lover
07.01.11,12:41
Ahojte,

viete mi niekto poradit s nasledovnymi problemami?

1. Prerabame byt... Vacsinu povodnych stien sme zhodili a panel nanovo nahodili omietkou, na ktoru sme aplikovali sadrovu stierku. Ostali aj zdrave povodne omietky, z ktorych sme odstranili bielu malovku a este dalsiu vrstvu pod nou. Nasledne sme povrch napenetrovali, nechali preschnut. Potom sme naniesli dve vrstvy stierky Stemal, ktoru sme prebrusili do hladka. Po prezreti sme na stierku nanasali penetracny nater Penetra (rada pre ostatnych stierka Stemal sa neskutocne rozmaca, takze pozor!) a po dokladnom presuseni sme zacali malovat farbou PRIMALEX. Na miestach novych omietok stacili dva natery, sadrokartonove stropy bolo potrebne pretriet 3x. Najvacsi problem nastal s pretieranim povodnych stien (aj ked na nich bola jemna vrstva Stemalu), ktore boli v minulosti malovane tym "komunisticky" znamym sposobom t.j. oranzovy povrch s obrazcami (neviem ako sa to vola). Aj tieto steny sme prepenetrovali, avsak aj pri 3 natere primalexu presiakaju oranzove (zlte) flaky, na ktore primalex polar nestaci. Uz som bezradny... Poradte, pls, ako na to... Btw. v byte sa predtym intenzivne fajcilo (neviem, ci to ma suvis, ale radsej to spomeniem)

2. Na stropy sme davali sadrokartony t.z. do kutov (spojov so stenou) bolo nutne aplikovat akrylovy pretieratelny tmel. To by bolo OK, avsak problem nastal, ked sme tento v skutocnosti aj premalovali farbou Primalex. Komplet v celom byte nam malovka v kazdom jednom kute praskla a vyzera to fakt zle. Stalo sa niekomu nieco podobne? Ako ste to riesili? Pretmelit este raz bez nasledneho premalovania? Pouzit inu farbu? Dostal som aj radu pouzit klasicky sanitarny silikon, co by mohlo byt riesenie, avsak v buducnosti, keby som chcel opat malovat, tak by som sa zblaznil...

Dakujem za kazdu radu!
220870
07.01.11,11:54
Presiaka vám to zrejme preto že ste penetrák nenechali dostatočne vyschnúť.Ak je s tým takýto obrovský problém tak to nechajte dobre uschnúť vyzrieť 3-4 dni,na problematických miestach napenetrujte po tých 3 dňoch znova(penetra by mala byť dostatočne silný penetrák)Nechajte min 2 dni a znovu vymalujte pimalexom!!!na primalex je veľmi problematické nanášať farby od iných výrobcov.
O akryle platí to isté.Treba nechať stáť aj týždeň a potom maľovať.Zrejme došlo k tomu k čomu by nemalo dochádzať veľké špáry medzi SDK platňami a múrmi.Špára by mala byť max 3-4 mm.
Moja rada nechajte ten akryl riadne stvrdnúť a potom znovu po dvoch troch týždňoch praskliny premalujte.Ak by tie praskliny boli veľké treba ich znova preakrylovať.Ak ste sa nedopustili nejakých iných chýb tak by to malo byť ok.
lover
10.01.11,09:05
Presiaka vám to zrejme preto že ste penetrák nenechali dostatočne vyschnúť.Ak je s tým takýto obrovský problém tak to nechajte dobre uschnúť vyzrieť 3-4 dni,na problematických miestach napenetrujte po tých 3 dňoch znova(penetra by mala byť dostatočne silný penetrák)Nechajte min 2 dni a znovu vymalujte pimalexom!!!na primalex je veľmi problematické nanášať farby od iných výrobcov.
O akryle platí to isté.Treba nechať stáť aj týždeň a potom maľovať.Zrejme došlo k tomu k čomu by nemalo dochádzať veľké špáry medzi SDK platňami a múrmi.Špára by mala byť max 3-4 mm.
Moja rada nechajte ten akryl riadne stvrdnúť a potom znovu po dvoch troch týždňoch praskliny premalujte.Ak by tie praskliny boli veľké treba ich znova preakrylovať.Ak ste sa nedopustili nejakých iných chýb tak by to malo byť ok.

