "hudobná skriňa".
Neskôr fotrík zohnal Violu -
http://www.oldradio.cz/ts1105.jpghttp://www.oldradio.cz/ts1105a.jpg

To už mal iné možnosti - pracoval ako obchodník v tomto obore (jemu podobnom - rádioamatérsky tovar - takže styky boli).
normálna veža :-))

Paradzina :)
misoft
26.11.13,17:51
:D to vieš - 3 in 1 - LPplayer, taperecorder, receiver - v staršom vydaní.....
Ja Jozef
30.11.13,10:23
Keď sme chodili do školy
srska
30.11.13,10:58
S týmto som ako malý špunt počúval:

http://www.radiomuzeum.sk/oldradio/main.nsf/wcatalid/431BAF0CF8636660C1257489006C06BA/$file/Krystalka.jpg
to ja mám zážitok z detstva trochu iný: ja v kuchyni - na stole príjmač + servá, tatko v hyži s vysielačkou vydával povely:D a ja som mu kričal "servo točí vpravo (vľavo)". skúšali sme to ale tri dni a zrazu klop, klop na dvere - policajti s vojakmi. kontrola veľká. našťastie to dobre dopadlo bo tatko ukázal žiadosť o povolenie, že môže prevádzkovať vysielačku v danom pásme (bol celkom známy letecký modelár) ale ešte enem čakal na schválenie z košíc. nezabavili ale upozornili, že kým nemá povolenie, tak nech radšej rýľuje záhradu.:D
vulxy
02.12.13,16:10
par dni co som ho objavil na chalupe v sope pod harampadim....povysaval, naPronto-val a posluzi ako chytac prachu v kuchyni....ked raz budem velmi odvazny tak aj strcim do 220 ... zvedavy som dost ci to este hra ...dlho nevydrzim:D
misoft
02.12.13,16:20
Sputnik? Ak nie je pohubený - mal by fachčiť - boli to nezmary.....
vulxy
02.12.13,16:53
Sputnik? Ak nie je pohubený - mal by fachčiť - boli to nezmary.....
vyzera v pohode aj znutra , a napajaci kabel ako novy, ziadne praskliny...to som sa divil...nasiel som k tomu aj antenu s banankami ...metrova hruba pruzina...skor neskor vyskusam :)
Rozalka
07.12.13,07:25
V detstve sme mali flanelové pyžamka, žlté, ružové, modré s motívmi medvedíkov. Kde by sa dal zohnať takýto flanel alebo aj iná látka s takýmto motívom? Kúpim aj "sekáčové"
buchač
07.12.13,08:33
V detstve sme mali flanelové pyžamka, žlté, ružové, modré s motívmi medvedíkov. Kde by sa dal zohnať takýto flanel alebo aj iná látka s takýmto motívom? Kúpim aj "sekáčové"

https://www.google.sk/search?client=opera&rls=cs&q=flanelov%C3%A9+py%C5%BEamka+s+mot%C3%ADvmi+medve d%C3%ADkov&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest

https://www.google.sk/search?client=opera&rls=cs&q=flanelov%C3%A1+l%C3%A1tka+s+mot%C3%ADvmi+medved% C3%ADkov&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest

Skús sa pozrieť , sú tam nejaké ...
Ale záleží od Tvojho gusta ...:rolleyes:
...aj od Dolčeho ....:D
Rozalka
07.12.13,10:26
Skús sa pozrieť , sú tam nejaké ...
Ale záleží od Tvojho gusta ...:rolleyes:
...aj od Dolčeho ....:D
ďakujem, dačo podobné som už hľadala, nie je to ono, dnešné zobrazenie macíkov nie je také, ako za našej mladosti, vtedy ten kukuč macka bol taký ozajstný, zato hľadám hoci aj sekáčové, možno niekto nájde na povale staré pyžamo

našla som www.bavlnenelatky.eu
dačo vyberieme
misoft
07.12.13,10:55
Skús sa pozrieť , sú tam nejaké ...
Ale záleží od Tvojho gusta ...:rolleyes:
...aj od Dolčeho ....:D
ďakujem, dačo podobné som už hľadala, nie je to ono, dnešné zobrazenie macíkov nie je také, ako za našej mladosti, vtedy ten kukuč macka bol taký ozajstný, zato hľadám hoci aj sekáčové, možno niekto nájde na povale staré pyžamo

našla som www.bavlnelatky.eu
dačo vyberieme
Opravim tvoj link - zle si ho napísala: http://www.bavlnenelatky.eu/uvod/bavlnene-latky/
Rozalka
07.12.13,12:44
Opravim tvoj link - zle si ho napísala: http://www.bavlnenelatky.eu/uvod/bavlnene-latky/
Ď za opravu, aspoň som sa tam vrátila a zistila, že od 14.12. majú obchod zatvorený.
misoft
07.12.13,12:48
Ď za opravu, aspoň som sa tam vrátila a zistila, že od 14.12. majú obchod zatvorený.
= ušetrené nervy, čas i lóve........:D:D:D
arizona
07.12.13,14:16
V detstve sme mali flanelové pyžamka, žlté, ružové, modré s motívmi medvedíkov. Kde by sa dal zohnať takýto flanel alebo aj iná látka s takýmto motívom? Kúpim aj "sekáčové"
mozno pomoze:

http://www.modrykonik.sk/market/detska-izba/6keq/macikova-latka-na-zaves/
http://www.modrykonik.sk/shops/latky-nastroje-rucne-prace-hackovanie-malovanie/tlwk/detska-bavlnena-latka-metraz/
http://www.latky-husar.sk/
http://www.modrykonik.sk/market/detske-postielky/si2p/detske-obliecky/
babka - ježibabka
07.12.13,16:37
Bavila som sa upratovaním knihovničky. Chodil pán, ktorý vykupoval starý papier, tak som nemusela rozmýšľať, kam dám staré haraburdy. Okrem rôznych časopisov som povyhadzovala aj rôzne staré príručky pre kutilov, ktoré mal manžel, nakoľko je po MP a už domáceho všestranného kutila robiť nebude. Niečo som z toho odfotila.Príručka pre mňa - ježibabu, knihy pre kutilov, knihy vystrihované z novín, fotky pre milovníkov Winetoua a všeličo iné:
lujza.j
27.12.13,15:49
http://1.bp.blogspot.com/-nNme2feC_IA/TudtmrLPy6I/AAAAAAAACnQ/q-DyVtztLGE/s320/IMG_4211.jpghttp://1.bp.blogspot.com/-aV9MweXDvOc/TudprZIXuuI/AAAAAAAACmQ/7sXnKOEWIAc/s320/2711201027149.jpghttp://3.bp.blogspot.com/-QhJcGyjzNEM/TudpnEKXAgI/AAAAAAAAClw/rHWlZE_2aQ4/s320/2711201027127.jpghttp://2.bp.blogspot.com/-DhKjzV-f00A/TudpWZC_0GI/AAAAAAAACjw/l0H1gz43Eeo/s200/0412201027608.jpghttp://1.bp.blogspot.com/-rOkjQinu_Ug/TudtoQoJ-GI/AAAAAAAACng/grmwFRLWikw/s320/IMG_7970.jpg
Ja Jozef
27.12.13,18:26
tie držiaky - štipce na sviečky boli i riskantné
evuš
27.12.13,18:41
Ludkovia, tak toto mi nerobte...
Vsetci mame spomienky, dobre, horsie, zle...ale tie stipce...:mee:
evuš
27.12.13,18:43
Och..pripomenuli mi krasne detstvo :) ktore uz nikdy nebude...
lujza.j
27.12.13,18:48
štipce sme mali..... moja babka mala aj takéto len neboli také nablýskané mali takú patinu...

http://www.trioart.sk/tovar/velke/34-085.jpg
babka - ježibabka
27.12.13,19:45
Paráda. Štipce sme tiež mali, ale nie také pekné. Nejaké podobné ozdoby aj ten stromček so sviečkami by som niekde v krabici tiež našla. Aj nejaké elektrické osvetlenie aj viac druhov. Veď stromček sme mávali vysoký po povalu a živý. Muž chodil s kamarátom cez oslavy VOSR do hory, lebo potom sa už "vartuvalo". A domov išli okolo potoka, ktorý tečie za záhradami. Raz bolo riadne zamračené a taká tma, že kamarát sa šmykol do potoka.
eluša
27.12.13,19:55
Asi sme sa stretli rovnaká veková kategória, žiaria mi oči, keď vidím na obrázkoch veci, na ktoré som už pre "modernú techniku" zabudla. Ale spomienky sú...
lujza.j
27.12.13,20:02
ja som sklenené vianočné ozdoby nevedela zahodiť...maľby boli opadané.....tak som ich poumývala........ostali aj tak pekné, dala som ich mame, má ich na stromčeku...
korela
16.01.14,22:00
Ešte v mojom predškolskom veku nám posielal vlakom otcov brat na každé Vianoce zviazané dve jedličky čerstvo zrezané v lese, vysoké presne na výšku izby. Otec pre ne chodieval na hlavné nádražie.
Bývali rovnako krásne, druhá sa vždy niekomu posunula. Ale tie ozdoby! Naši mali veľa skla najmä z Karl. Varov, otec cestoval...doma z ozdôb nič nezostalo, mama pri predaji domu všetko nechala doma. Nebola som pri tom.Koľkokrát si teraz pomyslím, keby som k tým veciam mala teraz prístup. Tá kvalita prevedenia, materiál.
Iba podstavec pod stromček sa zachránil, má ho synovec. Pochybujem, že sa ešte nachádza dnes na našom území. Keby sa vyrábal, zaručene by sa dobre predával i dnes.
Ten bol z vianočného stromčeka najkrajší.
korela
16.01.14,22:03
korela
16.01.14,22:09
V detstve sme mali flanelové pyžamka, žlté, ružové, modré s motívmi medvedíkov. Kde by sa dal zohnať takýto flanel alebo aj iná látka s takýmto motívom? Kúpim aj "sekáčové"
Moje deti odrástli aj na mojich, to bolo iná kvalita čistej bavlny a hustoty vlákna. Žiadne prímesy. Dizajn tiež pekný.
Kľudne by ešte vydržali aj tretiu generáciu.
korela
16.01.14,22:23
To vieš - v tej dobe nebolo tak rozšírené rozhlasové vysielanie a nebolo toľko rádioprijímačov - roky cca 1958-1960 - okolo 1965 už boli rádioprijímače dostupnejšie - napríklad také:

