Mato Siles
03.01.11,17:42
Ahojte,
práve s mojou láskou zvažujeme stavbu domu. Po prezretí množstva projektov vyhral práve Opál 71/70. Mám kolegu ktorý tento dom postavil svojpomocne cca pred tromi rokmi za cca 100000 €, čo sa mi zdá dosť veľa, pretože kopec vecí si robil sám a kopec vecí mal za facku. Vychádzam v mojich úvahách z toho, že pred tromi rokmi boli všetky materiály drahšie ako teraz.

Ale aby som sa dostal k jadru veci, nemá ho náhodou niekto z vás postavený??

Alebo ak niekto staval približne niečo podobné chcel by som vedieť koľko vás to vyšlo??

Viem že takýchto tém tu už bolo veľa, ale ani jedna sa nerozvíjala podľa mojich predstáv :)).

Ďakujem za odpovede
Zzzdenik07
10.02.11,20:39
Nazdar
My tiež staváme tento dom.Zatiaľ sme len pri platni 1/2 je podpivničená.Všetko liate vodostavebným betonom,ked už je tá spodná voda v Levickom okr. tak vysoko a cena zatiaľ 6000eur.Všetko svojpomoc.
Teraz v marci bude v akci Porfix plus30 a komplet na celý dom už mám nacenený na 3200eur.Strop bude ako sa na bungalov patrí,len drevený a budú priznané hrady a na nich prekladaná dlážkovica.Okná a dvere salamander 3sklo bez parapetov a bez montáže (ešte nevieme aká bude hrúbka zateplenia) 2300 eur.Škridla Bramac Klasik 3000eur (tá je už vedľa platni) + komplet krov aj s nahodením škridiel 6000eur.
Zatiaľ ide všetko podľa rozpočtu + - sa vojdeme do50000 eur aj so škrabkou predo dvere.
220870
11.02.11,04:38
Nechcem vás sklamať ,ale nevojdete, aj keď vám to prajem.Obrovský pozor si dajte na okná!!!!.Ak ich urobíte v takom tvare ,ako sú na reklamných obrázkoch tak sa nebudú dať otvoriť dokorán.
Nieje pravda že všetky materály boli drahšie.Skôr by som povedal, že niečo zlacnelo.Ale tý čo nestihly nakúpiť a postaviť gro stavby minulý rok to zlacnenie v tomto roku takmer vôbec nepocítia.Ceny sa už začínajú približovať rekordnému roku 2008.:mee:
Zzzdenik07
11.02.11,11:09
Tie klembové okná som zatrhol hneď ako som uzrel cenovú ponuku na preklady a okná s roletami.Bolo to tuším okolo 6000 eur,čo je o dosť viac viac viac.
Ak sa nevojdem do rozpočtu bude prúser,lebo chcem ešte aj rekuperačku.Potom by som ju mohol kupiť až o pár rokov.
zajo1
11.02.11,12:11
Nepoznam typ domu, len dnes su nove technologie, kde si mozete postavit dom do 500 - 600 € domu zastavanej plochy s tepelnymi koeficientom 5. Dom dostanete do stavu holodom popripade aj zo zariadenim podla narocnosti na zariadenie.
Mato Siles
11.02.11,15:02
Ahojte,
tak ja som ešte nezačal ... prave riešime projekt. Nekupujem katalogovy pretože ho nemôžem použiť, tak ten ma vijde asi o niečo viac... ešte neviem.

@ Zzzdenik07 Ten Porfix Plus ti dosť lacno nacenili aj stresnu krytinu kde nakupujes???
JOHC
11.02.11,16:09
Ahojte, ja som kreslil taký podobný projekt a majiteľ ho spravil do 80000€, aby býval.
JOHC
11.02.11,16:10
ahoj, a akú máš prestavu o cene? ja ti urobím projekt aj so zameraním, keď chceš.
JOHC
11.02.11,16:19
a zabudol som dodať, že ti môžem dodať celý materiál na stavbu, v prípade záujmu ma kontaktuj.
Mato Siles
14.02.11,12:07
a zabudol som dodať, že ti môžem dodať celý materiál na stavbu, v prípade záujmu ma kontaktuj.

Ten material sa mozeme dohodnut ked budem mat projekt ... poslem ti ho a mohol by si mi dat cenovu ponuku...moc by mi to pomohlo

Dakujem
JOHC
14.02.11,16:25
ok, to sa môžme dohodnúť, ale keď chceš urobím ti aj projekt
Mato Siles
14.02.11,18:21
ok, to sa môžme dohodnúť, ale keď chceš urobím ti aj projekt

Projekt ee... projektant je znamy tak projekt nie ale dakujem
Peter122
14.02.11,18:29
joj, mat vase problemy :)
Zzzdenik07
15.02.11,15:33
Porfix mám nacenený v Stavivá Garaj a Bramac som kupoval vlani na jesen ked bola tá 30% zľava.
Inak ja mám projekt oproti origo. trošku upravený.Zarovnal som kúpelňovú stenu a ešte aj obývačkovú aby nebol ten odskok na terasu a tak mi vyrátali plochu strechy na 205m2
JOHC
16.02.11,13:09
ok teda, keď budeš mať hotový projekt, tak mi ho pošli na email a urobím ti ponuku na všetko.
Mato Siles
11.04.11,18:30
ok teda, keď budeš mať hotový projekt, tak mi ho pošli na email a urobím ti ponuku na všetko.
Tak projekt uz mam len mi daj mailovu adresu nech ti ho mozem poslat
A ak budes mat cas tak by si mi to mohol nacenit
Dakujem
pcbn
28.07.11,08:53
a zabudol som dodať, že ti môžem dodať celý materiál na stavbu, v prípade záujmu ma kontaktuj.

zdravím, písali ste že viete prekresliť katalogový projekt s úpravami na za povodnú cenu, a potom by sme mali zaujem o nacenenie mat na stavbu
prosím Vás ohláste sa na
JOHC
28.07.11,12:10
zdravím, reagujem na dnešný email, čo ste mi poslal na môj email a môžem Vám urobiť individuálny projekt RD podľa Vašich predstáv a viem Vám stavbu aj zabezpečiť materiálom a aj postaviť hrubú stavbu. nechám Vám kontakt na mňa 0908398302
japco2
30.01.13,13:40
Mato Siles Ja stavam tieto domy pomerne dva as tri rocne to co on postavil za tie peniaze za tych 100000E tak cca by postavil za to skoro dva domy take iste materialy pomerne su drahe ano mas pravdu ale tu na slovensku ked si tak vezmes poliaci ti dodaju ten isty material a z dopravou zdarma a istotne aj s njeakou zlavou 4 percentami a este ked je taky clovek ako ja ze ma zlavy tak mne to vinde usetrenie neakych 7 percent tak cisto teoreticky premna neni nic tazke take nieco postavit za polovicnu cenu v pripade keby si vedel o niekom kto ma zaujem tak daj mi vediet na tel: 0904515237 alebo email japco2@azet.sk alebo etstav@gmail.com a popripade ti poslem aj cenovu ponuku.