Dakujem za reakciu! Penetrak bol preschnuty min. 5 dni a aj tak to presiaklo. Teraz som na byte nebol asi 2 tyzdne, takze presusene je to uz urcite, skusim este raz napenetrovat a uvidime... Znamy mi radi pouzit namiesto Penetri Duvilax, avsak Penetru mi poradili vo farbach lakoch ako penetracny nater vhodny pod Primalex. Co hovorite na takuto radu? (Vraj Primalex je na baze, ktora "vytahuje" farebny podklad, preto vraj taha zltu z povodneho podkladu - ale bolo to dost amaterske vysvetlenie) Bolo mi taktiez poradene nech to pretriem farbou na inej baze napr. latexom, avsak nechcem ist do situacie, ktora ma v buducnosti pri dalsej malovke bude mrziet.

Co sa tyka toho akrylu, tak aj v miestach, kde stal viac ako tyzden malovka praskla. Je pravda, ze na poniektorych miestach su spary sirsie max. 5mm, avsak aj v mieste kde je spara 1mm je malovka popraskana...
OK, este raz vdaka za radu. Vymalujem, necham malovku dokladne preschnut a praskliny opat preakrylujem a opat zamalujem. Odporucate akryl aj prepenetrovat?

Mimochodom, preco je na Primalex problem nanasat farbu ineho vyrobcu? Resp. v com je problem?

DAKUJEM!
220870
10.01.11,09:23
(Vraj Primalex je na baze, ktora "vytahuje" farebny podklad, preto vraj taha zltu z povodneho podkladu - ale bolo to dost amaterske vysvetlenie)
S týmto súhlasím .Primalex je veľmi nekvalitná farba jedno z nahorších riešení ,aké trh ponúka.Ak na primalex nanesiete farbu iného výrobcu (napríklad aj ten latex)tak sa primalex s takmer 100% istotou olúpe od podkladu, má mizernú prídržnosť k podkladu(nižšiu ako vápno).Ak sú veľké špáry treba použiť štukový akrylový tmel od "lepšejších" firiem napr.Wirth, Soudal .Rôzne napodobeniny pochybného pôvodu neodporúčam .Den Braven nič moc.
lover
10.01.11,13:28
(Vraj Primalex je na baze, ktora "vytahuje" farebny podklad, preto vraj taha zltu z povodneho podkladu - ale bolo to dost amaterske vysvetlenie)
S týmto súhlasím .Primalex je veľmi nekvalitná farba jedno z nahorších riešení ,aké trh ponúka.Ak na primalex nanesiete farbu iného výrobcu (napríklad aj ten latex)tak sa primalex s takmer 100% istotou olúpe od podkladu, má mizernú prídržnosť k podkladu(nižšiu ako vápno).Ak sú veľké špáry treba použiť štukový akrylový tmel od "lepšejších" firiem napr.Wirth, Soudal .Rôzne napodobeniny pochybného pôvodu neodporúčam .Den Braven nič moc.

Tak to s tou farbou ste ma velmi nepotesili... Nechali sme sa ukecat na Primalex a nakoniec ako tak citam sme urobili chybu. Verim, ze ked sme penetrovali, tak aj Primalex vydrzi nejaku dobu... (teda dufam, ze to tak bude!)
Spary nie su extra velke, ale na niektorych miestach ako som uz spominal su okolo 5mm. Bohuzial uz som tam dal ten klasicky akryl pretieratelny, ale v pripade potreby ho pracne odstranim a nanesim Vami odporucany stukovy...