http://i.sme.sk/cdata/9/60/6075519/fotka_hlavna-r200_res.jpg



U nás potom bol Telefunken, neskôr Tesla - tento s magickým okom:

http://media1.webgarden.cz/images/media1:5109a8255c791.jpg/Sn%C3%ADmek%20063.jpg

Kua - tie chytali vlny - stačila dobrá anténa a počuval sa Hlas Ameriky, Rádio Slobodná Európa (Radio Free Europe), Londýn, Washington (DV - dlhé vlny), Luxembourg......
My sme mali ešte starší typ s magickým okom, najskôr kúpené za slov. štátu. Všetko sa dalo chytiť, ak si ho bratia oveľa starší odo mňa pustili naplno (Luxemburg, Viedeň), tak chudák otec utekal z konca záhrady, aby si okamžite zavreli okná, alebo im ho vypol. Pritom bývali okolo nás iba nem. a maď. rodiny. A neudávali sme sa (teda vraj). Ale nie, bol tam pokoj. Tak sa tatko bál.
2009
29.01.14,19:34
SOCIALISTICKÝ OBCHODNÍ DŮM - na tabuli vyber a klikni (vzpomínky...)
http://ekonomika.idnes.cz/ekonomika.aspx?y=ekonomika/od.htm
sito
29.01.14,22:34
Že by ich dnes bolo, nie v socialistických obchodných centrách, menej? Z tých na tom obrázku už hádam ani jeden, či?
Ja Jozef
27.02.14,06:13
A pamätáte si ešte na topánky "gondolky"? alebo topánky so šróbovacím opätkom, najdrahšie boli za 220,- Kčs, to bola tretina nástupného platu administratívneho pracovníka! Alebo pamätáte si ešte, aké sme písali ďakovné listy súdruhovi prezidentovi, že budeme mať zadarmo všetky knihy? - tuším som chodila do 6.triedy dovtedy sme za knihy platili.
Alebo pamätáte si ešte na autobusy s vlečkou, tuším sa volali "Robur", autobus mal taký dlhý nos, zmestilo sa doň sedieť 18-20 ľudí, ale keď sme v ňom stáli tak aj 50-ti?
Ja si ešte pamätám aj na prvé tásky z PVC - to bolo niečo, obrovský prepych, tie sa už nerozbili...
Fuj, je to hrozný pocit, si tak veľa pamätať, aj pamäť by mala byť niekedy milosrdná, tak ako plastický chirurg! ..... V predošlých príspevkoch sa objavilo, že v 80 roku boli pracovné soboty, čo nie je pravda. S voľnými sobotami sa začalo pokusne v roku 1967 a od septembra 68 celoplošne v celej republike. Od roku 1960 sa žiakom zadarmo poskytujú učebnice a ďalšie učebné pomôcky, veľký počet žiakov a študentov poberá štipendiá, má lacné i bezplatné ubytovanie v internátoch a domovoch mládeže. O deti predškolského veku sa starajú detské jasle a detské útulky. Žiaci základnej školy majú zabezpečenú mimoškolskú opateru a výchovu v školských družinách a školských kluboch.....Tie autobusy neboli Robury, ale Praga RND ( V NDR sa vyrábali " Garanty " neskôr Robury, ale tie nemali už pretiahnutú prednú masku). Neskôr tieto autobusy nahradili Škody 706
misoft
27.02.14,14:48
..... V predošlých príspevkoch sa objavilo, že v 80 roku boli pracovné soboty, čo nie je pravda. S voľnými sobotami sa začalo pokusne v roku 1967 a od septembra 68 celoplošne v celej republike. Od roku 1960 sa žiakom zadarmo poskytujú učebnice a ďalšie učebné pomôcky, veľký počet žiakov a študentov poberá štipendiá, má lacné i bezplatné ubytovanie v internátoch a domovoch mládeže. O deti predškolského veku sa starajú detské jasle a detské útulky. Žiaci základnej školy majú zabezpečenú mimoškolskú opateru a výchovu v školských družinách a školských kluboch.....Tie autobusy neboli Robury, ale Praga RND ( V NDR sa vyrábali " Garanty " neskôr Robury, ale tie nemali už pretiahnutú prednú masku). Neskôr tieto autobusy nahradili Škody 706
Doplním pre názornosť: Garant Robur (tak sa to v skutočnosti volalo) a Robur (bez nosa!).
Ja Jozef
01.03.14,13:24
Súhlasím. V Československu sa využívali skôr ako užitkové vozidla ( nosnosť 2 t. ) hlavne pošta aj ako montážne vozidlo a ČSAD na prepravu kusových zásielok. RN a RND boli viac využívané a hlavne kvôli náhradným dielom.
misoft
01.03.14,13:46
Ako si pamätá tieto?
Excise Duty
01.03.14,15:39
Ja si z detstva pamätám ešte tieto, čo tu ostali od vojny.
Excise Duty
01.03.14,15:45
Oproti nám bola krčma a takéto to tam vozilo pivo.
Excise Duty
01.03.14,15:53
Ako si pamätá tieto?

Pamätáme - Csepel.
korela
02.03.14,20:36
Ja som ako dieťa nechápala, ako sa môžu nechať viezť ľudia vo vlečkách za autobusmi. Vtedy som o fobikoch nemala ani tušenia, ale tých ľudí som ľutovala.
A veru som zažila autobusy ešte aj bez dvier. A to nemám tak vysoký vek, to som bola prváčka alebo druháčka.
Električky chodili o niečo dlhšie ako busy bez dvier. Aspoň si myslím.
korela
02.03.14,20:40
A ešte, či si pamätáte na pliešky na podrážkach, ktoré boli ešte stále iba z kože, a hlavne na podpätkoch. To keď sme išli v zime s mamou domov potme po betónke,v tom tichu čižmičky tak krásne klopkali.
A k tomu svetlomety po oblohe, to mi kazilo idylku, a to bolo už poriadne po vojne, asi tak 11 rokov.
lapejko
02.03.14,20:57
ja som proti vám zajac ale moje prvé auto bola Škoda 1202...
lapejko
02.03.14,20:59
Škoda 1202
Škoda 1202 bol model osobného alebo ľahkého úžitkového automobilu, ktorý sa vyrábal počas rokov 1961 až 1973. Celkovo sa v podniku vo Vrchlabí vyrobilo 60 141 kusov.
Radový, vodou chladený štvorvalec s rozvodom OHV a objemom 1221 cm³ dosahoval výkon 34,6 kW pri obrátkach 4500 1/min. Maximálna rýchlosť bola 100 km/h, spotreba 9,4 l/100 km.
Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]

Spolupracuj na Commons Commons ponúka multimediálne súbory na tému Škoda 1202
Automobile stub.svg Tento článok týkajúci sa automobilov je zatiaľ „výhonok“. Pomôž Wikipédii tým, že ho doplníš a rozšíriš.
babka - ježibabka
02.03.14,21:34
Keď je tu o autách. Tatru 603 si pamätáte? Boli to autá pre papalášov a riaditeľov podnikov. A viete, čo značí číslo 603?
6 - auto určené pre 6 osôb
0 - nikto si ho nemôže kúpiť ani požičať
3 - vozia sa v ňom 3 osoby: riaditeľ so sekretárkou a ich šofér
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/8d/Tatra_T603.jpg
lujza.j
02.03.14,22:14
aj ja som sa v ňom viezla ako decko:D.... revala som v tábore-pionierskom.....mama pre mňa prišla...šef povedal Helena chod ju zobrať nemože tam revať:D
korela
03.03.14,00:08
Ja som mala ďaleko od papaláša, ale direktor sa neženíroval, ak bolo treba, iné boli rozobraté, tak ho prepustil v pohode.
korela
03.03.14,00:11
Škoda 1202
Škoda 1202 bol model osobného alebo ľahkého úžitkového automobilu, ktorý sa vyrábal počas rokov 1961 až 1973. Celkovo sa v podniku vo Vrchlabí vyrobilo 60 141 kusov.
Radový, vodou chladený štvorvalec s rozvodom OHV a objemom 1221 cm³ dosahoval výkon 34,6 kW pri obrátkach 4500 1/min. Maximálna rýchlosť bola 100 km/h, spotreba 9,4 l/100 km.
Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]

Spolupracuj na Commons Commons ponúka multimediálne súbory na tému Škoda 1202
Automobile stub.svg Tento článok týkajúci sa automobilov je zatiaľ „výhonok“. Pomôž Wikipédii tým, že ho doplníš a rozšíriš.
My sme mali toto žihadielko http://sk.wikipedia.org/wiki/Fiat_850 Spotreba asi 6l..
Excise Duty
03.03.14,04:39
Keď je tu o autách. Tatru 603 si pamätáte? Boli to autá pre papalášov a riaditeľov podnikov. A viete, čo značí číslo 603?
6 - auto určené pre 6 osôb
0 - nikto si ho nemôže kúpiť ani požičať
3 - vozia sa v ňom 3 osoby: riaditeľ so sekretárkou a ich šofér
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/8d/Tatra_T603.jpg
Však sa tomu aj hovorilo gulaválošpapaláštátoš :D
Peggynka
03.03.14,08:49
Keď je tu o autách. Tatru 603 si pamätáte? Boli to autá pre papalášov a riaditeľov podnikov. A viete, čo značí číslo 603?
6 - auto určené pre 6 osôb
0 - nikto si ho nemôže kúpiť ani požičať
3 - vozia sa v ňom 3 osoby: riaditeľ so sekretárkou a ich šofér
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/8d/Tatra_T603.jpg
Na takom (svetlomodrá metalíza) som sa viezla na sobáš (1974) a boli sme v aute len dvaja;môj budúci muž si to aj odšoféroval...
lujza.j
03.03.14,08:58
Tak to musela byt krasa....:) aj teraz by to bola špica....lebo bmw ma kazdy blbec
Peggynka
03.03.14,09:55
Tak to musela byt krasa....:) aj teraz by to bola špica....lebo bmw ma kazdy blbec
No,dal tomu aktu punc...Nechcel dať obrúčky úradníčke na tácku ,že ju nepozná,ona sa zbalí a on sa neožení,chichi.Ešte dlhé roky si to pamätala...
misoft
03.03.14,10:14
Škoda 1202
Škoda 1202 bol model osobného alebo ľahkého úžitkového automobilu, ktorý sa vyrábal počas rokov 1961 až 1973. Celkovo sa v podniku vo Vrchlabí vyrobilo 60 141 kusov.
Radový, vodou chladený štvorvalec s rozvodom OHV a objemom 1221 cm³ dosahoval výkon 34,6 kW pri obrátkach 4500 1/min. Maximálna rýchlosť bola 100 km/h, spotreba 9,4 l/100 km.
Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]

