Bambit
01.12.05,19:57
Žienky , čo tak poviete na to, keby sme sa rozpísali, ako ktorá robíme zemiakový šalát na vianočný stôl, ktorý podávame k rybám. Určite ho každá ináč robí. Skúste dať recepty.
emily
01.12.05,19:08
akosi sa nikomu nechce do šalátu...žeby strach z kcal
PEPO2
01.12.05,20:35
Žienky , čo tak poviete na to, keby sme sa rozpísali, ako ktorá robíme zemiakový šalát na vianočný stôl, ktorý podávame k rybám. Určite ho každá ináč robí. Skúste dať recepty.Ja ti pošlem recept, na šalát, ktorý robí moja mama - je fantastický. (musíš ho miešať holou rukou.)
ajacik
01.12.05,20:57
Môj vlastný recept:

- uvarené zemiaky
- kyslé uhorky
- vajíčka uvarené natvrdo (musí ich byť dosť :))
- redšia majonéza
- horčica
- soľ, korenie

Nedávam žiadnu inú zeleninu a je fantastický. Úplne jednoduchý a neprerazí chuť rybky. A ked ešte ostane, tak je výborný aj na studenú misu plnený do šunkových roliek.
Redšiu majonézu si buď urobíš sama, alebo ja to robím tak, že použijem kupovanú a zriedim ju s prevareným a vychladnutým mliekom.

Dobrú chuť.

Ale som si narobila chuť........už aby boli Vianoce
bef
01.12.05,21:23
Robievam klasický zemiakový šalát (zemiaky, cibuľa, uhorky, mrkva, prípadne kukurica) ale miesto olejovej robím varenú majonézy a všetkým chutí.
Recept na varenú majonézu:
¾ l mlieka
3 žĺtky
3 lyžice hr. múky
100 g masla
1 lyžicu horčice
biele korenie
soľ
vegeta
Všetky suroviny dáme do mliečneho hrnca (alebo nad parou) a stále miešame do zhustnutia. Po odstavení dochutíme citrónovou šťavou.
Nechať vychladiť (miešať) až potom pridať k ostatným surovinám a dobre premiešať.
Množstvá prispôsobiť množstvu použitých surovín.
Dobrú chuť :)
Marína
01.12.05,21:28
PEPO2 a prečo ten recept je len pre Bambitku?
durisovad
01.12.05,23:32
Ja okrem uz spomenutej zeleniny davam aj na kococky nakrajany uvareny zeler. Vzhladom k tomu, ze mam alergiu na vajicka, robim taku zalievku (mudro sa to tusim vola dresing) zo slahackovej smotany, trochy horcice a kecupu. Nam chuti takyto. Po Vianociach este pridam na kusocky nakrajanu udenu sunku (na Vianoce nie, to je post).
Lenuška
02.12.05,06:18
NO , ja keď mám uvarené v šupke, a pretlačené zemiaky, usmažím cibuľku na oleji, pridám horčicu a korenie, zalejem kyslým nálevom z uhoriek.
/Nálev uhoriek doplním v 7 dcl pohári vodou./
S tým horúcim zalejem zemiaky - dobre sa tak toho napijú a sú výborné.
Potom pridám ostatné ingred. - mrkvu, uhorky, majon., tatarku.. čo ste zvyknutí dávať.
Vyskúšajte.
janasv
02.12.05,07:06
Moja mama dava do klasickeho majonezoveho salatu namiesto cibule por. Je to lahsie stravitelne, chutnejsie a jemnejsie. Posoli ho a trochu aj pocukri.
Inak robime aj podobny zemiakovo - cibulovy salat s nalevom. Zemiaky sa uvaria v supe, nechaju vychladit a nakrajaju sa na kolieska. Cibula sa ocisti a nakraja na tenke kolieska a posoli. Uvari sa vyraznejsi nalev ako na salat - voda, sol /neprehnat, aj cibula sa solila/, cukor, olej, ocot, cervena paprika - na koniec, aby pustila farbu. Ukladaju sa do misky striedavo vrstvy zemiakov a cibule a potom sa to zaleje studenym nalevom a da sa odstat do chladu. Mnozstvo - od oka. Najlepsie kotol - do rybky nasiakne stava zo salatu a je mnam....Len neviem, preco je na Vianoce vzdy najlepsi....
Tatiana
02.12.05,07:44
Robievam určite ako vy ostatní - klasický. Ale skúste potom ešte pred pridaním majonézy alebo tatárky dať jedno veľké alebo dva stredné jabĺka narezané na kocky ako zemiaky, alebo môžete aj postrúhať. Je naozaj perfektný, jemnučký...
A ešte robievam šalát aj taký, že miesto zemiakov dám tam iba jablka nakrájané na kocky. Skúste a uvidíte.
dadia1
02.12.05,09:14
tiež robím taky klasický ako vy, ale pridavam este sterilizovany hrašok.a na drobno nastruhany zeler. je fakt suprový. mam ho velmi rada. a potom ho papavame s udeným maskom.
na druhý den su naše tradičné ranajky - majonezový šalatik a udené masko. milujem toto rano.
som rozvedena a mam 6 ročnú dcérku. rano si v pyžame sadneme oproti sebe s touto dobrotkou (viem , ze to nie je zdrave, ale neva.) a papame a je nam užasne. uz teraz sa teším.........
durisovad
02.12.05,13:11
Nic nie je nezdrave, co cloveku chuti. Moja babicka hovorievala, ze co kto lubi, tym sa neotravi, tak teda dobru chut k salatu a udenemu masku. Aj ja to mam rada.
Tweety
02.12.05,13:43
Nic nie je nezdrave, co cloveku chuti. Moja babicka hovorievala, ze co kto lubi, tym sa neotravi, tak teda dobru chut k salatu a udenemu masku. Aj ja to mam rada.
Súhlasím, len pozor, lebo veľa jedál, veľa chorôb, a obžerstvo je hriech.:rolleyes:
VERONIKA6
02.12.05,13:46
Ja pridávam ešte cibuľu na drobno nakrájanú a na koniec troška šľahačkovej smotany na zjemnenie. Je vynikajúci.
belanicka
02.12.05,14:18
cibulu dam prevarit ,aby nebola tazka a okrem majonezy dam jednu kyslu a jednu sladku smotanu,to je potom super.
durisovad
02.12.05,15:32
Súhlasím, len pozor, lebo veľa jedál, veľa chorôb, a obžerstvo je hriech.:rolleyes:
Suhlasim, obzerstvo je hriech. Ale tu ide o vianocne debuzirovanie. Naviac, dobre jedlo v taketo sviatky akosi aj rodinu stmeluje a to je veru Bohu mila cinnost.
DanielaSL
02.12.05,16:13
Ja robím tiež tak nejak klasicky - v šupe uvarené zemiaky pokrájam očistené na kolieska , pridám surovú pokrájanú cibuľu, uhorky, vajcia na tvrdo a na kolieska a hrášok s mrkvou. Zásadne si robím majonézu sama asi tak , že 1-2 vajcia dám do mixéra , pomaly prilievam olej... keď to je husté tak to zriedim šľahačkovou smotanou a pridám trochu horčice a soli.
A potom sa už rodina objedá....:)
janasv
05.12.05,09:22
cibulu dam prevarit ,aby nebola tazka a okrem majonezy dam jednu kyslu a jednu sladku smotanu,to je potom super.

