jozko12345
11.01.11,12:46
Najomcovi konci najom v prenajatej nehnutelnosti (jedna sa o najom nebytoveho priestoru). Prenajimatel vsak chce 2 mesiace pred ukoncenim najmu urobit obhliadku objektu pre novych zaujemcov o najom. Ma na to zakonny narok?
pivko
11.01.11,12:11
Neviem či má nárok ,ale ja byť prenajímateľom tak by som sa ani nepýtal.
A keby nájomca na tom trval že nie tak by som mu účtoval dobu od skončenia jeho nájmu až do doby kým by som nenašiel nového nájomníka.
Zoltán Kovács
11.01.11,12:13
Majiteľ nehnuteľnosti by nemal právo vstupu do svojho vlastníctva? To ani ako vtip nie je dobrý....
Chobot
11.01.11,12:27
Najomcovi konci najom v prenajatej nehnutelnosti (jedna sa o najom nebytoveho priestoru). Prenajimatel vsak chce 2 mesiace pred ukoncenim najmu urobit obhliadku objektu pre novych zaujemcov o najom. Ma na to zakonny narok?

Myslím, že má, ale nájomca má právo byť pri tom. Veď čo ak tam má nájomca nejaké hodnotné veci, ktoré počas prehliadky "zmiznú" alebo sa poškodia?

Je to podobné, ako sa diskutovali v téme, či má prenajímateľ bytu právo mať kľúč od bytu, resp. či si nájomca bytu môže vymeniť zámok na prenajatom byte.

http://www.porada.sk/t148305-ma-pravo-najomca-si-vymenit-fab-vlozku-do-prenajateho-bytu.html
pivko
11.01.11,12:30
Prítomnosť nájomcu je samozrejmá.
bubkoch
11.01.11,12:34
občiansky zákonník:

§ 681
Po podanej výpovedi alebo tri mesiace pred skončením nájmu a odovzdaním veci je nájomca nehnuteľnej veci povinný, ak sa nedohodlo inak, umožniť záujemcovi o prenajatie jej prehliadku v prítomnosti prenajímateľa alebo jeho zástupcu. Nájomca nesmie byť prehliadkou zbytočne obťažovaný.