Albert Lamberty
05.01.11,13:36
ak áno, aká by bola spotreba plynu?.:eek: Vopred ďakujem
buchač
05.01.11,12:54
ak áno, aká by bola spotreba plynu?.:eek: Vopred ďakujem
Krása ...neskutočná...;):---:D:D:D

Koľko horákov ?
Aj rúra by bola pustená ...?
Na aký stupeň budú horák č. 1..2..3..4...poprípade aj tá rúra nastavená ???

Od ktorej hodiny by sa to počítalo ?...

...asi najlepšie takú koninu by bolo začať od 00,01 ...
Samozrejme , že bez dozoru by som nechal , veď čo už v prípade výbuchu ...šak nech barák padne , aby mňa neprivalilo , ak by náhodou plyn prestal prúdiť do systému ...veď čo už , jedno zazvonenie , škrtnutie zapalovačom ...

Hm , ani maľovať by sa už neoplatilo ...:rolleyes:
Albert Lamberty
05.01.11,13:01
dajme tomu 24 hodin.9dni,horak 1-stupen 2,rura nie.
Tweety
05.01.11,13:02
dajme tomu 24 hodin.9dni,horak 1-stupen 2,rura nie.
To naozaj myslíš vážne?:mad:
Albert Lamberty
05.01.11,13:05
vazne,vraj sa mi to už podarilo, len chcem vedieť,ci je to fakt mozne.nezda sa mi to.ak ano, zistujem,kolko budem platit
vratnik
05.01.11,13:12
Skuste si zapisat stav plynomeru, pustit stopky, zapnut plyn, zapalit plyn a cakajte so stopkami v rukach kedy prejde 1 hodina. Vypnite plyn a chodte odpocitat stav plynomeru. Ziskate spotrebu za 1 hodinu, vysledok vynasobte * 24 * 9 dni.
TomasHC
05.01.11,13:12
Oh Dio! Ved si pozri manual, aky vykon maju jednotilive horaky na 1. stupen a uvidis kolko kW to je. Plyn uz aj tak fakturuju v kWh a nie m3. Jednoducho napisane, napr. moja varna doska ma spolu 7,3 kW , cize pocitajme 1/4 maxima = 1,8 kW, za den to je cca 44 kWh.

Este prosim prezrad na co je toto dobre?
day
05.01.11,13:20
Oh Dio! Ved si pozri manual, aky vykon maju jednotilive horaky na 1. stupen a uvidis kolko kW to je. Plyn uz aj tak fakturuju v kWh a nie m3. Jednoducho napisane, napr. moja varna doska ma spolu 7,3 kW , cize pocitajme 1/4 maxima = 1,8 kW, za den to je cca 44 kWh.

Este prosim prezrad na co je toto dobre?

tak zvana - > provokacia :D:mad::rolleyes::mad:
Albert Lamberty
05.01.11,13:21
na co je toto dobre?aby som vedela,kolko si cvaknem za hlupost niekoho ineho.kamarat si varil parky u mna na private,pred vianocami,..a tak
samozrejme s tym nechce mat nik nic spolocne
dik za rady
Ingrid Ondruskova
05.01.11,13:25
Ak je to pravda, všetci svätí stáli na Vašej adrese, že sa nič
nestalo....
Albert Lamberty
05.01.11,13:26
to je fakt...
buchač
05.01.11,13:30
na co je toto dobre?aby som vedela,kolko si cvaknem za hlupost niekoho ineho.kamarat si varil parky u mna na private,pred vianocami,..a tak
samozrejme s tym nechce mat nik nic spolocne
dik za rady
...to sa nedáááááááááá....;):D:D:D

9 / deväť / dní a nocí ...
To teda museli byť dlhé párky ...kua , jak z koňa ...
Alebo bohovsky tvrdé ...jak z vola ...
Poprípade len na párkoch bol ...chudáčisko ...

Ale Ty zo seba ani koňa a ani vola nerob ...;)...nedaj sa !!!
Skôr by som potom dedukoval , že si prikuroval , možno radiátory nestíhali ...:rolleyes:
Albert Lamberty
05.01.11,13:34
parky zjedol,sporak nevypol..vraj.
zistili to spolubyvajuci 31-ho.
je to divne,ze by bol az tak vytrety?!
alebo su oni kurvy?
to uz asi nezistim..
Tweety
05.01.11,13:40
parky zjedol,sporak nevypol..vraj.
zistili to spolubyvajuci 31-ho.
je to divne,ze by bol az tak vytrety?!
alebo su oni kurvy?
to uz asi nezistim..
Podľa mňa, tí ostatní klamú. PS: vulgarizmy sa na tejto stránke nenosia.:)
KoxXxo
05.01.11,13:49
Čo sa bezpečnosti týka, tak po zhasnutí ohňa by sa prívod plynu mal automaticky stopnúť, aspoň na novších strojoch.
ivka70
05.01.11,14:09
Čo sa bezpečnosti týka, tak po zhasnutí ohňa by sa prívod plynu mal automaticky stopnúť, aspoň na novších strojoch.