Smotanu som skusala davat aj ja, ale salat mi do druheho dna skysol. Musel sa zjest v ten den, kedy bol urobeny. Je tam nejaka finta?:confused:
Tweety
05.12.05,09:37
Smotanu som skusala davat aj ja, ale salat mi do druheho dna skysol. Musel sa zjest v ten den, kedy bol urobeny. Je tam nejaka finta?:confused:
Ja dávam tatárku a majonézu v pomere 1:1. Pridám aj trochu horčice.;) :o
mlyn16
05.12.05,09:46
Do témy zemiakového šalátu sa zapojím aj ja, lebo na tému: kapusnica, by reagoval môj manžel. On ju robí tradične a je skvelá. Už teraz mi tečú slinky :)))))))
Môj recept: uvarím vo veľkom hrnci zemiaky, zalejem studenou vodou, olúpem, popučín na hranolky. Pridá sa hrášok (bez nálevu), kocôčky mrkvy, porajbané alebo pokrájané uhorky aj s nálevom (podľa potreby), soľ, horčicu, mleté korenie, cukor a majonézu z obchodu. Šalát musí byť vláčny, riedim buď spomínaným uhorkovým nálevom alebo kyslou pochúťkovou smotanou.
K šalátu na Štedrý večer máme vyprážané rybie filé. Až na druhý deň potom udené alebo pečené kurča alebo kačka, prípadne rezne.
Už aby som išla aspoň na dnešný obed, tak som vyhladla pri písaní o jedlách.
Katarína STR
05.12.05,10:08
No ja ho robím takto :

