carolinka
10.01.11,15:26
Dobrý deň vážení poraďáci,
poprosila by som Vás o radu.
Na jeseň minulého roku mi jedna "renomovaná" firma z NZ robila základy + základovú dosku pod náš montovaný dom. Firma zaliala základovú dosku, avšak betón nebol dobre roztiahnutý a po jeho vyschnutí sme došli na to, že doska nie je rovná ( výškové rozdiely 4 až 7 cm - čo je na montovaný dom neprípustné !!!!) . Po reklamácii staviteľa domu nám dosku táto firma nejako zalievala so stavebným lepidlom. Ten však zamrzol a teraz sa drobí. Ešte v novembri sme na platňu naniesli penetračný náter, ale asi na 50% plochy teraz schádza dolu a betón pod ním sa drobí.
Ako máme teraz postupovať??? Očistiť dosku od prašného betónu, natrieť klébrom a nanovo napenetrovať??? Keby sme to len napenetrovali, hydroizolácia by na tom drobiacom sa betóne asi nedržala ... Aký je teda najlepší spôsob v tomto prípade???
Ďakujem za akúkoľvek radu.
TomasHC
10.01.11,15:10
Najlepsie je sudit sa s tou firmou - ak mate zmluvu... Mam pocit ze banda povalacov zo 4. cenovej by to urobila lepsie!
drozdm
10.01.11,15:15
presne tak. Ak ste za to zaplatili a mate zmluvu a ono oddrbali robotu tak nech to opravia a samozrejme na vlastne naklady. Niektore firmy treba vychovať inač budu takuto prácu odvádzať všade.
220870
10.01.11,15:48
Ak sa vám po prvej zime drobí betón tak by som bez pardonu žiadal urobiť nový základ domu.
carolinka
10.01.11,16:01
Nedrobí sa betón základový, ale ten čo nám dorábali navrchu, aby vyrovnali výškové rozdiely.
Hlavný problém je však v tom, že staviame montovaný dom, ktorý je už vyrobený a uskladnený u staviteľa. Ten však má už na jar nejaké zákazky, ktoré musí začať vyrábať. Takže mu ten nás domček zavadzia v hale a potrebuje ho dostať na stavbu.
Na margo firmy, čo nám robila základy ... tí po reklamácií nedostatkov základovej dosky prestali s nami komunikovať ... A vzhľadom na to, že neboli schopní fundovane opraviť nedostatky, ktoré spôsobili, nemám veľmi odvahu ich púšťať opätovne na stavbu. Dokedy by robili opravu "opraveného"????
Priznám sa, že sa ni s nimi nechce veľmi ťahať po súdoch, ale na druhej strane by si táto "stavebná firma" zaslúžila riadnu príučku - nedodržali termín odovzdania stavby, nekvalitne odvedená práca a nekomunikovanie s nami.
Skôr ma momentálne zaujíma ako nejakým vhodným spôsobom dať tú hydroizoláciu???
220870
10.01.11,16:08
Ťažko vám poradím keď to nevidím.Zrejme najjednoduchšie by bolo zvetrané omrznuté časti osekať a urobiť 10-15 cm hrubú novú základovú platňu na tú starú.Pomohli by fotografie,ťažko je posudzovať beton len na základe opisu laika.
fetya
10.01.11,16:50
Carolinka! Ktora to bola firma? Ja tiezsa chystam na zaklady v NZ, a rozmyslam o firme. Mozes to napisat aj na privat.
Paťo offroad 1971
10.01.11,17:17
Odporučil by som všetky volne časti očistiť a na to použiť lepiace prímesy napríklad PVA,lepenie nového betonu k staremu a na to bud NAIP hydroizoláciu alebo náterovú sendvičovu.