SedlarVendelin
09.01.11,20:57
Dobrý večer...
Idem robiť omietky v RD. Obvodové steny a hlavné priečky sú z porotherm profi, ostatné priečky z porfixu, stropy z betónu a podkrovie zo sadrokartónu.
Chcel by som sádrové omiekty. A moja otázka znie:
Mám pod sádrovými omietkami natiahnuť lepidlo + sieťku alebo sieťku natiahnúť iba na prechody medzi jednotlivými stavebnými materiálmi. Neviem či tie sádrové omietky praskajú alebo nie. Či nie je zbytočné ťahať aj to lepidlo so sieťkou. Či mám vyrovnať podklad pod sádrovú omietku, resp. aká hrúbka sádrovej omietky sa môže ťahať na jeden raz. No proste celý postup ťahania sádrovej omitky.
Tých otázok je trochu viac, ale všetko sa týka sádrovej omietky.:)
Ďakujem za Vaše názory. Ak má niekto skúsenosti, čakám na Vaše odpovede.
220870
09.01.11,20:06
Ak sú prfix priečky suché vyzreté,tak ich netreba sieťkovať.Ak sú moc mokré tak môžete mať problémy na sádre to lúbi narobiť soľné mapy.Sádra je háklivá na počasie teplota nesmie klesnúť pod 5°C.Minimálna vrstva 4mm.Odporúčam 6mm.S betónovym stropom ,ako aj s porothermom by nemali byť žiadne problémy.Sádrové omietky pokiaľ sú na suchom podklade takmer vôbec nepraskajú.
SedlarVendelin
09.01.11,20:17
Stavebné materiály (porotherm, porfix a betón) sú vyzreté, cca 4 mesiace. Len čo sa týka betónového stropu, ten nie je celkom v rovine. Predpokladám 3 cm nerovnosť. Prenesie to sádra? Nepraskne to bez sieťky?
220870
09.01.11,20:26
Neuvádzate ,akou sádrou idete robiť.Názov výrobku meno výrobcu.
SedlarVendelin
09.01.11,20:29
No práve to mala byť moja ďalšia otázka. Akú sádru na to použiť. Tých výrobcov je veľa a druhov ešte viac.