Uvarím si zemiačky v šupke a potom ich vychladané očístím a pretlačím.
Do druhej nádobky si dám všetky ingrediencie ako :
nadrobno nakrájané uhorky, cibuľku, mrkvu
hrášok, kukuricu
jednu majonéru, jednu tatarku
štrocha šťavy z uhoriek
natvrdo uvarené vajíčka
horčicu, korenie a soľ /aby táto zmes bola primerane slaná podľa množstva zemiakov/
potom lyžicu cukru a lyžicu octu
túto zmes dobre premiešam
a
hotovú vylejem na zemiačky a zľahka premiešam, aby sa zemiačky moc nepopučili.
andreaS
05.12.05,11:19
Citam citam .. tak pridam aj ja ten svoj recept :)

Uvarim zemiaky v supke, pretlacim cez to stvorcekove cudo, osolim a zalejem podla potreby sladkou smotanou. Zemiaky nesmu byt teple, musia byt dostatocne vychladene. Necham chvilku odstat, aby sa zemiaky napili smotanou. Potom pridam vajicka, uhorku, mrkvu s hraskom. Ja davam mrazenu mrkvu s hraskom, ktore chvilku povarim v osolenej vode. Mrazeny hrasok ma peknu zelenu farbu. Nakoniec majoneza tatarka, davam viac majonezy a este do ich flasiek nalejem trosku uhorkovej stavy, pomiesam a nalejem. Vsetko zamiesam a moze sa podavat. Moj priatel do mna vzdy rype s tym, ze nie, ze ten salat zjem zase skoro sama. :D U nas vydrzi tak cca 2-3 dni. A na Stedry vecer ho chodievam robit k mamine, lebo moj salat maju najradsej aj oni. Prajem dobru chut.
maja
16.12.10,10:28
Ahojte,
koľko kg zemiakov treba na klasický majonézový zemiakový šalát pre 16 dospelých, bude to príloha k mäsu.

Ďakujem Maja
blazonko
16.12.10,10:56
To závisí od toho, aký majú apetít. :D My sme doma traja a potrebujeme dosť veľa zemiakov.
veronikasad
16.12.10,11:03
Ahojte,
koľko kg zemiakov treba na klasický majonézový zemiakový šalát pre 16 dospelých, bude to príloha k mäsu.

Ďakujem Maja

v tomto odkaze máš recept na zem.šalát pre 12 osôb - tak si ho prispôsob

http://www.google.sk/url?sa=t&source=web&cd=9&ved=0CEEQFjAI&url=http%3A%2F%2Fwww.miku.sk%2Ffiles%2Fstranky%2Fr ecepty%2Frec_vianoce.htm&ei=NfEJTYi5LMmt8QPD4vxR&usg=AFQjCNHnXGi8HZm4AmnPNxdR9h0-KJMjjA&sig2=RLKduK6Wxt3mxDI18-B4Qg
maja
16.12.10,11:19
Veď práve apetít je veľký ! Ďakujem za odkaz.
blazonko
16.12.10,12:03
Tak potom veeeeľa.
truch
16.12.10,12:18
Zemiakový šalát robím zo 4 kg zemiakov, stačí ku kaprom na štedrú večeru a zostane mi aj na misu pre gratulantov na Štefana. Robím taký istý ako Andrea:)
andreaS
16.12.10,12:30
nostalgicky citam svoj prispevok z roku 2005 ;) jedine co sa zmenilo, je statut priatel na manzel ;) inak ho robim stale tak isto..

truch: ani cibulu nedavas ako ja? manzel ju nema rad a mne tam ani nechyba... naberem si do misky a len tak si ho vychutnavam v tomto case... priznavam, ze uz sa nemozem dockat kedy bude 24.12. a ja budem robit salat a casto ochutnavat ;)
oriesok
16.12.10,12:34
Ja by som pre 16 ľudí varila minim.6 kg zemiakov. Ešte niečo nadnesú ostatné ingrediencie,čím množstvo šalátu narastie.Myslím, že to by bolo dosť a nechýbalo by.
Môj šalát je takmer totožný so šalátom AndreaS, až na to, že ja nedávam žiadnu smotanu.Preto sa neopakujem.
blazonko
16.12.10,12:36
v tomto odkaze máš recept na zem.šalát pre 12 osôb - tak si ho prispôsob

http://www.google.sk/url?sa=t&source=web&cd=9&ved=0CEEQFjAI&url=http%3A%2F%2Fwww.miku.sk%2Ffiles%2Fstranky%2Fr ecepty%2Frec_vianoce.htm&ei=NfEJTYi5LMmt8QPD4vxR&usg=AFQjCNHnXGi8HZm4AmnPNxdR9h0-KJMjjA&sig2=RLKduK6Wxt3mxDI18-B4Qg