Spolupracuj na Commons Commons ponúka multimediálne súbory na tému Škoda 1202
Automobile stub.svg Tento článok týkajúci sa automobilov je zatiaľ „výhonok“. Pomôž Wikipédii tým, že ho doplníš a rozšíriš.
A zvláštnosťou bolo to, že okrem zadných dverí mala vpravo dvoje dverí, ale vľavo len jedny - pre vodiča - už vtedy "mysleli" na bezpečnosť - žiadne vystupovanie do vozovky.
http://auta5p.eu/zkusenosti/skoda_1202/skoda_1202_02.jpg

http://www.trolejbus.cz/auta/s1202b.jpg
misoft
03.03.14,10:17
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/8d/Tatra_T603.jpg
Na takom (svetlomodrá metalíza) som sa viezla na sobáš (1974) a boli sme v aute len dvaja;môj budúci muž si to aj odšoféroval...

A malo i pertinaxový karburátor z pódniko Katóda Olomóc?

http://www.celysvet.cz/skin/smile/s10745.gif
luja5
03.03.14,10:36
K cestovaniu aj v minulosti patrili kufre a slnečné okuliare, napríklad pred cca 55-60 rokmi aj takéto:).
Peggynka
03.03.14,17:24
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/8d/Tatra_T603.jpg
Na takom (svetlomodrá metalíza) som sa viezla na sobáš (1974) a boli sme v aute len dvaja;môj budúci muž si to aj odšoféroval...

A malo i pertinaxový karburátor z pódniko Katóda Olomóc?

http://www.celysvet.cz/skin/smile/s10745.gif
Mňa vtedy zaujímal iný karburátor,hehe...Čo teba zaujímalo,keď si mal dvadsať ?
A nevolalo sa to Katóda Holomóc?
srska
03.03.14,17:27
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/8d/Tatra_T603.jpg
Na takom (svetlomodrá metalíza) som sa viezla na sobáš (1974) a boli sme v aute len dvaja;môj budúci muž si to aj odšoféroval...

A malo i pertinaxový karburátor z pódniko Katóda Olomóc?

http://www.celysvet.cz/skin/smile/s10745.gif
Mňa vtedy zaujímal iný karburátor,hehe...Čo teba zaujímalo,keď si mal dvadsať ?
A nevolalo sa to Katóda Holomóc?>24:D
misoft
03.03.14,18:15
Mňa vtedy zaujímal iný karburátor,hehe...Čo teba zaujímalo,keď si mal dvadsať ?
A nevolalo sa to Katóda Holomóc?
Olomóc - Holomóc - furt je to eném Morava :D A čo ma zaujímalo? Jáááj - E.Hemingway by napísal Zelené pahorky africké....;)
2009
05.03.14,08:41
Posielam trochu spomienok na staré časy. Evika


-
Ročník 1958 / 52 (http://dikobraz.mikroforum.cz/casopis-dikobraz-rocnik-1958-52/)
Ročník 1967 / 52 (http://dikobraz.mikroforum.cz/casopis-dikobraz-rocnik-1967-52/)










































Ročník 1968 / 52 (http://dikobraz.mikroforum.cz/casopis-dikobraz-rocnik-1968-52/)
Ročník 1969 / 52 (http://dikobraz.mikroforum.cz/casopis-dikobraz-rocnik-1969-52/)
Ročník 1972 / 52 (http://dikobraz.mikroforum.cz/casopis-dikobraz-rocnik-1972-52/)
Ročník 1984 / 52 (http://dikobraz.mikroforum.cz/casopis-dikobraz-rocnik-1984-52/)
Vybrané články (http://dikobraz.mikroforum.cz/casopis-dikobraz-vybrane-clanky/)


MAGAZÍN DIKOBRAZ

Ročník 1986 (http://dikobraz.mikroforum.cz/magazin-dikobraz-rocnik-1986/)
Ročník 1988 (http://dikobraz.mikroforum.cz/magazin-dikobraz-rocnik-1988/)
Ročník 1990 (http://dikobraz.mikroforum.cz/magazin-dikobraz-rocnik-1990/)





Ročník 1972 / 52 (http://dikobraz.mikroforum.cz/casopis-dikobraz-rocnik-1972-52/)
Ročník 1984 / 52 (http://dikobraz.mikroforum.cz/casopis-dikobraz-rocnik-1984-52/)
Vybrané články (http://dikobraz.mikroforum.cz/casopis-dikobraz-vybrane-clanky/)


MAGAZÍN DIKOBRAZ

Ročník 1986 (http://dikobraz.mikroforum.cz/magazin-dikobraz-rocnik-1986/)
Ročník 1988 (http://dikobraz.mikroforum.cz/magazin-dikobraz-rocnik-1988/)
Ročník 1990 (http://dikobraz.mikroforum.cz/magazin-dikobraz-rocnik-1990/)




VTIPY



Autorské vtipy (http://dikobraz.mikroforum.cz/autorske-vtipy/)
Kreslené vtipy (http://dikobraz.mikroforum.cz/kreslene-vtipy/)
Textové vtipy (http://dikobraz.mikroforum.cz/textove-vtipy/)
Vtipné povídky (http://dikobraz.mikroforum.cz/vtipy-a-povidky/)
Nejlepší kreslené vtipy (http://dikobraz.mikroforum.cz/nejlepsi-kreslene-vtipy/)
Přidat vtip (http://dikobraz.mikroforum.cz/pridat-vtip/)
babka - ježibabka
05.03.14,15:40
:DEvi rozkaz - pridávam
misoft
05.03.14,15:44
Posielam trochu spomienok na staré časy. Evika


-

[/LIST]
K tomu len toto: http://dikobraz.mikroforum.cz/ - netreba vypisovať celé ročníky..... kto chce, ten nájde.....
Peggynka
06.03.14,07:35
Škoda 1202
Škoda 1202 bol model osobného alebo ľahkého úžitkového automobilu, ktorý sa vyrábal počas rokov 1961 až 1973. Celkovo sa v podniku vo Vrchlabí vyrobilo 60 141 kusov.
Radový, vodou chladený štvorvalec s rozvodom OHV a objemom 1221 cm³ dosahoval výkon 34,6 kW pri obrátkach 4500 1/min. Maximálna rýchlosť bola 100 km/h, spotreba 9,4 l/100 km.
Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]

Spolupracuj na Commons Commons ponúka multimediálne súbory na tému Škoda 1202
Automobile stub.svg Tento článok týkajúci sa automobilov je zatiaľ „výhonok“. Pomôž Wikipédii tým, že ho doplníš a rozšíriš.
My sme mali toto žihadielko http://sk.wikipedia.org/wiki/Fiat_850 Spotreba asi 6l..
Nejako mi zlyháva pamäť,toto si vôbec nepamätám,ale pekné boli;
https://www.google.sk/search?q=Fiat+850&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=niQYU9f4K-XOyAOJqYCQCg&ved=0CC8QsAQ&biw=1262&bih=591
A pamätám už toho dosť,ešte časy,kedy miesto blinkrov boli vyskakovacie smerovky,to ma vždy fascinovalo.
misoft
06.03.14,08:58
A pamätám už toho dosť,ešte časy,kedy miesto blinkrov boli vyskakovacie smerovky,to ma vždy fascinovalo.
Hen také? Pri okienku vodiča - kuk -
http://www.tatra-club.com/graphics/msgboard/11548/full/1957-tatra1411.jpg

http://inzeraty.sme.sk/content/_data/i/4/1/6/0/2/13859062050309/original.jpg
Peggynka
06.03.14,10:49
A pamätám už toho dosť,ešte časy,kedy miesto blinkrov boli vyskakovacie smerovky,to ma vždy fascinovalo.
Hen také? Pri okienku vodiča - kuk -
http://www.tatra-club.com/graphics/msgboard/11548/full/1957-tatra1411.jpg

http://inzeraty.sme.sk/content/_data/i/4/1/6/0/2/13859062050309/original.jpg
No,ešte sa mi marí,že aj autobusy to mali.Stála som na križovatke a čakala,či to vyskočí.A to ani neviem,koľko som mala rokov.
buchač
06.03.14,10:53
No,ešte sa mi marí,že aj autobusy to mali.Stála som na križovatke a čakala,či to vyskočí.A to ani neviem,koľko som mala rokov.

...aj osobné autá ...
misoft
06.03.14,16:24
No,ešte sa mi marí,že aj autobusy to mali.Stála som na križovatke a čakala,či to vyskočí.A to ani neviem,koľko som mala rokov.
Kuk:
http://www.fotodoprava.com/images_mhd_akce1/tmb08_pragarnd_v.jpg
alebo toto:
http://starenakladaky.websnadno.cz/P1250142.JPG
Peggynka
06.03.14,16:38
No,ešte sa mi marí,že aj autobusy to mali.Stála som na križovatke a čakala,či to vyskočí.A to ani neviem,koľko som mala rokov.