DAKUJEM!
lover
10.01.11,14:14
Este ma napadlo, ci je nutne pod farebny nater dat aj bielu farbu od vyrobcu (v mojom pripade Primalex Polar resp. kuchyna, kupelna Primalex Fortissimo), alebo staci ak farebny nater aplikujem priamo na omietku (stierku)??

Dakujem!
220870
10.01.11,16:51
Nemusíte dávať biely základný náter ,ale je lepšie keď sú tri vrstvy.
lover
17.01.11,09:38
Nemusíte dávať biely základný náter ,ale je lepšie keď sú tri vrstvy.

1. Takze bielu nedavat urcite pod farebnu farbu? OK, pretoze bolo mi poradene ine. Vdaka

2. Inak, minuly tyzden som bol po dlhsej (asi 2 tyzdnovej prestavke) opat malovat napenetrovane steny a stalo sa, ako som spominal, ze opat presiakla povodna malovka a to uz som steny premaloval 3x. Nemoze byt na vine povodny "penetrak", ktory som pouzival na penetrovanie stien pre stierkou? (zn. Beton Racio BR Syntomerplast)

3. Nemohlo byt pricinou i to, ze som ako penetrak pod farbu pouzil Penetru a nie original penetraciu od Primalexu? Alebo nemoze byt problem v tom, ze malujeme v zime, kedy su muri studene. Nebolo by vhodnejsie malovat na jar ci v lete?

4. Nie je problem, ked dam viac ako 3 farebne vrstvy, ked mi farba dostatocne nekryje? Nemoze nater nasledkami viacerych nanosov praskat?

5. Co sa tyka toho akryloveho tmelu, co som spominal, tak tento vyzera ok, avsak akonahle ho pretriem, tak farba praskne, takze budto je tam velke pnutie, alebo Primalex nedostatocne drzi na tomto tmele.

Dakujem!
lover
18.01.11,10:45
1. Takze bielu nedavat urcite pod farebnu farbu? OK, pretoze bolo mi poradene ine. Vdaka

2. Inak, minuly tyzden som bol po dlhsej (asi 2 tyzdnovej prestavke) opat malovat napenetrovane steny a stalo sa, ako som spominal, ze opat presiakla povodna malovka a to uz som steny premaloval 3x. Nemoze byt na vine povodny "penetrak", ktory som pouzival na penetrovanie stien pre stierkou? (zn. Beton Racio BR Syntomerplast)

3. Nemohlo byt pricinou i to, ze som ako penetrak pod farbu pouzil Penetru a nie original penetraciu od Primalexu? Alebo nemoze byt problem v tom, ze malujeme v zime, kedy su muri studene. Nebolo by vhodnejsie malovat na jar ci v lete?

4. Nie je problem, ked dam viac ako 3 farebne vrstvy, ked mi farba dostatocne nekryje? Nemoze nater nasledkami viacerych nanosov praskat?

5. Co sa tyka toho akryloveho tmelu, co som spominal, tak tento vyzera ok, avsak akonahle ho pretriem, tak farba praskne, takze budto je tam velke pnutie, alebo Primalex nedostatocne drzi na tomto tmele.

Dakujem!

Co Vy na to? Nechcem robit nejaku zbytocnu robotu ako donekonecna natierat stenu, ked preraza podklad...

DAKUJEM!
CodeLee
18.01.11,14:38
Tiez som maloval byt (1954) a na niektorych miestach mi z cerstvej farby nieco zlte vystupovalo na povrch, pripadne farbu uplne vytlacilo "bokom". Povrch bol napenetrovany a suchy. Predpokladam ze to bol pozostatok nejakeho super nateru z minulosti. Riesil som to tak ze zltu tekutinu som stieral starou handrou, kym vystupovala von, na niektorych miestach som skusal umyt stenu mydlom.
Pouzivali sme tiez primalex, ale presne to iste to robilo aj so stierkou.
lover
20.01.11,13:29
Tiez som maloval byt (1954) a na niektorych miestach mi z cerstvej farby nieco zlte vystupovalo na povrch, pripadne farbu uplne vytlacilo "bokom". Povrch bol napenetrovany a suchy. Predpokladam ze to bol pozostatok nejakeho super nateru z minulosti. Riesil som to tak ze zltu tekutinu som stieral starou handrou, kym vystupovala von, na niektorych miestach som skusal umyt stenu mydlom.
Pouzivali sme tiez primalex, ale presne to iste to robilo aj so stierkou.