Ale on asi ten ohen horel, nezhasol ....
Chobot
05.01.11,14:19
na co je toto dobre?aby som vedela,kolko si cvaknem za hlupost niekoho ineho.kamarat si varil parky u mna na private,pred vianocami,..a tak
samozrejme s tym nechce mat nik nic spolocne
dik za rady

Spotreba to nebude obrovská, neboj sa, nezruinuje ťa to. Ak horel len jeden sporák, tak to nebude tak tragické (dobré je, že sa nič horšie nestalo).

Ak si zoberiem, koľko my doma varíme a na koľkých sporákoch, tak v prepočte od oka na horenie jedného horáka 210 hodín to bude cca jedno až dvojmesačná spotreba plynu. Ja platím plyn mesačne cca 5 EUR a je v tom aj paušál. Takže tipujem, že finančne vyjadrené.. ten kamarátov žartík ťa nebude stáť viac, ako 10 EUR na plyne. (Tipujem skôr menej).
Oliwa
05.01.11,14:25
Spotreba to nebude obrovská, neboj sa, nezruinuje ťa to. Ak horel len jeden sporák, tak to nebude tak tragické (dobré je, že sa nič horšie nestalo).

Ak si zoberiem, koľko my doma varíme a na koľkých sporákoch, tak v prepočte od oka na horenie jedného horáka 210 hodín to bude cca jedno až dvojmesačná spotreba plynu. Ja platím plyn mesačne cca 5 EUR a je v tom aj paušál. Takže tipujem, že finančne vyjadrené.. ten kamarátov žartík ťa nebude stáť viac, ako 10 EUR na plyne. (Tipujem skôr menej).

Tibore, a na koľkých sporákoch to doma varíte? ;)
Snáď nie ako v závodnej jedálni... :)
Nám stačí doma jeden sporák - a má štyri horáky.
Albert Lamberty
05.01.11,14:30
dik vsetkym
Albert Lamberty
05.01.11,14:31
ale zamrzi,ze radite vy,on na to zvysoka..kasle
Chobot
05.01.11,14:52
Tibore, a na koľkých sporákoch to doma varíte? ;)
Snáď nie ako v závodnej jedálni... :)
Nám stačí doma jeden sporák - a má štyri horáky.

Však tiež 4, ale niekedy, ak sa varí väčší obed, tak šlapú všetky... ;):D

Ešteže trúba je elektrická.
veronikasad
05.01.11,15:45
Tibor, ale ty si napísal, že máš doma sporáky, nie horáky. Preto ťa Oliwa "podpichla" ...
Heni
05.01.11,15:59
parky zjedol,sporak nevypol..vraj.
zistili to spolubyvajuci 31-ho.
....
to uz asi nezistim..

myslím, že ak by ti toľko dní horel oheň na plynovom sporáku, tak by si to zistil aj na digestore... (teda, ak ho nad sporákom máš)
ak by 9 dní horel oheň, alebo teda sálalo teplo priamo naň, určite by musel byť nejak "postihnutý", mal by byť síce ohňovzdorný, ale nemyslím, že by sa na ňom také dlhodobé opaľovanie nepodpísalo... možno nejak očmudený alebo trochu zdeformovaný a pod....
tak by si snáď mohol zistiť, či ten horák skutočne horel 9 dní, alebo ťa len "lakovali"
buchač
05.01.11,18:03
Však tiež 4, ale niekedy, ak sa varí väčší obed, tak šlapú všetky... ;):D

Ešteže trúba je elektrická.

...a to na Miletičke ??? ;)..
...hm , len 4 ...:confused:...alebo všetky ...:---

Lebo u nás okolo stanice v Petrovom sade ...:D
terezamaria
05.01.11,18:49
Je to prinajmenšom nepochopiteľné..........aby horák horel toľko dní a nič sa neprihodilo........
Myslím, že môžeš ďakovať za to, že všetko dopadlo O.K......... Tie " drobné " za plyn snáď priateľ zaplatí. Do budúcnosti mu daj výstrahu, že nesmie zapínať sporák, resp. mu nedaj kľúče.:confused:
lujza.j
05.01.11,18:49
mimotemy čo keď mu po uvarení párkov zostala zima tak si zakúril:D:D ja to tiež tak robievam v čase keď sa ešte nekúri a je mi ráno zimka:D:D:--- dokonca keď sme kupovali sporák tak moj chlap pred predavačom zahlásil "samozrejme že vrch plynový ako by sme ti zakúrili" predavač bol z toho:eek::eek:
peterkos2
05.01.11,19:49
Ak tam nebol prísun kyslíku,ktorý je potrebný na horenie-čiže uzatvorená miestnosť,tak by ten horák horel obmedzený čas,určite nie 9 dní.Keď sa kyslík spotrebuje,oheň zhasne.Osobná skúsenosť
patrixo
05.01.11,20:58
ty chces dajake drogy varit priznaj sa :D :D :D
Albert Lamberty
05.01.11,22:11
hej,a veľa :---
Albert Lamberty
05.01.11,22:13
na digestore by to vidiet nebolo,oheň bol slabucky..vraj..ja som to nevidela..a do bytu neaky ten prisun kyslika stale je,takze to mozne fakt bolo.horak je jemne poznaceny
Albert Lamberty
05.01.11,22:15
parky na prach vraj slapu