...aj osobné autá ...
Osobných áut bolo v tom čase tak málo,že sme na ulici hrali futbal...Mám zafixované nákladiaky a sanitku.
Ja Jozef
07.03.14,04:56
Je pravdou, že aut, či už osobných, alebo nákladných bolo pomenej, preto nám v pamäti ostali jednotlivé značky i druhy. . Tatra 111, Škoda 706 R, RN, RND. následne i autobusy š 706 RO... tatraplány, š 1200, spartaky....nákladné autá ešte nemali posilňovače riadenia ani vykurovanie kabín a tak vodičmi týchto aut boli skutočný chlapi......Tieto nákladné auta nám pomáhali budovať vojnou zničený priemysel, hydroelektrárne, vodné diela, železnice, cesty, nemocnice, byty, školy ....
pavol54
07.03.14,16:39
Je pravdou, že aut, či už osobných, alebo nákladných bolo pomenej, preto nám v pamäti ostali jednotlivé značky i druhy. . Tatra 111, Škoda 706 R, RN, RND. následne i autobusy š 706 RO... tatraplány, š 1200, spartaky....nákladné autá ešte nemali posilňovače riadenia ani vykurovanie kabín a tak vodičmi týchto aut boli skutočný chlapi......Tieto nákladné auta nám pomáhali budovať vojnou zničený priemysel, hydroelektrárne, vodné diela, železnice, cesty, nemocnice, byty, školy ....
z ktorých väčšinou potom niekto za babku sprivatizoval jednak dobrí privatizéri (tí zahraniční) a zlí (tí domáci)
Ja Jozef
08.03.14,07:47
Nechcel som písať o privatizéroch, podvodníkoch, zlodejoch, politikoch, lebo okrem vezenia a " štrankoch " si inú moju pozornosť nezaslúžia. .... Privatizáciou a predajom výrobných prostriedkov, štát sa stal iba " prerozdeľovačom " vybraných daní a DPH . Záleží iba na tom, kto je momentálne pri moci, aby sa tieto peniaze dostali k tým "správnym" a neprispôsobivým. Pokiaľ sa tento systém nezmení a štát nezačne investovať do výrobných prostriedkov, nebude ekonomika fungovať.
Ja Jozef
09.03.14,14:44
Škoda 1202
Škoda 1202 bol model osobného alebo ľahkého úžitkového automobilu, ktorý sa vyrábal počas rokov 1961 až 1973. Celkovo sa v podniku vo Vrchlabí vyrobilo 60 141 kusov.
Radový, vodou chladený štvorvalec s rozvodom OHV a objemom 1221 cm³ dosahoval výkon 34,6 kW pri obrátkach 4500 1/min. Maximálna rýchlosť bola 100 km/h, spotreba 9,4 l/100 km.
Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]

Spolupracuj na Commons Commons ponúka multimediálne súbory na tému Škoda 1202
Automobile stub.svg Tento článok týkajúci sa automobilov je zatiaľ „výhonok“. Pomôž Wikipédii tým, že ho doplníš a rozšíriš.
A zvláštnosťou bolo to, že okrem zadných dverí mala vpravo dvoje dverí, ale vľavo len jedny - pre vodiča - už vtedy "mysleli" na bezpečnosť - žiadne vystupovanie do vozovky.
http://auta5p.eu/zkusenosti/skoda_1202/skoda_1202_02.jpg

http://www.trolejbus.cz/auta/s1202b.jpg
O niečo staršie boli škody 1102 ( Tudor) prvé povojnové osobné i užitkové auta
misoft
09.03.14,16:33
Názov Tudor bol odvodený z ang. Two Door (vyslov. Tú Dor)
Excise Duty
09.03.14,17:15
A tento Škoda Quatro...:D
misoft
09.03.14,17:49
My sme boli šťastnými "majiteľmi" tohoto:
http://www.embecko.inczech.net/mb/rozdily_MB_01_soubory/Skoda_1000_MB_1964.jpg.

Potom sa našiel zlodej, ktorý si ju "požičal" a bola na odpis.... Poisťovňa (vtedy) preplatila komplet opravu. Fotrík si to vybavil (ako vždy) v Ml. Boleslavi a dostali sme vynovenú:

http://bringatrailer.com/wp-content/plugins/PostviaEmail/images/1969_Other_Makes_SKODA_1000MB_De_Luxe_For_Sale_res ize.jpg
babka - ježibabka
09.03.14,18:03
To bola tisícka? Kmotor mal takúto modrú. Nám postúpil takú bledú oktáviu, ale už ani neviem, ako vlastne vypadala.
lujza.j
09.03.14,18:13
Ja Jozef
10.03.14,18:04
To bola tisícka? Kmotor mal takúto modrú. Nám postúpil takú bledú oktáviu, ale už ani neviem, ako vlastne vypadala.
nie takto ? podobná Spartaku na fotkách : prvý ja Spartak , druhá Octavia
Ja Jozef
10.03.14,18:29
V roku 1987 to bolo 3650 korún a v r. 1989 až 3800, všetko v T12. Viac si však spomínam na tie nekonečné každoročné ručné vypisovania životopisov, šéfovia nám robili pracovno-politické hodnotenia, keď na našom pracovisku ani šéf nebol v strane, na žiadosti o súhlasy so súkromnou cestou do zahraničia, žiadosti o vydanie vycestovacej doložky do KŠ, zasielanie kádrových materiálov pri zmene zamestnávateľa.
Tak to ja som mal nástupný plat v R 10,20 / hod plus prémie v roku 1964, nebral som ponuku v T 1480 plus prémie. V roku 1989 to som už mal plat od 7 000 do 11 000 Kčs a to v R-ke. Vďaka tomu som dnes s dôchodkom spokojný. Musím však podotknúť, že daň som mal okolo 1400 Kčs - to sa nedá porovnať s dnešnými odvodmi plus daň. Nájomné - (kúrenie, voda, odpadky, teplá voda ) 244 Kčs. ROH : 80 - 90 Kčs
buchač
10.03.14,19:46
Tak to ja som mal nástupný plat v R 10,20 / hod plus prémie v roku 1964, nebral som ponuku v T 1480 plus prémie. V roku 1989 to som už mal plat od 7 000 do 11 000 Kčs a to v R-ke. Vďaka tomu som dnes s dôchodkom spokojný. Musím však podotknúť, že daň som mal okolo 1400 Kčs - to sa nedá porovnať s dnešnými odvodmi plus daň. Nájomné - (kúrenie, voda, odpadky, teplá voda ) 244 Kčs. ROH : 80 - 90 Kčs
Dimitrovka v Blave ???

Nuž keď sa tak chváliš s tým platom , tak keď povieš " A " , tak povedz aj " B " ...
Keď tak pozerám na pásku , tak prvý riadok je ten funkčný plat .
Zvyšné riadky sú tie príplatky za nadčasy , rizikové , prašnosť , hlučnosť , ...atď ...

Ja som spokojný s dôchodkom taktiež ...beriem do tých 2.000 € ...;)
Ja Jozef
12.03.14,07:33
Ak si dobre pozeral, tak tam nie je žiaden nadčas - 22 odpracovaných dni, je tam jeden príplatok 298,67 za sviatok / 100%, ostatné sú prémie + príplatky za zmeny. ... Ja som chcel však poukázať na to, že štát si zhrabol 1417 Kčs formou dani, a to boli v tomto smere všetky odvody štátu. Dnes je to oveľa viac, čo si štát uchmatne z platu :
zdr. poistenie - 4%
nemoc. poi. - 1,4%
soc. poistenie - 4%
poi. v nezamest. - 1%
I. poistenie 3%
Daň z príjmu 20 %
Spolu : 33,4 %
Nechcem uvádzať ceny tovarov a služieb, pretože tie sa nedajú porovnávať vzhľadom na reguláciu cien pred rokom 89, ktorá sa riadila hlavne tovarmi dlhodobej spotreby a dotovaním potravín.
Dnes je situácia podobná. Ceny tiež nie sú reálne, ale trhové : ak chceš jesť, bývať, liečiť sa, učiť sa .....zaplať!
Ja Jozef
16.03.14,13:20
V školách olejové dlážky,piecky na kúrenie (http://www.porada.sk/kurenie#__AUTOKW), lavice pospájené a v nich kalamáre, písalo sa perom s drevenou rúčkou
ivuliatko
23.03.14,17:35
Súdne pojednávanie s Karlom Gottom

http://www.youtube.com/watch?v=r7IBtz1QP0s
Ja Jozef
24.03.14,07:37
Asi pred týždňom som si to pozrel ...aj niekoľko zábavných programov staršieho dáta ...silvestrovské, televariete ...
srska
01.04.14,11:57
robil som porádek :D

ak chcel živnostník v 1990 vykonávať zahraničnú obchodnú činnosť, musel v prospech federálneho ministerstva zahraničného obchodu vinkulovať 20 litrov a preukázať finančný kredit. obidve potvrdenia boli prílohami k žiadosti - na fmzo v prahe - o vydanie povolenia na vykonávanie zoč.
2009
02.04.14,10:41
Pamätáte si skratky??
Klikni na link ....


http://ankety.aktualne.cz/s3/87a9b6e2120f
buchač
02.04.14,11:23
Pamätáte si skratky??
Klikni na link ....


http://ankety.aktualne.cz/s3/87a9b6e2120f

Blahopřejeme k úspěšnému zvládnutí testu. Jste buď pamětník, nebo odborník na novodobé dějiny Československa.

