bluerunx
09.01.11,19:29
Ahojte, mam problem so zarosovanim plastovych okien. Portebujem najst nezavisleho odbornika, ktory by urobil reviziu a konzultacie na plastove okna v mojom byte, co je tam dobre a co zle, aby som vedel co dalej s tymi oknami robit. (Neocakavam rady typu kupit nove okna) Skor potrebujem zistit, ci je nieco s nastavenim okien, izolaciou a podobne a co s tym mozem urobit.

Poznate niekoho, kto by mi v tomto mohol pomoct?

Vdaka
flydj
19.02.11,20:04
Vas problem je v nespravnej cirkulacii tepleho a studeneho vzduchu.Preto sa zarosuju a je nato velmi jednoduche a nie financne narocne riesenie
bluerunx
19.02.11,22:29
OK. Co mam s tym urobit? ako poriesit cirkulaciu vzduchu? Pretoze okna su od podlahy az po strop. Viete mi niekoho poradit, kto riesil podobne problemy?
220870
20.02.11,09:05
Ak máte okná od podlahy po strop a nemáte podlahové kúrenie tak pod okná musíte namontovať kúrenie.Buď elektrické(Devi a pod.).Alebo teplovodný konvektor http://www.svet-bydleni.cz/bydleni-1/podlahove-konvektory-vytapeji-komfortne.aspx
Ak máte novostavbu a ak ste nič takéto nemali v projekte tak by som v prvom rade šiel jednu vypáliť projektantovi.Ak máte vlhkú novostavbu,tak to po čase možno prejde(prvým rokom to býva najhoršie).Nemusí byť závada len v oknách.
Skúste stav a osadenie okien popísať čo najlepšie ,alebo nejaké fotto by pomohlo.
pepa78
20.02.11,09:25
tiež mám "okná" od podlahy a tak isto som nemal v projekte kúrenie pod oknami...pôvodne som mal navrhnuté len radiátory a presne kvôli prípadnému roseniu "okien" som to chel riešiť podlahovým konvektorom, lenže...čo som si dával robiť ponuky tak pre "okno" široké 2m treba konvektor aspoň 2,5m a cena takéhoto konvektoru je cca 800 - 1000 €, čo sa mi zadalo neúmerne drahé...vyriešil som to podlahovým kúrením a dúfam, že bude pokoj / ešte nekúrim / Takéto veci treba riešiť pred stavbou, veľa čítať a pýtať sa....
pepa78
20.02.11,09:27
OK. Co mam s tym urobit? ako poriesit cirkulaciu vzduchu? Pretoze okna su od podlahy az po strop. Viete mi niekoho poradit, kto riesil podobne problemy?

Hlavne veľa vetrať, nie celý deň, ale nárazovo..otvoriť okná, spraviť prievan a nechať aspoň 10min.

Prípadne sú rekuperačné jednotky zabudovateľné do steny dodatočne a problém s vetranm máš vyriešený
bluerunx
20.02.11,09:44
V nocu sa neda sa vetrat pretoze treba vstavat kazdu chvilu. Teraz ked rano vstaneme, tak pod oknami je normalne mlaka z kondenzovanej vody. Asi ta rekuperacia to vyriesi.
Fokus
20.02.11,10:26
Mam podobný problém okna sami zarosuju len pri veľkých mrazoch,ako zistím či mám medzi sklami plyn ( argón )z vnútra sú okna dosť studené.
220870
20.02.11,11:28
tiež mám "okná" od podlahy a tak isto som nemal v projekte kúrenie pod oknami...pôvodne som mal navrhnuté len radiátory a presne kvôli prípadnému roseniu "okien" som to chel riešiť podlahovým konvektorom, lenže...čo som si dával robiť ponuky tak pre "okno" široké 2m treba konvektor aspoň 2,5m a cena takéhoto konvektoru je cca 800 - 1000 €, čo sa mi zadalo neúmerne drahé...vyriešil som to podlahovým kúrením a dúfam, že bude pokoj / ešte nekúrim / Takéto veci treba riešiť pred stavbou, veľa čítať a pýtať sa....
To vás chceli riadne ošklbať.:mee:Taký konvektor (samozrejme záleží aj na tom či je zo zlata alebo platiny) stojí cca do 300€.
flydj
20.02.11,23:16
takto vizera riesenie vasho problemu , je to lance a velmi jednoduche na montaz. Trickle Vents UPVC WINDOW VENTS hodte si to do Google
220870
21.02.11,04:55
Toto sú neuveriteľné ujoviny.90% stavebníkov sa snaží utesniť rámy okien kadejakými páskami a vy im navrhujete dobrovoľné prechladzovanie nadokenných prakladov.Nebude tam náhodou kondenzovať voda?.Je to domyslené?Alebo len nejaký uj chce zas na niečom zarobiť?
flydj
21.02.11,06:39
Niekto tu nevie citat , AK bi som sa snazil zarobit tak nenapisem lacne a jednoduche riesenie ktore si moze spravit sam.len si davajte rozne vykurovania ktore len vzduch ohreju q visusia ale nikdy nezabrania teplotnemu rozdielu na skle.
bluerunx
21.02.11,10:01
Dakujem za navrhy ako poriesit problem. Vratme sa ale k teme.

Poznate teda nejakeho odbornika(profesionala), ktory by mohol prist a pozriet sa na problem ?
flydj
21.02.11,11:00
Velmi pochibujem ze na sk najdete niekoho kto navas nebude chciet zarobit,a ja som bohuzial v zahranici. Ale vela stastia.
ivka70
21.02.11,11:09
Ja ked som hladala, tak som si vygooglila öpravy plastovych okien" a zopar firiem som nasla, ktore sa plastovymi oknami, ktore uz nie su v zaruke, zaoberaju. Zavisi aj od oblasti ,kde clovek potrebuje posudit okna (aby nehnal cloveka z Kosic do Ziliny ci naopak :) )
Pripadne oslovte firmu na vyrobu a montaz plastovych okien, ktorej doverujete, ci take posudky nerobi.
ivka70
21.02.11,11:11
Ja ked som hladala, tak som si vygooglila "opravy plastovych okien" a zopar firiem som nasla, ktore sa plastovymi oknami, ktore uz nie su v zaruke, zaoberaju. Zavisi aj od oblasti ,kde clovek potrebuje posudit okna (aby nehnal cloveka z Kosic do Ziliny ci naopak :) )
Pripadne oslovte firmu na vyrobu a montaz plastovych okien, ktorej doverujete, ci take posudky nerobi.