Strelka3
01.01.11,15:52
Chcem vás poprosiť o radu... robíme si sami sadrokarton a v podstate by sme ho mali ísť už tmeliť.. dá sa robiť sadrokartón aj týmto spôsobom?? Najprv potrieť duvilaxom, sieťka, kleber, stierka??? Rozmýšlame nad tým preto, lebo máme dosť členitý povrch, nerovnosti.. a bojíme sa, že to bude pri normálnom tmelení praskať.. Ale tiež nevieme, čo spraví takýto spôsob?? Má s tým niekto skúsenosti??
Dakujeme za rady
marcel h.
01.01.11,15:16
da sa to,len miesto duvilaxu je lepšie dat penetrak na omietky a dobre to presietkovat cez rohy
220870
01.01.11,15:55
Nieje s tým problém.Cca polovicu povrchov SDK robíme tak ako ste popísali.Len nepenetrovať duvilaxom ale original penetrákmi na SDK.
marcel h.
01.01.11,18:06
žiadny problem,toto som robil asi na piatom dome a bez problemov,ak chcete môžete použit aj flex lepidlo,budete mat väčšiu istotu,že to nebude praskať
Strelka3
02.01.11,11:08
Ďakujem vám všetkým za vaše skúsenosti.... Hned som kludnejšia a už sa púšťame do roboty :)
Juraj Hájko
04.03.13,19:04
Ja mám takto urobené polku domu. Nedávali sme ani penetrák (nejak ma vtedy nenapadlo že tam ide), rovno na SDK lepidlo. Každopádne je to tam na niektorých miestach už 7 rokov a jediný problém nastal v 1 rohu, kde sa nedal rohovník v spoji na tehlovú omietnutú stenu. To určite nepodcenovať, už sa to niekoľkokrát tmelilo a vždy to po nejakej dobe praskne...
Ferdosondo
05.03.13,04:54
Môžete dať aj Duvilax. Mám to s ním už takto päť rokov a nie je problém. Treba však dodržať minimálny pomer duvilax:voda 1:4. Duvilax BD20.
Dokonca videl som aplikovať omietku MSP1 priamo na SDK bez penetrácie sieťky a lepidla. Cca štyri roky je tomu a drží bez problémov na strope.
lapejko
05.03.13,21:17
Nepripadá vám to zbytočné? Ušľachtilý materiál s hotovým povrchom na rýchle a PROFESIONÁLNE dokončenie povrchov, ktorý má schopnosť regulovať vlhkosť...a vy ho zacementujete?! Už aj z ekonomického hľadiska je to nezmysel, takto sa upravuje povrch heraklitu.:eek:
Ferdosondo
06.03.13,08:55
Nepripadá vám to zbytočné?
Nie nepripadá.
Zatmeliť a vybrúsiť SDK nie je tak jednoduchá vec. Teda ak to má byť spravené na 100 percent. Okrem naturistov má s tým problém aj mnoho stavbárov. Nezanedbateľný je aj jemný prach pri brúsení.
Tým pádom je jednoduchšie natiahnuť omietku.
A nie každému sa tiež páči hladký povrch.
lapejko
07.03.13,20:05
omietka na sdk môže ísť prakticky akákoľvek, niečo o tom viem keď sa tým živím 17 rokov, je nutné ale dodržať aspoň základné tmelenie sadrovými tmelmi a páskami, ostatné je vecou príslušnej penetrácie, lepidlo a sieťka sú vyvinuté a určené na zatepľovacie systémy ako armovacia vrstva, čo treba armovať na papieri sdk?
addo77
19.03.13,11:40
mam dotaz - treba natiahnut lepidlo so sietkou pod falosny kamenny obklad (zrejme sadrovy alebo cementovy) ktory sa ide lepit na sadrokartonovu predstenu (nie vo vlhkom prostredi) ? Alebo staci poriadne napenetrovat a rovno lepit? Pokial sa moze lepit rovno na SDK je nutne pred penetraciou pretmelit spary a skrutky? Ma to vyznam?
Dakujem.
addo77
25.03.13,10:54
mam dotaz - treba natiahnut lepidlo so sietkou pod falosny kamenny obklad (zrejme sadrovy alebo cementovy) ktory sa ide lepit na sadrokartonovu predstenu (nie vo vlhkom prostredi) ? Alebo staci poriadne napenetrovat a rovno lepit? Pokial sa moze lepit rovno na SDK je nutne pred penetraciou pretmelit spary a skrutky? Ma to vyznam?
Dakujem.

este raz ak sa da. vdaka