;) :D :D :D
misoft
02.04.14,19:06
;)
willma
02.04.14,19:31
pohnojila som len VUML, inak so už tiež riadny pamätník :D
misoft
02.04.14,19:32
VUML - po našom Vulkanizovaný učiteľ marxizmu-leninizmu......
korela
15.04.14,04:32
Ja sa ešte vrátim k autobusom. Neviem či boli v celej republike, alebo iba u nás v mestskej doprave zavedené "búdky" do pol tela, kde sedel sprievodca a predával lístky. Bol umiestnený pr zadných dverách, prednými sa vystupovalo. Mal malý pultík.Ćlovek sa cítil bezpečne, pretože mal záruku, že nepocestuje načierno. Koľko automatov na zastávkach dnes nefunguje.
Neskôr sa zaviedol samoobslužný systém, pri kasičke boli pripevnené lístky na trhanie, a pre istotu boli na bubnoch nad motorom pri šoférovi, a pre istotu aj ten bubon na motori bol umiestnený na vyvýšenom mieste. Šofér aj tak nič nemohol fakticky skontrolovať, najviac kontrolovali nohy a pozadie žien cestujúci. Výhľad mal celý autobus. To som mala 17 - 18, nemala som sa pre čo hanbiť, ale boli to pre mňa muky. Minisukne sa nosili kratšie ako dnes, lístky sa trhali v slušnom predklone, no hrôza. Výhľad mal každý, pretože na našej zástavke mal bus obsadené iba miesta na sedenie, nestál nikto.
srska
15.04.14,04:49
Ja sa ešte vrátim k autobusom. Neviem či boli v celej republike, alebo iba u nás v mestskej doprave zavedené "búdky" do pol tela, kde sedel sprievodca a predával lístky. Bol umiestnený pr zadných dverách, prednými sa vystupovalo. Mal malý pultík.Ćlovek sa cítil bezpečne, pretože mal záruku, že nepocestuje načierno. Koľko automatov na zastávkach dnes nefunguje.
Neskôr sa zaviedol samoobslužný systém, pri kasičke boli pripevnené lístky na trhanie, a pre istotu boli na bubnoch nad motorom pri šoférovi, a pre istotu aj ten bubon na motori bol umiestnený na vyvýšenom mieste. Šofér aj tak nič nemohol fakticky skontrolovať, najviac kontrolovali nohy a pozadie žien cestujúci. Výhľad mal celý autobus. To som mala 17 - 18, nemala som sa pre čo hanbiť, ale boli to pre mňa muky. Minisukne sa nosili kratšie ako dnes, lístky sa trhali v slušnom predklone, no hrôza. Výhľad mal každý, pretože na našej zástavke mal bus obsadené iba miesta na sedenie, nestál nikto.no nebola to pekná doba? žiaden chlap v autobuse nedrichmal, bo vedeli, že na nasledujúcej zastávke budú trhať - anča, eva, zuza, .....:D
misoft
15.04.14,10:20
Ja sa ešte vrátim k autobusom. Neviem či boli v celej republike, alebo iba u nás v mestskej doprave zavedené "búdky" do pol tela, kde sedel sprievodca a predával lístky. Bol umiestnený pr zadných dverách, prednými sa vystupovalo. Mal malý pultík.Ćlovek sa cítil bezpečne, pretože mal záruku, že nepocestuje načierno. Koľko automatov na zastávkach dnes nefunguje.
Neskôr sa zaviedol samoobslužný systém, pri kasičke boli pripevnené lístky na trhanie, a pre istotu boli na bubnoch nad motorom pri šoférovi, a pre istotu aj ten bubon na motori bol umiestnený na vyvýšenom mieste. Šofér aj tak nič nemohol fakticky skontrolovať, najviac kontrolovali nohy a pozadie žien cestujúci. Výhľad mal celý autobus. To som mala 17 - 18, nemala som sa pre čo hanbiť, ale boli to pre mňa muky. Minisukne sa nosili kratšie ako dnes, lístky sa trhali v slušnom predklone, no hrôza. Výhľad mal každý, pretože na našej zástavke mal bus obsadené iba miesta na sedenie, nestál nikto.
To bolo v celej republike. Pretože MHD patrila štátu - všade boli sprievodcovia vzadu. A ty si zaplatil, on dal lístok, ktorý cvikol...... :D
Ja Jozef
16.04.14,16:05
Ja sa ešte vrátim k autobusom. Neviem či boli v celej republike, alebo iba u nás v mestskej doprave zavedené "búdky" do pol tela, kde sedel sprievodca a predával lístky. Bol umiestnený pr zadných dverách, prednými sa vystupovalo. Mal malý pultík.Ćlovek sa cítil bezpečne, pretože mal záruku, že nepocestuje načierno. Koľko automatov na zastávkach dnes nefunguje.
Neskôr sa zaviedol samoobslužný systém, pri kasičke boli pripevnené lístky na trhanie, a pre istotu boli na bubnoch nad motorom pri šoférovi, a pre istotu aj ten bubon na motori bol umiestnený na vyvýšenom mieste. Šofér aj tak nič nemohol fakticky skontrolovať, najviac kontrolovali nohy a pozadie žien cestujúci. Výhľad mal celý autobus. To som mala 17 - 18, nemala som sa pre čo hanbiť, ale boli to pre mňa muky. Minisukne sa nosili kratšie ako dnes, lístky sa trhali v slušnom predklone, no hrôza. Výhľad mal každý, pretože na našej zástavke mal bus obsadené iba miesta na sedenie, nestál nikto.
To bolo v celej republike. Pretože MHD patrila štátu - všade boli sprievodcovia vzadu. A ty si zaplatil, on dal lístok, ktorý cvikol...... :D
V bratislavských električkách taktiež predávali lístky sprievodcovia ( 60 halierov ), hoci študenti a mládež rada cestovala na schodikoch a nebol problém , lavice ešte boli drevené
Ja Jozef
16.04.14,16:10
A žili sme :-)
buchač
16.04.14,16:18
Ja sa ešte vrátim k autobusom. Neviem či boli v celej republike, alebo iba u nás v mestskej doprave zavedené "búdky" do pol tela, kde sedel sprievodca a predával lístky. Bol umiestnený pr zadných dverách, prednými sa vystupovalo. Mal malý pultík.Ćlovek sa cítil bezpečne, pretože mal záruku, že nepocestuje načierno. Koľko automatov na zastávkach dnes nefunguje.
Neskôr sa zaviedol samoobslužný systém, pri kasičke boli pripevnené lístky na trhanie, a pre istotu boli na bubnoch nad motorom pri šoférovi, a pre istotu aj ten bubon na motori bol umiestnený na vyvýšenom mieste. Šofér aj tak nič nemohol fakticky skontrolovať, najviac kontrolovali nohy a pozadie žien cestujúci. Výhľad mal celý autobus. To som mala 17 - 18, nemala som sa pre čo hanbiť, ale boli to pre mňa muky. Minisukne sa nosili kratšie ako dnes, lístky sa trhali v slušnom predklone, no hrôza. Výhľad mal každý, pretože na našej zástavke mal bus obsadené iba miesta na sedenie, nestál nikto.
To bolo v celej republike. Pretože MHD patrila štátu - všade boli sprievodcovia vzadu. A ty si zaplatil, on dal lístok, ktorý cvikol...... :D
V bratislavských električkách taktiež predávali lístky sprievodcovia ( 60 halierov ), hoci študenti a mládež rada cestovala na schodikoch a nebol problém , lavice ešte boli drevené

V Š A D E ... !
To znamená , že AJ v Blave ...pochopil , capisci ???

Je ale pravdou , že za oných čias mala Bratislava aj teraz ostatnú predpoveď počasia ...a pritom to bolo ešte menšie mesto ako teraz ...proste blavácky syndróm - mal som nie raz česť pri služobkách ...

...a proskám pekne , to boli vtedy len akože blaváci a východňar sa tam vyskytoval len málokde .
Títo totiž buď muklovali v baniach na Ostravsku alebo dávali dokopy metro v Prahe - holt , príliš ťažká práca na " zlaté české ručičky " ...

Na doplnenie pre neznalých uvádzam , že električky boli za oných čias jednotné a výrobcom bola ČKD Plzeň ...
Akurát tie košické sú špecifickejšie ...
Kto vie , odpovie ...ja viem , ale nepoviem ...
panamaus
16.04.14,16:47
Ja sa ešte vrátim k autobusom. Neviem či boli v celej republike, alebo iba u nás v mestskej doprave zavedené "búdky" do pol tela, kde sedel sprievodca a predával lístky. Bol umiestnený pr zadných dverách, prednými sa vystupovalo. Mal malý pultík.Ćlovek sa cítil bezpečne, pretože mal záruku, že nepocestuje načierno. Koľko automatov na zastávkach dnes nefunguje.
Neskôr sa zaviedol samoobslužný systém, pri kasičke boli pripevnené lístky na trhanie, a pre istotu boli na bubnoch nad motorom pri šoférovi, a pre istotu aj ten bubon na motori bol umiestnený na vyvýšenom mieste. Šofér aj tak nič nemohol fakticky skontrolovať, najviac kontrolovali nohy a pozadie žien cestujúci. Výhľad mal celý autobus. To som mala 17 - 18, nemala som sa pre čo hanbiť, ale boli to pre mňa muky. Minisukne sa nosili kratšie ako dnes, lístky sa trhali v slušnom predklone, no hrôza. Výhľad mal každý, pretože na našej zástavke mal bus obsadené iba miesta na sedenie, nestál nikto.
To bolo v celej republike. Pretože MHD patrila štátu - všade boli sprievodcovia vzadu. A ty si zaplatil, on dal lístok, ktorý cvikol...... :D
V bratislavských električkách taktiež predávali lístky sprievodcovia ( 60 halierov ), hoci študenti a mládež rada cestovala na schodikoch a nebol problém , lavice ešte boli drevené

A remeňom zvonil vodičovi do predného voza, že može ísť
panamaus
16.04.14,16:48
A žili sme :-)

Nepchaj sem moderné
korela
16.04.14,16:49
Ja sa ešte vrátim k autobusom. Neviem či boli v celej republike, alebo iba u nás v mestskej doprave zavedené "búdky" do pol tela, kde sedel sprievodca a predával lístky. Bol umiestnený pr zadných dverách, prednými sa vystupovalo. Mal malý pultík.Ćlovek sa cítil bezpečne, pretože mal záruku, že nepocestuje načierno. Koľko automatov na zastávkach dnes nefunguje.
Neskôr sa zaviedol samoobslužný systém, pri kasičke boli pripevnené lístky na trhanie, a pre istotu boli na bubnoch nad motorom pri šoférovi, a pre istotu aj ten bubon na motori bol umiestnený na vyvýšenom mieste. Šofér aj tak nič nemohol fakticky skontrolovať, najviac kontrolovali nohy a pozadie žien cestujúci. Výhľad mal celý autobus. To som mala 17 - 18, nemala som sa pre čo hanbiť, ale boli to pre mňa muky. Minisukne sa nosili kratšie ako dnes, lístky sa trhali v slušnom predklone, no hrôza. Výhľad mal každý, pretože na našej zástavke mal bus obsadené iba miesta na sedenie, nestál nikto.
To bolo v celej republike. Pretože MHD patrila štátu - všade boli sprievodcovia vzadu. A ty si zaplatil, on dal lístok, ktorý cvikol...... :D
Keďže som bola malá školáčka, tak som po ostatných MHD vtedy nechodila. Neviem, ako to bolo v ostatných mestách. Vôbec to nemuselo byť jednotné, aj keď všetko bolo predsa štátne.
vlado 33
16.04.14,17:16
Kupko na Komenského ul. Košice
buchač
16.04.14,17:39
Kupko na Komenského ul. Košice
Nie je kompletný údaj ...