Dakujem za prispevok. No, u nas je problem v tom, ze zlty nater, ktory vyjde na povrch sa takmer vzdy ukaze uz takmer po zaschnuti, takze zotriet handrou mi to nepojde... :(

Ma este niekto nejaky napad?

Vdaka!
lakon
20.01.11,17:46
Nevidel som, ale na žlto dokáže vytrvalo presakovať aj decht, a keďže sa tam predtým fajčilo, je to celkom možné.
lover
21.01.11,10:32
Nevidel som, ale na žlto dokáže vytrvalo presakovať aj decht, a keďže sa tam predtým fajčilo, je to celkom možné.

Presne nad tymto som rozmyslal aj ja a spominal mi aj svokor, ze presne toto moze byt problem. Ako sa da s takymto niecim bojovat??? Ako som spominal, zoskrabali sme 2 vrstvy, stenu sme napenetrovali, prestierkovali 2x, opat prepenetrovali a 3x namalovali a flaky vytrvalo presiakuju...
lakon
21.01.11,12:45
Ak je to tak, tak malovať stále dookola nemá význam, pretože ak sa už raz uvolnil pôjde vždy do vrchnej vrstvy. Najskôr treba dostať decht z omietky. To znamená mydlová voda a umývať, umývat, umývať...... V poslednej dobe som počul aj o penetračných prípravkoch do takýchto miestností, respektíve aj priamo farba. Mám taký dojem že aj od Primalexu, ale isto to neviem.
lover
23.01.11,17:43
Ak je to tak, tak malovať stále dookola nemá význam, pretože ak sa už raz uvolnil pôjde vždy do vrchnej vrstvy. Najskôr treba dostať decht z omietky. To znamená mydlová voda a umývať, umývat, umývať...... V poslednej dobe som počul aj o penetračných prípravkoch do takýchto miestností, respektíve aj priamo farba. Mám taký dojem že aj od Primalexu, ale isto to neviem.

No, toho som sa bal, preto som zacal aj s tymto prispevkom. Je pravda, ze najviac zlte flaky presakuju v obyvacke, kde sa najviac fajcilo... Ake mydlo mate na mysli? Mazlave mydlo, co sa pouzivalo v minulosti ako nahrada penetracneho natera?

Hladam na nete, ale nenasiel som penerak alebo farbu na takto "znecistene" steny... Viete niekto poradit?

DAKUJEM!!!
lakon
24.01.11,20:20
No, toho som sa bal, preto som zacal aj s tymto prispevkom. Je pravda, ze najviac zlte flaky presakuju v obyvacke, kde sa najviac fajcilo... Ake mydlo mate na mysli? Mazlave mydlo, co sa pouzivalo v minulosti ako nahrada penetracneho natera?

Hladam na nete, ale nenasiel som penerak alebo farbu na takto "znecistene" steny... Viete niekto poradit?

DAKUJEM!!!

Áno presne to mazľavé mydlo, akurát že sa nepoužívalo ako penetrácia (niekedy si s tým nerobili problém), ale na očistenie stien od rôzneho svinstva čo sa na ne za tie roky nachytalo, hlavne kadejaké mastnoty. Len pozor neprehnať koncentráciu vo vode, a aby bolo poriadne rozpustené, lebo ak sa ti dostanú na stenu tie mazlavé kusy budeš mať robotu ešte aj s nimi. Podstata je mydlovou vodou rozpustiť "mastnotu" a vymyť vodou. Len mám strach že ste stierkovali zbytočne, lebo keď to lezie až spod tej stierky to močenie ju môže narušiť. http://www.primalex.sk/index.php?&location=51&o=Speci%E1ln%ED+dotazy