????to nie je málo????? Možno tak po troške na 1 obed a koniec. Veď toľko šalátu zjem počas sviatkov sama.
jojom
16.12.10,12:36
Šalát bez cibule? To by sa mi nerátalo. A nikdy mi tak nechutí ako na vianoce, MŇAMMMMM.
trisestri
16.12.10,12:40
truch
16.12.10,12:43
nostalgicky citam svoj prispevok z roku 2005 ;) jedine co sa zmenilo, je statut priatel na manzel ;) inak ho robim stale tak isto..

truch: ani cibulu nedavas ako ja? manzel ju nema rad a mne tam ani nechyba... naberem si do misky a len tak si ho vychutnavam v tomto case... priznavam, ze uz sa nemozem dockat kedy bude 24.12. a ja budem robit salat a casto ochutnavat ;)

Adi cibuľu nedávam, iba ak z moravanky, tú malú sterilizovanú:)
oriesok
16.12.10,12:48
????to nie je málo????? Možno tak po troške na 1 obed a koniec. Veď toľko šalátu zjem počas sviatkov sama.
To sranduješ?Mne stačí na sviatky tak dvakrát si ho dať možno po 20-25 dkg, k tomu ryba a mám dosť. Keď to tak zhruba zrátam, na osobu keď počítam 1/5 kg šalátu, tak 0,5 x 16 =8 kg a toľko mi vznikne zo 6 kg zemiakov plus ostatné ( zelenina, majonéza). No ale ak ho jete 3-4 dni vkuse, tak veru minie sa viac.Ja počas sviatkov varím aj iné veci.Každý deň šalát by mi nechceli, aj keby to bolo pre mňa jednoduchšie. Asi sú rozmaznaní tí moji.:)
Llívia
16.12.10,12:48
Robievam určite ako vy ostatní - klasický. Ale skúste potom ešte pred pridaním majonézy alebo tatárky dať jedno veľké alebo dva stredné jabĺka narezané na kocky ako zemiaky, alebo môžete aj postrúhať. Je naozaj perfektný, jemnučký...
Tiež dávam jablko nakrájané na kocky, ale najskôr ho trochu povarím (v mikrovlnke) v kyslej vode z uhoriek a ešte teplé ich aj s nálevom vylejem do zemiakov.
Zemiaky varím v celku, ale už ošúpané. Zeleninu dávam hrášok, mrkvu, papriku (ak máme urobený kompót, kde je paprika namiešaná, inak nie), cibuľu (vopred chvíľu povarenú vo vode). Zálievku robím z bieleho jogurtu, do ktorého nastrúham 1-2 kyslé uhorky, menšiu cibuľu, pridám mleté čierne korenie a lyžicu horčice - všetko spolu dobre premiešam a dám do zemiakov so zeleninou. Uhorky a cibuľu strúham na strúhadle z Tupperware - je to úplne najemno (skoro kaša).
Keď sa u nás robilo vianočného šalátu za "vandel", tiež sme zemiaky zaliali sladkou smotanou, aby nažili, a dávali sme 1 tatarku a 1 majonézu.

Chcela by som vyskúšať dať do šalátu zeler, ale neviem, či ho treba len najemno postrúhať, alebo ho mám aj trochu uvariť (napr. vo vode z uhoriek)?
blazonko
16.12.10,12:55
To sranduješ?Mne stačí na sviatky tak dvakrát si ho dať možno po 20-25 dkg, k tomu ryba a mám dosť. Keď to tak zhruba zrátam, na osobu keď počítam 1/5 kg šalátu, tak 0,5 x 16 =8 kg a toľko mi vznikne zo 6 kg zemiakov plus ostatné ( zelenina, majonéza). No ale ak ho jete 3-4 dni vkuse, tak veru minie sa viac.Ja počas sviatkov varím aj iné veci.Každý deň šalát by mi nechceli, aj keby to bolo pre mňa jednoduchšie. Asi sú rozmaznaní tí moji.:)