Ide o bazén vojenského kúpaliska pred kadetkou .


Teraz to vyzerá takto ...;) ...že Kembridž .
Na skok od alma máter - strojníckej priemyslovky ...ale pivo tam bolo fakt fasa , teraz neviem ...;)

http://img.janforman.com/th/kadetkala28.png (http://img.janforman.com/kadetkala28.png)
korela
16.04.14,17:52
Ja sa ešte vrátim k autobusom. Neviem či boli v celej republike, alebo iba u nás v mestskej doprave zavedené "búdky" do pol tela, kde sedel sprievodca a predával lístky. Bol umiestnený pr zadných dverách, prednými sa vystupovalo. Mal malý pultík.Ćlovek sa cítil bezpečne, pretože mal záruku, že nepocestuje načierno. Koľko automatov na zastávkach dnes nefunguje.
Neskôr sa zaviedol samoobslužný systém, pri kasičke boli pripevnené lístky na trhanie, a pre istotu boli na bubnoch nad motorom pri šoférovi, a pre istotu aj ten bubon na motori bol umiestnený na vyvýšenom mieste. Šofér aj tak nič nemohol fakticky skontrolovať, najviac kontrolovali nohy a pozadie žien cestujúci. Výhľad mal celý autobus. To som mala 17 - 18, nemala som sa pre čo hanbiť, ale boli to pre mňa muky. Minisukne sa nosili kratšie ako dnes, lístky sa trhali v slušnom predklone, no hrôza. Výhľad mal každý, pretože na našej zástavke mal bus obsadené iba miesta na sedenie, nestál nikto.
To bolo v celej republike. Pretože MHD patrila štátu - všade boli sprievodcovia vzadu. A ty si zaplatil, on dal lístok, ktorý cvikol...... :D
V bratislavských električkách taktiež predávali lístky sprievodcovia ( 60 halierov ), hoci študenti a mládež rada cestovala na schodikoch a nebol problém , lavice ešte boli drevené

V Š A D E ... !
To znamená , že AJ v Blave ...pochopil , capisci ???

Je ale pravdou , že za oných čias mala Bratislava aj teraz ostatnú predpoveď počasia ...a pritom to bolo ešte menšie mesto ako teraz ...proste blavácky syndróm - mal som nie raz česť pri služobkách ...

...a proskám pekne , to boli vtedy len akože blaváci a východňar sa tam vyskytoval len málokde . (určite :-) )
Títo totiž buď muklovali v baniach na Ostravsku alebo dávali dokopy metro v Prahe - holt , príliš ťažká práca na " zlaté české ručičky " ...
Neviem, či provokuješ, alebo nevieš.
Batislava bola normálnym "provinčným" mestom, nič by sa nestalo, keby ním ostala podnes, až kým ju nezačali budovať aj východniari, ak to už tak veľmi chceš počuť. Stačil aby sa jeden dostal na nejaké ministerstvo, do krátkeho času bolo celé ministerstvo východniarske. Tak to prebiehalo aj v iných organizáciách. Minule si tu kritizoval našu dedinu. To vieš, keď buduje niekto mesto, ku ktorému nemá vzťah ako k rodnému mestu, tak dnes Bratislava vyzerá ako vyzerá. Buďte radi, že ste s vašimi Košami spokojní.

A že pražské metro stavali aj slovenské fy, to by bolo ešte v poriadku. Skôr si mohol spomenúť, akou čiastkou Slovensko prispelo na výstavbu metra, nakoľko išlo o stavbu v hlavnom meste Československa. Otázka daní ti niečo dúfam hovorí a ich prerozdeľovania v štáte. Skôr si sa mohol nad tým pozastaviť.
Okrem ešte iného rozdeľovania financií až do 1989. Nuž, ale keď dorazili zástupcovia Slovenska do Prahy na jednania za slovenskú stranu ožratí ako dogy, tak Slováci v Prahe toho už moc zachraňovať nemohli a ani presadzovať. Čo navrhli a presadili, zopár ožranov počas pár hodín pochovalo. Radšej mohli priletieť cessnami, vyšlo by to Slovákov v konečnom dôsledku lacnejšie. Pretože si museli nejako tých päť hodín v aute predsa vyplniť https://mail.google.com/mail/u/0/e/982https://mail.google.com/mail/u/0/e/982https://mail.google.com/mail/u/0/e/982. Na večné zdravie obyvateľov Slovenska!!! Vypi bo naľato , nalej bo dopito, ...


Čo sa týka predpovedí počasia, tie si síce nepamätám, ale si neobjektívny. Každý vie, aké sa vyskytujú meteorologické rozdiely medzi východom a západom. Prvý raz som išla akurát IL 18 a posledný raz do Košov, nad Muránskou planinou sme si mysleli že padneme dolu, keď sme vystúpili, myslela som si, že sme v trópoch a nie na Slovensku. Slnečno, teplo a vysoká vlhkosť.

Čo to máš za komplex blavácky, je to nespisovné, ale aj určitý zbytok Čiech má problém s Pražanmi. Ešte väčší ako u nás.

Oprav si po sebe gramatické chyby, ak sa ty už znižuješ po mne opravovať preklepy. To už pridávam iba taký detail.
korela
16.04.14,18:00
Ja sa ešte vrátim k autobusom. Neviem či boli v celej republike, alebo iba u nás v mestskej doprave zavedené "búdky" do pol tela, kde sedel sprievodca a predával lístky. Bol umiestnený pr zadných dverách, prednými sa vystupovalo. Mal malý pultík.Ćlovek sa cítil bezpečne, pretože mal záruku, že nepocestuje načierno. Koľko automatov na zastávkach dnes nefunguje.
Neskôr sa zaviedol samoobslužný systém, pri kasičke boli pripevnené lístky na trhanie, a pre istotu boli na bubnoch nad motorom pri šoférovi, a pre istotu aj ten bubon na motori bol umiestnený na vyvýšenom mieste. Šofér aj tak nič nemohol fakticky skontrolovať, najviac kontrolovali nohy a pozadie žien cestujúci. Výhľad mal celý autobus. To som mala 17 - 18, nemala som sa pre čo hanbiť, ale boli to pre mňa muky. Minisukne sa nosili kratšie ako dnes, lístky sa trhali v slušnom predklone, no hrôza. Výhľad mal každý, pretože na našej zástavke mal bus obsadené iba miesta na sedenie, nestál nikto.
To bolo v celej republike. Pretože MHD patrila štátu - všade boli sprievodcovia vzadu. A ty si zaplatil, on dal lístok, ktorý cvikol...... :D
V bratislavských električkách taktiež predávali lístky sprievodcovia ( 60 halierov ), hoci študenti a mládež rada cestovala na schodikoch a nebol problém , lavice ešte boli drevené

A remeňom zvonil vodičovi do predného voza, že može ísť

Ešte trochu hlbšie do histórie a skončíme pri Stephensonovi.. :-)
Zitulda
16.04.14,18:10
Ja sa ešte vrátim k autobusom. Neviem či boli v celej republike, alebo iba u nás v mestskej doprave zavedené "búdky" do pol tela, kde sedel sprievodca a predával lístky. Bol umiestnený pr zadných dverách, prednými sa vystupovalo. Mal malý pultík.Ćlovek sa cítil bezpečne, pretože mal záruku, že nepocestuje načierno. Koľko automatov na zastávkach dnes nefunguje.
Neskôr sa zaviedol samoobslužný systém, pri kasičke boli pripevnené lístky na trhanie, a pre istotu boli na bubnoch nad motorom pri šoférovi, a pre istotu aj ten bubon na motori bol umiestnený na vyvýšenom mieste. Šofér aj tak nič nemohol fakticky skontrolovať, najviac kontrolovali nohy a pozadie žien cestujúci. Výhľad mal celý autobus. To som mala 17 - 18, nemala som sa pre čo hanbiť, ale boli to pre mňa muky. Minisukne sa nosili kratšie ako dnes, lístky sa trhali v slušnom predklone, no hrôza. Výhľad mal každý, pretože na našej zástavke mal bus obsadené iba miesta na sedenie, nestál nikto.
To bolo v celej republike. Pretože MHD patrila štátu - všade boli sprievodcovia vzadu. A ty si zaplatil, on dal lístok, ktorý cvikol...... :D
V bratislavských električkách taktiež predávali lístky sprievodcovia ( 60 halierov ), hoci študenti a mládež rada cestovala na schodikoch a nebol problém , lavice ešte boli drevené

V Š A D E ... !
To znamená , že AJ v Blave ...pochopil , capisci ???

Je ale pravdou , že za oných čias mala Bratislava aj teraz ostatnú predpoveď počasia ...a pritom to bolo ešte menšie mesto ako teraz ...proste blavácky syndróm - mal som nie raz česť pri služobkách ...

...a proskám pekne , to boli vtedy len akože blaváci a východňar sa tam vyskytoval len málokde .
Títo totiž buď muklovali v baniach na Ostravsku alebo dávali dokopy metro v Prahe - holt , príliš ťažká práca na " zlaté české ručičky " ...

Na doplnenie pre neznalých uvádzam , že električky boli za oných čias jednotné a výrobcom bola ČKD Plzeň ...
Akurát tie košické sú špecifickejšie ...
Kto vie , odpovie ...ja viem , ale nepoviem ...

