safo 012
02.01.11,21:11
na niektorich miestach je skor bielo siva a inde zase siva neviem cim to je a ani ako sa toho zbavyt umyvanie mi nepomohlo a vyskrabavat 70stvorakov by ma zabilo
R_R
27.08.15,07:25
Mám podobnú skúsenosť so špárovačkou Mapei-Ultracolorplus č.132kúpená v MM 8/2015 - ludia nekupujte to. Po uschnutí má dve farebné odtiene, celá kupelka je na prd :-(((.Niekde je to bledučké ako slonová kosť inde béžové.
Vymiešal som špárovaciu hmotu úplne na krém , vyšpároval obklad u trel a vyhladil špongiou a po uschnutí zdes.

Prikladám foto z tejto špárovačky. Mala mat tu bledšiu farbu taku sme aj vyberali na vzorkovníku. A ešte me dosť hneva že nasáva vodu.

Vid obrazok s mojim prstom.
lapejko
27.08.15,09:24
možno bola riedka zmes,možno nevyzreté lepidlo, možno veľmi rozdielne hĺbky škár, ktoré vznikajú, keď sa krivý podklad vyrovnáva až pri lepení obkladu...
Ultracolor Mapei nie je je vhodný do tenkých škár, čokoľvek od Weber či Den braven má pochybnú kvalitu..
R_R
27.08.15,10:51
Takže špárovanie je celkom slušná veda. Ja si skôr myslím, že nebola hmota v 5 kg vrecku rovnomerne rozmiešaná. Inak v návode na použitie je uvedené zamiešať naraz 5 kg prášku s 1-1,2 litra vody. Lenže toto keby som si namiešal tak to nemám šancu celé naniesť a aj vyhladiť. Takže reklamovať toto nemôžem, lebo som nedodržal návod na použitie. Predtým som robil s cerezitom a takéto niečo sa mi nestalo.
R_R
25.09.15,09:12
Priložil som foto tejto nekvalitnej šparovačky vid hore
jslancik
25.09.15,10:00
s pochybnou kvalitou od Weberu súhlasím. ale Den Braven??? tak to nebudeme kamaráti. Na Den Braven mi nesiahaj :D
R_R
25.09.15,10:43
Moje fotky sú špárovačky od ,, Mapei-Ultracolorplus č.132,, neviem pod akú skupinu podlieha. Dúfam že si nemyslíš že som to foto upravoval vo fotošope?
R_R
26.09.15,10:52
Nikto nemal takýto problém so špárovačkou?
sosak
26.09.15,11:16
Po akej dobe ste po obkladaní špárovali ?
Peggynka
26.09.15,11:57
Mala som také problémy,nepáčila sa mi "biela" farba,nevraviac o tom,že po namočení (v sprche) to vyzeralo ako špárované blatom a tiež,že bola hrubozrná.Kúpila som biely balakryl uni vodouriediteľný, školský štetec a natrela.Idú dlhé zimné večery,tak sa môžeš bavkať :D:D:D Teraz už len pozrieť vzorkovnice,ktorý odtieň od výrobcov ti bude pasovať.
sosak
26.09.15,12:03
6.4.1
Chyby špár a ich obnova
Existuje niekoľko príčin prečo vznikajú strakaté a škvrnité špáry.Popri zlom premiešaní špárovacej hmoty sa môžu špárovacie malty dodávané v plastových vreciach premiešať tiež v priebehu dopravy na nákladnom aute pretože otrasy môžu uvolňovať jemnozrné súčasti zo zmesi a tie sa vysypú von. Používanie znečistenej vody alebo náradia, ako aj vymývanie farebných pigmentov v priebehu čistenia čerstvo zašpárovanej podlahy príliš veľkým množstvom vody sú tiež pracovné závady.
Nerovnako hlboké špáry alebo dutiny(styčné špáry) alebo zbytky malty neskoršie vedú k rozdielnej vlhkosti špár a spôsobujú tým ich svetlejší alebo tmavší vzhľad. Už pri vyplňovaní špár môže špárovacia malta v rôznom množstve rôzne odoberať vodu,podľa toho, či je hrana dlaždice savá alebo je (čiastočne či úplne) glazovaná.
http://www.bakay.sk/imagesfck/KERKO/techobkl3.pdf
R_R
26.09.15,15:07
Obklad som dokončil v piatok a špároval v pondelok. Lepidlo bolo určite zaschnuté.
sosak
26.09.15,15:25
Ak si lepil klasicky kleberom, tak je to v poriadku, ale keby si použil disperzné lepidlo, tak sa špáruje až po 7 dňoch, aby vlhkosť odišla špárami.
R_R
27.09.15,19:23
,,Vymývať farbu zo špárovačky väčším množstvom vody,, - toto práve podla mna ukazuje na nekvalitnú špárovačku, pretože farebný pigment má byť obsiahnutý v celom objeme a nie iba na povrchu špáry. Ja som veľa vody nedával, normálne som špáry utrel mokrou vyžmýkanou špongiou.
A to že naťahuje do seba vodu, to je tiež mínus tejto špárovačky.
R_R
27.09.15,19:26
Lepil som to flexi kléberom z MM, neviem už značku, ale tam problém nebol držal obkladačky po chvíľke veľmi dobre. Nebol ani najlacnejší.
R_R
27.09.15,19:45
Peggynka: Dík za tip, asi to ozaj niekedy pretriem. Už ľutujem, že som nedal obyčajnú bielu klasiku tam sa nedá nič pokaziť. A k tej farbe - drží na špáre? Neviem ako to celé spraviť veď ked utriem farbu z obkladačky tak utriem farbu aj so špáry. Alebo treba natrieť len špáru?
Peggynka
27.09.15,20:46
Pevná ruka a tenký štetec...čo máš čo mastiť po obkladačkách :D natieraš len špáru :) Farba drží po zaschnutí.
lapejko
29.09.15,17:10
ultracolor je dobrý na dlažby a do exteriéru, do Ceresitu začali dávať sklené vlákno, horšie sa s tým pracuje, jemná škárovačka je od Murexinu aj od Knaufu.