Veď aj ja varím aj iné. No šalátu sa u nás fakt poje veľmi veľa. Trebárs len na štedrý večer mám riadnu kopu pri večeri, pred polnočnou si dám ďalší plný tanier a po polnočnej (okolo pol 3 ráno :D) ďalší. Tak ja len preto. Ale hovorím, závisí od toho, kto má aký apetít. Pamätám, že kým sme boli doma ešte všetci 5, šalát sme robili do 15 l hrnca a bolo ho tak na 3 dni (aj to sme boli radi).
oriesok
16.12.10,13:05
Veď aj ja varím aj iné. No šalátu sa u nás fakt poje veľmi veľa. Trebárs len na štedrý večer mám riadnu kopu pri večeri, pred polnočnou si dám ďalší plný tanier a po polnočnej (okolo pol 3 ráno :D) ďalší. Tak ja len preto. Ale hovorím, závisí od toho, kto má aký apetít. Pamätám, že kým sme boli doma ešte všetci 5, šalát sme robili do 15 l hrnca a bolo ho tak na 3 dni (aj to sme boli radi).
hi hi hi, som sa pobavila.My si dáme na večeru,potom už len vyjedáme koláče, ovocie, oriešky a také blbosti.Aj ráno pri raňajkách:) každý stone, že ani nevie čo by jedol, že je od večera plný.A to nie sme chudý, podotýkam.:):)
blazonko
16.12.10,13:13
U nás to ide na dračku. Síce sme tiež všetci na druhý deň plný, aj tak si zasa dáme :). No nás keby si videla, tak by si ani nepovedala, že toľko pojeme.
oriesok
16.12.10,13:16
A kde to vyskáčete, alebo máte také super trávenie? Tak to naozaj závidím.
blazonko
16.12.10,13:40
Dobre trávi. Ale pohyb robí svoje, keď tak párkrát denne vybehneš po schodoch na tretie, tak to zaberie :D
marleau
16.12.10,14:32
Bez cibule a hrášku a s veľa majonézou a vajíčkami (domácimi!).
vema
16.12.10,14:53
My robíme tiež veľa šalátu. Pripravujeme ho len 2x do roka. Na Vianoce a Veľkú noc. Do šalátu okrem zemiakov dávame na maličké kocočky nakrájanú mrkvu, petržlen, hrášok, zeler - nie veľa a jablká, kyslé uhorky. Všetko okrem jablka a uhorky uvaríme. Dávame veľa tej zeleniny, majonézu z 2 vajec a trochu kyslej smotany. šalát je prevažne zeleninový a nám taký chutí. Jeme ho 2-3 dni. Raz s kaprom, potom s udeným. Tie jablká a zeler robia svoje.
Gapo
16.12.10,15:19
My už majonézový šalát robíme málokedy, na štedrý večer k rybe robím tzv. rakúsky šalát. Ten nám chutí najviac a majonézový robím na ruské vajcia /Henry/. Okrem iného tam ja dávam aj kúsok nakladanej červenej kápie. Iný variant, kto má rád zeler, tak tretinu zeleru a dve tretiny zemiakov, cibuľu a ostatné samozrejme.;):---
MarcelkaT
16.12.10,15:25
Ja podobne robím šalát ako všetky kočky, ale miesto majonézy davám biely jogurt. Nám to chutí, ja ho jem na štedrú večeru s rybou, potom na druhý deň raňájky, obed, večera so šunkou, mäskom, alebo len tak.....

