marian porada
03.01.11,15:42
Zdravím vás!
Chcel by som sa s vami poradiť, o vysušení muriva. Kúpili sme si starší dom a trápi nás vlhkosť v murive. Skúšal som aj izolovať základy, zatiaľ iba z jednej strany, kde som si myslel, že je najväčšia zrada, ale moc to nepomohlo. Problém ja hlavne na severnej strane, kde slnko nezasvieti a vietor nemá veľkú šancu skrz susedových stromov. Ďalší problém je, že pivnica je v strede domu a tú z vonkajšej strany nezaizolujem... A aby toho nebolo málo, tak po vykopaní šachty v pivnici som zistil, že spodná voda je tu dosť vysoko. Rozmýšľal som nad magnetokinetickým vysušením od firmy Aquapol (iba tú som našiel na nete). Alebo máte iný návrh okrem podrezania? Mám pocit, že v obývaných priestoroch sú múry vlhkejšie ako v pivnici.:confused:
alltracboy
03.01.11,14:51
teraz v zime je to vlhke?
220870
03.01.11,14:59
Pokiaľ máte vysoko spodnú vodu a nekvalitnú hydrizoláciu ,tak vám žiadne magnetky nepomôžu.
marian porada
04.01.11,13:47
teraz v zime je to vlhke?


Je to vlhké hlavne teraz v zime a myslím, že na to vplýva aj tlak vzduchu (ale je to možno len moja fantázia). Je fakt ale aj to, že som tam poslednú dobu robil s vodou ( štuková omietka- jedna stena a maľovanie stien).
alltracboy
04.01.11,14:02
pokial ti to vlhne na severnej stene a radiator mas odial daleko, pripadne tam mas nabytok a nedostava sa tam teply vzduch tak by skor pomohlo zateplenie. Predpokladam ze ti to vlhne iba cca 30cm od zeme. Ja mam ten isty problem a pre spodnu vodu nemusim v pivnici ani kopat jamu.. ja ju musim odcerpavat, ale to moje vlhnutie je tym ze je tam 30cm mur.
marian porada
04.01.11,14:27
pokial ti to vlhne na severnej stene a radiator mas odial daleko, pripadne tam mas nabytok a nedostava sa tam teply vzduch tak by skor pomohlo zateplenie. Predpokladam ze ti to vlhne iba cca 30cm od zeme. Ja mam ten isty problem a pre spodnu vodu nemusim v pivnici ani kopat jamu.. ja ju musim odcerpavat, ale to moje vlhnutie je tym ze je tam 30cm mur.


Radiátor mám na južnej stene. S tými 30cm máš pravdu, ale iba v rohoch. Steny až tak nie, lebo tam pravideľne púšťam ventilátor. No na 10cm mi to navlhne cez noc. Nábytok som tam radšej nedával. Robí sa mi to aj na poschodí, ale nie až v takej miere.Tam to skôr vybuchne do pliesne, no tu mám asi úplne iný problém. Je tu slabo tepelne izolovaný strop a na ďalšiu izoláciu tu nemám potrebnú výšku.
alltracboy
04.01.11,14:33
ty mas problem so zlou izolaciou muru a nie ze by ti vlhol dom odspodu(aj ked sa to nevylucuje). Stary dom by bolo idealne podrezat, vytrhat podlahy, spravit komplet hydroizolaciu a nove podlahy. potom zateplit. Alebo iba zateplit. Skus ci mas vlhke mury v pivnici ktora je pod zemou.
marian porada
04.01.11,14:49
Podlahy som už vytrhal, zaizoloval, dal som tam 6cm kračajového polystyrénu a 13cm poteru + nivelačka. Keď som sa v tom rýpal, tak tam nejaká izolacia medzi múrom a základom vykúkala, ale ktovie v akom to je stave po 55 rokoch. Pivnica je rozdelená na 3 časti: v prvej mám kotol na pevné a ohrev vody. Na podlahe je len asfalt(dedičstvo po bývalých majiteľoch), ale steny sú suché. V druhej časti je pár cm poteru a steny sú oliate smolou ale javia sa tiež suché. V týchto dvoch častiach sú aj malé okná takže vetráme no napriek tomu sa na podlahe občas objaví malý vlhký fliačik. A v tretej časti nieje ani okno ani iný otvor na vetranie, lebo je celá pod domom ( v strede) a miesto podlahy je tam len udupaná hlina. Je tam ťažké zistiť, či sú múry vlhké, lebo som to tam celé rozkopal a chcem tam vyliať poter a izoláciu. Ešte musím podotknúť májové záplavy. V pivnici sme mali do pol metra vody.