petosc
05.01.11,16:38
Zdravím poradákov, mám menší problém, otvory na interiérové dvere mám väčšie ako je typický rozmer, moje otvory sú cca 215-217cm na výšku. Budem si musieť dať všetky dvere dať vyrobiť na mieru alebo sa to dá nejako urobiť, znížením hornej časti zárubne?dakujem za dobrú radu, ktorá mi ušetrí peniaze
radek666
05.01.11,15:53
Zdravím poradákov, mám menší problém, otvory na interiérové dvere mám väčšie ako je typický rozmer, moje otvory sú cca 215-217cm na výšku. Budem si musieť dať všetky dvere dať vyrobiť na mieru alebo sa to dá nejako urobiť, znížením hornej časti zárubne?dakujem za dobrú radu, ktorá mi ušetrí peniaze

sadrokartonom sa to sá dorobit. štandart stavebného otvoru na obložkové dvere je tuším 202cm od čistej podlahy.
petosc
05.01.11,16:26
sadrokartonom sa to sá dorobit. štandart stavebného otvoru na obložkové dvere je tuším 202cm od čistej podlahy.
a ked sa to dorobý sádrok. nebude praskať v spojoch? vieš ked dvere stále otváraš, búcha sa a podobne..., nedala by sa vyrobiť širšia zárubna hore?
Zoltán Kovács
05.01.11,16:31
Mal som rovnaký problém s otvorom na dvere. Mne tam lietalo 7,5 cm. Riešil som to tak, že osadil som jednu stranu obložkových zárubní, vypodložil stred a z druhej strany som vsunul porfix šírky 7 cm. Potom s montažnou penou som vyplnil medzeru. Po zaschnutí peny som osadil druhú stranu obložkových zárubní. A nakoniec bolo vidieť iba cca 4-5 cm porfixu, čo som zapucoval.
petosc
05.01.11,16:39
no dobre, skúsim to nejako povedať majstrom nech niečo poriešia. Dakujem aj za daľšie návrhy ako to spraviť
Ferdosondo
05.01.11,19:00
Dosť častý problém na stavbách. Ja som to riešil tak, že som na preklad odspodu nalepil ytong potrebnej hrúbky a zároveň hmoždinkami a skrutkami poistil. Potom som to presieťkoval. Tiež som mal 217cm.
Dá sa to aj dverami na mieru, ale to je dosť drahé.
marleau
06.01.11,14:03
Dajú sa kúpiť dvere na výšku 210 cm,pravdepodobne tak bolo v projekte uvažované.Je to už bežné aj na Slovensku.