evvie7
30.12.10,17:49
Dobrý deň, potrebujem poradiť ohľadom jedného zákuska. My ho voláme Zuzka rezy, sú to na kocky pokrájané koláčiky, polovica je biela, polovica tmavá, delené uhlopriečkou, neviem, ako sa volajú oficiálne, chcela by som ich robiť, ale nemám recept. Preto prosím niekoho, ak ho poznáte, o radu, resp. poskytnutie receptu. Vďaka, Eva
veronikasad
30.12.10,16:50
Dobrý deň, potrebujem poradiť ohľadom jedného zákuska. My ho voláme Zuzka rezy, sú to na kocky pokrájané koláčiky, polovica je biela, polovica tmavá, delené uhlopriečkou, neviem, ako sa volajú oficiálne, chcela by som ich robiť, ale nemám recept. Preto prosím niekoho, ak ho poznáte, o radu, resp. poskytnutie receptu. Vďaka, Eva
robia sa zo sušeného mlieka ?
Tweety
30.12.10,18:07
Dobrý deň, potrebujem poradiť ohľadom jedného zákuska. My ho voláme Zuzka rezy, sú to na kocky pokrájané koláčiky, polovica je biela, polovica tmavá, delené uhlopriečkou, neviem, ako sa volajú oficiálne, chcela by som ich robiť, ale nemám recept. Preto prosím niekoho, ak ho poznáte, o radu, resp. poskytnutie receptu. Vďaka, Eva
Sú to dvojfarebné kocky, ja ich mám síce ako rezy, ale nevadí.
http://www.receptaren.sk/index.php?pg=recepty&id=94-dvojfarebne-kocky
olybaba
30.12.10,18:14
Dvojfarebné kocky
- je vela receptov, len si ich vygugli
bnorika
31.12.10,08:15
Recept mám doma, dneska poobede alebo večer ho pripojím, dúfam, že stačí! ;)Je to výborný zákusok, ide tam nejaká orechová plnka, na vrch sušené mlieko, práš. cukor! :)
ela77
31.12.10,21:20
Dvojfarebné kocky: Cesto:4 vajcia,200 g práš. cukor,1 dcl olej, 1 dcl voda,2 lyžice kakao, 200 gr. hr. múka, 1/2 práš. do pečiva,
Vymiešať žltky s cukrom, pridať olej, kakao a múku s práš. do pečiva.Potom pridať vyšľahaný sneh a dať piecť ako piškótu.Po vychladnutí dať naň plnku z 200 gr. mletých orechov a asi 5 lyžíc rumu. Na plnku nanesieme druhé cesto: 200 g IVA (CERA)postruháme ju a zmiesime s 200 gr. práš. cukor, a 150 gr. sušené mlieko. Ja túto hmotu potom vyvaľkám medzi dvoma plátmi mikrotenovými na veľkosť akú má piškóta. Vrchný papier odoberiem a vyvaľkaný plát takto položím na cesto. Papier (celofán, alebo iná fólia) stiahnem. Ja ale nedávam orechy a plát piškóty natriem ľahko džemom. Máme to tak radšej. Všetko zľahka pritlačíme a hotový zákusok pokrájame na kocky. Každú kocku uhlopriečne namočíme do čokoládovej polevy:100 gr. čokoláda, a 50 gr. IVA(CERA) necháme rozpustiť vo vodnom kúpeli a dobre vymiešame. Recept mám veľmi starý z nejakého trhacieho kalendára. Je tam presne obrázok ako dala-Olybaba-ten na tácni.a vlastne súhlasí s linkom čo dala-tweety