A čo tak dať dobrý recept na kapustnicu?
Žabinka
16.12.10,16:22
Hrabem sa v mojich starých receptoch, a našla som takýto šalát:
Zemiaky uvarené v šupke, jablká (v pomere 2:1), stopkatý zeler, červená cibuľa, kyslé uhorky - nakrájať, premiešať s olivovým olejom, soľ, čierne korenie, primiešať biely smotanový jogurt.
Ja som ho ešte neskúšala, ale mohla by to byť zaujímavá kombinácia s vyprážaným kaprom. Pri recepte mám poznámku, že sa výborne hodí k vyprážanej pečeni.
adam
16.12.10,16:42
My už majonézový šalát robíme málokedy, na štedrý večer k rybe robím tzv. rakúsky šalát. Ten nám chutí najviac a majonézový robím na ruské vajcia /Henry/. Okrem iného tam ja dávam aj kúsok nakladanej červenej kápie. Iný variant, kto má rád zeler, tak tretinu zeleru a dve tretiny zemiakov, cibuľu a ostatné samozrejme.;):---
Napíš recept na ten rakúsky šalát, ak sa dá...
maja
16.12.10,18:02
Tak všetkým ďakujem, rozhodla som sa ho robiť z 5 kg zemiakov, lebo to potrebujem teraz v nedeľu, aby sa ho neprejedli a chutil im aj doma na Vianoce:---.
veronikasad
16.12.10,18:08
Záleží od kvality zemiakov, radšej kúp 6 kg, ak by bol vysoký odpad.
tetrisss
16.12.10,18:45
Ja robim salat podla mojho tatiho, neviem, kde vzal recept, ale my ho mame radi: uvarim asi 1,5 kg zemiakov v supke, 4 velke mrkvy, 3 velke petrzleny, 1 stredny zeler. Ocistenu zeleninu pokrajam na male kocky, pridam jednu 7dcl flasu kyslych uhoriek /robim si v lete z velkych uhoriek hned kocky a nalev z Deka/ aj s nalevom, 1 velky zavareny slany hrach. Uvarim si asi dva litre vody, ktoru podla chuti osladim a okyslim, necham vychladnut. Zeleninu osolime a zalejeme studenym nalevom. Salat robim 2-3 dni skor, necham v chlade a potom podla potreby ocedim kolko treba a dam majonezu a ozdobim vajcami.
danushka
16.12.10,19:16
Ahojte,
koľko kg zemiakov treba na klasický majonézový zemiakový šalát pre 16 dospelých, bude to príloha k mäsu.

Ďakujem Maja


To závisí od toho, aký majú apetít. :D My sme doma traja a potrebujeme dosť veľa zemiakov.

Moja suseda má doma muža, syna a deduška.
A vianočný šalát robí v detskej vaničke, v ktorej kedysi kúpavala svojho syna:D:D:D...
Každý rok sa jej po troch dňoch opýtam, či šalát neskysol a ona mi vždy odpovie : ,,už nie je":eek:.
Tuším tu na východe máme o čosi väčší apetít.
Gapo
16.12.10,19:18
Napíš recept na ten rakúska šalát, ak sa dá...
Tu je, a to sa samozrejme dá upravovať podľa vlastnej chuti.;)
http://www.kvapky.com/_recepty/113-recept/index.html
maja
21.12.10,08:41
Tak uvarila som z 5 kg a bolo ho dosť, ešte raz všetkým ďakujem.
Maja
olybaba
23.12.10,11:56
zemiaky sa varia, vecer sa robi zemiakovy salat
buchač
23.12.10,18:24
zemiaky sa varia, vecer sa robi zemiakovy salat

....sa máš...:rolleyes:;):D
pivko
23.12.10,18:40
Ja už mám hotový;) už som aj stihol okoštovať 0,5kg:D
stále robíme deň vopred aby sa všetky chute ingrediencii spojili a výsledok bol na 1;)
adi11
23.12.10,19:13
...u nas hotovy, este som ho nekostovala..musi sa zazrat...:D...ale mojmu sb sa vzdy podaril...:)
lujza.j
23.12.10,20:51
....u mňa tiež už hotovson :)
kamoska1
23.12.10,22:13
Zemiakový šalát som aj ja dnes robila,lebo syn odchadzal,cele sviatky bude robiť.Tak som aj varila iné,aby som ho nabalila.Všetko sa mi podarilo,chutí to ako na Vianoce;)
Lubaba
23.12.10,22:59
aspoň že šalát mám urobený, jeden klasika, zemiakový majonézový a jeden len taký u nás "letný" sa mu hovorí, zemiaky , cibuľa a nálev ..už sa chladí a "prechádza"
verads
09.01.11,23:27
Ahojte, ja robím takto majonézový šalát:
Uvarim cca 2-3 kg zemiaky v šupke skôr take menšie aby sa prevarili. ked vychladnu ošúpem a pretlačim cez mriežky na varené zemiaky. uvarím si mrazený hrášok s mrkvou cca 10-15 minút scedím a opláchnem studenov vodou pridám k zemiakom, potom nadrobno nakrájam stredne velku cibulu,pridám Asi 5-6 kyslých uhoriek a 2 flaše majonézy helmans a 2 flaše tatarskej omáčky helmans povyplachujem poháre od majonezy a tatarskej z uhorkovým nálevom cca 2-3 dcl a nalejem do misy premiesam a hotovo. Dobrú chut ...