Myslel si tieto??? A volali sa Ringhoffer či inééé?.
Ringhoffer #9 - 12 & #103 - 104 • imhd (https://www.google.sk/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&docid=dF3fktp4d90HaM&tbnid=4j-4D6TcH_DgHM:&ved=0CAMQjhw&url=http%3A%2F%2Fimhd.zoznam.sk%2Fke%2Fvehicle-type-description%2F445%2FRinghoffer-9-12-amp-103-104.html&ei=cMZOU6maF43LsgaAxIGICQ&bvm=bv.64764171,d.bGQ&psig=AFQjCNEcuzyVOtfyLH-S6-2mJf74t2Or3g&ust=1397757827099196). (https://www.google.sk/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&docid=dF3fktp4d90HaM&tbnid=4j-4D6TcH_DgHM:&ved=0CAMQjhw&url=http%3A%2F%2Fimhd.zoznam.sk%2Fke%2Fvehicle-type-description%2F445%2FRinghoffer-9-12-amp-103-104.html&ei=cMZOU6maF43LsgaAxIGICQ&bvm=bv.64764171,d.bGQ&psig=AFQjCNEcuzyVOtfyLH-S6-2mJf74t2Or3g&ust=1397757827099196)http://imhd.zoznam.sk/ke/media/gs/00008949/.jpg
buchač
16.04.14,18:25
... pridávam iba taký detail.

Najdôležitejší z toho siahodlhého príspevku je snáď ten iný detail , ktorý pridávam aj ja .
Taký maličký , na ktorý si bohovô zabudla .

Ja nie som vychodňar ...JA SOM KOŠIČAN !!!
Kľudne sa k Lasicovi prirovnám , lebo aj ON spieval a básnil o Bratislave a pritom nie je rodený v onom meste ....
Ja na rozdiel od neho už pár generácií ...všímaš si ten rozdiel ???

Tí vychodňari dojesexovali najprv Košice a až potom zobrali útokom Blavu ...nie nadarmo je jednou z najhorších urážok v KE ...že gadžo ...

Dodám aj iné ...k tej Prahe alebo iným lokalitám .
Mal som možnosť precestovať v rámci služobných ciest veľa lokalít po bývalej soc. republike , takže viem aj porovnávať ...
Zlé postrehy radšej nedávam , a bolo ich dosť ...ale nádherný pocit som mal z ľudí Stredného Slovenska a Južnej Moravy , respektíve Severných Čiech ...zvyšok bol nič moc ...

Ešte trochu hlbšie do histórie...
...alebo inde ....
avalik
16.04.14,18:35
Kupko na Komenského ul. Košice
Nie je kompletný údaj ...

Ide o bazén vojenského kúpaliska pred kadetkou .


Teraz to vyzerá takto ...;) ...že Kembridž .
Na skok od alma máter - strojníckej priemyslovky ...ale pivo tam bolo fakt fasa , teraz neviem ...;)

http://img.janforman.com/th/kadetkala28.png (http://img.janforman.com/kadetkala28.png)

my elektrikari sme to mali len cez cestu ... jaaj po skole na jedno, dve, tri ... :D
Excise Duty
16.04.14,19:05
Voľakedy električky vyrábali ČKD Tatra Smíchov, vagónka Studénka, Královopolská Brno, Brožík (elektrická výzbroj Křižík), vagónka Kopřivnice a i. a ak sa "onými" časmi myslí povojnové obdobie, tak sa výroba električiek sústredila iba do ČKD Tatra Smíchov. V Plzni sa električky vyrábajú od r. 1997 a čo by už ČKD robila v tomto meste Škodových závodov...
buchač
16.04.14,19:12
:rolleyes:

my elektrikari sme to mali len cez cestu ... jaaj po skole na jedno, dve, tri ... :D

...až po škole ??? :eek: :confused: :--- :D
...my sme už cez veľkú prestávku do Maratónu ;)...z jednej strany strojári a z druhej dopraváci ...
Počas týchto 20 minút nemali ostatní štamgasti šancu ...výčapníci už boli pripravení ...
Šmarili sme 1 - 2 pivká , 1 - 2 rumy a cigárko k tomu a hajde nazad do školy ...kúúúúa , to boli časy ...:rolleyes:
avalik
16.04.14,19:37
:rolleyes:

my elektrikari sme to mali len cez cestu ... jaaj po skole na jedno, dve, tri ... :D

...až po škole ??? :eek: :confused: :--- :D
...my sme už cez veľkú prestávku do Maratónu ;)...z jednej strany strojári a z druhej dopraváci ...
Počas týchto 20 minút nemali ostatní štamgasti šancu ...výčapníci už boli pripravení ...
Šmarili sme 1 - 2 pivká , 1 - 2 rumy a cigárko k tomu a hajde nazad do školy ...kúúúúa , to boli časy ...:rolleyes:

ved otvarali o pol jednej ... jeden sa vzdy pred koncom poslednej hodiny vypytal a ked sme dosli, tak sme uz mali nacapovane :D

cez velku prestavku sme vedla do parku chodili na cigarko :)
buchač
16.04.14,19:51
:rolleyes:

my elektrikari sme to mali len cez cestu ... jaaj po skole na jedno, dve, tri ... :D

...až po škole ??? :eek: :confused: :--- :D
...my sme už cez veľkú prestávku do Maratónu ;)...z jednej strany strojári a z druhej dopraváci ...
Počas týchto 20 minút nemali ostatní štamgasti šancu ...výčapníci už boli pripravení ...
Šmarili sme 1 - 2 pivká , 1 - 2 rumy a cigárko k tomu a hajde nazad do školy ...kúúúúa , to boli časy ...:rolleyes:

ved otvarali o pol jednej ... jeden sa vzdy pred koncom poslednej hodiny vypytal a ked sme dosli, tak sme uz mali nacapovane :D

cez velku prestavku sme vedla do parku chodili na cigarko :)

....hehehe....raz darmo ....strojarina bola vždy o krok vpred ...;) :D :D :D

My sme mohli fajčiť kľudne v škole ...samozrejme , že v tom určitom - vyhradenom priestore ...
alaya1
16.04.14,20:14
:rolleyes:

my elektrikari sme to mali len cez cestu ... jaaj po skole na jedno, dve, tri ... :D

...až po škole ??? :eek: :confused: :--- :D
...my sme už cez veľkú prestávku do Maratónu ;)...z jednej strany strojári a z druhej dopraváci ...
Počas týchto 20 minút nemali ostatní štamgasti šancu ...výčapníci už boli pripravení ...
Šmarili sme 1 - 2 pivká , 1 - 2 rumy a cigárko k tomu a hajde nazad do školy ...kúúúúa , to boli časy ...:rolleyes:

cez prestavku? Hm... :), ja som tu travievala hodiny nemeckeho jazyka :), aj s profackou :)
http://static.ta3.com/public/data/Article/1028311/t3_0a000002-d665-2d69.jpg
buchač
16.04.14,20:22
cez prestavku? Hm... :), ja som tu travievala hodiny nemeckeho jazyka :), aj s profackou :)
Tak do Veže som , diouka moja ;) , na fľaškovú Plzeň občas chodieval ...:D :D :D
alaya1
16.04.14,21:00
Ta vidis, mozno sme si spolu davali -do nosa :)http://www.celysvet.cz/skin/smile/kat2/smajlici-ke-stazeni-1422.gif
buchač
16.04.14,21:10
Ta vidis, mozno sme si spolu davali -do nosa :)http://www.celysvet.cz/skin/smile/kat2/smajlici-ke-stazeni-1422.gif

Možno aj hej ...ja Plzeň a Ty v tej dobe si mliečko bumbala ...a káčer za Tebou ...;) :D :D :D
srska
17.04.14,05:26
v google maps:

pivo na základnej tu - 48.945705,20.568919 (tu bola levočská reštaurácia) aj tu 48.940501,20.573806 (topoľčianska reštaurácia hore, dole bol výčap ) u spolužiačkynej mami po futbale len kofola (približne - krčma stará modrá guľa) - 48.943521,20.567848
alaya1
17.04.14,06:46
Ta vidis, mozno sme si spolu davali -do nosa :)http://www.celysvet.cz/skin/smile/kat2/smajlici-ke-stazeni-1422.gif

Možno aj hej ...ja Plzeň a Ty v tej dobe si mliečko bumbala ...a káčer za Tebou ...;) :D :D :D

Tak zase, odtial- potial :), kacera som netahala : :) :)http://www.celysvet.cz/skin/smile/s1865.gif
misoft
17.04.14,17:00
cez prestavku? Hm... :), ja som tu travievala hodiny nemeckeho jazyka :), aj s profackou :)
http://static.ta3.com/public/data/Article/1028311/t3_0a000002-d665-2d69.jpg
A hele..... Eperies....
A nižšie - na Konštantínovej bola Geodézia a kartografia https://www.google.sk/maps/@48.998785,21.243523,3a,75y,266.23h,88.61t/data=!3m4!1e1!3m2!1s5rav3AO7LyO7hb7U9zXhOg!2e0 (tam moja mamka pracovala) a ja sťa mini-misoft :D som chodievaldo škôlky na rohu Konštantínky a Metodky. https://www.google.sk/maps/@48.998534,21.243497,3a,75y,101.75h,90.17t/data=!3m4!1e1!3m2!1svqBVEEXtOlwJPNu6nDo7dQ!2e0
alaya1
17.04.14,17:41
cez prestavku? Hm... :), ja som tu travievala hodiny nemeckeho jazyka :), aj s profackou :)
http://static.ta3.com/public/data/Article/1028311/t3_0a000002-d665-2d69.jpg
A hele..... Eperies....
A nižšie - na Konštantínovej bola Geodézia a kartografia https://www.google.sk/maps/@48.998785,21.243523,3a,75y,266.23h,88.61t/data=!3m4!1e1!3m2!1s5rav3AO7LyO7hb7U9zXhOg!2e0 (tam moja mamka pracovala) a ja sťa mini-misoft :D som chodievaldo škôlky na rohu Konštantínky a Metodky. https://www.google.sk/maps/@48.998534,21.243497,3a,75y,101.75h,90.17t/data=!3m4!1e1!3m2!1svqBVEEXtOlwJPNu6nDo7dQ!2e0



este to tam je :)
misoft
17.04.14,17:44
este to tam je :)
Veru - ešte je! :D
Ja Jozef
19.04.14,07:22
v google maps:

pivo na základnej tu - 48.945705,20.568919 (tu bola levočská reštaurácia) aj tu 48.940501,20.573806 (topoľčianska reštaurácia hore, dole bol výčap ) u spolužiačkynej mami po futbale len kofola (približne - krčma stará modrá guľa) - 48.943521,20.567848
Čo tak zelená štvorka, malá Reduta, Hradiský vzadu - vpredu bola jedáleň,
Kvaka
19.04.14,07:31
Ja Jozef
19.04.14,08:12
My sme chodili napríklad tu http://www.ron-del.net/index.php?co=1&sub=2&kat=37&detail=3017.
Ja som do Fajky ( za rohom " sovietskej knihy " )chodieval na kofolu, po tréningu dobre padla :-)
buchač
19.04.14,08:59
My sme chodili napríklad tu http://www.ron-del.net/index.php?co=1&sub=2&kat=37&detail=3017.
Ja som do Fajky ( za rohom " sovietskej knihy " )chodieval na kofolu, po tréningu dobre padla :-)
Myslíš Kiss Pipu na Kováčskej v KE ???
Škoda jej - hneď po nežnej ju zrušili ... neskutočnú fazuľová s udeným a aj iná klasika .
Polievka , chlieb , nejaké pitivo na spláchnutie ...10 Kčs aj s tringeltom .
Ja Jozef
19.04.14,09:47
My sme chodili napríklad tu http://www.ron-del.net/index.php?co=1&sub=2&kat=37&detail=3017.
Ja som do Fajky ( za rohom " sovietskej knihy " )chodieval na kofolu, po tréningu dobre padla :-)
Myslíš Kiss Pipu na Kováčskej v KE ???
Škoda jej - hneď po nežnej ju zrušili ... neskutočnú fazuľová s udeným a aj iná klasika .
Polievka , chlieb , nejaké pitivo na spláchnutie ...10 Kčs aj s tringeltom .
Nie, to bola Bratislavská fajka, ....fazuľavá a nočné pochutiny ( skôr skoro ranné )boli v Bratislavskej La Palome, ale ani Kryštáľ bar nezaostával
misoft
19.04.14,12:46
My sme chodili napríklad tu http://www.ron-del.net/index.php?co=1&sub=2&kat=37&detail=3017.
Pamätám si ju! Keď som pôsobil v Blave.
srska
20.04.14,03:23
v google maps:

pivo na základnej tu - 48.945705,20.568919 (tu bola levočská reštaurácia) aj tu 48.940501,20.573806 (topoľčianska reštaurácia hore, dole bol výčap ) u spolužiačkynej mami po futbale len kofola (približne - krčma stará modrá guľa) - 48.943521,20.567848
Čo tak zelená štvorka, malá Reduta, Hradiský vzadu - vpredu bola jedáleň,najlepšie v lete bolo v "kupeľi" pri "paji" kedz znaš co to bula "paja":D a v žime v "rybičkoch"
Ja Jozef
20.04.14,07:01
v google maps:

pivo na základnej tu - 48.945705,20.568919 (tu bola levočská reštaurácia) aj tu 48.940501,20.573806 (topoľčianska reštaurácia hore, dole bol výčap ) u spolužiačkynej mami po futbale len kofola (približne - krčma stará modrá guľa) - 48.943521,20.567848
Čo tak zelená štvorka, malá Reduta, Hradiský vzadu - vpredu bola jedáleň,najlepšie v lete bolo v "kupeľi" pri "paji" kedz znaš co to bula "paja":D a v žime v "rybičkoch"
... paja bola ľadová plocha, ( dokonca na paji chytal i Schrojf , keď hrala SNV priateľský hokejový zápas s futbalistami Slovana BA, )na Brullovej, a rybičky? predsa bar pri Levočskej bráne
( my sme bývali na letušnej kde je dnes knižnica....ale v prednej časti bola nocľaháreň, na poschodí malo sídlo ČSM a vo dvore sme na poschodí bývali my na prízemí Rauberger ( v 56 r. sa vysťahoval do NSR ) a rodina Hučkových. .... Taká rarita v SNV bola - štátne majetky v strede mesta, do ktorých sa vchádzalo od budovy súdu a rozprestierali sa až po cukráreň. ( vo dvoroch meštiackych domov z námestia. Dnes tu stojí Gorazdová ulica. Namiesto viliek ktoré lemovali Školskú ulicu je dnes parkovisko. https://maps.google.sk/?ll=48.946794,20.564628&spn=0.000986,0.001698&t=m&z=19&layer=c&cbll=48.946955,20.564714&panoid=FqCp1ZxEavTBY5EFEgMxig&cbp=12,152.76,,0,0
Ja Jozef
20.04.14,08:02
v google maps:

pivo na základnej tu - 48.945705,20.568919 (tu bola levočská reštaurácia) aj tu 48.940501,20.573806 (topoľčianska reštaurácia hore, dole bol výčap ) u spolužiačkynej mami po futbale len kofola (približne - krčma stará modrá guľa) - 48.943521,20.567848
Čo tak zelená štvorka, malá Reduta, Hradiský vzadu - vpredu bola jedáleň,najlepšie v lete bolo v "kupeľi" pri "paji" kedz znaš co to bula "paja":D a v žime v "rybičkoch"
... paja bola ľadová plocha, ( dokonca na paji chytal i Schrojf , keď hrala SNV priateľský hokejový zápas s futbalistami Slovana BA, )na Brullovej, a rybičky? predsa bar pri Levočskej bráne
( my sme bývali na letušnej kde je dnes knižnica....ale v prednej časti bola nocľaháreň, na poschodí malo sídlo ČSM a vo dvore sme na poschodí bývali my na prízemí Rauberger ( v 56 r. sa vysťahoval do NSR ) a rodina Hučkových. .... Taká rarita v SNV bola - štátne majetky v strede mesta, do ktorých sa vchádzalo od budovy súdu a rozprestierali sa až po cukráreň. ( vo dvoroch meštiackych domov z námestia. Dnes tu stojí Gorazdová ulica. Namiesto viliek ktoré lemovali Školskú ulicu je dnes parkovisko. https://maps.google.sk/?ll=48.946794,20.564628&spn=0.000986,0.001698&t=m&z=19&layer=c&cbll=48.946955,20.564714&panoid=FqCp1ZxEavTBY5EFEgMxig&cbp=12,152.76,,0,0
Školská ul.
srska
20.04.14,14:53
v google maps:

pivo na základnej tu - 48.945705,20.568919 (tu bola levočská reštaurácia) aj tu 48.940501,20.573806 (topoľčianska reštaurácia hore, dole bol výčap ) u spolužiačkynej mami po futbale len kofola (približne - krčma stará modrá guľa) - 48.943521,20.567848
Čo tak zelená štvorka, malá Reduta, Hradiský vzadu - vpredu bola jedáleň,najlepšie v lete bolo v "kupeľi" pri "paji" kedz znaš co to bula "paja":D a v žime v "rybičkoch"
... paja bola ľadová plocha, ( dokonca na paji chytal i Schrojf , keď hrala SNV priateľský hokejový zápas s futbalistami Slovana BA, )na Brullovej, a rybičky? predsa bar pri Levočskej bráne
( my sme bývali na letušnej kde je dnes knižnica....ale v prednej časti bola nocľaháreň, na poschodí malo sídlo ČSM a vo dvore sme na poschodí bývali my na prízemí Rauberger ( v 56 r. sa vysťahoval do NSR ) a rodina Hučkových. .... Taká rarita v SNV bola - štátne majetky v strede mesta, do ktorých sa vchádzalo od budovy súdu a rozprestierali sa až po cukráreň. ( vo dvoroch meštiackych domov z námestia. Dnes tu stojí Gorazdová ulica. Namiesto viliek ktoré lemovali Školskú ulicu je dnes parkovisko. https://maps.google.sk/?ll=48.946794,20.564628&spn=0.000986,0.001698&t=m&z=19&layer=c&cbll=48.946955,20.564714&panoid=FqCp1ZxEavTBY5EFEgMxig&cbp=12,152.76,,0,0rarita v iglove bol jančo fo**š:D aj "kaľendar":D. nocľaháreň bola aj na levočskej kúsok od kaplnky
Ja Jozef
20.04.14,16:50
Nocľaháreň sa tam presťahovala, nahradila ju knižnica.
Ja Jozef
24.04.14,06:26
Fotografia z druhej polovice šesťdesiatych rokov min. storočia. Domy v hornej časti vľavo i vpravo a tiež v dolnej časti vpravo už neexistujú.
Ja Jozef
25.04.14,11:40
novodobá, podobná snímka
panamaus
10.05.14,12:16
My sme chodili napríklad tu http://www.ron-del.net/index.php?co=1&sub=2&kat=37&detail=3017.
Ja som do Fajky ( za rohom " sovietskej knihy " )chodieval na kofolu, po tréningu dobre padla :-)

Málo nájdeš takých , čo o Fajke počuli a ešte menej, čo v nej aj osobne boli :D

Ja trošku neskor Hron (v lete najma záhrada / v opačnom rohu cigoši z Juhošky (autobus pred Hviezdou)
panamaus
10.05.14,12:18
My sme chodili napríklad tu http://www.ron-del.net/index.php?co=1&sub=2&kat=37&detail=3017.
Ja som do Fajky ( za rohom " sovietskej knihy " )chodieval na kofolu, po tréningu dobre padla :-)
Myslíš Kiss Pipu na Kováčskej v KE ???
Škoda jej - hneď po nežnej ju zrušili ... neskutočnú fazuľová s udeným a aj iná klasika .
Polievka , chlieb , nejaké pitivo na spláchnutie ...10 Kčs aj s tringeltom .
Nie, to bola Bratislavská fajka, ....fazuľavá a nočné pochutiny ( skôr skoro ranné )boli v Bratislavskej La Palome, ale ani Kryštáľ bar nezaostával

Kryštál bol pre tých, čo :
- sa príliš neskoro zobudili
- išli domov príliš skoro
lujza.j
17.05.14,14:34
Kvaka
17.05.14,15:41
Aj ja som našla, kto pamätá?
korela
17.05.14,20:40
Vaska Trubačov a jeho kamaráti
Kvaka
17.05.14,20:51
Chlapci z Pavlovskej ulice.
arizona
17.05.14,21:01
Moj muzealny ulovok :-)
Po otvoreni flasky vonavka prenikavo vonala ako cerstva